Neštartuje ani netočí

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Uživatelský avatar
lil-em
*
Příspěvky: 36
Registrován: 04 dub 2009, 13:51

Neštartuje ani netočí

Příspěvek od lil-em »

nazdar vsetci...mam taky problem ze mi nestartuje auto...starter ani netoci...Baterka je nabita...spinaciu skrinku som precistil a to je asi vsetko...kde moze byt problem???len pre info vzal som skusacku a skusal premerat starter....nejde do neho prud !!! aspon podla mna...kde bude probleM??nemam kostru alebo co???? a este jedena otazka : do spinacej skrinky ide 6 kablov a pod skusackou mi 4 svietia a 2 nie...nemalo by to bbyt tak ze 3 svietita a 3 nie??? diky za vase postrehy a rady...
Reklama
 

Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: Nestartuje ani netoci :::: POMÓÓÓC

Příspěvek od alarm »

Na štartéry je spinacia cievka. Skús premerať, či pri štartovaní ide napätie na cievku- čo by malo, lebo to ide priamo z aku. Ak je prívod v poriadku a netočí, chyba je v tej cievke-nespína.Vyskúšať sa to dá tak, že jeden človek otočí klúčikom a druhý pod autom spojí tie dve svorky (skrutka cca M8) nejakým veľkým klúčom. Neopri sa o kostru, aby si nevyhorel a nezlakni sa , pri priložení to bude iskriť.
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
Uživatelský avatar
lil-em
*
Příspěvky: 36
Registrován: 04 dub 2009, 13:51

Re: Nestartuje ani netoci :::: POMÓÓÓC

Příspěvek od lil-em »

no to uz neskusim lebo je starter dole...ale ja som ho skusal so skusackou nic...asi mi do neho nejde prud..neviem kde bude chyba...a nemam moc casu aby som sa na to mrkol poriadne...zajta idem aj tak za elektrikarom tak nech sa mi na to pozrie :D
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: Nestartuje ani netoci :::: POMÓÓÓC

Příspěvek od alarm »

Cievku môžeš premerať aj keď to máš doma na stole
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
Uživatelský avatar
Yurii
Moderátor
Příspěvky: 3430
Registrován: 08 říj 2006, 09:41
Bydliště: Taková prdel jménem Praha kdesi ve střední Evropě :-D
Kontaktovat uživatele:

Re: Nestartuje ani netoci :::: POMÓÓÓC

Příspěvek od Yurii »

Mrkni na spínač pod spojkou a na sekundární kontakty na startéru, kromě hlavního + a - je tam ještě + na cívku magnetu co ho spouští.
Scoupe, Scoupe, Scoupe, Forester, Scoupe, Scoupe, E39, A4, Fabie, Forester, Scoupe!!!
(/-/) můžeme se potkat v HCCZ.cz ;)
Uživatelský avatar
lil-em
*
Příspěvky: 36
Registrován: 04 dub 2009, 13:51

Re: Nestartuje ani netoci :::: POMÓÓÓC

Příspěvek od lil-em »

yurri nemam ani sajnu o tom co tu pises...keby si to nejako ukazal na scheme alebo nejak tak :D
Uživatelský avatar
Yurii
Moderátor
Příspěvky: 3430
Registrován: 08 říj 2006, 09:41
Bydliště: Taková prdel jménem Praha kdesi ve střední Evropě :-D
Kontaktovat uživatele:

Re: Nestartuje ani netoci :::: POMÓÓÓC

Příspěvek od Yurii »

No jak je znamo,Hyundaie většinou nestartujou bez spojky takže bych hledal první háček v poškozeném spínači pod spojkovým pedálem.

Předpokládám, že pojistky umístěné hned na + kontaktu baterky jsi kontoloval, to je to jediné co stojí v cestě proudu k baterce , je na startér napojená přímo přes jedinou myslím že 40A pojistku. Startér se spouští až v moměntě když připojíme + na spínací kontakt, nevím přesně kde ho Lantra má ale někde na staréru je, jen bude v autě strašně blbě dostupnej.

Mrknu po schématu na HMAservice ale nic neslibuju 8)
Scoupe, Scoupe, Scoupe, Forester, Scoupe, Scoupe, E39, A4, Fabie, Forester, Scoupe!!!
(/-/) můžeme se potkat v HCCZ.cz ;)
Uživatelský avatar
lil-em
*
Příspěvky: 36
Registrován: 04 dub 2009, 13:51

Re: Nestartuje ani netoci :::: POMÓÓÓC

Příspěvek od lil-em »

no ja neviem...kontoloval som poistky ale vstky su ok ... skus nejako pomoct :D diky
Uživatelský avatar
lil-em
*
Příspěvky: 36
Registrován: 04 dub 2009, 13:51

