Poruchy brzd

Tlumiče, odpružení, brzdy, ložiska...

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7953
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Poruchy brzd

Příspěvek od Mexican »

dnes som siel dole Uvozom a hovorim si, "ceeece ta gravitacia dnes nejak nefunguje" ... zastavil som pred domom a pocujem nejake cvakanie od zadneho kolesa vpravo. ouha, disk horuci jak krom a po fluse na kotuc sa len tak zasycalo. Zrejme som mal tu smlolu, ze sa mi blokla jedna z brzd (ci kotuc, alebo parkovacka).. zamrzi, ale skusim to rozobrat - verim ze to nebude nic hrozneho. Ked som vsak skusal na mieste brzdit, zacal nehorazne vrzgat brzdovy pedal - potom sa to upravilo
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Reklama
 

Uživatelský avatar
mario74
**
Příspěvky: 362
Registrován: 28 bře 2007, 11:56
Bydliště: Prešov

Re: Poruchy brzd

Příspěvek od mario74 »

Presne to iste som si vsimol ja na lavom zadnom kolese.
Bol to trosku zasekavajuci sa valcek na kotucovej brzde. :mrgreen:
aktualne - Hyundai Accent 1.5CRDi r.v.2007
predany - Hyundai Accent 1.3i GLS 62kW, r.v.96,4dr.
ICQ:258-744-379
Uživatelský avatar
Andy4
***
Příspěvky: 674
Registrován: 31 črc 2006, 18:28
Bydliště: ke/ks

Re: Poruchy brzd

Příspěvek od Andy4 »

Pri výmene kotúčov a dosiek včera podobný problém, a to zadretý "piestik" na ľavom prednom brzdiči. Radosť.... mechanik to nejako rozchodil, ale vraj to nieje ideálne riešené, na prednej náprave mením už 2x brzdový komplet kôli zvlneným kotúčom. Ak sa zahreje znova, zadrie sa zase, ideálne riešenie je vymeniť celý brzdič.
mx5/swiftsport/santafe/accent
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7953
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Poruchy brzd

Příspěvek od Mexican »

brzdic maju v :hyu: za ludovu cenu 8 000kc. myslim, ze to je divne naprojektovane, ze zadne brzdy dostavaju hrozne vela bordelu z cesty. V stredu som pod tym lezal, problem bol zrejme v piestikoch. IMHO mazat to a rozoberat kazdych 30 000km sa mi zda divne. Brzdy boli menene pri 120 000km a servis predtym urobil vsetko tak ako mal (dokonca sa mi paradne povolovali skrutky, kedze pouzili medenu pastu). problem je pod samotnymi prachovkami. Ak budem mat cas, skusim torozobrat na atomy, vycistit a napatlat to nejakou vazelinou ala raketoplany od NASA
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
Andy4
***
Příspěvky: 674
Registrován: 31 črc 2006, 18:28
Bydliště: ke/ks

Re: Poruchy brzd

Příspěvek od Andy4 »

...predpoklad bol nedodržaný výrobný, resp. montážny proces. Na PP brzdiči je v okolí toho piestika nejaká teflónová pasta NASA technológie, no na ĽP nebola ani známka po nej. Žeby "Turek" nedodržal prac. postup? Skrátka, pri výmene brzových komponentov si to treba skontrolovať, ako písal Mexican, 300€ za brzdič je dosť. V tomto prípade pomohla silná brzdová kvapalina a do nej ponorený brzdič na 3hodiny.
mx5/swiftsport/santafe/accent
Uživatelský avatar
ZdeněkSvoboda
*****
Příspěvky: 1879
Registrován: 29 pro 2007, 13:51
Bydliště: Jihlava (Stará Říše)

Re: Poruchy brzd

Příspěvek od ZdeněkSvoboda »

Také jsem kontroloval brzdy před odjezdem k moři a na obou zadních nápravách byly vrchní pístíky přidřené :? Nešlo mi to ani vyndat. Nakonec se podařilo a namatlal jsem tam vazelínu. Jsem zvědavý, jak to dlouho vydrží. Přední kotouče se zdají být už taky lehce zvlněné. Budu je ale měnit ještě do konce roku. Na jaře tlumiče...mám už jeden vlhký :? To zase bude vyhozená investice do auta :P :x
Současnost: Škoda Octavia combi 1.6 TDI 77kW (chip na 96kW), Elegance (2012)
Minulost: Hyundai Accent 1.5 CRDi 81kW, Elegance (5/2008 - 8/2015)
Otcovo: Hyundai i20 1.2i 57kW, Inclusive Plus Comfort (9/2011)
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Poruchy brzd

Příspěvek od Vilda »

ZdeněkSvoboda píše:Přední kotouče se zdají být už taky lehce zvlněné
Chtělo by tam dát nějaké kvalitnější kotouče :-k co jsem koukal, tak jediná dobrá firma co je dělá na Accenta, je Zimmermann .... a nejsou drážkovaný :roll: škoda .. ale určitě budou lepší než ty z výroby ...

