Olej nad maximom na mierke +1 cm, zápach po benzíne

Startování, spojka, převodovka, provozní kapaliny.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Cobo77
*
Příspěvky: 30
Registrován: 19 pro 2018, 18:34
Bydliště: HE, SVK

Olej nad maximom na mierke +1 cm, zápach po benzíne

Příspěvek od Cobo77 »

Zdravim, nakolko som majitelom auta este len cca 3 tyzdne, je to 1.6tgdi 4x4 so130kw, nie je este prepisane na mna... Dnes som kontroloval rysku oleja a je nad max cize full nad pismenkom F cca 1cm a je citit po benzine.. Olej bol menený 20.1.2019 cize pred mesiacom v origo servise Hyundai... Auto je 6/2017 a ma 8000km... Pytal som sa kamarata je prijimaci technik v Kii cize identický motor z Kia Sportage a nakolko auto vyuzival predosly majitel na jazde po meste moze tam byt trochu benzinu, ktory by sa mal pri dlhej jazde odparit... Pred 200km som bol na otocku He-Budapest letisko cize 700km a stihol sa zase nariedit olej zase? Predtym som mal Sportage s 1.6gdi a takyto problem som nemal... Takze nemam to nejako prezivat alebo zajst do servisu alebo auto vratit? V prilohe je fotka rysky oleja, neverim ze by pri vymene preliali olej nad rysku, v servisnej knizke je jasne napisane aby olej nebol nad max urovnou hrozi poskodenie motora, jasne je ze ked je nariedený olej nemaze akoby mal... Ako by ste sa zachovali vy alebo co by ste mi poradili?Navstivit servis a riesit to, neriesit to vobec alebo vycuvat z kupy auta?A ešte jedna otázočka do ktoreho roku a mesiaca boli kazove vysokotlake cerpadla? Konkretne toto moje je 06/2017, niekde tu na fóre som sa dočital že do 03/2017...
Přílohy
oleeeej odmerka.jpg
oleeeej odmerka.jpg (47.59 KiB) Zobrazeno 11074 x
Naposledy upravil(a) Cobo77 dne 11 úno 2019, 20:40, celkem upraveno 4 x.
Hyundai Tucson,1.6tgdi,2019,130kw,4x4,7DCT, Premium

Ex Hyundai Tucson 1 6t-gdi,4x4,manual,Style
Ex Kia Sportage 1.6 gdi EX, 2012,99kw
Ex VW Golf VI 1.4,comfortline,2010
Ex VW Golf V 1.4tsi,comfortline,2008
Ex VW Passat 1. 9tdi,74kw,comfortline,2004
Reklama
 

Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: Olej nad maximom na ryske +1 cm citiť po benzíne

Příspěvek od Richard555 »

Benzín narozdíl od nafty by se měl při delší jízdě odpařit, ale stejně tam zůstanou i nějaké zbytky co olej budou znehodnocovat.
Důležité je správně měřit olej na vodorovném a nejlépe stejném místě (třeba v garáži), cca 1 minutu po vypnutí teplého motoru.
Pak by jsi měl dostat směrodatné údaje. Benzín bude vždy trochu cítit z oleje, hlavně když se motor provozuje na kratší vzdálenosti. Kolik se za ten měsíc od výměny najelo? V servisech jsou různí dobráci, co když se dočtou, že motor má náplň oleje 4 litry tam i 4 litry vylejou. Je jasné že min. 1/2 litru tam někde zůstane i při důkladném vykapání (což nikdo v servisu dělat nebude) Já mám např. 7,5 l oleje, ale po výměně tam dostanu necelých 7. Dělám to tak, že naleju nový olej na horní rysku a po nastartování a naplnění filtru jsem zhruba mezi ryskami :wink:
Já bych to udělal takhle - odsál bych to co je na ryskou a dostal olej na správnou výšku. No a pak častěji kontrolovat a uvidíš. Auto je nespíš v záruce, někde se tu psalo něco o vysokotlakém čerpadle, že ten benzín v oleji byl z něj. Tak pak reklamovat.
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
Uživatelský avatar
Miroslav 62
**
Příspěvky: 192
Registrován: 29 pro 2016, 22:04
Bydliště: Pov.Bystrica

Re: Olej nad maximom na ryske +1 cm citiť po benzíne

Příspěvek od Miroslav 62 »

