Hluk pri vodicovych dverach

Moderátoři: frawd, Moderátoři

Odpovědět
choucas
*
Příspěvky: 16
Registrován: 07 lis 2010, 13:19

Hluk pri vodicovych dverach

Příspěvek od choucas »

Pani kupil som si novu ix20 a hned riesim problem hluku. Pri vodicovych dverach je pocut dost neprirodzene okoloiduce auta a pri vyssej rychlosti je tam zvuk ako pri malinko pootvorenom okne. Bolo to v servise, premazali mi tesnenie na dverach a vraj hotovo. Zial problem pretrvava a mam podozrenie na miestamy poodlepovane tesnenie na dverach. hlavne v spodnej casti dveri nieje prilepene k dveram. Je mozne ze to tesneie sposobuje ten neduh? Za pomoc dakujem.
Reklama
 

Uživatelský avatar
killimanjaro
*
Příspěvky: 48
Registrován: 28 lis 2009, 18:46
Bydliště: Banská Bystrica

Re: hluk pri vodicovych dverach

Příspěvek od killimanjaro »

skus sa ist previezt na inej ix20-ke.

ja ked som kupoval i20, tak mali v salone jednu na ktorej tesnenie vytrcalo popri dverach von. ani sa netrapili to aspon nejako zamaskovat, kazdy si to musel vsimnut.
no ale aby som presiel k veci, chcel som tym povedt, ze chyba sa obcas stane. pri uplne novom aute je vsak tazko urcit ci je ten hluk chyba alebo to tak ma byt. preto odporucam porovnavaciu jazdu.
i20 Style 1.4
www.autosvet.sk
tomasisko
*
Příspěvky: 11
Registrován: 23 říj 2010, 14:59
Bydliště: Banska Bystrica

Re: hluk pri vodicovych dverach

Příspěvek od tomasisko »

a nema byt v ix20 dvojo tesneni? aj na dverach aj na "zarubni" karoserie

p.s. choucas pozri si sukromne spravy
gkamil
Příspěvky: 5
Registrován: 14 říj 2008, 05:08

Re: hluk pri vodicovych dverach

Příspěvek od gkamil »

ix 20 ma jen na zarubni karoserije a nejsou lepena takže se daji lechko sundat kdyš to umite a jetam vice faktoru ktere tenhlik mohou dělat lepši je zajet do servisu a projet se ze servismenem a pak vyskoušet jinou ix20 8)
tomasisko
*
Příspěvky: 11
Registrován: 23 říj 2010, 14:59
Bydliště: Banska Bystrica

Re: hluk pri vodicovych dverach

Příspěvek od tomasisko »

takze bol som si to auto vyskusat a nepocul som hluk z vonku ked prechadzali popri mne auta

tesnenie je aj na karoserii aj na dverach - je tam dvojo tesneni
Uživatelský avatar
killimanjaro
*
Příspěvky: 48
Registrován: 28 lis 2009, 18:46
Bydliště: Banská Bystrica

Re: hluk pri vodicovych dverach

Příspěvek od killimanjaro »

Bol si sa povozit v tom bielom co prisiel na Zvolensku cestu? Videl som ho ked ho vyladali, siel som prave okolo.
Pozeral som cennik, ix20 ma velmi dobru vybavu. Ak by som nemal i20 tak beriem hned ix v plej vybave + panoramaticke stresne okno.

mozes porovnat celkovy hluk oproti i20? Je to tichsie?
i20 Style 1.4
www.autosvet.sk
tomasisko
*
Příspěvky: 11
Registrován: 23 říj 2010, 14:59
Bydliště: Banska Bystrica

Re: hluk pri vodicovych dverach

Příspěvek od tomasisko »

bol som vyskusat ten co je pri predajni mitsubishi (smer na donovaly)

auto je celkom fajn je tiche, ked stoji takmer nie je pocut motor,
na diskusnom fore KIA jeden chlapik rozoberal vengu (co je vlastne prezlecena ix20-ka) a pisal ze uz od vyroby je dobre odhlucnene pod spodnym kobercom je napriklad tlmiaca pena miestami az 10cm hruba

s i20 to neviem porovnat
egm
Příspěvky: 3
Registrován: 11 pro 2010, 17:39

Re: hluk pri vodicovych dverach

Příspěvek od egm »

