Kožené sedačky

Moderátoři: miooo, Moderátoři

miro232
Příspěvky: 8
Registrován: 17 čer 2006, 14:57

Kožené sedačky

Příspěvek od miro232 »

Mám možnosť kúpiť Hyundai Santa Fe 2.0 CRDi VGT, r.2003 v plnej výbave. Je v koži, mne osobne sa kožené sedačky páčia, ale manželka sa bojí, že to bude studené. V predu sú síce vyhrievané, ale vzadu nie a máme 3 malé deti. Aké máte prosím skúsenosti s kožou a pocitom chladu na nich? Dali by sa teoreticky premontovať namiesto nich obyčajné čalúnené z iného Santa?
Poprípade, je tu niekto, kto by chcel zameniť čalúnené sedačky za kožené? Auto je strieborné, takže koža je taká univerzálna šedá a majú bočné airbagy.
Reklama
 

neon
**
Příspěvky: 170
Registrován: 13 úno 2006, 16:19
Bydliště: morava

odpověd na sedačky

Příspěvek od neon »

Možná ,že co napíši budou ostatní oponovat,ale měl jsem kožené sedačky vč.vyhřívání,ale bohužel příště už ne. Každý řekne že to je ok,ale přijdeš k autu at je kdekoliv,sedneš,bohužel do chladného a až potom teprve po několika sekundách a je to dosti dlouho začne něco hřát.Jsou tam možnosti více- méně,ale nám to prostě nevyhovovalo a to říkám zcela odpovědně a dětem tak max.na údržbu,ale ani to ne. Manželce to dělalo problém od nasednutí a později po zahřívání ............ Já jsem proti,látka je látka .Vím,že se ted ozvou ostatní,ale sedni si párkrát do auta s kůží a poznáš sám,vždy první dojem,ale ne do vyhřátého ale nejvíc v zimě. Ted se to těžko dá zjistit,ale i v létě není vše ok ze zdrav.problému............ čekej další ohlasy,ale u mne už nikdy.
zdenek76
******
Příspěvky: 3297
Registrován: 27 led 2006, 19:12

Příspěvek od zdenek76 »

já jsem na tom opačně jako neon. Předchozí auto jsem měl v látce: v létě jsem se na tom dost potil (při delší jízdě jsem měl pravidelně propocenou košili na zádech, to se mi teď na kůži ještě nestalo), v zimě nijak zvlášť studené a s vyhříváním to bylo v pohodě.
Z kůže jsem měl u santíka trochu strach, ale teď jsem spokojen. Jak už jsem psal, v létě se na tom méně potím. V zimě jsem také neměl pocit, že by to bylo chladnější než látka. Vyhřívání jsem používal minimálně, protože většinou jsem byl natolik oblečenej (teplý kalhoty), že vyhřívání bylo spíše nepříjemné.
Na údržbu mi přijde kůže lepší, stačí setřít teplou vodou a hotovo.
Audi A8 4.2Q
Saab 9-5 3.0 V6 Turbo kombi

+ Hyundai SantaFe 2.4-T r.2006 (nyní brázdí silnice na Slovensku)
tlumiče Monroe CZ - http://www.tlumice-monroe.cz
tlumiče Kayava - http://www.kayaba-tlumice.cz
miro232
Příspěvky: 8
Registrován: 17 čer 2006, 14:57

Příspěvek od miro232 »

Možno je to blbosť , ale nepomohlo by dať na zimu poťahy? / Textilné na kožu??/
neon
**
Příspěvky: 170
Registrován: 13 úno 2006, 16:19
Bydliště: morava