Richard555. Máš pravdu o tých servisoch a samozrejme aj tých :hyu: ja po každej výmene oleja odsávam tiež.
Hyundai i20 YES 1.2 62kW 2016 Agua Sparkling
Renault thalia 1,2 16V 55kw expression (*2006) 2017 predané
Uživatelský avatar
Cobo77
*
Příspěvky: 30
Registrován: 19 pro 2018, 18:34
Bydliště: HE, SVK

Re: Olej nad maximom na ryske +1 cm citiť po benzíne

Příspěvek od Cobo77 »

Tak zdravim dnes som bol v servise kde sa auto kupovalo, prijimaci technik s ladovym kludom povedal ze za minuly rok cize rok 2018 mali zo 400predanych tucsonov 4 opravy,presejsie výmena polomotora(oprava do 60 dni od prevzatia auta), v servise mi zmerali výsku hladiny oleja na mierke a odsali olej! Otvorili protokol a zadokumentovali sme stav odometra na 8160km, za ďalších 1000km sa mám ukázat, ak sa to opat zvýši auto si nechajú a budú to riešiť, spomenul som mu vysokotlaké čerpadlo spytal som sa na cenu cca 2000Eur,rok výroby mojho auta je 02/2017 kupované 06/2017... stále opakoval krátke trasy....moj prípad je ze olej bol menený 20.1.2019 a 11.2.2019 je plus cca 1.5cm co som nameral ja,nabehal som 1100km z toho 700km na jednu supu ... v servise namerali plus jeden centimeter ale nechal som to tak...takze uvidíme pockáme, auto fiči, kontrolka nesvieti ziadna..jazdím svizne ziadne setrenei motora po zohriati samozrejme... .zhodou okolností som bol u kamaráta ktorý je prijímaci technik v Kii kde sme preberali moj problem a stretol som tam pána ktorý vlastní Sportage s 1,6 tgdi má ho mesiac a má plus 1cm nad ryskou...jemu auto odstavili a zakázali dalsiu jazdu a poslali olej na rozbor...co servis to iný prístup...v prílohe foto vyjadrenia servisu...
Přílohy
sledovanie benzinu.jpg
sledovanie benzinu.jpg (38.16 KiB) Zobrazeno 11075 x
Hyundai Tucson,1.6tgdi,2019,130kw,4x4,7DCT, Premium

Ex Hyundai Tucson 1 6t-gdi,4x4,manual,Style
Ex Kia Sportage 1.6 gdi EX, 2012,99kw
Ex VW Golf VI 1.4,comfortline,2010
Ex VW Golf V 1.4tsi,comfortline,2008
Ex VW Passat 1. 9tdi,74kw,comfortline,2004
Uživatelský avatar
Tudy
****
Příspěvky: 1257
Registrován: 13 dub 2009, 10:10

Re: Olej nad maximom na mierke +1 cm, zápach po benzíne

Příspěvek od Tudy »

Já bych určitě nenechával motorový olej 1 cm nad ryskou maxima, hrozí reálné nebezpečí poškození katalyzátoru, ten může "shořet", jeho zbytky nebo zbytky nosiče budou následně nasáty do motoru a způsobí jeho zadření.
Seat Leon 5F FR 1.8 TSi 162 kW
i30 II combi 1.6 GDi 99 kW (2013)
___________
i30 III 1.4 T-GDi 103 kW
i 30 I 1,4 l CVVT 80 kW crashed
Ford Focus combi 1,6 74 kW crashed
Suzuki Swift 1,3 50 kW
Suzuki Wagon 1,3 56 kW
Škoda 120 L, LPG
Uživatelský avatar
Cobo77
*
Příspěvky: 30
Registrován: 19 pro 2018, 18:34
Bydliště: HE, SVK

Re: Olej nad maximom na mierke +1 cm, zápach po benzíne

Příspěvek od Cobo77 »

