Ťukání v motoru 1,4 CVVT při poklesu otáček

Moderátoři: frawd, Moderátoři

Uživatelský avatar
koudý
**
Příspěvky: 121
Registrován: 19 kvě 2011, 08:35

Re: Ťukání v motoru 1,4 CVVT při poklesu otáček

Příspěvek od koudý »

zulyk píše:co je podla teba nepriazniva spotreba?
.. od toho je tu jiný vlákno, tam se vše i moje spotřeby dozvíš, stačí jen trochu pohledat ..
Hyundai ix20 1.4/66kW Classic (Crystal White), LPG BRC, disky 16" PROLINE B700, 6.5x16" (ET45) @ GoodYear 205/55 R16.
Reklama
 

Mireček
*
Příspěvky: 14
Registrován: 08 kvě 2014, 08:45

Re: Ťukání v motoru 1,4 CVVT při poklesu otáček

Příspěvek od Mireček »

I já jsem vlastníkem Hyundai ix20. I já slyším v motoru podivný zvuk jako když cvrká kolo štěstí a to hlavně při volnoběhu a poklesu otáček hlavně při studeném motoru. Mám najeto 14 tisíc km, za sebou již 1 garanční prohlídku, kterou jsem absolvoval v servisu Auto Lašák v Rýmařově. Upozornil jsem na tento problém. Přejímací technik si nastartoval motor, chvíli si ho poslechl, pak otevřel kapotu a ukázal mi kde je problém. Podle něj to dělají nějaké magnety ve vstřikovačích a není to prý žádná závada, ale běžná věc. Je fakt, že ten zvuk se ozýval hned když jsem auto koupil nové. Nejsem žádný odborník prez motory, ale nevím, nezdá se mi, že by to bylo v pořádku. Co na to vy zkušenější co máte ix20 již déle?
Naposledy upravil(a) Mireček dne 08 kvě 2014, 23:23, celkem upraveno 1 x.
mudra19
Příspěvky: 1
Registrován: 08 kvě 2014, 16:11

Re: Ťukání v motoru 1,4 CVVT při poklesu otáček

Příspěvek od mudra19 »

Zdravím, jsem též majitelem Ix20, najeto asi 4000km a mohu jen a jen potvrdit zkušenost ostatních se zvukem studeného benzinového motoru, který připomíná zvuk opravdu hodně starého vyběhaného motoru.
Jinak bez problémů, spotřeba do 7,5 l, což je asi u tak těžkého vozu normální, dálka 6,3 až 6.5.
Aut jsem měl již hodně, ten zvuk studeného motoru je opravdu unikát a záhada. Udělám pokus a zkusím Nošovice, co oni na to. Budu-li úspěšný, dám vědět.
Jarousek 18
*
Příspěvky: 38
Registrován: 16 bře 2011, 19:40
Bydliště: Rakovník

Re: Ťukání v motoru 1,4 CVVT při poklesu otáček

Příspěvek od Jarousek 18 »

Kolegové a majitelé IX 20 , mám najeto 60 000 km a stále když je studený tak klepe. Po ohřátí motoru je klid a pohoda. Je to prostě takový motor CVVT a nedá se s tím nic dělat než jezdit a jezdit. Přeji hodně pohodových km.
Hyundai IX 20, Ara Blue - 1,6 - comfort - 10/2015
Pitra
*
Příspěvky: 12
Registrován: 08 kvě 2012, 18:27

Re: Ťukání v motoru 1,4 CVVT při poklesu otáček

Příspěvek od Pitra »

Tak je nás již dost, kterým studený motor při poklesu otáček "řachtá" nebo "ťuká" jak komu libo. Mám najeto 25.000 km, problém jsem několikrát bez výsledku reklamoval. Je pravda, že to zřejmě nemá vliv na vlastní výkon motoru ani spotřebu, ale pokud budu chtít auto prodat, tak jedině s ohřátým motorem. Osobně by mě totiž takovýto projev studeného motoru od koupě určitě odradil.
PALI-PALI
**
Příspěvky: 191
Registrován: 09 říj 2013, 17:27

Re: Ťukání v motoru 1,4 CVVT při poklesu otáček

Příspěvek od PALI-PALI »

mate to niekto nahrane? Uvital by som link na youtube so zvukom toho rachtania..

