Hyundai i40 vs. Opel insignia

Tato sekce je určena těm, kteří zvažují koupi vozu Hyundai (ne Hyunday).

Moderátoři: Farrael, Lantra Luke, Moderátoři

misek
Příspěvky: 9
Registrován: 23 zář 2011, 17:50

Hyundai i40 vs. Opel insignia

Příspěvek od misek »

Dobrý deň,

dostal som ponuku od šéfa aby som si vybral jedno z týchto dvoch aut a strávil som už niekoľko hodín prezeraním rôznych testov, videí ... a aj napriek tomu sa neviem rozhodnúť ktoré si mam vybrať.

Hyundai i40 CW 1.7 CRDI (100kw) - výbava style

- ako je to s tou akceleráciou pod 2000 ot. , je to až naozaj také mŕtve?

Opel insignia tourer 2.0 CDTI (96kw) - výbava edition

+ prikúpenie k výbave:
sada phone - rádio CD 400 MP3, univerzálna hands-free sada pre mobilný telefón (UPH)
sada ľahké ovládanie - adaptívne Bi-Xenónové svetlomety AFL, parkovací asistent, Sada viditeľnosti
gumené podlahové rohože Opel - s nápisom "Insignia", protišmykové, 4ks
velúrové podlahové koberce - predné + zadné
predné hmlové svetlomety
látkové čalúnenie Ribbon (čierne) - pre ergonomické športové sedadlá s predĺžiteľným sedákom
bezpečnostná sieť za druhým radom sedadiel (len pre ST)
alarm

Ďakujem vám za vaše rady.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Andy4
***
Příspěvky: 674
Registrován: 31 črc 2006, 18:28
Bydliště: ke/ks

Re: Hyundai i40 vs. Opel insignia

Příspěvek od Andy4 »

Ja už len z princípu by som si novinku na trhu nekúpil, aj keď to í-čko vôbec nevyzerá ako zlé auto.
mx5/swiftsport/santafe/accent
Uživatelský avatar
tombas
**
Příspěvky: 334
Registrován: 23 pro 2010, 09:14
Bydliště: Ostrava

Re: Hyundai i40 vs. Opel insignia

Příspěvek od tombas »

Opravdu těžká volba. Já bych oba vozy projel a pokusil se domluvit s prodejcem zapůjčení alespoň na víkend. Pak bych se rozhodl prostě podle toho, které by mi více sedlo.
Accent 1,4 Dynamic, 2007, Celadon Blue
Uživatelský avatar
Skyline
****
Příspěvky: 1138
Registrován: 11 pro 2010, 16:48

Re: Hyundai i40 vs. Opel insignia

Příspěvek od Skyline »

U Insigine mi vadí rozvzany interiér už z výroby, pokud tedy kvalitu zpracování¨palubovky nezlepšili a dále nevjodně umístěná loketní opěra. Jinak je to taky o pocitech z auta.
Škoda O III 1,6tdi 7°DSG
Hyundai i30 1,4 cvvt 2010 (prodáno)
Uživatelský avatar
FISHkaa
Moderátor
Příspěvky: 3367
Registrován: 28 dub 2010, 14:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Hyundai i40 vs. Opel insignia

Příspěvek od FISHkaa »

běž k dealerovi a dohodni si testovací jízdu 8) Já osobně bych volil i40... :wink:
Člen Hyundaiclub.cz
Hyundai i30 kombi 1.6i Weekend+
Hyundai Ix35 2.0i Style LPG 2010 = prodáno
Mazda 6 Sport MZR-CD 2003 = out
Audi A4 Avant 2002 TDi = out
Škoda Fabia 1.4 MPi = out
Škoda Favorit 135LS = out
Uživatelský avatar
Farrael
*****
Příspěvky: 2161
Registrován: 01 bře 2010, 21:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Hyundai i40 vs. Opel insignia

Příspěvek od Farrael »

Jj běž a dohodni se na testovačce. Já sám jsem viděl obě a obě se mi líběj. V tý Insignii opravdu vrže interier, ale jestli to už zpravili tak je ok. Na Insignii se mi líbí hlavně vzhled. Ale v tom jí i40 směle konkuruje. Pro mne je pro ní plus i v tom, že narozdíl od i40 je i ve variantě sedan, kterej se mi mooc líbí :-). Ale to snad bude v sedanu i i40 časem. Btw. takovýho hodnýho šéfa bych chtěl taky :mrgreen:
Hyundai Sonata NF r.v. 2005 2.4i LPG Dark Elegant Red ;-)
Než založíte další téma, raději třikrát použijte tlačítko hledat (vpravo nahoře), než zmačknete nové téma. + Název nového tématu musí být výstižný. Děkujeme.
Uživatelský avatar
enjoy
****
Příspěvky: 1272
Registrován: 19 srp 2011, 20:23
Bydliště: Praha 3

Re: Hyundai i40 vs. Opel insignia

Příspěvek od enjoy »