Odsali ho do polovice mierky medzi minimom a maximom(fotka druhá) , odvtedy som za tých 10-11 dni nabehal cca 600 km a je to s hladinou zatiaľ oleja zrejme tak ako ho odsali fotka prvá... Takže počkám ešte tých 400 km a šup do servisu kde si nechám olej vymeniť a či sa bude naďalej riediť - či bude fakt silne zapáchať po benzíne a či ho nebude zase pribúdať, lebo keď áno zostáva v servise keďže by to bola druhá ta istá závada...takže mohlo sa stať : A.)že to servis prepískol a prelial olej pri jeho výmene, čo by bolo ideálne lebo by mi nemuseli rozoberať a hrabať sa v motore alebo B.) olej ani nevymenili a nazberal sa tam ten benzín tými krátkymi trasami predchádzajúceho majiteľa alebo do tretice za C.) je tam nejaká chyba či už vysokotlakého čerpadla alebo neviem čoho nie som mechanik :)
Přílohy
mierkaa oleja po 600km od odsatia oleja po cca 11 dnoch.jpg
mierkaa oleja po 600km od odsatia oleja po cca 11 dnoch.jpg (60.99 KiB) Zobrazeno 10855 x
mierka oleja po odsati v servisee.jpg
mierka oleja po odsati v servisee.jpg (13.1 KiB) Zobrazeno 10855 x
Hyundai Tucson,1.6tgdi,2019,130kw,4x4,7DCT, Premium

Ex Hyundai Tucson 1 6t-gdi,4x4,manual,Style
Ex Kia Sportage 1.6 gdi EX, 2012,99kw
Ex VW Golf VI 1.4,comfortline,2010
Ex VW Golf V 1.4tsi,comfortline,2008
Ex VW Passat 1. 9tdi,74kw,comfortline,2004
Uživatelský avatar
Cobo77
*
Příspěvky: 30
Registrován: 19 pro 2018, 18:34
Bydliště: HE, SVK

Re: Olej nad maximom na mierke +1 cm, zápach po benzíne

Příspěvek od Cobo77 »

Takže prikladám fotku po približne 850km a pri porovnaní fotiek je jasne vidieť,že sa olej naďalej riedi,pretože jeho hladina stúpa je to tesne pod F ako full...takže v piatok do servisu objednaný, uvidíme čo na to servis, či sa k tomu priklonia férovo a dajú to do poriadku čo očakávam alebo nejaká výhovorka krátke trate atd...tie som úplne vylúčil aby sme sa tam zbytočne nehádali že preto sa to riedi olejom! Uvidíme v piatok budem múdrejší, v prílohe je fotka po tých už zmienených 850km...
Přílohy
hladina oleja po 850km od odsatia v servisee.jpg
hladina oleja po 850km od odsatia v servisee.jpg (95.15 KiB) Zobrazeno 10817 x
Hyundai Tucson,1.6tgdi,2019,130kw,4x4,7DCT, Premium

Ex Hyundai Tucson 1 6t-gdi,4x4,manual,Style
Ex Kia Sportage 1.6 gdi EX, 2012,99kw
Ex VW Golf VI 1.4,comfortline,2010
Ex VW Golf V 1.4tsi,comfortline,2008
Ex VW Passat 1. 9tdi,74kw,comfortline,2004
Commpact
*
Příspěvky: 37
Registrován: 13 lis 2018, 19:38

Re: Olej nad maximom na mierke +1 cm, zápach po benzíne

Příspěvek od Commpact »

Resil jsem uplne to same i40 Kdyz jsem koupil ojetinu s 96tis najeto a 1500km po servise. Temer litr oleje jsem s (mojim) mechanikem odsali a po cca 3000km olej nepribejva. Po zvednuti auta jsme zlistli,ze jsou srouby tak rezave(dekl pod motorem) ze to jeste nikdo nesundaval a pravdepodobne olej odsavaji.... Jen ze na to pekne serou a neodsaji vse a pak tam proste doliji predepsany obsah. Za cca4tis km jdu na vymenu,tak ze urite budu zase odsavat. Je to dost na hovno,kdyz na to Hyundai sere a nechava tam 1L stareho oleje!!!
Hyundai i40 1.7 CRDI 100kw 2013 Expirience + paket Style a Premium. Chip 129kw.