Nie je to len nastavovanie ventilov po starte??
ix20, 1,4b, 2013
stefipe
Příspěvky: 4
Registrován: 11 pro 2012, 20:33

Re: Ťukání v motoru 1,4 CVVT při poklesu otáček

Příspěvek od stefipe »

To ťukanie, cvrlikanie ma stálo odtiahnutie do servisu. Auto ostalo nepojazné. Imformácia servisu, rozobratie rozvodov a neviem ešte čo. Mám nabehané 48000km.
joci
Příspěvky: 1
Registrován: 04 zář 2014, 10:13
Bydliště: Levice

Re: Ťukání v motoru 1,4 CVVT při poklesu otáček

Příspěvek od joci »

Dobrý,
chlapi ja mam taký istý motor ale v KIA ceed 2008a začalo mi to isté robiť pri
60 000km ako vám presne ako dízlák najprv len pri studenom motore ale teraz stale na volnobežne otačky a teraz mam njazdene 110 000km a už počujem aj rozvodovú retaz ako šuchoce a začali mi kolísať otáčky na volnobeh a včera mi začalo zdochýnať auto pri volnobehu tak som to zaniesol a čakam čo mi povie mechanik ale nedavno ked som riešil kolísanie otačok tak my povedali že mi čistili vahu vzduchu ale otačky kolíšu tak isto :D
Jarousek 18
*
Příspěvky: 38
Registrován: 16 bře 2011, 19:40
Bydliště: Rakovník

Re: Ťukání v motoru 1,4 CVVT při poklesu otáček

Příspěvek od Jarousek 18 »

Zdravím všechny kolegy IX20.
Tak mám najeto 78000 km a došla mi trpělivost s rachtáním u studeného benzinového motoru, který klepal jako diesel do ohřátí a dopadlo to tak, že na záruku mám nový motor. Při zjištění závady v servisu :hyu: a po rozebrání motoru vypadly z motoru nějaké špony , rozsypaný katalyzátor a rozvodový řetěz před prasknutím. Přístup servisu :hyu: OK. Jsem rád, že jsem to nevzdal. Teď je ticho. Dostal jsem náhradní IX20 a tak jsem si zvykl na tichou jízdu. Teď už ji mám taky.
Hyundai IX 20, Ara Blue - 1,6 - comfort - 10/2015
sanny
Příspěvky: 3
Registrován: 13 črc 2019, 18:25

Re: Ťukání v motoru 1,4 CVVT při poklesu otáček

Příspěvek od sanny »

Ahoj. Dneska jsem potkal náhodného řidiče s ix 20 1.4 CVVT,a poslechl si jeho zahřátý motor,najeto prý něco přes 20000 km,a to cvrlikání motoru,o kterém se zde píše tam bylo taky. Já mám najeto něco málo přes 12000 km,a to cvrlikání pod víkem ventilů slyším jak za studena,tak i u zahřátého motoru.Slyším to i v kabině,když přijedu na křižovatku,a čekám na zelenou.Zvuk je jako kdybych měl dieslový motor.Zajímavé je,že když jsem měl auto nové,a po zahřátí přijel na křižovatku,musel jsem se podívat na otáčkoměr,jestli mi vůbec běží motor,bylo tam absolutní ticho.Teď je to jak šicí stroj.Všiml jsem si ,že po garančce,když vymění olej,tak se zvuk od ventilů ztiší,ale i tak mi to přijde divné s pocitem,že se to někdy někde rozsype. Jak už zde majitelé ix 20 píšou bude to nejspíš neduh cvvt motorů.U Toyoty Yaris,která má též proměnné časování ventilů VVT-i jsem nikdy tento zvuk nezaregistroval.(Toyota je ale značka kvalitou někde jinde).Díval se mi na to automechanik s konstatováním,že buď by mohla být povolena svíčka u 1.nebo 2.válce v tom dobrém případě,a nebo v tom horším podpálený sací ventil,ale je to jen jeho úsudek.Kde je pravda,to se pozná časem.Chystám se do servisu,mám ještě auto v záruce,tak jsem zvědavý,co mi na to řeknou. Jinak celkově krom toho cvrlikajícího motoru a nestabilní jízdy v zatáčkách jsem s autem více-méně spokojený.
Uživatelský avatar
Tudy
****
Příspěvky: 1257
Registrován: 13 dub 2009, 10:10

