Čelní sklo i30

Laku, koroze, výměna dílů karoserie.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Uživatelský avatar
lukis01
***
Příspěvky: 720
Registrován: 17 dub 2009, 10:25
Bydliště: Ostrava

Čelní sklo i30

Příspěvek od lukis01 »

Dobré odpoledne, nemáte někdo náhdou přehled verzí skel a případných "vychytávek" pro i30tku? Dospěl čas k výměně (šutr na dálnici) leč bohužel za vlastní (poněkud jsem zapomněl při koupi na připojištění). No a když už to mm cvakat ze svého, chtěl bych vědět co je k mání, za kolik a výhody/nevýhody :)

Děkuji všem
Sračkám se nevyhneš..
i30cw 1.6 CVVT+LPG 2012, cashmere brown, comfort + paket tempomat + paket kůže by Luki :D
Reklama
 

Uživatelský avatar
havros
**
Příspěvky: 468
Registrován: 16 lis 2008, 10:30
Bydliště: Plzeň

Re: Čelní sklo i30

Příspěvek od havros »

Nejlevnější bude koupit helmu na motorku a ... :mrgreen:
U skla doporučuji originál, přeci jen u druhovýroby bývá kvalita slabší
Uživatelský avatar
lukis01
***
Příspěvky: 720
Registrován: 17 dub 2009, 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: Čelní sklo i30

Příspěvek od lukis01 »

a na co ten kakoč?jsem nějak nepochopil :(
Sračkám se nevyhneš..
i30cw 1.6 CVVT+LPG 2012, cashmere brown, comfort + paket tempomat + paket kůže by Luki :D
Uživatelský avatar
Radim Brožek
**
Příspěvky: 363
Registrován: 16 bře 2009, 15:37

Re: Čelní sklo i30

Příspěvek od Radim Brožek »

lukis01 píše:a na co ten kakoč?jsem nějak nepochopil :(
no pak to sklo nepotřebuješ :mrgreen:
i30cw 1.6i Comfort, ESP, Moonlight blue, 04/2009, CZ
Carolco
**
Příspěvky: 145
Registrován: 02 kvě 2010, 20:44
Bydliště: "Tady i onde,to byste nepochopil..."

Re: Čelní sklo i30

Příspěvek od Carolco »

I bez vlastního pojištění se dá čelní sklo uhrát na pojišťovnu,jen si musíš sehnat viníka.... Taková Tatra s vlekem a odlétající štěrk..... V autosklech Ti určitě poradí. Jen se bojím,že tu helmu budeš potřebovat než to sklo seženou.
i30 1.4 Start , Champagne Silver, Made in Nošovice

ex.: Peugeot 206 1.1
Peugeot 205 1.8
Škoda 120L
Škoda 100L
2x Trabant 601 "Limousine" :-)
Uživatelský avatar
Radim Brožek
**
Příspěvky: 363
Registrován: 16 bře 2009, 15:37

Re: Čelní sklo i30

Příspěvek od Radim Brožek »

Jenže to už je pokus o pojistný podvod a ne každý na to má žaludek. Navíc jsem se už setkal s tím, že dotyčná firma popřela, že tam s tím autem vůbec byla. On už je to docela ohraný trik a dokázat musíš ty, že se to stalo, ne on, že to neudělal. Když se to opravdu stane a máš víc lidí (svědků) v autě, tak je to jednodušší, ale ne jisté. Přesvědčit ale svědky, aby taky lhali....
i30cw 1.6i Comfort, ESP, Moonlight blue, 04/2009, CZ
pietro32i
***
Příspěvky: 750
Registrován: 19 zář 2010, 02:01

Re: Čelní sklo i30

Příspěvek od pietro32i »

Ak sa mu to stalo na diaľnici ako píše, že mu kameň odskočil od nejakého iného auta, tak by to zase až také lhaní nemuselo byť. On a svedkovia by klamali len o čase a vinníkovi, nie o udalosti samotnej 8). Najlepšie by bolo dohodnúť sa s niekym so služobným autom, aby to nepoprel.
Pred pár dňami som kdesi počul, že u nás na SK to môže byť aj tak celkom problém, vraj sa poisťovne chystajú toto už neuznávať, pretože vraj nie je isté, že kameň ti odskočil z auta idúceho pred tebou. Môže, a vraj sa to aj stáva, odskočiť kameň od protiidúceho auta. Neviem si to síce dosť dobre predstaviť a na diaľnici už vôbec nie, ale právnici sú právnici :?. Toto už vymýšľajú ľudia od stola, veď aj zadné zásterky mohol podľa mňa zrušiť z povinnej výbavy len vôl.
i30 1.4 CVVT, 80 kW (2010) Obrázek
Carolco
**
Příspěvky: 145
Registrován: 02 kvě 2010, 20:44
Bydliště: "Tady i onde,to byste nepochopil..."

