Kde jsou dráty od blinkrů popř výstražnýho světla

1994 - 2005

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: Kde jsou dráty od blinkrů popř výstražnýho světla

Příspěvek od alarm »

Ak chvílu počkáš, už sa "pracuje" na jednoduchom prerušovači, ktorý využíva na prerušenie blikajúcu led diodu.
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
Reklama
 

Uživatelský avatar
Fulli
***
Příspěvky: 644
Registrován: 18 úno 2008, 18:58
Bydliště: MC 42/2, 97251 Handlova
Kontaktovat uživatele:

Re: Kde jsou dráty od blinkrů popř výstražnýho světla

Příspěvek od Fulli »

i30 píše:Ak chvílu počkáš, už sa "pracuje" na jednoduchom prerušovači, ktorý využíva na prerušenie blikajúcu led diodu.
jasne ze pockam.....videl som na internete nejake prerusovace blinkrov ale nechce sa mi dat za to skoro 10 eur
Hyundai Accent 1.3 GLS 62kW 1997, 185/60 R14 Dunlop SP 01 SPORT
ziarovky BLUE xenon, sportovy filter(ide ako o zivot),
chystaju sa dalsie zmeny ale najprv na ne musi niekto zarobit
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: Kde jsou dráty od blinkrů popř výstražnýho světla

Příspěvek od alarm »

Bol som trochu pracovne vyťažený (niekto musí tvoriť aj HDP :mrgreen: ) a nechcel to sem zavesiť bez otestovania. Zletoval som to a ku podivu :D/ funguje to.Pre tých, ktorí nepotrebujú predlžovať impulz, len chcú "blikať", platí pravý obdĺžnik.Testoval som len prerušovač,takže neviem povedať hodnotu elektrolytu.
Přílohy
PRERUŠOVAČ.JPG
PRERUŠOVAČ.JPG (40.69 KiB) Zobrazeno 1231 x
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: Kde jsou dráty od blinkrů popř výstražnýho světla

Příspěvek od alarm »

A teraz moje story:
Prvá etapa:
Montoval som do Accenta motorček-do vodičových dverí. Mám dvojkanálové dialkové, takže nebolo problém urobiť otvorenie a zavretie.Spravil som si plošák, na ktorom bola zabezpečovačka, prijímač dialkového,zvuková signalizácia otvorenia a zavretia(rôzne zvuky).Neskôr som ale zistil, že auto sa dosť ťažko hladá v podzemnom parkovisku podla zvuku, bez výstražných.Vždy sa niekde schovalo :mrgreen:
Druhá etapa:
Napojil som sa na tlačítko výstražných svetiel a to tak, že impulz z prijímača išiel rovno na blinkre.Skrátka-zatlačím čudlík, zasvietia blinkre. Po čase sme ale zistili, že auto ostávalo otvorené , aj keď blinkre zasvietili.Bolo to preto, lebo podmienkou bliknutia nebol pohyb motorčeka.
Tretia etapa:
Vyviedol som + priamo z dverí vodiča z motorčeka-dva káble cez diody, a tie som zobral ako riadiaci impulz na zopnutie blinkrov. Zdalo sa , že mám vyhraté, ale jedného dňa sa porucha zopakovala.
štvrtá etapa:
Ako riadiaci impulz na zopnutie blinkrov som použil motorček spolujazca. Logicky preto, lebo ak zavrie tento motorček, určite dostal povel od vodičovho, ktorý sa tiež zavrel. Bol som presvedčený o svojej neomylnosti.
LEN DO DNES. Zavrú sa všetky dvere, okrem vodičových, napriek tomu, že na zavretie všetkých ostatných sa MUSIA najprv zavrieť vodičove.(paralelka ku klúču)
a teraz : Babo raď ](*,) #-o
Tuším, kde je chyba, píšem to skôr preto, aby bolo jasné, že aj najdokonalejšie systémy nie sú dokonalé :-k
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
Uživatelský avatar
Bishop2225
**
Příspěvky: 202
Registrován: 05 črc 2009, 18:10
Bydliště: Ostrov, Karlovy Vary

Re: Kde jsou dráty od blinkrů popř výstražnýho světla

Příspěvek od Bishop2225 »

Problém je v krabičce v řidičových dveřích. Respektive v tom táhlu. Když je tam větší vůle a sem tam jti ještě nějakej kloub plandá, tak ti sice servo pohne páčkou a přehodí to, ale ne dost daleko, aby se to seplo a zamklo. Mě to taky dělalo... Vyřešil jsem to tím, že jsem trochu ohnul táhlo k zámku a tím to dostalo malé předpětí a byl klid.... 8)
:hyu: Hyundai Lantra 1,8 GT ... voňavka 92 000 najeto ... :hyu:
:hyu: Hyundai Lantra GLS 1,6 16V 84kW, r.v. 95 :hyu:
Plná palba s klima... :-)

=D>už šla do světa =D>
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: Kde jsou dráty od blinkrů popř výstražnýho světla

Příspěvek od alarm »

Tiež tam predpokladám chybu,ako píšeš, ale vzhladom na počasie to chvílu počká :mrgreen:
Klúčom zamyká.
Ale tvári sa to, ako keby motorček napružil systém tiahel ale potom nedosiahne požadovanú polohu zavretia, ale sa vráti späť.
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
Uživatelský avatar
Bishop2225
**
Příspěvky: 202
Registrován: 05 črc 2009, 18:10
Bydliště: Ostrov, Karlovy Vary

Re: Kde jsou dráty od blinkrů popř výstražnýho světla

Příspěvek od Bishop2225 »

jj... přesně tohle mi to dělalo.

Mám trochu vůli skoro všude, přeci jen to má něco naběháno a přístup je tam příšernej, takže převložkovat táhla by bylo šílený... Já s tímhle přihnutím funguju už měsíc a bez problémů. :wink:
:hyu: Hyundai Lantra 1,8 GT ... voňavka 92 000 najeto ... :hyu:
:hyu: Hyundai Lantra GLS 1,6 16V 84kW, r.v. 95 :hyu:
Plná palba s klima... :-)

=D>už šla do světa =D>
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: Kde jsou dráty od blinkrů popř výstražnýho světla

Příspěvek od alarm »

To som si myslel aj ja :mrgreen: , že stačí niečo doladiť.Robili sme to v lete, lebo prestalo zamykať komplet.
Pred dvomi rokmi som to riešil tak, že som mechanicky (zohnutým plechom) obmedzil zdvih motorčeka.A možno to sa povolilo.
Dôvod?
Jeho zdvih bol asi o 5mm dlhší, ako bolo treba.Tým pádom bolo pri zamknutí vidno, ako sa tiahla pri zamknutí prehýnali- a keď prestalo po sekunde pôsobiť 12V, motorček sa trochu vrátil naspäť.
S Accentom jazdí syn, minule si poradil, ak bude problém, zvolá RADU STARŠÍCH :mrgreen:
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
Odpovědět

Zpět na „ACCENT“