Re: Ťukání v motoru 1,4 CVVT při poklesu otáček

Příspěvek od Tudy »

Já mám podezření, že za tím cvrlikáním mohou být hydroštely ucpané karbonem...
Naposledy upravil(a) Tudy dne 13 črc 2019, 20:54, celkem upraveno 1 x.
Seat Leon 5F FR 1.8 TSi 162 kW
i30 II combi 1.6 GDi 99 kW (2013)
___________
i30 III 1.4 T-GDi 103 kW
i 30 I 1,4 l CVVT 80 kW crashed
Ford Focus combi 1,6 74 kW crashed
Suzuki Swift 1,3 50 kW
Suzuki Wagon 1,3 56 kW
Škoda 120 L, LPG
karesino
*
Příspěvky: 92
Registrován: 15 úno 2009, 18:00

Re: Ťukání v motoru 1,4 CVVT při poklesu otáček

Příspěvek od karesino »

Ja mam 1,4 DOHC accent a presne to iste ako tu citam.Hlavne v zime po studenom starte take klepanie a pri padajúcich otackach pri 3000ot/min take jemne cvirlikanie-toto robi aj za studena aj ked je motor zohriaty.Mam 110 000,neregistrujem presne odkedy ale uz dobrych par rokov to robi a nedegraduje.Inak motor bez jedineho problemu
JoDo
**
Příspěvky: 172
Registrován: 15 dub 2013, 11:57
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Ťukání v motoru 1,4 CVVT při poklesu otáček

Příspěvek od JoDo »

Mám 1.4 6 let, najeto 55000 km. Studený klepe pod 2000 ot/min. od začátku. Posbírej nějaký oblázky v řece ( nebo vem větší kačírek), dej je do pytlíku a zatřes. Máš téměř přesně stejný zvuk. Závěr servisu: sledovat, když se zhorší přijet.

to sanny: napiš jak to dopadlo
HYUNDAI ix20 TRIKOLOR 1,4 CVVT
ŠKODA Felicia 1,3 LXI 50 kW
Trabant 601
pepe pedro
**
Příspěvky: 426
Registrován: 13 dub 2011, 14:08
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Ťukání v motoru 1,4 CVVT při poklesu otáček

Příspěvek od pepe pedro »

to není třeba.Už mám druhou IX20 a dělá to každá.Po zahřátí je klid.Nečteš příspěvky?
Hyundai IX 20 1.6. 1.4 crystal white-Šemík/+Š Felicia,Š Rapid,Š1203,VAZ2105,VAZ2102,Š100
sanny
Příspěvky: 3
Registrován: 13 črc 2019, 18:25

Re: Ťukání v motoru 1,4 CVVT při poklesu otáček

Příspěvek od sanny »

Tak mně to nedalo,a ještě jsem na parkovištích u obchodních center,kde jsem viděl IX 20 a u něho majitele,zeptat se na ten projev motoru.Celkem jsem byl u tří ix 20,z toho dvě 1.4 a jedna 1.6.U všech tří motorů jsem to cvakání(šicího stroje)slyšel taky.Úplně stejné,jak u mně.Všem třem šoférúm to připadalo normální,že si ničeho nevšimli.Před chvílí jsem se vrátil ze značkového servisu,kde mně technik sdělil,že ten zvuk dělají vstřikovače.Tak jsem z toho udělal závěr,že motory od Hyundai tento projev prostě mají.Tečka. :roll:
Odpovědět

Zpět na „ix20“