Zvláštně fungující ostřikovače

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Linky
Příspěvky: 2
Registrován: 21 zář 2023, 18:28

Zvláštně fungující ostřikovače

Příspěvek od Linky »

Zdravím mám takový problém. Přestalo mi fungovat čerpadlo ostřikovače ( po demontáži bylo zkorodovane a plné vody) takže jsem koupil nové a teď ten problém. Po montáži nového :
Když spustím ostřikování předního okna tak voda stříká a i stěrače stírají ale zároveň s předními stěrači stírá zadni nasucho. (To dřív nedelalo) a pokud chci ostríknout zadni okno tak se jen spustí stěrač ale voda nikde. Hadička není skříplá ani přerušena. Čerpadlo na zadní ostrikovač vůbec nereaguje. V čem může být problém? Koupil sem špatné čerpadlo nebo je problém jinde ? Před výměnou čerpadla a před jeho poruchou to fungovalo každé zvlášť (předek a zadek).
Děkuji za rady
Hyundai i30 1.4 cvvt r.v. 2009
Reklama
 

Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: Zvláštně fungující ostřikovače

Příspěvek od Richard555 »

Mám pocit že je to asi podobné jako u Fabie 1 tam jsem čerpadýlko měnil a ono to funguje tak, že když se prohodí plus tak buď stříká na předek nebo po přehození + zas stříká na zadek. Měl bys tam mít tedy nátrubky na dvě hadičky (dopředu a dozadu) a to co rozhoduje kam to stříká je směr točení čerpadla, možná máš jiné zapojení konektoru, nic jiného mě nenapadá. Originální čerpadlo jsi asi nekupoval :wink:
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
Linky
Příspěvky: 2
Registrován: 21 zář 2023, 18:28

Re: Zvláštně fungující ostřikovače

Příspěvek od Linky »

Originál to není skusim na to kouknout ale rozměrově jsou ty čerpadla včetně konektoru úplně stejné.
Hyundai i30 1.4 cvvt r.v. 2009
Odpovědět

Zpět na „i30 Elektronika“