Špinění zadní strany předních sedadel

Přístrojovka, ovladače, sedadla, zavazadlový prostor.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Uživatelský avatar
kickerinho
*
Příspěvky: 44
Registrován: 23 led 2011, 09:43
Bydliště: Olomouc

Špinění zadní strany předních sedadel

Příspěvek od kickerinho »

Ahojtež, řešili jste někdo tento problém, např. s dětmi, které okopávají zezadu přední sedačky?
Plast asi drží v poho, maximálně se poškrábe, ale nevím, jak ten spodní "koberec".
Dá se vyndat a vyčistit nebo vyměnit?


Díky za názory.
Hyundai i30cw 1,4i MPI DOHC CVVT Classic, 80 kW
Reklama
 

Carolco
**
Příspěvky: 145
Registrován: 02 kvě 2010, 20:44
Bydliště: "Tady i onde,to byste nepochopil..."

Re: Špinění zadní strany předních sedadel

Příspěvek od Carolco »

Myslím,že ten "koberec" je součástí celého čalounění a tudíž asi demontovat nepůjde. Špinění jsme vyřešili neorigo potahy na všech sedačkách,než skončí čas matlání a patlání tak by ty sedačky vypadaly jak vzorkovník skvrn... Co se týče zadní strany předních sedadel tak by se to dalo vyřešit i takovým kapsářem na sedačku (je běžně k dostání) nebo existují návleky pro děti, trochu jako u lékaře ale jsou v podobě zvířátek....
i30 1.4 Start , Champagne Silver, Made in Nošovice

ex.: Peugeot 206 1.1
Peugeot 205 1.8
Škoda 120L
Škoda 100L
2x Trabant 601 "Limousine" :-)
Uživatelský avatar
kickerinho
*
Příspěvky: 44
Registrován: 23 led 2011, 09:43
Bydliště: Olomouc

Re: Špinění zadní strany předních sedadel

Příspěvek od kickerinho »

Mně se právě nechtělo investovat do lepších potahů a kupovat nic moc potah a montovat to všude (aby to nevypadalo jak u blbých) mě taky moc neláká. Ten kapsář zvážím, stačilo by mi i nějaký "triko", který zabrání zničení zadní části sedadla. Ještě budu kupovat dvě nový sedačky pro děcka, tak možná nějaký řešení tam, případně sladím kapsáře :-)
Nerad bych měl auto zdemolovaný po pár jízdách s dětma, ale to je asi život...
Díky za radu a příspěvek.
Hyundai i30cw 1,4i MPI DOHC CVVT Classic, 80 kW
karel2
**
Příspěvky: 236
Registrován: 15 led 2007, 10:44

Re: Špinění zadní strany předních sedadel

Příspěvek od karel2 »

Ahoj,

spodni koberec, tzn. ten kus co jde pod sedacku a je v jednom dilu s plastovym krytem, jde oddelat i s krytem. Dole odhackovat a zatahnout za cely kryt. Ten pak cely vyskoci. Snad jsem pochopil dobre o co se jedna. Malej nam zatim okopava jenom tu horni cast. Zimnima botickama ho uz pekne zridil. Asi zavedu cestovni boty.
Uživatelský avatar
Skyline
****
Příspěvky: 1138
Registrován: 11 pro 2010, 16:48

Re: Špinění zadní strany předních sedadel

Příspěvek od Skyline »

Rešil jsem, nejdřív jsem je napomínal, pak jen čistil a ten už na to prdím, jsou mnohem důležitější věci v životě a auto je jen spotřebák. Pokud bych chtěl něco udělat dám tam asi dětem nějaký kapsář. K potahům a tričkám na sedadla mám averzi odjakživa.
Škoda O III 1,6tdi 7°DSG
Hyundai i30 1,4 cvvt 2010 (prodáno)
Uživatelský avatar
89majlo96
Moderátor
Příspěvky: 3545
Registrován: 05 úno 2009, 07:58
Bydliště: Topoľčany
Kontaktovat uživatele:

