Drnčení z oblasti motoru

Startování, spojka, převodovka, provozní kapaliny.

Moderátoři: nulda, 89majlo96, Moderátoři

Uživatelský avatar
juryno
**
Příspěvky: 147
Registrován: 19 kvě 2011, 08:04

Re: Drnčení z oblasti motoru

Příspěvek od juryno »

8)
i30 1,4 CVVT 80kw, 2011
Reklama
 

alcione
**
Příspěvky: 100
Registrován: 19 čer 2012, 07:21

Re: Drnčení z oblasti motoru

Příspěvek od alcione »

tak na chrastenie cez tych 2000 otacok nepomohla vymena rozvodovej retaze s tym napinakom ci ako sa to vola, chrasti to ako 60 rocne auto ah nadalej
i30, 1.4, r.v.2011
zamyslite sa ZNOVA
libor67
*
Příspěvky: 29
Registrován: 04 lis 2011, 19:56

Re: Drnčení z oblasti motoru

Příspěvek od libor67 »

Tak mně nepomohla výměna rozvodů, ani benzín jak se to píše, ani další pokusy co prováděly 2 různé servisy :D . Teď co jede klimatizace na 3 tak to parááádně drnčí při jízdě v koloně a otáčkách 2000. Mám mít schůzku s panem Kopeckým, kde se snad něco dozvím (anebo bude vše zapřeno). Uvidíme. 8)
alcione
**
Příspěvky: 100
Registrován: 19 čer 2012, 07:21

Re: Drnčení z oblasti motoru

Příspěvek od alcione »

mne ten EVO benzin pomohol (slovnaft). ty si cz, slovnaft asi nemate. vyskusaj daky 99 ci 100 oktanovy benzin tak ze ho natankujes po 85 km od zasvietenia kontrolky benzinu. daj len tretinu nadrze, znova vyjazdi az na maximum nadrz a znova natankuj, staci tretina nadrze. to uz by si mal vidiet vysledky. ak si zoberem ze v nadrzi bol uz len cisty EVO benzin (nie zmiesany s predoslym 95) tak po 250 km by to uz malo prestat chrastit.

daj potom vediet co si vyzistil s tym stretnutim
i30, 1.4, r.v.2011
zamyslite sa ZNOVA
libor67
*
Příspěvky: 29
Registrován: 04 lis 2011, 19:56

Re: Drnčení z oblasti motoru

Příspěvek od libor67 »

Lidi budete tak hodní a napíšete sem jaký servis Hyundai jste navštívili s tím drnčením při 2000 otáčkách ?
Já tedy Hyundai Zlín a Uherské Hradiště.

Jak jsem výše psal, že se na mé auto podívá pan Kopecký, tak se tak nestalo (prý nemá čas) a 20.9.2012 pošle svého zástupce.
ada13
Příspěvky: 8
Registrován: 25 srp 2012, 23:17

Re: Drnčení z oblasti motoru

Příspěvek od ada13 »

Já mám stejné problémy. Autolaros v Ostravě, kde jsem auto kupoval. Po několika návštěvách, kdy jsem auto projížděl 2x i s technikem, mi nakonec vyměnili řetěz i s napínákem a nějaký ventil (nevím jaký, řekli mi to jen do telefonu a v zakázkovém listě to není). Když nepomohlo ani to, mám písemně, že: "v případě, že tento jev není provázen výskytem závadového kodu v řídicí jednotce
motoru, nebo rozsvícením varovné kontrolky CHECK nejedná se o závadu. Tento jev je zřejmě způsoben kvalitou paliva, která je na samé hranici únosnosti." Od té doby beru Vervu na Benzině, zvuk je sice tišší, ale stále je tam.

