Problem se startovanim , baterka , nove svicky ?

Moderátoři: Tringi, black_sheep, Moderátoři

Uživatelský avatar
DEDe
*****
Příspěvky: 1787
Registrován: 31 led 2008, 06:28
Bydliště: Brno, Ceska Trebova
Kontaktovat uživatele:

Problem se startovanim , baterka , nove svicky ?

Příspěvek od DEDe »

Hoj vsem,
Posledni dobou mivam problem obcas se startovanim vetsinou po ranu kdyz je to studene. Nakonec to vzdycky chytne jakoze se tomu nechce ale kdyz tocim cca 5-6 sec tak to se to pak chytne ale odpoji to evidentne elektroniku jako kdyz je vybita baterka (protoze se resne autoradio i hodiny) to uz vim od toho co sem to jednou vybil rozlym svetlem. Tak sem zkoumal cim to teda je protoze pred cca 1.5 mesicem sem baterku napadrt vybil ale pred 14 dnama daval nove svicky iridiove. I tak to vypada spis na baterku zkousel sem mit pustene radio a svetla jestli to bude startovat hur a startovalo.

Cim si myslite ze to je? baterka je solite 68AM 600A, stara dva roky. Ze by ty iridiove svicky meli vetsi odber na start ? jinak auto slape jak hodinky.

Co sem zkusil je nabit baterku po hodine a neco se tvarila ze je nabita tak sem si rikal zase ze je to svickama ale kdyz sem tam baterku dal i kdyz sem myslel ze se skoro nenabila tak to startovalo od vcera zatim dobre i rano tak sem z toho jelen :)

Nestalo se vam neco podobneho? Jestli je to nahoda ze to blbne ted po svickach nebo ne nevim jedine ze by to auto nebylo schopno od toho uplnyho vybiti ji nabyt na plno i kdyz na nabijecce se tvarila vcelku nabite. je mozny ze se snizila jeji kapacita a nedokaze treba dodat ten startovaci proud uz? I po dvou letech?

Budu mit i lepsi kabely ke svickam tak treba by teoreticky pomohly i ty jinak snad koupim novou baterku 72 Ah 680 A a snad by to bylo lepsi jen skoda tech penez za novou baterku.

Diky za kazdy poznatek.

PS: zatim sem pokazde nastartoval ale asi kdybych to nechal delsi dobu svitit nebo hrat radio asi by to uz pak neslo mozna to doma zkusim a budu vedet hned jestli je to baterka kdyz po 10 min sviceni nenastartuju ze?
Hyundai Tuscani 2,7 Elisa - 12/2003
Reklama
 

Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Re: Problem se startovanim , baterka , nove svicky ?

Příspěvek od Borek »

Já bych jednoznačně tipoval baterku.Když je rychle nabitá,maže se ti paměť rádia.....to vše ukazuje na její konec.Jak víš,že je 2 roky stará????Solite 68Ah/600A je origo baterka z výroby-mě odešla ani ne po 5 letech užívání :? .Solite baterky jsem tady neviděl prodávat,tak spíše tipuji,že ji tam máš ještě z výroby a buď rád,že ti tolik roků vydržela :D .
U olověných aku je úplné vybití nejlepší cestou k jejich smrti.Desky pokryje oxid.vrstva...a šmytec :mrgreen: .Neudrží kapacitu,v nejhorším případě nejdou nabít vůbec.
Takže sázím na baterku. :wink:
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Uživatelský avatar
DEDe
*****
Příspěvky: 1787
Registrován: 31 led 2008, 06:28
Bydliště: Brno, Ceska Trebova
Kontaktovat uživatele:

Re: Problem se startovanim , baterka , nove svicky ?

Příspěvek od DEDe »

Borek píše:Já bych jednoznačně tipoval baterku.Když je rychle nabitá,maže se ti paměť rádia.....to vše ukazuje na její konec.Jak víš,že je 2 roky stará????Solite 68Ah/600A je origo baterka z výroby-mě odešla ani ne po 5 letech užívání :? .Solite baterky jsem tady neviděl prodávat,tak spíše tipuji,že ji tam máš ještě z výroby a buď rád,že ti tolik roků vydržela :D .
U olověných aku je úplné vybití nejlepší cestou k jejich smrti.Desky pokryje oxid.vrstva...a šmytec :mrgreen: .Neudrží kapacitu,v nejhorším případě nejdou nabít vůbec.
Takže sázím na baterku. :wink:
nahore je vyrazeny datum 03.04.07, co sem to nabil sice jen hodinku trvalo nabiti tak zatim dva dny startuje jaks taks ale neni to tak uplne na drc jak predtim tak to asi baterkou preci jen bude. Ve stejne diskuzi nekdo radil ze tyhle H baterky solite jsou nahovno ze to vyrabej v turecku a vydrz nic moc tak asi to ma zapar vycucnu ji a pristi mesic koupin asi novou a to sem myslel ze bude mesic bez investic naivita :evil:
Hyundai Tuscani 2,7 Elisa - 12/2003
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: Problem se startovanim , baterka , nove svicky ?

