Zadný stierač

1994 - 2005

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Uživatelský avatar
lacokubik
*
Příspěvky: 66
Registrován: 09 úno 2009, 14:01
Bydliště: Bernolákovo

Zadný stierač

Příspěvek od lacokubik »

Mám trochu menší problém so zadným stieračom a bol by som rád ak by ste mi poradili. Asi 3roky som to neriešil ale teraz ma to pomaličky začina štvať.

Ide o to že zadný stierač ide v pohode na stredovom paneli mám dva spínače jeden na chod a druhý na chod a striekanie vody. No vodu som od tiaľ jakživ tiecť nevidel skoro som zodral stierač ale nič. Kde môže byť chyba? V nádobke vodu mám :mrgreen: ak predpokladám že je spoločná s prednými ostekovačmi alebo sa mýlim???? :-k
:hyu: Hyundai Accent X3 - 3dv, 1,3 55kW , r.v.6/1999
Reklama
 

Uživatelský avatar
Fulli
***
Příspěvky: 644
Registrován: 18 úno 2008, 18:58
Bydliště: MC 42/2, 97251 Handlova
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadný stierač

Příspěvek od Fulli »

lacokubik píše:Mám trochu menší problém so zadným stieračom a bol by som rád ak by ste mi poradili. Asi 3roky som to neriešil ale teraz ma to pomaličky začina štvať.

Ide o to že zadný stierač ide v pohode na stredovom paneli mám dva spínače jeden na chod a druhý na chod a striekanie vody. No vodu som od tiaľ jakživ tiecť nevidel skoro som zodral stierač ale nič. Kde môže byť chyba? V nádobke vodu mám :mrgreen: ak predpokladám že je spoločná s prednými ostekovačmi alebo sa mýlim???? :-k

nemylis sa...ide to z jednej nadobky.....nemas len upchatu tu trysku co strieka vodu na zadne sklo?
Hyundai Accent 1.3 GLS 62kW 1997, 185/60 R14 Dunlop SP 01 SPORT
ziarovky BLUE xenon, sportovy filter(ide ako o zivot),
chystaju sa dalsie zmeny ale najprv na ne musi niekto zarobit
Uživatelský avatar
lacokubik
*
Příspěvky: 66
Registrován: 09 úno 2009, 14:01
Bydliště: Bernolákovo

Re: Zadný stierač

Příspěvek od lacokubik »

ee tryska je v pohode.
Inak mn nikdy nebavili auta ale odkedy mám toto tak sa mi to začína páčiť 8) Najskôr niečo spravím spolu s niekým čo to vie (alebo si myslím že to vie). A na ďalši krát to robím sám.
:hyu: Hyundai Accent X3 - 3dv, 1,3 55kW , r.v.6/1999
Uživatelský avatar
Fulli
***
Příspěvky: 644
Registrován: 18 úno 2008, 18:58
Bydliště: MC 42/2, 97251 Handlova
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadný stierač

Příspěvek od Fulli »

lacokubik píše:ee tryska je v pohode.
Inak mn nikdy nebavili auta ale odkedy mám toto tak sa mi to začína páčiť 8) Najskôr niečo spravím spolu s niekým čo to vie (alebo si myslím že to vie). A na ďalši krát to robím sám.
este ti mohlo odist cerpadlo co mas priamo na nadobke na ostrekovace
Hyundai Accent 1.3 GLS 62kW 1997, 185/60 R14 Dunlop SP 01 SPORT
ziarovky BLUE xenon, sportovy filter(ide ako o zivot),
chystaju sa dalsie zmeny ale najprv na ne musi niekto zarobit
Uživatelský avatar
mayq
***
Příspěvky: 923
Registrován: 12 čer 2008, 19:30
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadný stierač

Příspěvek od mayq »

Mozes maj aj tu hadicku niekde privretu. Skus si to omrknut. Motorceky su tam dva, len neviem ci jeden je cisto na okna a druhy na svetla alebo je to na predok a zadok.
Hyundai Accent `96, 1.5i 12V, 5dv. hatchback Marlborough Red

Obrázek
Uživatelský avatar
lacokubik
*
Příspěvky: 66
Registrován: 09 úno 2009, 14:01
Bydliště: Bernolákovo