Mám ix20 zatím jen týden, ale možná že mám stejný problém. S ohledem na počasí jsem toho ještě moc nenajezdil. Slyšel jsem to zatím jen jednou ale to dost foukal vítr, tak se utěšuju že je to tím, uvidíme.
ms45
*
Příspěvky: 16
Registrován: 06 pro 2010, 14:01

Re: hluk pri vodicovych dverach

Příspěvek od ms45 »

Mám s ix20 najetý necelý 1000 km a nic takového , co tady popisujete jsem zatím nepozoroval. jel jsem zatím nejvíce necelých 110 km (dle tachometru), jinak jezdím většinou dle pravidel.

Spíše mám problém s tím že ve volnoběžných otáčkách vůbec neslyším motor a musím se dívat na přístrojovku, jestli mi náhodou nezhasl.
rastos
**
Příspěvky: 275
Registrován: 12 kvě 2006, 08:28
Bydliště: SK

Re: hluk pri vodicovych dverach

Příspěvek od rastos »

Inac v Matrixoch (predchodcovia ix20) funguje taka finta - ked zatvorene okno na soferovych dverach mierne spustite, hluk od ulice sa dost znizi. Ale musite do toho ovladania okna len tak tuknut - len na okamih, aby sa okno spustilo len o par mm, max pol cm, aby teda zostalo zatvorene. Odporucam vyskusat za jazdy a porovnat, ja som to uspesne vyskusal na viacerych Matrixoch :)
Matrix 1.6
ms45
*
Příspěvky: 16
Registrován: 06 pro 2010, 14:01

Re: hluk pri vodicovych dverach

Příspěvek od ms45 »

S touhle fintou už jsem se setkal (někdo mi to říkal , ale u úplně jiného vozidla), ale většinou tu hlučnost právě způsobuje mírně spuštěné (spíše nedovřené) okno. Staččí 1-2 mm, které jsou zkryty v těnění. Já občasně kontroluji, zda-li jsou okna až nahoře (i zadní)

Jinak přeji všem do nového roku bezproblémové plechové miláčky, zdraví a vše nejlepší.
Uživatelský avatar
kubad
**
Příspěvky: 221
Registrován: 05 srp 2010, 08:10
Bydliště: Jižní Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: hluk pri vodicovych dverach

Příspěvek od kubad »

dnes sem absolvoval testovaní v IX 20 - 2ks cca 200km a ani u jedné sem tenhle problém nezaznamenal, a to jedna byla holátko bez rádia, za mě je hlučnost toho auta na normální úrovni
:hyu: IX55 3,0 V6 Premium +/- 10,5ltr/100km, 64tkm na tachometru 06/2010
New Yaris 1.33 Style Dual VVT-i Multidrive S mé drahé polovičky 01/2012
Uživatelský avatar
airwaves
****
Příspěvky: 1053
Registrován: 30 pro 2010, 08:21
Bydliště: Vysočina

Re: hluk pri vodicovych dverach

Příspěvek od airwaves »

Také se připojuji a mohu potvrdit - témeř ticho. Testovací jízda proběhla ok, mám jen nejlepší dojem. Je to takovej dobrák, pohodář.
ix20 1,6 LPG a i30 1,6 LPG
statik.7
Příspěvky: 3
Registrován: 20 pro 2010, 16:29

Re: hluk pri vodicovych dverach

Příspěvek od statik.7 »

Také jsem si koupil IX20 a hluk jsem nezaregistroval. Oproti felicii je to hodně tiché auto. =D>
pepe pedro
**
Příspěvky: 426
Registrován: 13 dub 2011, 14:08
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: hluk pri vodicovych dverach

Příspěvek od pepe pedro »

Auto je tiché.Ked presadnem do feldy,ako do traktora.Felinka má 14 rokov,ako dcéra.To sa už ani nedá zrovnat.I20 je tiež tichá ale nie ako ix20 :lol: Zatial spokojnost :D/
Hyundai IX 20 1.6. 1.4 crystal white-Šemík/+Š Felicia,Š Rapid,Š1203,VAZ2105,VAZ2102,Š100
Odpovědět

Zpět na „ix20“