Příspěvek od neon »

miro232 píše:Možno je to blbosť , ale nepomohlo by dať na zimu poťahy? / Textilné na kožu??/
Já si myslím,že je lepší to u někoho vyzkoušet ted ve 30 a potom v zimě víc nebudeš potřebovat rady.Každá ženská se cítí na kož.sedačkách nedobře a v zimě ještě hůř. Látka je látka a jsou i sedačky v látce měkčí a pružnější.Potahy to nevyřeší. Je to můj názor já jsem proti.
Uživatelský avatar
dream23
*
Příspěvky: 66
Registrován: 23 kvě 2006, 09:10
Bydliště: Prágl
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dream23 »

neon píše:Každá ženská se cítí na kož.sedačkách nedobře a v zimě ještě hůř.
moje přítelkyně nesouhlasí :lol: je tu nějaká žena z pléna? ...
neon
**
Příspěvky: 170
Registrován: 13 úno 2006, 16:19
Bydliště: morava

to dream

Příspěvek od neon »

Já jen píši svůj názor,nemám první auto a nyní jen v látce,žádný nemůže tvrdit,že v létě kůže je ok a v zimě také ok,ty máš prozatím málo najeté a ani v zimě nejeté ,proto píši tak jak to je.V zimě přijdeš do studeného auta,než začne hřát to chvíli trvá už první pocit chlado do p...... a v létě vrzání kůže pod zadkem já tedy v žádném případě . Pokud budeš mít jen přítelkyně těm to nevadí,ale žena který s Tebou bude stále cestovat ti rozhodně řekne - kůže ne. Píši to ze zkušenosti a nechci,aby se napálil další,jinak je to každého věc.
Uživatelský avatar
alda
**
Příspěvky: 108
Registrován: 08 čer 2006, 12:53
Bydliště: HAVÍŘOV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od alda »

Ahoj, já sice nemám Santu ale Sonatu. Je to však jedno, protože je v kůži. Oba vaše názry jsou správné. V zimě jsou sedačky příliš studené a než se zahřejou, chvíli to trvá, ale zase přes kalhoty to tak není cítit. V létě se na látce potíš na kůži taky. Já osobně dávám přednost kůži, ale to jen proto, že jsem si kupoval starší vůz, kde kůže byla. Kdybych si vybíral nový asi bych to řešil podle obsahu své peněženky. Kůže je luxus a něco stojí. Osobně jsem přes chladné kožené čalounění přehodil potahy (trička a jen vepředu) a je to v pohodě. Cestující v zadu si v zimě naříkají, ale to je jehich problém :lol: já jezdím vepředu. Samozřejmě namáme děti, na ty bych nebyl jak na cizí :D . Takže ať si každý vybere co se mu líbí a co se mu hodí. Kůže je krásná, praktická na údržbu, v zimě chladí v létě se na ni potím (možná trochu méně než na látce). Látka není tak elegantní, špatně se čistí, v zimě nechladí a v létě se na ní spotíš taky a ještě ten pot nasaje. Tak nevím co je lepší. Vyberte si.
dříve SONATA 2.5 V6 24V LPG
pak KIA Magentis 2.5 V6 24V LPG
a nový přírůstek ATOS 1.0 manželce
nyní SONATA NF 2009 2.0 CRDi
neon
**
Příspěvky: 170
Registrován: 13 úno 2006, 16:19
Bydliště: morava

kož.sedačky

Příspěvek od neon »

Objektivní názor ,céž považuji za správné,ale látka je látka. U těchto vozů z K...... ještě není ta pravá kůže jak je tomu u vozů vyšší kategorie a v tom je ten problém.
Uživatelský avatar
alda
**
Příspěvky: 108
Registrován: 08 čer 2006, 12:53
Bydliště: HAVÍŘOV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od alda »

Ty nepovažuješ vozy z K..... za vyšší třídu. Sonata je vůz vyšší třídy a co teprve XG. A dle mého názoru Santa je supr off road. Nehaň korejskou třídu !!! :lol: :D
dříve SONATA 2.5 V6 24V LPG
pak KIA Magentis 2.5 V6 24V LPG
a nový přírůstek ATOS 1.0 manželce
nyní SONATA NF 2009 2.0 CRDi
neon
**
Příspěvky: 170
Registrován: 13 úno 2006, 16:19
Bydliště: morava

to je nedozorumění

Příspěvek od neon »

