Tunel na lyže

Přístrojovka, ovladače, sedadla, zavazadlový prostor.

Moderátor: Moderátoři

vosim
Příspěvky: 6
Registrován: 08 lis 2011, 18:48

Tunel na lyže

Příspěvek od vosim »

Dobrý deň, chcel by som sa spýtať či máte niekto skúsenosti s "výrobou" tunelu na lyže na ix35. Mám verziu Style, je tam zadná sklopná opierka rúk ale žiaden tunel na lyže. Neviem čo by spravilo vyrezať ho natvrdo a inštalovať tam nejaké zatváracie veko. Predpokladám, že stratím záruku na daný diel ale risknem to. Netuším však či tadiaľ nevedie nejaký dôležitý nosník na spevnenie operadla zadného sedadla. Vopred vďaka za konštruktívne návrhy.
Reklama
 

Uživatelský avatar
FISHkaa
Moderátor
Příspěvky: 3367
Registrován: 28 dub 2010, 14:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Tunel na lyže

Příspěvek od FISHkaa »

podle mě tam bude minimálně železné síto... Proč si nekoupíš box na střechu? :shock:
Člen Hyundaiclub.cz
Hyundai i30 kombi 1.6i Weekend+
Hyundai Ix35 2.0i Style LPG 2010 = prodáno
Mazda 6 Sport MZR-CD 2003 = out
Audi A4 Avant 2002 TDi = out
Škoda Fabia 1.4 MPi = out
Škoda Favorit 135LS = out
vosim
Příspěvky: 6
Registrován: 08 lis 2011, 18:48

Re: Tunel na lyže

Příspěvek od vosim »

Truhla na streche zásadne zvyšuje nestabilitu na diaľnici a spotrebu. Zatiaľ sa jej snažím silou-mocou vyhnúť ale ak to nepôjde inak tak buď do nej s obrovskou nenávisťou za-investujem alebo skôr sa budú decká tlačiť vzadu na strednej a bočnej sedačke (keďže lyže dám na stranu cez sklopené sedadlo). Avšak potom je to určite môj posledný Hnujdaj.
Uživatelský avatar
Luboshak
**
Příspěvky: 298
Registrován: 14 led 2008, 12:43
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Tunel na lyže

Příspěvek od Luboshak »

Tak mi napadá, to jsi nevěděl, když jsi auto kupoval, že tam ten tunel není? Když píšeš, že to bude tvůj poslední hyundai kvůli téhle prkotině? Já bych v autě tunel sice taky přivítal, ale lyže můžu dát na střechu tak nevidím problém.
Luboshak
---------------------------------------
Hyundai i30cw 1.4 CVVT Comfort 2010 LPG BRC
Fiat Tempra 1,6 SX, r.v. 1991 - sešrotováno
Hyundai Lantra 1,5 GLSi, r.v.1992 - sešrotováno
vosim
Příspěvky: 6
Registrován: 08 lis 2011, 18:48

Re: Tunel na lyže

Příspěvek od vosim »

Kúpa auta je vždy o kompromisoch (pokiaľ nemáš neobmedzený budget) a preto som tento kompromis urobil s nádejou, že po čase sa takáto ako vravíš "prkotina" bude dať odstrániť. Žiaľ ani nová i40 a ani nová i30 túto vymoženosť nemajú a preto neverím, že to bude H niekedy aj ponúkať. Kým sú decká malé dá sa to ale keď vyrastú tak vzhľadom na môj a aj manželkin postoj k truhle na streche sa daný prvok pre mňa stane viac ako dôležitým a určite bude extrémne dôležitým faktom pri výbere ďalšieho auta.
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Tunel na lyže

Příspěvek od Hardcam »

Lyze do kabiny nepatri, ale ve tvym aute bourat nebudu, takze mi to muze byt docela jedno...hodne stesti v rezani diry a i na cestach, abys nepoznal, jaky to je bourat s lyzema.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Chasnik
******
Příspěvky: 4140
Registrován: 08 srp 2011, 19:23
Bydliště: Litoměřicko

Re: Tunel na lyže

Příspěvek od Chasnik »

I kdybys' tam ten tunel měl, tak by se ti děcka zase tlačily na krajích, protože uprostřed by byla odklopená loketka a skrz ni lyže. Výsledek plus mínus podobný...

Náklad uvnitř vozu významně zvyšuje riziko zranění nebo usmrcení přepravovaných osob. Jezdit s děckama v autě a ještě dovnitř nacpat lyže je riskantní řešení. To už je lepší ta rakev na střeše. Žere to víc a musí se jezdit opatrněji, ale zase se s tím nejezdí každej den. Ono s nákladem tyčového charakteru uvnitř auta se taky musí jezdit piánko, takže významný rozdíl v tom nevidím.
i30 combi PDe 1.5 DPi 110k
i30 kombi CRDi Weekend Design 109 k (17-20), Cee'd SW 1.6 GDI 135 k (15 -17 )
i30 cw 1.6 CVVT 126 k (11 - 15), C-MAX 1.6 TDCI 109k (06 - 11), Punto 1.2 16V 80k (02 - 06)
6 x Š 120/125 (95 - 02)
vosim
Příspěvky: 6
Registrován: 08 lis 2011, 18:48