Můj Áca zatím brzdí bezvadně, ale do budoucna bych na něj chtěl namontovat něco lepšího ....
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
SlavoRK
**
Příspěvky: 138
Registrován: 28 led 2008, 11:12
Bydliště: RK, Česká republika

Re: Poruchy brzd

Příspěvek od SlavoRK »

Zdravím, Zimmermany tam mám ja, menil som v 60-tis. kilometroch. Hej, sú obyčajné - bez drážok. Teraz mám 75 tis a brzdia stále stejne dobre - asi ako keď som si viezol domov nové auto z predajne s origo kotúčmi. Ibaže prvých pár tisíc km pískali :oops: jak na autobuse, ale to asi mali na svedomí doštičky - dával som tam Bosch :-k
Možem dať info po jesennej prehliadke, v akom stave sú kotúče ...
Hyundai Accent 2007
1,4 Elegance Natural Gray
Dlhodobá spotreba 5,8 l / 100 km
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7953
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Poruchy brzd

Příspěvek od Mexican »

uf.. pri 60 menit kotuce.. hmm.. boli zvlnene? nevztahovala sa na to zaruka?

BTW v europe bezne dostat kotuce od Niparts, Bosch .. co je IMHo celkom slusna kvalita. Sice za peniaze za ktore som kupoval zinkmetal drazkovane. Co mi je prd platne, pretoze dozsticky brzdia, kotuce nekoroduju ale origo blato od hyundai (brzdic) tam robi problemy. A skutocne si nemyslim, ze u aut ostatnych znaciek treba robit GO brzd raz rocne / 30 000km. Nasa fiesta ma 51 000km, na brzdy sa v zivote nik nepozrel inak len ci brzdia a vsetko je krasne ciste bez hrdze a najma bez potrebnej udrzby. Teraz na to pozrieme preventivne pred zimou, ale neobavam sa nicoho
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
SlavoRK
**
Příspěvky: 138
Registrován: 28 led 2008, 11:12
Bydliště: RK, Česká republika

Re: Poruchy brzd

Příspěvek od SlavoRK »

No, tiež som sa divil, keď mi zahlásili v 60 tis. km, že to vydrží max ďalších 5 tis.... A to som ich dosť šetril, hodne brzdil motorom atd.. Zvlnené neboli.
Hyundai Accent 2007
1,4 Elegance Natural Gray
Dlhodobá spotreba 5,8 l / 100 km
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7953
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Poruchy brzd

Příspěvek od Mexican »

no u mna to vyzera na celkom solidny pruser... bol som s tym IMHo vo velmi slusnom servise, tam to rozobrali, namazali co sa dalo, odvzdusnili a otestovali.. po 15km som znova mohol grilovat, cele koleso horuce ako hrom. uz ma to prestava pomaly bavit
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
Martun
Moderátor
Příspěvky: 4475
Registrován: 28 pro 2008, 22:53
Bydliště: Teplice

Re: Poruchy brzd

Příspěvek od Martun »

No a co se tam tedy blokuje, že se ti to rozpálí?
HYUNDAI IX55 3.0crdi V6 176KW

prodáno
NISSAN X-TRAIL 1.6 DCI 96KW
KIA SORENTO XM FL 2.2 145KW
NISSAN MURANO 3.5 V6 188KW
HYUNDAI GRANDEUR 3.3 V6 173KW
HYUNDAI ACCENT 1.5 crdi
Koupeno: 03.08 ukradeno 02.14
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7953
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Poruchy brzd

Příspěvek od Mexican »

brzdove dosky.. ako povedal servisak ich vyhoda je aj ich nevyhodou -> ked sa chytia tak drzia. je to divne, pretoze vsetky ostatne brzdy brzdia skvele a prakticky neodbudaju. Problem ja ako amater vidim v brdovom valceku alebo piestikoch. Aj ked tie normalne funguju. Myslim, ze to skonci tak,, ze sa vyberie cely Brzdic, odstroji sa na na nulu a na noc pojde do nejakeho welnessu. zajtra rano tam idem znovu
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7953
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Poruchy brzd

Příspěvek od Mexican »

opravil som to.. sam a doslova so sutrom v ruke. Rozmontoval som dosticky a tak nejak som odmontoval brzdic. vytiahol valcek, brzdic osuchal kefou a namocil do brzdovky.. nasledne ocistil, dal gumicky, natrel silikonom zmontoval. Prehodil som v podste novo vyzerajuce dosticky z laveho kolesa na problematicku pravu stranu. Vsetky sroby a dosady dosticiek nastriekal medenym sperjom z Globusu. Zmontoval, cca 35km testdrive s 3 nasobnym brzdenim zo 110 na 0 kratko po sebe, kotuc a koleso su chladne. Mrzi ma jedna vec a to je fakt, ze odborny servis zamerany na brzdy, tlmice a pneuservis (Auto Horak Brno) to nezvladli s vybavenim ake tam maju.
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: Poruchy brzd

Příspěvek od 69pavel »

hlavne zkontroluj vodici pistky ,zda je v servisu jak tito delali nenamazali nevhodnou vazelinou,na hornim pistku je gumova manzetka a ta jak prijde do styku s nevhodnou vazelinou tak nabotna a pistek je jak zadreny,chce to namazat nejakou plastilube nebo necim podobnym,pokud jsi to maznul tou medenkou tak je to nevhodne,prituhne to-odzkouseno od zakazniku kteri prijeli s problemy s brzdama,jinak dlouhou dobu jsem pouzival na pistky obycejny vaginalnigel-hlavne kvuli tem gumickam-prodavacka vzdy na mne divne civela kdyz jsem rikal ze to mam na brzdy,nechapala asi si myslela o mne sve :mrgreen:
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Podvozek a řízení“