i30 problémové auto, nebo značka?

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

ssnamornik
*
Příspěvky: 25
Registrován: 30 zář 2010, 10:10

i30 problémové auto, nebo značka?

Příspěvek od ssnamornik »

Nevím nevím, ale když to tu pročítám tak mi přijde že těch problémů co i30 má je neskutečné množství. Ikdyž je to pěkný auto za rozumný peníze tak problémy typu "po 2 letech hnijou dveře", elektronika, náprava atd. jsou něco neuvěřitelnýho.

Jak jste s i30 spokojeni a kolik z vás se zabývali otázkou: "kdybych koupil místo i30............"?
Reklama
 

Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: i30 problémové auto, nebo značka?

Příspěvek od Hardcam »

No, hnijou, hnijou, ne tak doslova...proste jsem dostal nejakym ostrym sutrakem, tak tam jsou dve bubliny...nebudu kvuli tomu vysilovat. Koupil bych si i30 znova, ale jen korejskou, jen 2.0 a nejlepe i tu samou barvu.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
jose3
**
Příspěvky: 139
Registrován: 14 zář 2010, 23:13
Bydliště: Veselí nad Moravou
Kontaktovat uživatele:

Re: i30 problémové auto, nebo značka?

Příspěvek od jose3 »

ssnamornik píše:problémy typu "po 2 letech hnijou dveře", elektronika, náprava atd. jsou něco neuvěřitelnýho.
Já bych si ho tedy klidně koupil znovu. Mám ho sice jen necelého půl půl roku, ale naprosto bez závad. Musíš ty informace z fora brát trochu s rezervou. Pokud jezdí někdo s I30 bez problémů, nemá důvod sem psát. Takže když se Ti pak zdá, že si všichni jen na něco stěžují, je to spíše proto, že se tady většinou řeší jen závady. Jsou to ale většinou věci, se kterými si v rámci garančky servis poradí. Myslím, že u aut této cenové kategorie je to naprosto běžné. Mercedes to prostě nikdy nebude, ale auto to rozhodně špatné není.
I30 1.4 Patriot White z Nošovic r.v. 2010
Felda 1.3 MPI, r.v. 1996
Velorex 250 r.v. 1960
Java 250 r.v. 1965
moto ČZ125 s ručním řazením r.v.1950
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: i30 problémové auto, nebo značka?

Příspěvek od Vilda »

jose3 píše: Mercedes to prostě nikdy nebude
Máme v práci jenom Mercedesy a divil by ses, kolik závad se na nich dnes a denně řeší !!! S láskou by jste vzpomínali na svého :hyu: ..... hlavně při placení v servisu. Když jsem čekal na Accenta a četl tady různé story o poruchách a neduzích, tak jsem byl už normálně zvyklanej, objednávku zrušit .... ještě, že jsem to neudělal, protože mám Accentíka třetí rok a nemůžu na něj říct křivého slova [-X jediná věc, kterou musím řešit, jsou klepající tlumiče ..... a to po výměně za KYB taky bude minulost. Projděte si i jiná fóra a zjistíte, že problémy mají všechny značky a :hyu: určitě nevyčnívá z řady .....
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: i30 problémové auto, nebo značka?

Příspěvek od alarm »

tiež by som nemenil, ešte stále som zalúbený :lol:
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: i30 problémové auto, nebo značka?

Příspěvek od matysekul »

Mně nic nehnije,auto jezdí,tlumiče(nebo spíš uložení) bouchaj ,těším se na jaro,až se oteplí a bouchání přestane :mrgreen: Jediné,co mně sejří,je přístup našeho slavného importéra,nemůžeme nic najít,uděláme z toho vlastnost,i když jde zřejmě o špatně zvolený materiál.Jenže tohle oni přiznat nemůžou,páč by se z toho picli ](*,) Ale mohli by to začít řešit,když si stěžuje každý druhý....
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
Uživatelský avatar
Radim Brožek
**
Příspěvky: 363
Registrován: 16 bře 2009, 15:37

Re: i30 problémové auto, nebo značka?