Re: Čelní sklo i30

Příspěvek od Carolco »

Abych tady nebyl za pojistného podvodníka, i já patřím mezi ty, kteří by si sklo prostě koupili než aby někoho uháněli jako viníka. Jen vím,že to lidi dělávají,nejvíc takoví ty,co to nejmíň potřebují....

P.S. Já mám na okně dvě ďubky zrovna od protijedoucího auta, ten kamínek jsem viděl jak krásně letí a cink a už tam byly.
i30 1.4 Start , Champagne Silver, Made in Nošovice

ex.: Peugeot 206 1.1
Peugeot 205 1.8
Škoda 120L
Škoda 100L
2x Trabant 601 "Limousine" :-)
S0T0
***
Příspěvky: 508
Registrován: 09 říj 2010, 22:28

Re: Čelní sklo i30

Příspěvek od S0T0 »

pietro32i píše:. Toto už vymýšľajú ľudia od stola, veď aj zadné zásterky mohol podľa mňa zrušiť z povinnej výbavy len vôl.
Přesně a tím volem je EU...asi to vztahovali na zemi, kde asi neprší a nesněží a inertní popis znají jen z pohádek :lol:
EX - i30 1.4 CVVT Patriot BRC SQ 24
Uživatelský avatar
Radim Brožek
**
Příspěvky: 363
Registrován: 16 bře 2009, 15:37

Re: Čelní sklo i30

Příspěvek od Radim Brožek »

pietro32i píše:Môže, a vraj sa to aj stáva, odskočiť kameň od protiidúceho auta. Neviem si to síce dosť dobre predstaviť a na diaľnici už vôbec nie
Taky už jsem jich pár chytil a do skla asi největší taky od protijedoucího náklaďáku. Bylo to na cestě u Pelhřimova, když se prostě v odpolední špičce rozhodli opravovat cca 300 metrů silnice tak, že ji celou posypali souvislou vrstvou drtě a plužili traktory. A to prosím je silnice první třídy. Přede mnou jel kamion, ani nezpomalil na povolených 50 a všechno zvednul do vzduchu. Tak jsem hold dupnul na brzdu a držel se od něj daleko. Jenomže od protijedoucího to jaksi nešlo.
A řidiči bez zástěrek, to je kapitola sama o sobě. Nejlépe Octávky, co Vám udělaj ještě myšičku a zas.rou celé čelní sklo řádně nasolenou břečkou. Koupí si předražené koncernové auto (proč ne, jejich volba), ale na zástěrky už jim nezbylo.
i30cw 1.6i Comfort, ESP, Moonlight blue, 04/2009, CZ
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: Čelní sklo i30

Příspěvek od alarm »

P.S. Já mám na okně dvě ďubky zrovna od protijedoucího auta, ten kamínek jsem viděl jak krásně letí a cink a už tam byly.
Ja som sa stihol aj zohnúť pod volant :mrgreen:
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
Uživatelský avatar
lukis01
***
Příspěvky: 720
Registrován: 17 dub 2009, 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: Čelní sklo i30

Příspěvek od lukis01 »

No super, koukám diskuze je plodná :) A teď prosím ty návrhy na sklo :D
Sračkám se nevyhneš..
i30cw 1.6 CVVT+LPG 2012, cashmere brown, comfort + paket tempomat + paket kůže by Luki :D
pietro32i
***
Příspěvky: 750
Registrován: 19 zář 2010, 02:01

Re: Čelní sklo i30

Příspěvek od pietro32i »

Veď ti odpísal havros, tiež sa k tomu prikláňam, aby si moc nešpekuloval a dal si tam originálne sklo. Ak máš relatívne nové auto a máš aj havarijnú poistku, tak zaplatíš dohodnutú spoluúčasť a zbytok poisťovňa. Spoluúčasť budeš platiť, aj keď si tam dáš lacnejšie sklo, takže neušetríš nič. Ak nemáš havarijnú poistku, tak ](*,).
Aby som nebol označený za poistného podvodníka, tak oznamujem, že som nikdy čelné sklo takým spôsobom nemenil, fakt. To bola len taká moja úvaha :wink:.
K tým kameňom od protiidúcich áut: asi to teda možné je, keď ste to viacerí osobne zažili. Povedzte mi však ako by ste si to uplatnili u poisťovne? Ako by ste toho dotyčného presvedčili, že naozaj z jeho protiidúceho auta vám odskočil kameň? Keby to sám na vlastné oči nevidel, tak by sa asi bránil, že to nie je možné. A to už ani nehovorím o prípade, keď by to aj videl, ale chcel by sa vyhnúť zbytočným opletačkám s poisťovňou a hroziacej strate bonusu na budúci rok.
Ešte k tým zásterkám. Vrcholne ma irituje, keď vidím veľké a drahé autá bez zásterok a nemyslím si, že preto, lebo už im na ne nezostali peniaze. Proste na to dlabú, nemusím ich mať, tak načo? Aspoň sa mi sajrajt nelepí na podbehy a blatníky, nie? Ja ich síce tiež nemám, ale aspoň som mal snahu si ich zaobstarať, len to nejak nevyšlo; v predajni za ne chcú nekresťanské peniaze :(, a to ešte nie je vôbec isté, že Vám ich aj skutočne zoženú. A to všetko len preto, lebo nejaký blb vymyslel, že sú zbytočné. Automobilky sa potom snažia ušetriť aj na tom. Pamätám sa ešte keď boli v móde škody 105, 120, 125, 130, že bola základná cena a napríklad pásy, zásterky a čo ja viem čo ešte, ste si museli doplatiť dodatočne. Napriek tomu, že patrili do povinnej technickej výbavy auta.
i30 1.4 CVVT, 80 kW (2010) Obrázek
Uživatelský avatar
lukis01
***
Příspěvky: 720
Registrován: 17 dub 2009, 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: Čelní sklo i30

