Tucson 2016

Moderátor: Moderátoři

Preca
*
Příspěvky: 22
Registrován: 20 dub 2022, 23:00

Tucson 2016

Příspěvek od Preca »

Ahoj Tucsonaci premyslim o koupi Tucsona 1,6 T-GDI, rv. od 2016, automat, když bude tak 4x4. Dovoz z Německa. Chtěl bych se zeptat zda je to dobrá volba a na co si popřípadě dát pozor. Díky 😉
Reklama
 

Uživatelský avatar
sarin007
*****
Příspěvky: 2089
Registrován: 26 říj 2012, 11:32
Bydliště: Písek

Re: Tucson 2016

Příspěvek od sarin007 »

A máš už něco vyhlídnutého? Bude záviset i podle nájezdu :-k Já osobně volil spíš volbu nafta + 4x4, ten benzínový motor byl na mé poměry moc žravý (co vím tak kolem 9l) a řešil se u něj průsak oleje. Jinak o jiném závažnějším problému nevím. Co si vybavuji, benzín používá dvouspojku, s tou moc zkušeností nemám, hydroměnič mi přijde pro jízdu plynulejší a řekl bych, že i spolehlivější. Jinak u každýho auta platí, servisní historie, pravidelná údržba (olej apod.) a zbytek je už na osobní zkušenosti z daným kusem - jak vypadá vzhledově, sledovat detaily, z těch jsem většinou vypozoroval, jak se k autu daný člověk choval - většina lidí se snaží auto uklidit a dát do pucu, ale řeší jen ty nejvíce viditelná místa, na detaily většinou zapomínají.
Naposledy upravil(a) sarin007 dne 21 dub 2022, 08:58, celkem upraveno 1 x.
Hyundai Tucson 2.0 CRDi 136KW, A/T, Style Premium, barva Ara Blue +
Hyundai i30 Fastback, 1.4 T-GDI, Style, barva červená

Hyundai Elantra Style Premium, 2011, světle modrá
Renault Scenic 1.9 dCi r.v. 2002
Peugeot 306 r.v. 1996
VW Golf I r.v. 1979
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Tucson 2016

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Pokud jsi smířen se spotřebou, která rozhodně nebude malá, pak otázka také zní, jaké trasy budou dominovat. Pokud krátké, tak Tě s velkou pravděpodobností čeká ředění oleje benzínem. A automat je řešen dvouspojkou, takže nech na diagnostice zjistit míru opotřebení spojek.
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Preca
*
Příspěvky: 22
Registrován: 20 dub 2022, 23:00

Re: Tucson 2016

Příspěvek od Preca »

Rozhodně chci nájezd do 100tis km. Chci benzín roční nájezd kolem 10t.
Jezdíme okresky obcas do práce 10km jinak kolem 50km.Zatím jen pokokuju a sonduji info, realizovat to bedem tak kolem září ještě musíme dosetrit. Líbí se mi toto. https://www.mobile.de/cz/Osobn%C3%AD-v% ... 02421.html

Ale to už tam určitě nebude.
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 9008
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: Tucson 2016

Příspěvek od idam.i »

Zatiaľ je,no zdá sa mi dosť drahé. :shock:
Hlavne z pohľadu rok 2016. #-o
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Preca
*
Příspěvky: 22
Registrován: 20 dub 2022, 23:00

Re: Tucson 2016

Příspěvek od Preca »

Hlavně nejsou moc automaty s tímto najezdem. A ceny jsou kolem 20t euro
Když chci Premium výbavu
Uživatelský avatar
sarin007
*****
Příspěvky: 2089
Registrován: 26 říj 2012, 11:32
Bydliště: Písek

Re: Tucson 2016

Příspěvek od sarin007 »

idam.i píše: 21 dub 2022, 09:51 Zatiaľ je,no zdá sa mi dosť drahé. :shock:
Hlavne z pohľadu rok 2016. #-o
Mě to moc drahý teda nepřijde, to auto je v plný výbavě včetně panoramy, za cenu kolem 500 tis. s nájezdem kolem 80-90 tis. v dnešní době cen ojetin zcela v pohodě.