Příspěvek od Radim Brožek »

alarm píše:tiež by som nemenil, ešte stále som zalúbený :lol:
A hlavně by jsi to musel všechno rozdělávat a dělat znovu :mrgreen:
i30cw 1.6i Comfort, ESP, Moonlight blue, 04/2009, CZ
Uživatelský avatar
89majlo96
Moderátor
Příspěvky: 3545
Registrován: 05 úno 2009, 07:58
Bydliště: Topoľčany
Kontaktovat uživatele:

Re: i30 problémové auto, nebo značka?

Příspěvek od 89majlo96 »

Ja som tiez nad mieru spokojny. Auto chodi ako ma, tlmice nebuchaju, teda aspon som si toho nevsimol, lebo jazdim stale s muzikou 8) A to ze to pri prejazde spomalovaca buchne tak kvoli tomu sa nezblaznim. Na cestach sa vyhybam vsetkemu co sa da. S karoseriou problem nemam a dufam ze ani mat nebudem. Co sa tyka podvozku a mensich naznakov hrdze alebo osuchaneho ciereho ochranneho nastreku na lemoch po zime od kamienkov, tak to mi pride ako bezne opotrebenie a lahko sa to da zastriekat sprejom na podvozkove casti. Auto budem mat 4 rok, typujem ze ho mam najdlhsie zo vsetkych z fora a stale mi to auto pripada ako nove :)
1,4i CVVT občas nezaškodí pozdraviť obmedzovač...
Jary
Příspěvky: 4
Registrován: 29 pro 2009, 20:43

Re: i30 problémové auto, nebo značka?

Příspěvek od Jary »

Mam najeto 22000 až na praskly H7 nic.Bouchání mi dělá taky,ale neřešim dělá to jen v zimě nejspíš olej co ztuhne v tlumičích,ale kuokal jsem při přezouvání gum na vyfuk a po dvou zimach docela rezavej.
Uživatelský avatar
Skyline
****
Příspěvky: 1138
Registrován: 11 pro 2010, 16:48

Re: i30 problémové auto, nebo značka?

Příspěvek od Skyline »

Svet motoru test na 100000 km Ceed psali vyfuk je nadstandardne kvalitni a obrazky tomu odpovidaly ale je asi jako nvzdy kus od kusu.
Na mem Nissanu byl i po 13 letech vyfuk puvodni a bez problemu s minimem koroze fakt to bylo k nuevereni. Parkuji venku.
Škoda O III 1,6tdi 7°DSG
Hyundai i30 1,4 cvvt 2010 (prodáno)
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: i30 problémové auto, nebo značka?

Příspěvek od alarm »

A hlavně by jsi to musel všechno rozdělávat a dělat znovu :mrgreen:
Robil by som to z radosťou :mrgreen:
a keby som mal love, tak kupujem IX25 aby som sa zase mohol realizovať.Skrátka baví ma to. :mrgreen:
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
pietro32i
***
Příspěvky: 750
Registrován: 19 zář 2010, 02:01

Re: i30 problémové auto, nebo značka?

Příspěvek od pietro32i »