Re: Zadný stierač

Příspěvek od lacokubik »

mayq píše:Mozes maj aj tu hadicku niekde privretu. Skus si to omrknut. Motorceky su tam dva, len neviem ci jeden je cisto na okna a druhy na svetla alebo je to na predok a zadok.
Hadičku pozriem a mám tam dva motorčeky a predpokladám,že jeden je na predok a druhý na zadok, lebo na svetlá ostrekovače nemám (myslím si že je to zbytočné - môj názor). Inak ako tak rozmýšlam ešte pozriem na káble či niesú odpojené. A ak niekto vie sú na to 2poistky alebo iba jedna???
:hyu: Hyundai Accent X3 - 3dv, 1,3 55kW , r.v.6/1999
Uživatelský avatar
draceq
**
Příspěvky: 487
Registrován: 23 úno 2006, 11:31
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadný stierač

Příspěvek od draceq »

Ano, motorky jsou dva, jeden pro přední, druhý pro zadní ostřik, nádobka je společná.

K hadičce je docela komplikovaný přístup, vede pod tapecírungem střechy (na pravé straně), který se nesundává zrovna snadno (vím to, protože jsem ho venku měl :) ) Co je ale v 90% hlavní příčina nefungujícího ostřikovače je motorek čerpadla - protože se zadní ostřik používá velmi málo, má motorek tendenci zareznout... Dá se to rozebrat a vyčistit.

Nejdříve je potřeba zjistit, jestli jde - a to nejlépe tak, že ty sedíš vevnitř a mačkáš čudlík zadního ostřiku a někdo se postaví k pravé straně nárazníku a poslouchá, jestli uslyší jedoucí motorek.
Když ano, je někde ucpaná hadička - a to se sundávání tapecu na střeše nevyhneš.....

Když ne, je potřeba sundat nárazník a prohodit kabely od motorků - aby se zjistilo, zda je chyba v motorku nebo v kabelech. Pokud zadní motorek nejede ani po napojení na kabely z toho předního, je v háji nebo zarezlý motorek. Pokud po tomhle propojení jede, je chyba někde v kabelech nebo pojistkách.
Dříve: Accent 1.3i 12 V, 1998, 3dv., green metal, sem tam lehce něco jinak, než jak to bylo originál :mrgreen:
Nyní: Citroën C5 II generace, 1.6 HDI
Uživatelský avatar
lacokubik
*
Příspěvky: 66
Registrován: 09 úno 2009, 14:01
Bydliště: Bernolákovo

Re: Zadný stierač

Příspěvek od lacokubik »

No a viem kde je chyba nejde motorček, no ani sám netuším kde sa rozoberá mne sa vidií že je celý zaliaty v čiernom plaste. Už sa pracuje na novom ten dam dopredu a starší (funkčný) do zadu
:hyu: Hyundai Accent X3 - 3dv, 1,3 55kW , r.v.6/1999
Uživatelský avatar
Accentdevil
*****
Příspěvky: 1724
Registrován: 03 úno 2009, 11:48
Bydliště: Sokolov

Re: Zadný stierač

Příspěvek od Accentdevil »

Me nejde ani jeden ostrikovac :( a moturky ani nebzuci :-k motorky sem daval oba novy(novy jako pouzity jsem vymenil) a nevim cim to je...jeste sem se v tom teda nevrtal tak nevim no :?
Volkswagen Passat 2.8 V6 30V 142KW r.v.1999 LPG (ČERNÁ-METALÍZA)
Fiat Tipo 1,6 57KW r.v. 1991 LPG (ZELENÁ-METALÍZA)
Mazda Xedos6 1.6 16V DOHC 79KW r.v.1996(ZELENÁ-METALÍZA)
Bylo:
Škoda Favorit
Hyundai Accent 1.3 12V 62KW 3-dv, r.v.1997(ŠEDÁ-METALÍZA)

V.a.l.i.5@seznam.cz
Blodmen
*
Příspěvky: 29
Registrován: 24 lis 2008, 17:16

Re: Zadný stierač

Příspěvek od Blodmen »