Příspěvek od black_sheep »

DEDe píše:
Borek píše:Já bych jednoznačně tipoval baterku.Když je rychle nabitá,maže se ti paměť rádia.....to vše ukazuje na její konec.Jak víš,že je 2 roky stará????Solite 68Ah/600A je origo baterka z výroby-mě odešla ani ne po 5 letech užívání :? .Solite baterky jsem tady neviděl prodávat,tak spíše tipuji,že ji tam máš ještě z výroby a buď rád,že ti tolik roků vydržela :D .
U olověných aku je úplné vybití nejlepší cestou k jejich smrti.Desky pokryje oxid.vrstva...a šmytec :mrgreen: .Neudrží kapacitu,v nejhorším případě nejdou nabít vůbec.
Takže sázím na baterku. :wink:
nahore je vyrazeny datum 03.04.07, co sem to nabil sice jen hodinku trvalo nabiti tak zatim dva dny startuje jaks taks ale neni to tak uplne na drc jak predtim tak to asi baterkou preci jen bude. Ve stejne diskuzi nekdo radil ze tyhle H baterky solite jsou nahovno ze to vyrabej v turecku a vydrz nic moc tak asi to ma zapar vycucnu ji a pristi mesic koupin asi novou a to sem myslel ze bude mesic bez investic naivita :evil:
no kdyz ji jeste delali v koreji tak to byla poradna baterka :lol: nojono, globalizace se korejci nebojej takze vyrabej v indii, turecku.. #-o pak jeste v kanade a u nas ale to si nemyslim ze by se melo nejak negativne projevit :lol:
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
laxo18
*****
Příspěvky: 1601
Registrován: 13 lis 2006, 16:36

Re: Problem se startovanim , baterka , nove svicky ?

Příspěvek od laxo18 »

no mne ta origos baterka vydrzala celkom dlho menil som ju az po zakupeni auta a to uz malo auto necelych 6 rokov
accent 1,5 rv 96 65kW EX
sonata 2,0 rv 04 96kW
coupe 2,0 rv 02 102kw EX
laguna coupe rv 09 V6 dci 173kw
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Re: Problem se startovanim , baterka , nove svicky ?

Příspěvek od Borek »

Co vím,tak rekordman byl asi Farmář-ten měl origo bat.v Accentu 10 roků. :shock:
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: Problem se startovanim , baterka , nove svicky ?

Příspěvek od mirpie »

hehe, já když kupoval auto, tak byla baterka tak mrtvá, že kdybych to chcípnul (odjížděl jsem z bazaru a měl jsem to dom dobrých 300km), tak už to nenatočím a jelikož jak už to v bazarech bývá, auta maj benzinu v nádrži akorát tak na zkušební projíždku, tak jsem tankoval do nastartovaného auta, jsem si připadal jak ve formuli, jen s tím rozdílem, že jsem si to musel natankovat a zaplatit sám :D
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: Problem se startovanim , baterka , nove svicky ?

Příspěvek od black_sheep »

Borek píše:Co vím,tak rekordman byl asi Farmář-ten měl origo bat.v Accentu 10 roků. :shock:
mno na coupe, byla taky puvodni kdyz jsem ho koupil :-) v te dobe mu bylo temer 10,5 let a uz byla polomrtva, neprezila prvni mraziky a to jsem na to nerozsvitil ani dveni lampicky :) takze 11 let :-)
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
DEDe
*****
Příspěvky: 1787
Registrován: 31 led 2008, 06:28
Bydliště: Brno, Ceska Trebova
Kontaktovat uživatele:

Re: Problem se startovanim , baterka , nove svicky ?

Příspěvek od DEDe »

no vsak ja ve favoritu predtim sem ji mel 10 let taky tak me zarazi co je tohle za haluz prave. Ale ted se nejak udobrila a dobry posledni dva dny tak uvidime jak bude blbnout doma za 14 dni ji zkusim hodit na nabijecku na par hodin jestli to neco s tim jeste udela a treba neco jeste vydrzi.
Hyundai Tuscani 2,7 Elisa - 12/2003
Uživatelský avatar
Pikolik
***
Příspěvky: 543
Registrován: 12 led 2008, 13:56
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Re: Problem se startovanim , baterka , nove svicky ?

Příspěvek od Pikolik »

taky jsem mel origo, kdyz jsem to kupoval.. a fungovala jeste v pohode :) ale pro jistotu jsem ji hned po koupi vymenil :)
Hyudai coupe 97' 2.0 -102 kW - My darling

Hyundai Scoupe GT 95' 1.5 - 85kW - Sold
Škoda Favorit 92' 1.3 - 43 kW - Sold
Audi 100 89' 2.3-100 kW - Dead
Uživatelský avatar
Espero
******
Příspěvky: 2764
Registrován: 02 srp 2007, 10:01
Bydliště: Tetín-Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Problem se startovanim , baterka , nove svicky ?

