Pískání při nastartování

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
ivosvej
Příspěvky: 1
Registrován: 07 kvě 2015, 07:46

Pískání při nastartování

Příspěvek od ivosvej »

Vážení kolegové, může mi někdo poradit? Mám Atose z roku 2005, při rozjezdu a někdy i po nastartování studeného motoru se ozývá pískání, které po chvíli zmizí. Auto i motor se chová normálně. Když je motor i jen trochu zahřátý tak zvuk se neobjevuje. Opravdu nejvíce se to ozývá při prvním rozjezdu se studeným motorem. Poradí mi někdo co by to mohlo být? Děkuji předem za názory.
Reklama
 

jaroslav5
**
Příspěvky: 345
Registrován: 09 led 2011, 15:33
Bydliště: Dolný Kubín

Re: Pískání při nastartování

Příspěvek od jaroslav5 »

Skus najprv našpanovat všetky klinové remene.
Hyundai Accent LC 1,3í 12V 63kw r. v. 2005
suzuki sx4 1,6 GS 4x4 SE-SNOW Outdoor Line r.v.2011
Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: Pískání při nastartování

Příspěvek od Richard555 »

Přesně jak píše kolega, prokluzuje ti klínovej nebo drážkovej řemen, nevím jakej tam je, aby jsi si byl jistý dej si do takovýho ručního postřikovače- mlžiče na kytky nebo na okna, trochu tekutého mýdla (lžíci) a dolej vodou. Nastartuj studený motor a když poběží trochu to na ten řemen nastříkej - namlž.... mělo by to ihned ztichnout, pokud ne je problém jinde ;-)
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
Azor
*
Příspěvky: 65
Registrován: 20 pro 2012, 15:12

Re: Pískání při nastartování

Příspěvek od Azor »

Mám to na Atíku 2006 obdobné, nemůžu to nazvat vyloženě pískáním, je to spíš jen takový cizí zvuk. Řemen to přitom stopro není, to je zkontrolované, mýdlo jsem již kdysi aplikoval a dál to šponovat by už bylo jen na škodu. Mám tak trochu podezření na vodní pumpu, ale rozebírat se mi to zatím nechce. Je to jen při úplně studeném motoru a stačí ujet pár set metrů a problém zmizí. Víc jsem zatím nezjistil.
Uživatelský avatar
Rudolf
**
Příspěvky: 389
Registrován: 10 čer 2007, 17:44
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Pískání při nastartování

Příspěvek od Rudolf »

Azor píše:Mám to na Atíku 2006 obdobné, nemůžu to nazvat vyloženě pískáním, je to spíš jen takový cizí zvuk. Řemen to přitom stopro není, to je zkontrolované, mýdlo jsem již kdysi aplikoval a dál to šponovat by už bylo jen na škodu. Mám tak trochu podezření na vodní pumpu, ale rozebírat se mi to zatím nechce. Je to jen při úplně studeném motoru a stačí ujet pár set metrů a problém zmizí. Víc jsem zatím nezjistil.
Dělá mi to taky a skoro si myslím, že od počátku (tím si teda úplně jistej nejsem, ale je to určitě dlouho).
Hyundai Atos Prime 1,1i;
Obrázek
Hyundai Accent Elegance 1,6i CVVT;
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „ATOS“