Je mozne odstupit od zmluvy a vratit hyundaiu auto spat????

Co se jinam nevešlo - výfuk, kola, údržba, akumulátor, příslušenství, manuály/schémata atd.

Moderátoři: amaize, Moderátoři

Lubo_i30
*
Příspěvky: 50
Registrován: 19 pro 2012, 13:55
Bydliště: Žilina

Re: Je mozne odstupit od zmluvy a vratit hyundaiu auto spat?

Příspěvek od Lubo_i30 »

Slecnasju píše:A ako dopadol zakaznik?
Alteria zilina dva krat, trencin raz.
Alterii Zilina by som sa vyhol. Mam take referencie a aj vlastnu skusenost.

Mam presne taky pristup k autu ako ty. Kupil som nove auto s domnienkou, ze bude spolahlive, ze ja budem
dodrzovat servisne prehliadky a ono ma nebude otravovat zavadami. Bohuzial zavada sa nasla a v Ziline su fušeri.
Minuly rok asi v lete som zacal mat problem s kontrolkou motora MIL. Pol roka nevedeli zistit co je vo veci.
Vymenili aj pedal plynu...
Nakoniec mi 7.1. odpojili tempomat a ze vraj nech uvidim ako sa to bude spravat.
V ten den bola poladovica a pri testovani vykonu som dostal smyk a narazil do stromu, je to totalka.
https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=52&t=26220
Tak ti prajem pevne nervy a nenechat sa vytocit a radsej zmenit servis.

Nehovoriac, ze Alteria ma este predtym slusne obtiahla pri garancnym prehliadkach...
Hyundai i30 1.6 CRDi, 85kW
Reklama
 

Slecnasju
*
Příspěvky: 15
Registrován: 30 srp 2012, 09:27

Re: Je mozne odstupit od zmluvy a vratit hyundaiu auto spat?

Příspěvek od Slecnasju »

Do auta je tankovany benzin striedavo zo Shell alebo Slovnaftky - nemyslim, ze je to zla volba.
Tyzden som jazdila na vodzidle - ak vynecham subjektivny pocit, ze auto " je pomale" a "reaguje inak" islo..dnes uz svietila kontrolka a nie len pri radeni 1 na 2 ale uz i 2-3, opat auto spomalilo, plynovy pedal nereagoval a vozidlo sa triaslo.
Nemam cas ani chut chodit do servisu ako na klavir a zistot "co vlatne mojmu autu je" ... nieco mu JE a ked nevedili, co v predoslych razoch, pochybujem, ze teraz na to pridu. Opat ma len odstavia od auta (ktore mimochodom ako plno z Vas potrebujem na dennodene dochadzanie za pracou a na nove uz nemam), natankujem im opat za 30 euro benzin, aby na nom mohli chodit a "testovat ho a pozorovat ho" a v konecnom dosledku nemam ani auto, ani prachy z benzinu, ani benzin a ani zaruku, ze ho opravia, ci opat len "nieco v nom akoze nespravia". Na zabavky typu "pokus omyl" ja nemam cas. Skusat rozne servisy na to nemam tiez cas ani prachy. Auto je v ZA a ja mam ist do BB alebo do BA do servsiu ??? Ked tam nie su schopni mi dat nahradne vozidlo... Stalo sa to uz 4krat - pricom 3krat som bola s tym v servise a jeden krat od toho nemam doklad. Dokedy mam mat trpezlivost a skusat to s nimi... . List na odstupenie mam nachstany, len neviem komu ho poslat. Pochybujem, ze nieco vybavim k svojej spokojnosti, ale takto som si veru mohla nechat svoje 10 rocne auto a spokojne si s nim chodit do servisu - bola to skodofka diely "prakticky najdes na ceste" a praca za babku... ale naivne som si myslela - nove auto - eliminuje cas v servise. omyl. :oops:
Uživatelský avatar
Espero
******
Příspěvky: 2764
Registrován: 02 srp 2007, 10:01
Bydliště: Tetín-Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Je mozne odstupit od zmluvy a vratit hyundaiu auto spat?

Příspěvek od Espero »

Nech to vyřídit advokátovi (slovensky fiškál?) na základě plné moci, bude to luxusnější forma nátlaku. Těch pár stovek navíc bude jen drobný výdaj a pokud by Hjundaj nechtěl a došlo k soudu, stejně jeho veškeré náklady soud přiřkne k úhradě jemu. Tedy pokud bude reklamace s požadavkem na odstoupení od smlouvy oprávněná. Nevím jak v SK, ale u nás máš v případě závady v záruce v trvání nad 1 den v servisu nárok na náhradní auto. Platíš si akorát PHM. U Hjundaje jsem to nepoužil, ale u Renaulta Thalie už ano, když mi přetěsňovali skříň převodovky a bylo to am 4 dny.
od 29.3.2018 Peugeot Boxer 3000 Blue HDi L2H1,barva červená Tiziano,obytný vůz s ložnicí 1,87x3,12 m.
od. 19.4.2017 Renault R 11,1,7i z 04/1985,barva červená (atestovaný veterán)
od 17.12.2021 Renault Fluence 1,6 16V z 08/2010, barva béžová metalíza
Slecnasju
*
Příspěvky: 15
Registrován: 30 srp 2012, 09:27

Re: Je mozne odstupit od zmluvy a vratit hyundaiu auto spat?

Příspěvek od Slecnasju »

No dnes je auto ZATIAL v top kondiicii. No a oni mi ponukli auto, ak bude nejake dostupne, ale za 30 euro na den plus phm.
Uživatelský avatar
bartiik18
**
Příspěvky: 212
Registrován: 12 dub 2011, 21:03
Bydliště: U České Lípy

Re: Je mozne odstupit od zmluvy a vratit hyundaiu auto spat?

Příspěvek od bartiik18 »

Tak to je masakr co tu čtu já musím zaťukat, že problémy takový nemám. naštěstí... jen obyčejné drnčení...i když mi teď opravili i sedačku už konečně nevrže. Takovej problém co máš ty to by mě trefilo...jinak když jsem měl auto na opravu tak mi půjčili i30tku jen za benzín takže zdarma v záruční opravě. Divné... ale Hyundai v Čechách má pernamentní mobilita což by měli v servise řešit a půjčit zdarma auto. Asi tak ;-)

http://www.hyundai.cz/prodej-a-sluzby/zaruky/
teď : Hyundai i20, od 2.5.2011, 1.2 kappa, zelená metalíza, 40 000+km (zatím spokojenost ;-))
bývalo: Fiat Punto 1. generace (2009-2011) cca 33 000km; black
Uživatelský avatar
amaize
Moderátor
Příspěvky: 1299
Registrován: 20 úno 2009, 19:35
Bydliště: Albrechtice u ČT

Re: Je mozne odstupit od zmluvy a vratit hyundaiu auto spat?

Příspěvek od amaize »

já taky mám momentálně i20 v ACA Karviná na záruční opravě laku 5 dveří a mám náhradní auto za cenu toho co natankuju , takže u nás asi služby lepší
i20 1,2/57kW comfort - 3/2009 do 11/2018 ~89007 km
R_Mégane 1,4/51kW/1997;ŠKODA 125 /1989 & Spartak /1959
momentálně Honda Jazz 11/2018
Odpovědět

Zpět na „i20 Ostatní“