Škoda Superb 2 2.0 Tdi 103kw 2011 DSG Comfort.Chip 125kw (1.2 19 prodano)
kongresman
**
Příspěvky: 261
Registrován: 08 dub 2014, 17:33

Re: Olej nad maximom na mierke +1 cm, zápach po benzíne

Příspěvek od kongresman »

Můj zážitek loni v polovině listopadu na 1. garančce. Vše o.k., i cena jakž takž, jenom mi říkali, jestli chci nutně aktualizace, když budou v březnu nové, tak jsem se na to vyprdnul a jsem tam objednaný tento měsíc, kdy je už nově mají a přehrají. U toho rovnou vyměním zimní pneumatiky. Teď ten problém. Vyzvedl jsem si auto ze servisu, přejel jsem k doktorovi, tam jsem seděl v čekárně a jenom tak náhodou jsem kouknul na fakturu a v rozpisu položek viděl, že mi dali nový olej 4,5 litrů. Protože jsem měl jaksi v hlavě tam někde zafixováno, že u 1,6 GDI to je rozhodně méně, tak jak jsem šel od doktora a než jsem nastartoval, kouknul jsem na měrku a ejhle, více, jak centimetr nad rysku [-o< :roll:. Pak jsem kouknul do manulálu a tam je uvedeno, že u tohoto motoru je to 3,6 litrů !!!!!!! Servis byl 2 km od mého doktora, takže celkem 2 x 2 km není tragédie s tím stavem najet. Samozřejmě, že když to přejímací technik viděl, chytal se za vlasy, omlouval se za klučinu mechanika, který to způsobil, ale jinak byli vstřícní a v pohodě, může se stát. Přebytek odsáli. Jenom jsem si trochu rýpnul, že když to počítal, ty práce a matroš, že ho netrklo, že to je 1,6 GDI. Jinak olej museli vypouštět, protože, jak jsem to kontroloval, tak byl zcela čistý. A před výměnou jsem tam měl půl cenťáku pod horní rysku. Ten přejímací technik už tam nepracuje, jak jsem tam teď volal a chtěl ho k telefonu a objednat se, tak toto mi řekli. Ten cca litr navíc mi budou odečítat teď při výměně pneu, nebo zase na podzim, jak půjdu na druhou garančku. ................ Každopádně si dovolím tvrdit, že to je důsledek politiky centrálního :hyu: a úbytek prodejních a servisních míst. I v době garančky bylo v Ostravě vše v poho, ale totálně zadření. Plno aut, starých, nových, vyskladněných, servisovaných, bouraných, nebylo ku*va kde u nich zaparkovat. U prodeje nových aut hafo lidí, v servise docela fronta a ti technici jako roboti. Jsou pouze dva :hyu: v Ostravě, pak až Opava a Nový Jičín. Zbytek skončil. Už jsme to tady na jiném vlákně rozebírali. K tomu včera v TV ukazovali prodeje nových aut, že je rapidní pokles, na 1. místě Škoda, 2. VW, 3. Dacia !!!!!!!!! předhonila :hyu: !!!! Takže ty velkohubé prognózy a vyjádření toho idiota z Prahy, co to svou politikou způsobil, že chtějí více prodávat a drát se hned za Škodu, jsou lichá. Já osobně znám už dva lidi, co si u nás v Karviné, když skončil loni v červnu :hyu:, který tady dobře prodával, koupili místo :hyu: i20 Fábie. Nekecám. U nás ve Škodovce ve městě. Jeden bydlí o tři ulice dále a byl celé dva poslední roky nalomený pro :hyu:. Chtěl vyměnit starou Fabku a nakonec skončil u nové. A proto vždy říkám, že vše se vším souvisí. S takovou politikou půjde nakonec :hyu: do p*dele. Co teď zasévají, budou logicky sklízet.
Naposledy upravil(a) kongresman dne 06 bře 2019, 08:36, celkem upraveno 1 x.
Hyundai Tucson 1,6 GDI, Fiery Red, edice Best of Czech (v provozu od 28.11. 2017)
Uživatelský avatar
Tudy
****
Příspěvky: 1257
Registrován: 13 dub 2009, 10:10

Re: Olej nad maximom na mierke +1 cm, zápach po benzíne

Příspěvek od Tudy »

U mě jeden z důvodu (tragický servis), proč jsem od :hyu: také utekl ke koncernu. Mno ale ještě uvidím, jestli to nebylo z deště pod okap. :twisted:
Naposledy upravil(a) Tudy dne 06 bře 2019, 13:55, celkem upraveno 1 x.
Seat Leon 5F FR 1.8 TSi 162 kW
i30 II combi 1.6 GDi 99 kW (2013)
___________
i30 III 1.4 T-GDi 103 kW
i 30 I 1,4 l CVVT 80 kW crashed
Ford Focus combi 1,6 74 kW crashed
Suzuki Swift 1,3 50 kW
Suzuki Wagon 1,3 56 kW
Škoda 120 L, LPG
Uživatelský avatar
Vendelín
***
Příspěvky: 554
Registrován: 05 úno 2014, 17:51
Bydliště: Benešov