Příspěvek od lukis01 »

pietro32i píše:Veď ti odpísal havros, tiež sa k tomu prikláňam, aby si moc nešpekuloval a dal si tam originálne sklo. Ak máš relatívne nové auto a máš aj havarijnú poistku, tak zaplatíš dohodnutú spoluúčasť a zbytok poisťovňa. Spoluúčasť budeš platiť, aj keď si tam dáš lacnejšie sklo, takže neušetríš nič. Ak nemáš havarijnú poistku, tak ](*,).
Aby som nebol označený za poistného podvodníka, tak oznamujem, že som nikdy čelné sklo takým spôsobom nemenil, fakt. To bola len taká moja úvaha :wink:.
K tým kameňom od protiidúcich áut: asi to teda možné je, keď ste to viacerí osobne zažili. Povedzte mi však ako by ste si to uplatnili u poisťovne? Ako by ste toho dotyčného presvedčili, že naozaj z jeho protiidúceho auta vám odskočil kameň? Keby to sám na vlastné oči nevidel, tak by sa asi bránil, že to nie je možné. A to už ani nehovorím o prípade, keď by to aj videl, ale chcel by sa vyhnúť zbytočným opletačkám s poisťovňou a hroziacej strate bonusu na budúci rok.
Ešte k tým zásterkám. Vrcholne ma irituje, keď vidím veľké a drahé autá bez zásterok a nemyslím si, že preto, lebo už im na ne nezostali peniaze. Proste na to dlabú, nemusím ich mať, tak načo? Aspoň sa mi sajrajt nelepí na podbehy a blatníky, nie? Ja ich síce tiež nemám, ale aspoň som mal snahu si ich zaobstarať, len to nejak nevyšlo; v predajni za ne chcú nekresťanské peniaze :(, a to ešte nie je vôbec isté, že Vám ich aj skutočne zoženú. A to všetko len preto, lebo nejaký blb vymyslel, že sú zbytočné. Automobilky sa potom snažia ušetriť aj na tom. Pamätám sa ešte keď boli v móde škody 105, 120, 125, 130, že bola základná cena a napríklad pásy, zásterky a čo ja viem čo ešte, ste si museli doplatiť dodatočne. Napriek tomu, že patrili do povinnej technickej výbavy auta.
Ou, omlouvám se za zřejmě špatný popis...sklo bude samozřejmě originál..měl jsem spíše na mysli vychytávky typu solární sklo, sklo s vyhříváním apod. :)
Sračkám se nevyhneš..
i30cw 1.6 CVVT+LPG 2012, cashmere brown, comfort + paket tempomat + paket kůže by Luki :D
hlobilp
****
Příspěvky: 1057
Registrován: 08 čer 2006, 17:17
Bydliště: Rychnov n. Kn.
Kontaktovat uživatele:

Re: Čelní sklo i30

Příspěvek od hlobilp »

lukis01: presne tohle jsem myslel od pocatku, ze se ptas na tohle... me by to taky zajimalo, pac kdyby se mi rozbilo sklo, taky bych se ptal po "vyhrivanem"
mam solarni, ale nevim, co to znamena :-)
H Tucson 1,6 T-GDI Go! od 10.5.2018
S Octavia combi SLX 2,0 od 3.5.2017 - 10.5.2018
H Genesis coupe 3,8 od 29.5.2014 - 22.3.2017
K Magentis 2,7 V6 EX+ od 8.5.2014 - 23.3.2016
H i30 1,4 Comfort+ESP od 25.8.2010 - 8.5.2014
H Sonata 2,5 V6 LPG - do 21.7.2010
Odpovědět

Zpět na „i30 Karosérie“