Příspěvek od Espero »

Kdysi se u firmy Autokultura v Praze na náměstí Republiky prodávla jakási látka, která, když se nasypala do všech článků, baterka se stala opět jakoby novou. Tenkrát jsem měl Daewoo Racer a baterka byla slabá jako čaj po 5 letech provozu no a po nasypání tohdle se zmátořila a ještě jsem jí tam měl, když jsem auto o další 2 roky prodával a byla pořád dobrá.
Bylo to z Ruska a byl to nějaký bílý prášek. Prodejce tvrdil, že je to vojenský materiál, výsledek vojenského výzkumu s původním cílem úspor na akumulátorech u ruských ponorek. Jenže firma zmizela z trhu a už se to asi nikde neprodává. Nevíte o tom náhodu někdo, jestli to není někde k sehnání. Bylo to poměrně levné, kolem 150 Kč, ale v r. 1993.
od 29.3.2018 Peugeot Boxer 3000 Blue HDi L2H1,barva červená Tiziano,obytný vůz s ložnicí 1,87x3,12 m.
od. 19.4.2017 Renault R 11,1,7i z 04/1985,barva červená (atestovaný veterán)
od 17.12.2021 Renault Fluence 1,6 16V z 08/2010, barva béžová metalíza
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Re: Problem se startovanim , baterka , nove svicky ?

Příspěvek od Borek »

Jj,také jsem zkoušel prášek do sovětských ponorek. :lol: No,chvilku ji to zmátořilo,ale jinak nic,moc.Tak na nouzové doplavání do přístavu.Před pár lety (+-10)se to prodávalo všude.Asi to bylo tak dobré,že se to už neprodává.A nebo ho zkoupila KGB. :shock: :lol: .
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Uživatelský avatar
DEDe
*****
Příspěvky: 1787
Registrován: 31 led 2008, 06:28
Bydliště: Brno, Ceska Trebova
Kontaktovat uživatele:

Re: Problem se startovanim , baterka , nove svicky ?

Příspěvek od DEDe »

kdyz uz sme u toho kupovali byste kvalitni baterku nebo radeji znacku min znamou ale stejnou obsahem? Sem koukal ze de koupit za 2 600 ale taky za 3900 :) spis to vidim na tu min kvalitni tyhle sem videl v obi jinak sem se zatim nekoukal po nich.

kdyz standardne je tam 68 Ah muze tam dat clovek klidne i lepsi ne ? ze tam bude vetsi startovaci proud vadi nebo ne?

co treba tahle ? :)

Krasnych 1600 Kc 3 roky zaruka :)
http://www.aukro.cz/item575268411_autob ... aruka.html

pak :

http://www.autosportslezska.cz/content/ ... emium-68ah

nebo tu vetsi vykon a dobra cena

http://www.akustar.cz/akustar-classic-9 ... 34178.html

Problem je pak misto nevite nahodou nekdo kolik tam je mista? vetsi maj 352 rozmer a mensi 276 sirka a vyska sou stejny tak to by snad sedelo.
Naposledy upravil(a) DEDe dne 12 bře 2009, 08:31, celkem upraveno 1 x.
Hyundai Tuscani 2,7 Elisa - 12/2003
Uživatelský avatar
Haer
***
Příspěvky: 513
Registrován: 26 srp 2008, 20:28
Bydliště: brněnsko

Re: Problem se startovanim , baterka , nove svicky ?

Příspěvek od Haer »

Baterie s vetsi kapacitou (vyssim max. proudem) neva, pokud nevadi vetsi vaha, rozmery a cena. Uz jsem videl par zasmusilych tvari, kteri si koupili "vykonove delo" a pak zjistili, ze se jim tam na vysku nevleze :^o
Znalci rikaji, ze je dobre baterku kupovat tam, kde jim rozumi, tedy rozhodne ne v hypermarketech...
Osobne bych vice duveroval znackove nez no-name, ale v praci mezi kolegy jsem vyjimka - rikaji, ze na znacce nesejde. Tak si vyber :D
Hyundai i30-2012 Style 99kW 04/2012...soucasnost Obrázek
Hyundai Accent LC OnAir 63kW 02/2006...04/2012 Prodano Obrázek
Suzuki Swift GLX 63kW 08/2002...07/2006 Prodano
Uživatelský avatar
DEDe
*****
Příspěvky: 1787
Registrován: 31 led 2008, 06:28
Bydliště: Brno, Ceska Trebova
Kontaktovat uživatele:

Re: Problem se startovanim , baterka , nove svicky ?

Příspěvek od DEDe »

jj musim osefovat ten rozmer docela sympaticke mi prijdou ty proforce a cena vypada taky dobre jen nevim jakej tam maj rozdil mezi green-line a premium asi jedna se doliva druha ne zda se, no bude zalezet na rozmeru ten rozdil v hmotnosti tam nepisou.
Hyundai Tuscani 2,7 Elisa - 12/2003
Odpovědět

Zpět na „COUPE“