U tý střechy - moc hezká záležitost, jen časem začne přestane být její mechanismus tak pevný a je třeba si zvyknout, že zvlášť na horších silnicích klepe a vrže, zkrátka v autě by byl krásný klid, ale střecha o sobě dává pořád vědět. Je to občas dost otravný, ale už jsem si zvykl. Je také třeba se o ni starat, promazávat a čistit těsnění, jinak ty gumy o sobe otravně vržou (zvlášť při otevírání a zavírání). Na jednu stranu tu střechu mám rád, protože díky ní je interiér mnohem prostornější a vzdušný, v létě jízda s otevřenou střechou paráda, ale jsou dny, kdy si říkám, že by to bylo lepší bez ní :-k
Hyundai Tucson 2.0 CRDi 136KW, A/T, Style Premium, barva Ara Blue +
Hyundai i30 Fastback, 1.4 T-GDI, Style, barva červená

Hyundai Elantra Style Premium, 2011, světle modrá
Renault Scenic 1.9 dCi r.v. 2002
Peugeot 306 r.v. 1996
VW Golf I r.v. 1979
Preca
*
Příspěvky: 22
Registrován: 20 dub 2022, 23:00

Re: Tucson 2016

Příspěvek od Preca »

Ještě se zeptám nějaké problémy s automatem a 4x4?
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 9008
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: Tucson 2016

Příspěvek od idam.i »

sarin007 píše: 21 dub 2022, 12:12
idam.i píše: 21 dub 2022, 09:51 Zatiaľ je,no zdá sa mi dosť drahé. :shock:
Hlavne z pohľadu rok 2016. #-o
Mě to moc drahý teda nepřijde, to auto je v plný výbavě včetně panoramy, za cenu kolem 500 tis. s nájezdem kolem 80-90 tis. v dnešní době cen ojetin zcela v pohodě.


______________________________________________________
Pokial je Preca spokojný nemienim to rozporovať.Rátal som cca.čo rok -10٪ z ceny.No je fakt,že doba je divná.
Musí ešte prirátať náklady na dovoz a prihlásenie.
Buď ako buď prajem šťastnú ruku a veľa spokojných kilometrov.
P.S.Ešte že ja som kupoval pred rokom a pol. [-o<
P.S.2 Pokiaľ si adrenalínovy typ môžeš skúsiť tu : https://autocarsexport.net/listings/202 ... 18600euro/
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Preca
*
Příspěvky: 22
Registrován: 20 dub 2022, 23:00

Re: Tucson 2016

Příspěvek od Preca »

Pořád se nějak toho automatu obávám aby se to nepodelalo. Nějaká životnost?
Birdr
**
Příspěvky: 262
Registrován: 24 úno 2022, 13:28

Re: Tucson 2016

Příspěvek od Birdr »

Doba je divná, to jo, ale pro prodávajícího dobrá.
Když jsme loni v květnu objednávali Tucsona, prodejce nám za naši IX 35 nabízel max.220000. To se nám zdálo málo, v té době se ceny pohybovaly kolem 250, tak jsme na to nepřistoupili a že si auto pak prodáme sami.
Tucsona jsme dovezli v prosinci, IX 35 vytáhli ze stodoly začátkem března a minulý týden se prodalo za rovných 300.
A to jsem byl těžce nervní, když začala válka, cena paliv vyletěly nahoru, že lidi budou opatrní, že budou šetřit a auto nikdo nekoupí.
Uživatelský avatar
sarin007
*****
Příspěvky: 2089
Registrován: 26 říj 2012, 11:32
Bydliště: Písek

Re: Tucson 2016

Příspěvek od sarin007 »

Preca píše: 21 dub 2022, 19:25 Pořád se nějak toho automatu obávám aby se to nepodelalo. Nějaká životnost?
Zatím nevím nebo jsem nezaslechl, že by byl nějaký problém s dvojspojkami nebo hydroměniči (i když ten hydro mě přijde se životností lepší). Ale záleží, jak dotyčný používal automat, zní to možná blbě, ale ježdění s automatem má svá drobná pravidla, která mohou ve výsledku snižovat životnost. Ale při nájezdu kolem 80 tis. bych neviděl problém. Na systém 4x4 jsem nikde taky nečetl žádnou stížnost, ono auto stejně skoro 90% jezdí jako dvoukolka, zadek se připojuje jen při rozjedzdu a nebo prokluzu. Pokud auto jezdilo na pravidelné garančky, tak dělali určitě i prohlídku a výměny oleje (abych nekecal v mezinápravové spojce a něco doplňovali ještě někde, už si to nepamatuju, možná kluci budou vědět víc podrobností). Jde jen o to, že to bude nákladově určitě dražsí oproti dvoukolce. Určitě je znát čtyřkolka při rozjezdu na křižovatce, když potřebuješ rychle zmizet, ještě se mi nestalo, že by mi pískly kola, ani když dám plyn na podlahu. Prostě se to zakousne a zmizím. Samo se takhle člověk rozjede jednou za rok, ale zrovna tento víkend jsem takhle musel zmizet, protože jsem křížil dost nešikovnou křižovatku, kde jsem 5 minut řekal, než přestanou jezdit auta, abych mohl přejet na druhou stranu. Z dvoukolkou by mi pěkně zapískaly kola :D A pak v zimě když nasněží, to si člověk uvědomí, jak moc to pomáhá. Ale určitě to není něco, bez čeho by se nedalo žít. Tucson zvládne i jako dvoukolka vyjet celkem slušné věci.
Hyundai Tucson 2.0 CRDi 136KW, A/T, Style Premium, barva Ara Blue +
Hyundai i30 Fastback, 1.4 T-GDI, Style, barva červená