Tezka volba?ani ne.Insignie vitezi uz tim jak oproti i40 vypada,ve smyslu ze i40 vypada proste jako kombik pro rodinku,kdezto insignie je pan kombik,ikdyz oply me za srdce nikdy nebrali,tak tohle se jim maximalne povedlo.
A co se tyce vrzajiciho interieru...myslite ze vrze vic nez hyundai?:-),myslim obecne,netusim jestli ma takove problemy i40,predpokladam ze to bez ztraty kyticky taky nebude.
Hyundai Matrix 1.5 CRDi VGT 81kw
misek
Příspěvky: 9
Registrován: 23 zář 2011, 17:50

Re: Hyundai i40 vs. Opel insignia

Příspěvek od misek »

no myslel som ze to bude lahsi vyber , ale nakoniec nie je , v i40 som sedel, aj som jazdil ale hrozne malo, viete ak presadnete z octavie r. 2004 66 kw, do insignie alebo i40 , tak sa vam bude vzdat kazde auto ako z inej galaxie (v dobrom), no bohuzial nemam moznost skusobnej jazdy s insigniou, preto som myslel ze niekto uz bude mat osobne skusenosti s obidvoma a vedel by mi poradit.
Uživatelský avatar
enjoy
****
Příspěvky: 1272
Registrován: 19 srp 2011, 20:23
Bydliště: Praha 3

Re: Hyundai i40 vs. Opel insignia

Příspěvek od enjoy »

Tak bez toho abysi v te insignii jel se nemuzes nikdy rozhodnout tak abysi nemel pochyby.ikdyz tezko muzes byt zklamany at se rozhodnes jakkoliv:-)
Hyundai Matrix 1.5 CRDi VGT 81kw
Uživatelský avatar
laxo18
*****
Příspěvky: 1601
Registrován: 13 lis 2006, 16:36

Re: Hyundai i40 vs. Opel insignia

Příspěvek od laxo18 »

insignia je v sedane perfektna ale v kombi sa mi viac paci i40 vrzganie plastou sa v i40 neobavam mame sonatu 2004 a tam nevrzga vobec nic mam lagunu a tam interier vrzga no zacnem to riesit na garanckach ale jednoznacne skusobna jazda treba a vybrat co sa ti paci predsa to je sluzobne auto a nie sukromne ked vyberes zle ty to platit nebudes :DDD
accent 1,5 rv 96 65kW EX
sonata 2,0 rv 04 96kW
coupe 2,0 rv 02 102kw EX
laguna coupe rv 09 V6 dci 173kw
misek
Příspěvky: 9
Registrován: 23 zář 2011, 17:50

Re: Hyundai i40 vs. Opel insignia

Příspěvek od misek »

mna trapi len jedna vec u i40 a to je motor , ci bude dostacujuci v meste aj mimo neho
Uživatelský avatar
enjoy
****
Příspěvky: 1272
Registrován: 19 srp 2011, 20:23
Bydliště: Praha 3

Re: Hyundai i40 vs. Opel insignia

Příspěvek od enjoy »

Jojo,to je presne to co jsem chtel taky jeste rict,ze tech 12 sekund neni nic oslnivyho,ale na druhou stranu ono neni vubec podstatny z nuly na sto,spis bych resil pruznost z 50 na 80,80 na 130 km/h atd...v tomhle presne muj matrix 1.5 crdi vgt dost vynika...na zrychleni z nuly na sto sere bily tesak.
A ja bych rekl ze ty dve deci navic u te i40 budou akorat,vzhledem k tomu ze to je vetsi auto... Takze nebal bych se toho,ale jestli to bude tak dobry jako ta insignie,to nevim...
Hyundai Matrix 1.5 CRDi VGT 81kw
Uživatelský avatar
Skyline
****
Příspěvky: 1138
Registrován: 11 pro 2010, 16:48

Re: Hyundai i40 vs. Opel insignia

Příspěvek od Skyline »

Kdyby jsi věděl, že to bude 4x4 tak volba jednoduchá, jinak hezčí je I40, ale Insignia má vynikajicí sedačky což je určitě velmi důležité. Je to docela těžká volba :-k
Škoda O III 1,6tdi 7°DSG
Hyundai i30 1,4 cvvt 2010 (prodáno)
Uživatelský avatar
Bolo
*****
Příspěvky: 1598
Registrován: 29 pro 2007, 12:39
Bydliště: Čínský Těšín

Re: Hyundai i40 vs. Opel insignia

Příspěvek od Bolo »

Dnes jsem seděl v i40 , no šel bych do opla 8-[
Bylo: Hyundai Coupé 1.6 1997
Hyundai Trajet 2.0 CRDI 2005
Hyundai Lantra 1.6 J2 kombi
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Hyundai i40 vs. Opel insignia

Příspěvek od Hardcam »

Bolo :roll:
jsi prvni koho znam, co se v i40 necitil dobre
Insignie se mi libi zvenku, je sympaticka, designem na dnesni dobu celkem jedinecna, ale po vstupu dovnitr...
Obrázek
- ten protahlej volant odshora diolu - WTF? Vzdyt to vypada jak suspik na pindoura.
- tlacitka na stredovym panelu pripominaj houf vlastovek, je jich tam asi 500 o velikosti nekolika milimetru
- zbytek palubky nuda, klasicka kaplicka s displejem by aspon u vyssi tridy Oplu mohla byt jinak resena

Obrázek
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Odpovědět

Zpět na „Koupě ojetého nebo nového vozu Hyundai“