Nemáte někdo nějaké další zkušenosti?
Hyundai i30cw 1.4 CVVT
libor67
*
Příspěvky: 29
Registrován: 04 lis 2011, 19:56

Re: Drnčení z oblasti motoru

Příspěvek od libor67 »

Takže u mě je to momentálně ve stejné fázi.
- výměna rozvodů 06/2011
- zvuk nepřestal a od 08/2011 se dohaduju co s tím dál. 08/2011 technik zvuk slyšel, 01/2012 najednou zvuk prý neexistuje, totéž 08/2012 zvuk prý neslyší
- jak jsem psal 20.9.2012 se na auto přijede podívat zástupce importu - použiji tedy s dovolením i vaše komentáře z fóra

Aktuálně je stav takový, že čepuju OMV Maxxmotion 100 a je to lepší, ale zvuk tam stále je, dokonce si myslím, že je v celém rozsahu otáček 4 rychl. stupně. :(
severtom
***
Příspěvky: 731
Registrován: 21 pro 2010, 11:25

Re: Drnčení z oblasti motoru

Příspěvek od severtom »

"Prémiové" palivo? Za 15% ceny navíc? 15% z 250 000 Kč, které dáš do benálu během prvních 100 000 ujetých km?
To by mě mohli milovat. Milion jiných i30 jezdí na normální N95 a nedrnčí, takže to NEMŮŽE být palivem.
I 30 CW Plus 1,4 CVVT LPG 08/2010
Netvrďte, že jdu za každou cenu proti proudu, myslete si, že si rád udělám vlastní názor :-)
Uživatelský avatar
mechoun
**
Příspěvky: 460
Registrován: 14 bře 2009, 19:47

Re: Drnčení z oblasti motoru

Příspěvek od mechoun »

Trefa do černého :-)
4) 2/2020: Mazda 6 Revolution 2,0i s manuálem
3) 9/2015: Toyota Corolla
2) Už nemám, ale byla a stále je dobrá, protože byla ještě z Ulsanu: I30 1,6 CVVT Comfort, Champaigne Silver na 16" Alu od 9/2007
1) Asi 6 aut...
alcione
**
Příspěvky: 100
Registrován: 19 čer 2012, 07:21

Re: Drnčení z oblasti motoru

Příspěvek od alcione »

v palive to neni. len ked sa pouzije 99 a viac oktanovy benzin tak ten ma lepsie mazanie co znizuje vibracie (podla mna) a potom uz zvuk nie je pocutelny i ked ten kto ten zvuk ma ho tam trocha zapocuje i tak. a tankovat teraz taky najdrahsi benzin do takehto auta pri dnesnych cenach? kvalita, pristup a servis ako jeden celok myslene vypoveda o mene znacky. zaver nech si urobi kazdy sam.

ja som bol autopalace panonska a autopolis racianska. dostal som list ze je to typicka vlastnost motora no ja by som ich najradsej zbil. ved je to typicka vlastnost nasraneho vodica na krabicu. amateri z :hyu: je to ako auto z mileticky (trh sikmookych)
i30, 1.4, r.v.2011
zamyslite sa ZNOVA
Uživatelský avatar
hessi
*
Příspěvky: 38
Registrován: 23 úno 2011, 19:48
Bydliště: Galanta (SR)

Re: Drnčení z oblasti motoru

Příspěvek od hessi »

Po dlhšom čase som nakukol do fóra a zaujala ma táto téma. Tento problém mám od začiatku, teda už skoro 2 roky. Teraz mám najazdené niečo cez 27000. Pri zahriatom motore od 2000 po 2500 klepot (kovový zvuk), do kopca, alebo pri zapnutej klíme je to ešte výraznejšie. Občas to počujem aj pri nízkych otáčkach, pri rozbehu. V servise som s tým bol raz a technik nič zvláštne nepočul. Že vraj každý motor je iný a že moc počúvam auto. Potom som to už viac neriešil. Osobne si myslím, že to je záležitosť ventilov, ale nie som odborník na motory. Diagnostika nič neodhalila.
Ja len dúfam, že to neovplyvní životnosť, alebo funkčnosť motora. Nakoľko vidím, že sa zatiaľ na daný problém nepodarilo nájsť riešenie, tak to asi nemá význam ďalej riešiť so servisom. Aj tak nevedia čo s tým a radšej ten zvuk nepočujú... Najviac ma však mrzí, že človek horko ťažko nahrabe na nové auto a potom sa objavia takéto problémy. Toto by sa pri novom aute nemalo stať. Ale asi časy, keď všetko fungovalo, tak ako má a aj to niečo vydržalo sú nenávratne preč.
Hyundai i30 SW 2020
Hyundai i30 2010
predošlé auto - Felicia 1998
alcione
**
Příspěvky: 100
Registrován: 19 čer 2012, 07:21