Re: Špinění zadní strany předních sedadel

Příspěvek od 89majlo96 »

auto je len spotrebny tovar tak sa onho netreba starat a treba ho znicit cim skor ](*,)
1,4i CVVT občas nezaškodí pozdraviť obmedzovač...
Uživatelský avatar
Skyline
****
Příspěvky: 1138
Registrován: 11 pro 2010, 16:48

Re: Špinění zadní strany předních sedadel

Příspěvek od Skyline »

Auto se má dostat to co má a včas, tak aby vydrželo sloužit. Tzn. pravidelný servis a výměnu náplní, občas pořádně umýt, 2x za rok navoskovat. Víc jsem nikdy neřešil a vždy jsem měl auto v dobrém stavu. Přezouvat se do papučí když jdu do auta nebudu a hnůj v něm taky nevozím a taky to není modla se kterou budu trávit volný čas, leda až si koupím Zondu apod.
Škoda O III 1,6tdi 7°DSG
Hyundai i30 1,4 cvvt 2010 (prodáno)
karel2
**
Příspěvky: 236
Registrován: 15 led 2007, 10:44

Re: Špinění zadní strany předních sedadel

Příspěvek od karel2 »

Taky bych se takovou filosofii rad ridil, ale nejde mi to :-) Mam rad, kdyz na autu vsechno funguje a rad auto cistim atd.. Nekdy mi prijde, ze auto lip jede, kdyz je umyty zvenku i zevnitr :-)
Uživatelský avatar
kickerinho
*
Příspěvky: 44
Registrován: 23 led 2011, 09:43
Bydliště: Olomouc

Re: Špinění zadní strany předních sedadel

Příspěvek od kickerinho »

Nakonec to vyřeším nějakým kapsářem nebo chráničem. Díval jsem se, že se dají koupit černé (ty mi asi budou sedět), transparentní (ty vypadají jak pláštěnka na kočárek nebo šprcka na sedačku) a barevné pro děti. Nejspíš koupím černý :-)
Rozměrově tak, aby to zakrylo co možná nejvíc a hotovo. Naštěstí je vzadu docela dost místa, ale děcka to ke kopání stejně svádí :-)
Hyundai i30cw 1,4i MPI DOHC CVVT Classic, 80 kW
Uživatelský avatar
Laxius
**
Příspěvky: 420
Registrován: 04 led 2009, 17:51
Bydliště: Rovinka, SK

Re: Špinění zadní strany předních sedadel

Příspěvek od Laxius »

89majlo96 píše:auto je len spotrebny tovar tak sa onho netreba starat a treba ho znicit cim skor ](*,)
No je pravda, ze auto sluzi nam a nie my jemu, ale treba sa on starat tak, aby sluzilo co najlepsie a najdlhsie a udrzovanie cistoty k tomu tiez napomoha...
Hyundai Elantra, 1.6i Premium, 94kW, Marina Blue (2016)
Hyundai i30cw, 1.6CVVT Style, 92kW, Continental Silver (2009)
Uživatelský avatar
kickerinho
*
Příspěvky: 44
Registrován: 23 led 2011, 09:43
Bydliště: Olomouc

Re: Špinění zadní strany předních sedadel

Příspěvek od kickerinho »