Hyundai Elantra Style Premium, 2011, světle modrá
Renault Scenic 1.9 dCi r.v. 2002
Peugeot 306 r.v. 1996
VW Golf I r.v. 1979
Preca
*
Příspěvky: 22
Registrován: 20 dub 2022, 23:00

Re: Tucson 2016

Příspěvek od Preca »

sarin007 píše: 22 dub 2022, 11:46
Preca píše: 21 dub 2022, 19:25 Pořád se nějak toho automatu obávám aby se to nepodelalo. Nějaká životnost?
Zatím nevím nebo jsem nezaslechl, že by byl nějaký problém s dvojspojkami nebo hydroměniči (i když ten hydro mě přijde se životností lepší). Ale záleží, jak dotyčný používal automat, zní to možná blbě, ale ježdění s automatem má svá drobná pravidla, která mohou ve výsledku snižovat životnost. Ale při nájezdu kolem 80 tis. bych neviděl problém. Na systém 4x4 jsem nikde taky nečetl žádnou stížnost, ono auto stejně skoro 90% jezdí jako dvoukolka, zadek se připojuje jen při rozjedzdu a nebo prokluzu. Pokud auto jezdilo na pravidelné garančky, tak dělali určitě i prohlídku a výměny oleje (abych nekecal v mezinápravové spojce a něco doplňovali ještě někde, už si to nepamatuju, možná kluci budou vědět víc podrobností). Jde jen o to, že to bude nákladově určitě dražsí oproti dvoukolce. Určitě je znát čtyřkolka při rozjezdu na křižovatce, když potřebuješ rychle zmizet, ještě se mi nestalo, že by mi pískly kola, ani když dám plyn na podlahu. Prostě se to zakousne a zmizím. Samo se takhle člověk rozjede jednou za rok, ale zrovna tento víkend jsem takhle musel zmizet, protože jsem křížil dost nešikovnou křižovatku, kde jsem 5 minut řekal, než přestanou jezdit auta, abych mohl přejet na druhou stranu. Z dvoukolkou by mi pěkně zapískaly kola :D A pak v zimě když nasněží, to si člověk uvědomí, jak moc to pomáhá. Ale určitě to není něco, bez čeho by se nedalo žít. Tucson zvládne i jako dvoukolka vyjet celkem slušné věci.
Moc děkuji za vyčerpávající odpověď. Taky si myslím když to bude mít najeto do 100t tak nebude problém.

Ještě bych měl pár otázek.
Má Tucson rezervní kolo?
Jak je to s případným doděláním tažného? Finance atd.
Uživatelský avatar
sarin007
*****
Příspěvky: 2089
Registrován: 26 říj 2012, 11:32
Bydliště: Písek

Re: Tucson 2016

Příspěvek od sarin007 »

Tak já mám plnohodnotnou rezervu. Myslím, že u jiných motorizací nebo výbav to bylo stejné, ale nejsem si jist. Je škoda, že rezerva změnší možnosti využití kufru, není s ní možné použít nižší polohy dna kufru. Je to sice cca 5-6cm, ale spodní poloha udělá s kufrem vcelku dost na prostoru. S doděláním tažného není určitě problém, ale aktuální cenu nevím, vše se teď mění dost rychle. Ale můj odhad je nějakých 8-10 tisíc, ale možná se mýlím :-k
Hyundai Tucson 2.0 CRDi 136KW, A/T, Style Premium, barva Ara Blue +
Hyundai i30 Fastback, 1.4 T-GDI, Style, barva červená

Hyundai Elantra Style Premium, 2011, světle modrá
Renault Scenic 1.9 dCi r.v. 2002
Peugeot 306 r.v. 1996
VW Golf I r.v. 1979
Preca
*
Příspěvky: 22
Registrován: 20 dub 2022, 23:00

Re: Tucson 2016

Příspěvek od Preca »

Když to budu chtít dodělat. Bude tam příprava pro tažné jako že kabeláž?
Odpovědět

Zpět na „Tucson 2015- Pokec“