Ahoj, mně se tenhle týden taky motorek odkýbloval, jelikož zadní nefungoval už dřív, neměl jsem co prohodit. Sundal jsem celou nádobku a zjistil jsem, že tam mám motorky tři. Jeden větší u blatníku a zespodu dva menší. Předpokládám že je asi jeden na předek, jeden na zadek a jeden na světla, i když to mě udivuje, světla by se měla ostříkávat podle mého zároveň s předkem, jelikož třetí tlačítko na ostřik nemám :o( V každém případě ten větší a jeden z menších byli našrot zrezlé a puklé od vrchu dolů, takže začínám shánět. Na dvoře mi stojí jeden komplet Accent na náhradní díly a jediná věc, která na něm chybí, je nádobka s těmiti motorky. Prostě smůla....
Škoda actavia super r.v. 62, Škoda 105, 120, Škoda Rapid, Felicia, Trabant, Fiat Uno, Fiat Marea Weekend, Hyundai Accent
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: Zadný stierač

Příspěvek od alarm »

Ak si dobre pamätám, motorček na ostrekovač fungoval tak, že mal dva smery rotácie, a ak je to pravda, chyba je v elektrike, pretože ak sa točí do prava, nie je zakúsnutý a môže ísť aj do ľava.
Som tu pomerne nový, nechcem poučovať, ale pri závadách musíš rozdeliť a rozseknúť problém na niekoĺko častí, inak rozoberieš celé auto.
Rozdel problém na dve časti
1) ak počuješ že motorček beží aj na predné okno aj na zadné okno-chyba je v hadičkách.
2) ak "dopredu! počuješ chod a dozadu nie, chyba je v elektrike-skús odpojiť vodiče a priveď ich pokusne priamo z akumulátora na motorček, a vymeň polaritu.Môžeš mať len prerušený vodič.Kedysi som prevíjal motorčeky na ostrekovanie reflektorov na Accentoch, tam bolo prerazené tesnenie a voda sa dostala k rotoru a postupom času to zhrdzavelo a neskôr sa zakúsol a zhorel. Z toho dedukujem, že ak sú tam dva motorčeky a jeden je na svetlá, druhý musí mať dve rotácie.Mal som ACCENTA 94,ale je to už 10 rokov,preto si to nepamätám.
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: Zadný stierač

Příspěvek od alarm »

Ospravedlňujem sa. Až teraz som si všimol, že nemáš ostrekovanie reflektorov, v tom prípade rob podľa "draceq".
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
Uživatelský avatar
mayq
***
Příspěvky: 923
Registrován: 12 čer 2008, 19:30
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadný stierač

Příspěvek od mayq »

i30: Ja tam mam 2 motorceky, ostrekovanie vpredu, vzadu na oknach bez problemov ale svetla ani za nic. Takze ten druhy bude samostatny na svetla ?? Zda sa mi ze je tu v tom zmatok, ktory je naco :D
Hyundai Accent `96, 1.5i 12V, 5dv. hatchback Marlborough Red

Obrázek
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: Zadný stierač

Příspěvek od alarm »

Pamäť mi už neslúži . #-o Mal som Accent r.v.94 , 1,5 GLS cca 10 rokov dozadu a odišlo mi ostrekovanie reflektorov. Motorček som vybral, previnul ,ale zdá sa mi, že ostrekovače okien fungovali. V servise mi povedali, že ten druhý motorček má dva smery rotácie.Pri jednom smere funguje ako čerpadlo na predné okno a pri druhom na zadné okno.Som technik , a toto riešenie by malo logiku.V princípe je možné, že autá s ostrekovačmi svetiel mali dva motorčeky-
1)na svetlá
2)na okná zmenou polarity napájania
a autá bez mali osobitne motorčeky na každé okno.
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
Uživatelský avatar
mayq
***
Příspěvky: 923
Registrován: 12 čer 2008, 19:30
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadný stierač

Příspěvek od mayq »

i30 píše:Pamäť mi už neslúži . #-o Mal som Accent r.v.94 , 1,5 GLS cca 10 rokov dozadu a odišlo mi ostrekovanie reflektorov. Motorček som vybral, previnul ,ale zdá sa mi, že ostrekovače okien fungovali. V servise mi povedali, že ten druhý motorček má dva smery rotácie.Pri jednom smere funguje ako čerpadlo na predné okno a pri druhom na zadné okno.Som technik , a toto riešenie by malo logiku.V princípe je možné, že autá s ostrekovačmi svetiel mali dva motorčeky-
1)na svetlá
2)na okná zmenou polarity napájania
a autá bez mali osobitne motorčeky na každé okno.
Diky moc, tak ten na svetla bude KO
Hyundai Accent `96, 1.5i 12V, 5dv. hatchback Marlborough Red

Obrázek
Odpovědět

Zpět na „ACCENT“