... a mám to vyřešený!
Koupil jsem kapsář od firmy REER za nějakých 170,- kus, zakryl jsem obě přední sedačky - pohodlná instalace (nahoře vložit pod opěrku hlavy - dá se i bez vytažení opěrky, ale osvědčilo se mi ji radši vyndat než se pod ní "drbat" se suchými zipy; dole spínací pásek - po zapnutí se dá pásek zasunout mezi sedák a opěradlo, ještě si pohrávám s myšlenkou zkusit zapnout právě pod koberečkem, co kryje přední sedačku dole vzadu, možná by se to ještě líp vyšponovalo směrem dolů), nikam to netrčí do prostoru, pěkně to obepíná, vypadá to celkem dobře. Mám sice červený auto a tak by se mi líbil kapsář s červenými proužky, ale nedělá se, tak si v souladu s designem říkám, že aspoň ladí k podsvícení přístorjů, ovladačů a rádia :-)
Přikládám obrázek. Kdyby někdo chtěl, nafotím přímo v autě.
Pokud by to někoho zajímalo, rozměry jsou 48cm na šířku, cca 73cm na výšku, něco zabere založení pod opěrku hlavy. Celkově to zakryje celou plochu plastového dílu přední sedačky a sáhne to na úroveň koberečku, co je pod sedačkou. Plast je tedy dostatečně chráněn.
Vypadá to celkem dobře a děcka jsou nadšený, že mají kam si dát pití, blbiny ze školy apod.
Třeba to někdo využijete do budoucna.
Přílohy
kapsar.jpg
kapsar.jpg (17.05 KiB) Zobrazeno 2450 x
Hyundai i30cw 1,4i MPI DOHC CVVT Classic, 80 kW
Uživatelský avatar
Chrochnik
*
Příspěvky: 94
Registrován: 01 kvě 2009, 19:56
Bydliště: Ostravsko

Re: Špinění zadní strany předních sedadel

Příspěvek od Chrochnik »

My jsme to zatím vyřešili tak, že prcek před usazením do sedačky dostane na botičky látové návleky, takže může okopávat a nic neušpiní...
Hyundai i30 , 1.4 CVVT Comfort + ESP , r.2009
Uživatelský avatar
XMira
*****
Příspěvky: 1699
Registrován: 23 lis 2005, 10:11
Bydliště: CB

Re: Špinění zadní strany předních sedadel

Příspěvek od XMira »

A mě je to jedno. Vždycky to nějak otřu nebo vyluxuju. A když jedem někam dál, tak má stejnak mládě boty většinou sundaný.
Kia Xceed GTline 1.5 T-GDI DCT
ex Opel Astra 1.4 110kW AT
ex i30 1.6 CVVT Tricolor Exclusive
ex Getz 1.4
ex Opel Vectra B 1.6
Uživatelský avatar
Espero
******
Příspěvky: 2764
Registrován: 02 srp 2007, 10:01
Bydliště: Tetín-Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Špinění zadní strany předních sedadel

Příspěvek od Espero »

U H1 neřeším, tam je tolik místa, že prckové na přední sedadla nožičkama nedosáhnou, u dacie mám povlaky, tam tu okopanou zadní stranu setřu a je to, na delší cesty jim botky sundaváme.
od 29.3.2018 Peugeot Boxer 3000 Blue HDi L2H1,barva červená Tiziano,obytný vůz s ložnicí 1,87x3,12 m.
od. 19.4.2017 Renault R 11,1,7i z 04/1985,barva červená (atestovaný veterán)
od 17.12.2021 Renault Fluence 1,6 16V z 08/2010, barva béžová metalíza
Uživatelský avatar
Skyline
****
Příspěvky: 1138
Registrován: 11 pro 2010, 16:48

Re: Špinění zadní strany předních sedadel

Příspěvek od Skyline »

Chrochnik píše:My jsme to zatím vyřešili tak, že prcek před usazením do sedačky dostane na botičky látové návleky, takže může okopávat a nic neušpiní...
Konečně někdo vtipnej, ale jestli je to myšleno vážně tak mne to dostalo, chápu že to někomu vadí, ale tohle je pro mne docela extrém a to jsem si mysel svého času, že jsem blázen co se čistoty auta týče. Postupně to ze mne vyprchalo.
Škoda O III 1,6tdi 7°DSG
Hyundai i30 1,4 cvvt 2010 (prodáno)
Odpovědět

Zpět na „i30 Interiér“