Re: Olej nad maximom na mierke +1 cm, zápach po benzíne

Příspěvek od Vendelín »

ze stejného důvodu jsem prodal svoji Elantru a přešel k jiné značce.Podmínka byla servis v místě bydliště a tak výběr Škoda,Citroen,Ford,Renault,vyhrál Renault Mégane Grant Cuopé.Koupeno v Praze-Průhonice,ale servis v Benešově.Zatím konzultace s příjmacím technikem servisu v Benešově jenom a jenom pozitivní!!!! Uvidíme,co bude,až nastane problém.
Hyundai Elantra,1,6 Comfort-prodáno
Renault Mégane Grand Coupé-od 12/2018
Uživatelský avatar
TheCory
**
Příspěvky: 247
Registrován: 23 led 2019, 17:56

Re: Olej nad maximom na mierke +1 cm, zápach po benzíne

Příspěvek od TheCory »

Nad Renault Megane Grand Coupe 1,3 TCe jsme také uvažovali, ale Hjondé nám dalo lehce lepší cenu a pořád mne irituje ten znak :D
Ale vzhledem ke konstrukci motorů by měli mít podobný problém s ředěním oleje ne? Nebo to inženýři z Francie zvládli lépe?
Hyundai i30 Fastback 1,4 T-GDI, Best of Czech + paket Style, Polar white - od 02/2019
Škoda Octavia III Kombi 2,0 TDi, Style + paket Sport, Denim blue - od 10/2016
Lokalita: Kladno
Uživatelský avatar
Vendelín
***
Příspěvky: 554
Registrován: 05 úno 2014, 17:51
Bydliště: Benešov

Re: Olej nad maximom na mierke +1 cm, zápach po benzíne

Příspěvek od Vendelín »

To ukáže čas,motor 1,3 Tce ,turbo a přímovstřik.Zatím mám najeto cca 1 300 km a kontroloval jsem olej čichem-v pohodě.Mohu ale říci,že odhlučnění Renaultu je mnohem lepší,než u Elantry.Žádný hluk od pneumatik.Ještě k té ceně. :hyu: Lenner Říčany nabídl Festback 1.4 T GDI za 360 000 s protiúčtem za Elantru.Mégana jsem koupil za 322 000.Pro mně,jako důchodce,dobrý rozdíl.
Naposledy upravil(a) Vendelín dne 06 bře 2019, 09:04, celkem upraveno 1 x.
Hyundai Elantra,1,6 Comfort-prodáno
Renault Mégane Grand Coupé-od 12/2018
Uživatelský avatar
TheCory
**
Příspěvky: 247
Registrován: 23 led 2019, 17:56

Re: Olej nad maximom na mierke +1 cm, zápach po benzíne

Příspěvek od TheCory »

Tak to je jedna z věcí, která mi na i30 FastBack docela vadí. Utlumení hluku od pneumatik je opravdu mizivé. Do budoucna to budu chtít nějak utlumit.
Člověk si prostě nevybere, u Octávie je hlučný motor, ale od odhlučnění kol je velmi dobré :D

Osobně jsem ale zvědav na ten vývoj benzínu v oleji u tebe. jestli je to tak, jak říkají v :hyu: a je to prostě u všech přímovstřiků nebo někde něco nedomysleli a konkurence je na tom lépe :)
Hyundai i30 Fastback 1,4 T-GDI, Best of Czech + paket Style, Polar white - od 02/2019
Škoda Octavia III Kombi 2,0 TDi, Style + paket Sport, Denim blue - od 10/2016
Lokalita: Kladno
Uživatelský avatar
Vendelín
***
Příspěvky: 554
Registrován: 05 úno 2014, 17:51
Bydliště: Benešov

Re: Olej nad maximom na mierke +1 cm, zápach po benzíne

Příspěvek od Vendelín »

S tím tlumením podběhů již tady několik majitelů laborovalo a mám takový dojem,že se k žádnému odpovídajícímu snížení hlučnosti nedostalo.Je to prostě nedostačné odhučnění karoserie.
Hyundai Elantra,1,6 Comfort-prodáno
Renault Mégane Grand Coupé-od 12/2018
Odpovědět

Zpět na „Tucson 2015- Motor a převodovka“