Re: Drnčení z oblasti motoru

Příspěvek od alcione »

hessi píše:V servise som s tým bol raz a technik nič zvláštne nepočul. Že vraj každý motor je iný a že moc počúvam auto.
toto sa mi na :hyu: paci najviac :mrgreen: proste ta bezchrbtovost ze problem je napokon vodic :mrgreen: :mrgreen: uz som si jaksi zvykol ze musim tankovat 99oktanovy benzin, mimochodom 1,8 eur/ liter :shock: ze potom to "nerobi" co mi ale vadi teraz viac je strasne drncanie z palubovky a to aj na rovnej ceste. :hyu: servis ma este jednu super schopnost - oni vravia ze to porobili a nic s tym nespravili. overene v dvoch roznych :hyu: servisoch pri viac problemoch. proste v skratke - ako mozu take pekne auta s takym potencialom tak dodrbat. proste :hyu:
i30, 1.4, r.v.2011
zamyslite sa ZNOVA
severtom
***
Příspěvky: 731
Registrován: 21 pro 2010, 11:25

Re: Drnčení z oblasti motoru

Příspěvek od severtom »

Na vašem místě bych to neřešil a jezdil. Měl jsem Felicii, tam začala po 60 000 km hlučet převodovka (takže hluchý nejsem, slyšel jsem to, i když technik ne) a pak jsem zjisil u firmy Sixta (v areálu MB, vyráběli závodní šestikvalty, kromě jiného), že to začne dělat polovina převodovek, některé po 20, jiné po 100 tkm, a řešení je jediné - jezdit a neřešit.
Prostě máte "páteční kus". Vyrábí je každá automobilka. Kovový zvuk z motoru by mě znervózňoval, ale nemyslím si, že se vám řetěz přetrhne nebo že by vám probrousil karter.
I 30 CW Plus 1,4 CVVT LPG 08/2010
Netvrďte, že jdu za každou cenu proti proudu, myslete si, že si rád udělám vlastní názor :-)
libor67
*
Příspěvky: 29
Registrován: 04 lis 2011, 19:56

Re: Drnčení z oblasti motoru

Příspěvek od libor67 »

Člověče člověče, je asi zcela evidentní, že zde na fóru jsou pouze ti co to chtějí řešit. Ti co to nechtějí řešit sem ani nepáchnou.
Ty jsi z importu :hyu: nebo od nějakého prodejce :hyu: ? :D

P.S. Ať si každý řekne, no co koupil jsem auto za 300 000 Kč, je tam sice něco vadného, ale já to výrobci odpustím, on za to nemůže nebo jak to myslíš ??!
alcione
**
Příspěvky: 100
Registrován: 19 čer 2012, 07:21

Re: Drnčení z oblasti motoru

Příspěvek od alcione »

tak som po case zasiel do servisu v ohlade chrastenia pri 2300 otackach a proste stale s tym nic nerobia, neopravia, nic.

tak tankujem 99 oktanovy benzin, co ani do rakiet sa netankuje :D a veselo auto chrasti dalej

cocoti #-o
i30, 1.4, r.v.2011
zamyslite sa ZNOVA
Odpovědět

Zpět na „i30 Motor a převodovka“