Mal som doteraz takmer vždy autá s vyššou kubatúrou, aj zopár dieselov, nikdy však nové. Povedal som si, dosť už bolo starých črepov a začal som si robiť tabuľky, výpisky, porovnania všetkých áut, dostupných na trhu v mojej cenovej relácii. A ver, že som porovnával takmer každý detail, rozmery, rázvory, technické parametre, aj výbavu. Prebehol som zbežne aj nejaké fórka značiek, ktoré prichádzali do úvahy, radil sa s ľuďmi čo sa v tom ako-tak vyznajú (toto ti veľmi nepomôže, čo človek, to názor) a aj s tými, čo majú vlastné skúsenosti (tí ťa už navigujú lepšie). Postupným škrtaním príliš drahých áut, príliš malých, príliš poruchových, mi zostal Hyundai Accent (rozhodla hlavne cena). Zašiel som do predajne, obzrel som si ho, posedel v ňom a ani som nemal chuť si ho vyskúšať na ceste, jednoducho ma vôbec neoslovil. Len som sa tak motkal po predajni a všimol som si i30. Keď som do nej sadol, vedel som, že to je to, čo chcem (aj bez skúšobnej jazdy). Predtým ma síce na ňu upozorňoval priateľ, ale cenový rozdiel oproti accentu sa mi zdal príliš veľký. Pozrel som si do svojej tabuľky a zistil som, že ju tam mám, porovnal som s ostatnými a bolo rozhodnuté. Porovnaj si to napríklad s golfom, octaviou, či hocičím iným a zistíš, že nemáš iné auto v tej cene s takou technickou a úžitkovou hodnotou. Keď som kupoval ja, tak dokonca aj Kia ceed bola drahšia (čo som rád, lebo i30 sa mi páči viac). Nájdeš auto, ktoré má možno vyššiu výbavu, nebude však zase také veľké napríklad, alebo so slabším motorom, a pod. Každý kto si sadne dozadu i30, sa veľmi čuduje, koľko tam má miesta - má možno viac miesta vzadu ako Octavia. Nemám ho síce ešte príliš dlho, ale vždy sa mi ešte páči a som s motorom 1,4 (toho som sa obával najviac) nadmieru spokojný. Drobné (aj väčšie, napríklad tlmiče a ich dorazy) chyby a nedostatky sa našli aj u mňa, všetko však zatiaľ servis riešil a vyriešil alebo rieši. Aj keď nie sú extrémne skvelí, aspoň sa snažia. Zatiaľ som spokojný a neľutujem svoje rozhodnutie. Dúfam, že to všetko nebudem v jari, keď sa pozriem na stav karosérie a podvozku, odvolávať a nadávať na hyundai :)
i30 1.4 CVVT, 80 kW (2010) Obrázek
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: i30 problémové auto, nebo značka?

Příspěvek od Hardcam »

S tim mistem vzadu bych to moc neprehanel. Mel jsem oba predchudce i30 (Elantra, Lantra) a v obou bylo vzadu mnohem vic mista, hlavne pak v Elantre. A to si troufam tvrdit, ze i vice, nez ve dvojkove Octavii, natozpak jednickove, ve ktere se mi zacala projevovat klaustrofobie ( :D ) i30 uz na tom tak dobre neni, nekde mezi I a II Octavii. O miste vpredu se nebavim, tam si tricitka vyskakovat muze bezproblemu - mam 186cm, extralong nohy a nemam problem ani s mistem pro kolena, narozdil od vetsiny koncernovych aut - nicmene mam slabost pro siroky stredovy panely (treba u Volva), takze to neberte jako vytku koncernu. Vsechno ma svy pro a proti.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
pietro32i
***
Příspěvky: 750
Registrován: 19 zář 2010, 02:01

Re: i30 problémové auto, nebo značka?

Příspěvek od pietro32i »

Tak ten rozdiel v dĺžke medzi octaviou a i30 sa musí niekde prejaviť, nie som si však istý či tých 32 cm rozdielu nie je využitých len na väčší kufor. Mám v práci OII, cestoval som v nej cez celé Slovensko už aj vzadu, ale povedal som si, že už nikdy viac (boli sme však vzadu traja :P). Na íčku som ešte vzadu nešiel, takže sa nehádam. Všetky ostatné rozmery (šírka/výška/rázvor/rozchod kolies) sú v prospech i30. Takže okrem väčšieho kufra a ľahšej dostupnosti ND nevidím inú výhodu octavie voči i30.
i30 1.4 CVVT, 80 kW (2010) Obrázek
Uživatelský avatar
Donald
**
Příspěvky: 431
Registrován: 06 bře 2006, 09:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: i30 problémové auto, nebo značka?

Příspěvek od Donald »

Hardcame - zajímavé, že elantra má víc místa vzdadu, i když má kratší rozvor než i30. Rád vzpomínáš?
Ford Mondeo TDCi 96 kW, Euro 4
Elantra, model 2004, CRDi (zůstala v rodině)
Dříve: Accent, model 2003, CRDi (zůstal v rodině)
Odpovědět

Zpět na „i30 Pokec“