Re: Nestartuje ani netoci :::: POMÓÓÓC

Příspěvek od lil-em »

a inak mam accenta nie lantru :D
Uživatelský avatar
Yurii
Moderátor
Příspěvky: 3430
Registrován: 08 říj 2006, 09:41
Bydliště: Taková prdel jménem Praha kdesi ve střední Evropě :-D
Kontaktovat uživatele:

Re: Nestartuje ani netoci :::: POMÓÓÓC

Příspěvek od Yurii »

Jsem vůl takhle to zmotat :-D Nicméně servisní manuál radí takto: (kurňa Milosh pořád nepovolil přidávat jako přílohy PDF) takže musím uložit na edisk http://www.edisk.cz/stahni/30692/starto ... .18KB.html

Najdeš tam stránky ze servisního manuálu přímo na Accenta a ten očíslovanej soubor je pro Scoupe (motory jsou stejný tak systémy startování budou taky jen relátka budou jinde jinak tam hledej v sekci Starting System;) )
Scoupe, Scoupe, Scoupe, Forester, Scoupe, Scoupe, E39, A4, Fabie, Forester, Scoupe!!!
(/-/) můžeme se potkat v HCCZ.cz ;)
Blodmen
*
Příspěvky: 29
Registrován: 24 lis 2008, 17:16

Re: Nestartuje ani netoci :::: POMÓÓÓC

Příspěvek od Blodmen »

Ahoj, podle mně je to opravdu to čidlo pod spojkou. Taky mi to jednou udělalo, startér abi neotočil a přitom jsem troubil o stopéro. :mrgreen: Pedál spojky po sešlápnutí zmáčkne čidlo které s etlakem sepne a pustí proud. Čidlo bylo zašpiněný a zkorodovaný, očistil jsem ho a už mám přes rok pokoj.
Škoda actavia super r.v. 62, Škoda 105, 120, Škoda Rapid, Felicia, Trabant, Fiat Uno, Fiat Marea Weekend, Hyundai Accent
Uživatelský avatar
lil-em
*
Příspěvky: 36
Registrován: 04 dub 2009, 13:51

Re: Nestartuje ani netoci :::: POMÓÓÓC

Příspěvek od lil-em »

bol to starter :D ale uz je tam druhy a startuje na prvu supu stale :D ale diky za rady
Uživatelský avatar
mayq
***
Příspěvky: 923
Registrován: 12 čer 2008, 19:30
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Re: Nestartuje ani netoci :::: POMÓÓÓC

Příspěvek od mayq »

Ahojte, ozivim tuto temu hoci nerad. Od stvrtka rana nestartujem. Tak ako lil-em, v stredu poobede spokojne zaparkujem a vo stvrtok rano ani tuk. Vsetka elektronika ide, baterka 12,9V. Na spinacej skrinke 4vodice maju od 11.9V do 12.2V takze ze v tej problem zrejme nebude. V minulosti som uz mal podobny problem no stacilo pohnut kablami pod volantom ktore idu do spinacky. Tentoraz uz to nepomohlo. Ani cez kable som nenastartoval, roztiahnut, aj ked moc nerad, sa dalo. Predpokladam teda ze problem bude bud na kabloch veducich k starteru alebo v samotnom starteri.. Uvazujem spravne?? Mozte mi napisat uplne polopate co spojit na starteri, ak sa k nemu dostanem, aby som ho mohol otestovat...
Hyundai Accent `96, 1.5i 12V, 5dv. hatchback Marlborough Red

Obrázek
jaroslav5
**
Příspěvky: 345
Registrován: 09 led 2011, 15:33
Bydliště: Dolný Kubín

Re: Nestartuje ani netoci :::: POMÓÓÓC

Příspěvek od jaroslav5 »

K štartéru: štarter s cievkou je pripojený priamo od baterky,na cievku z boku ide jeden káblik,ktorý ovládaš klučikom-štart.Celý obal štartéra je mínus pol.Plus pol je zapojený na hornom kontakte cievky. V polohe štart ide prud bočným káblikom do cievky,ktoru zopne a zároven vysunie pastorok na zotrvačník,tým aj spojí otáčanie štartéra. Ked ho netočí treba odskrutkovať kryt na uhlíky. Musia chodiť volne v drážke-vyčistiť.Vyčistiť aj medený komutátor-handričkou namočenou v troche benzínu.Musí točiť.
Hyundai Accent LC 1,3í 12V 63kw r. v. 2005
suzuki sx4 1,6 GS 4x4 SE-SNOW Outdoor Line r.v.2011
Uživatelský avatar
mayq
***
Příspěvky: 923
Registrován: 12 čer 2008, 19:30
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Re: Nestartuje ani netoci :::: POMÓÓÓC

Příspěvek od mayq »

Ako test skusit trochu klepnut po starteri ci sa neuvolnia ??? Cize prepojit telo startera a kabel na cievke pri merani ?!
Hyundai Accent `96, 1.5i 12V, 5dv. hatchback Marlborough Red

Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Accent - Elektroinstalace“