Já osobně vlastním Santa fé jsem s tím spokojen a tuto značku nehaním jen jsem porovnával kůži co jsem viděl na př. v MB ,ale už i tahle kůže je v modelech sonáty a v grang.-nevím přesně název to je OK,ale tato kvalitní kůže není v Santě - kde je ten dotaz,proto je to nedorozumění. Já jsem osobně na zkušební jízdě s novou Santou fé v kůži spokojen nebyl a potom po svězení v látce to bylo pro mne přijatelnější. Je to jen můj názor,nemusí jej nikdo respektovat,ale není to tzv.hanění korejské značky - jen pro vysvětlení. OK ???????????????????????
Uživatelský avatar
dream23
*
Příspěvky: 66
Registrován: 23 kvě 2006, 09:10
Bydliště: Prágl
Kontaktovat uživatele:

Re: to je nedozorumění

Příspěvek od dream23 »

neon píše:Já osobně vlastním Santa fé jsem s tím spokojen a tuto značku nehaním jen jsem porovnával kůži co jsem viděl na př. v MB ,ale už i tahle kůže je v modelech sonáty a v grang.-nevím přesně název to je OK,ale tato kvalitní kůže není v Santě - kde je ten dotaz,proto je to nedorozumění. Já jsem osobně na zkušební jízdě s novou Santou fé v kůži spokojen nebyl a potom po svězení v látce to bylo pro mne přijatelnější. Je to jen můj názor,nemusí jej nikdo respektovat,ale není to tzv.hanění korejské značky - jen pro vysvětlení. OK ???????????????????????
videl si novou santu v béžový kůži? z tý tmavý kuži jsem moc dobrý pocit neměl, co se týká kvality, ale ta béžová je uplně něco jinýho .. aspoň z hlediska pocitu.
Uživatelský avatar
alda
**
Příspěvky: 108
Registrován: 08 čer 2006, 12:53
Bydliště: HAVÍŘOV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od alda »

Neon: :cry: To byl jen fór a ty se hned durdíš. Však víme co máme a jsme s tím spokojeni. Já napsal (výše) celkem objektivní názor na potahy z kůže. Tak ještě jednou sorry, ale nechtěl jsem tě namíchnout.
dříve SONATA 2.5 V6 24V LPG
pak KIA Magentis 2.5 V6 24V LPG
a nový přírůstek ATOS 1.0 manželce
nyní SONATA NF 2009 2.0 CRDi
neon
**
Příspěvky: 170
Registrován: 13 úno 2006, 16:19
Bydliště: morava

to alda

Příspěvek od neon »

Ne ne já to tak neberu jen píši svůj názor,ale já již do kůže nepůjdu,nám to zkrátka nevyhovovalo,látka je látka. V příštím roce chci novou santu fé,ale stále mě svádí CHevrolet Captiva,prodejci ji budou mít po l.7.,ale nevím,zda bych udělal dobře - potřebuji názor a nyní od zítřka pokud se nebude moc jezdit jak dosud,zda nemám volit 2.4 benzin při 15 tkm/rok - nevím -zatím nemohu na fé si stěžovat mám diesel spotřeba kolem 8 l/100 - tady potřebuji trochu názor !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ozawa
*
Příspěvky: 89
Registrován: 29 led 2006, 17:00

pro Neona

Příspěvek od Ozawa »

Ten Chevrolet vypadá opravdu hezky. První testy však nevyznívají pro 2,4 moc optimisticky. Navíc cena dieselu bude jen o pár tisíc vyšší, takže asi u tohoto modelu nebude co řešit....
Santa Fe 2,7V6
Subaru Forester 2,5 XT Aut.
Odpovědět

Zpět na „Santa Fe - Interiér“