Re: Tunel na lyže

Příspěvek od vosim »

Negatíva prepravy lyží vnútri vozu sú pre mňa podstatne menšie ako na streche. Navyše musím nesúhlasiť s Tvojim názorom, že sa decká budú tlačiť tak či tak. Ten rozdiel komfortu je priepastný! Nikdy som nejazdil ako blázon, preto som nekúpil genesis coupe ale ix35 avšak mám rád pocit, že auto ovládam ja a nie nejaký z nenazdajky príchodzí bočný vietor na diaľnici v alpách. Avšak súhlasím, že to neriešim každý deň ale to nepotrebujem ani 4x4 ani zvýšenú svetlú výšku auta a predsa som bol ochotný to všetko zaplatiť. Je to ako s poistkou. Nik normálny nechce aby došlo k poistnej udalosti ale ak k nej príde chce mať pocit, že sa mu vďaka poistke bude ľahšie riešiť (nie že sa vyrieši).
Uživatelský avatar
Chasnik
******
Příspěvky: 4140
Registrován: 08 srp 2011, 19:23
Bydliště: Litoměřicko

Re: Tunel na lyže

Příspěvek od Chasnik »

Kdo chce kam, pomožme mu tam :)

http://aukro.cz/novy-skivak-do-octavie- ... 64565.html

Konstrukci opěradla zadní sedačky ale neznám, takže v tom už nepomůžu...
i30 combi PDe 1.5 DPi 110k
i30 kombi CRDi Weekend Design 109 k (17-20), Cee'd SW 1.6 GDI 135 k (15 -17 )
i30 cw 1.6 CVVT 126 k (11 - 15), C-MAX 1.6 TDCI 109k (06 - 11), Punto 1.2 16V 80k (02 - 06)
6 x Š 120/125 (95 - 02)
vosim
Příspěvky: 6
Registrován: 08 lis 2011, 18:48

Re: Tunel na lyže

Příspěvek od vosim »

Vďaka aj keď ja nehľadám ski-vak ale diskutujem o možnosti a najmä skúsenostiach s vyrezaním otvoru na umiestnenie ski-vaku. Vážim si však, že aj napriek Tvojmu nesúhlasu s mojim postojom sa snažíš pomôcť. :D
Uživatelský avatar
FISHkaa
Moderátor
Příspěvky: 3367
Registrován: 28 dub 2010, 14:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Tunel na lyže

Příspěvek od FISHkaa »

Správný ski box ti moc na spotřebě nepřidá (obzláště u earodynamické kostky jako ix35 :mrgreen: ). Navíc je to bezpečnější způsob přepravy (jak píše Hard). Nemluvě o komfortu. Do auta stejně nedáš lyže delší jak 175cm, nemluvě o nutné prostoru pro čtyři páry lyží...

Já to řeším tak, že pokud cestuji sám, nebo až ve třech a nejede se na běžky, tak sklápím sedačku a používám popruhy (ne gumycuky), tak aby nás, při bouračce, nepozabíjeli létající čerstvě nabroušené hrany 8)

Při cestování v plné polní (tj 4 lidi) využívám ski box (opět přikurtované lyže). Při velikosti kufru ix35 se stejně 4 lidi, lyže, boty a bagáž do auta prostě nevejde :mrgreen:
Člen Hyundaiclub.cz
Hyundai i30 kombi 1.6i Weekend+
Hyundai Ix35 2.0i Style LPG 2010 = prodáno
Mazda 6 Sport MZR-CD 2003 = out
Audi A4 Avant 2002 TDi = out
Škoda Fabia 1.4 MPi = out
Škoda Favorit 135LS = out
ilcas
*
Příspěvky: 65
Registrován: 19 bře 2011, 10:10

Re: Tunel na lyže

Příspěvek od ilcas »

No, mně by ten tunel vyhovoval taky daleko lépe, než to dávat na střechu. U bavoráku, když se sklopila středová opěrka, otevřely se dvířka a tam byl zafixovaný složený vak, který se vytáhl do prostoru mezi sedadly. A z kufru se do něj daly dva páry lyží. Rychlé a elegantní řešení a nevěřím, že nějak drahé a v autě rozhodně nehrozilo, že by lyže měly možnost "létat" v prostoru...
ix35 1.7 CRDi Comfort
Uživatelský avatar
XMira
*****
Příspěvky: 1699
Registrován: 23 lis 2005, 10:11
Bydliště: CB

Re: Tunel na lyže

Příspěvek od XMira »

Ano, ano, tazatel má samé rozumné argumenty. Box na střeše zvyšuje spotřebu ale SUV nevadí. Taky rád připlatí za 4x4 i když ho moc nepotřebuje (je to přece bezpečné velké SUV), ale klidně nechá pozabíjet lidi v kabině lyžema, až se, nedej Bůh, bude kutálet přes boudu. Ale airbagů má určitě dost.
Takhle jsem se dlouho nepobavil :D

PS: Rakev jsem vozil i na Getzovi a nějaký dramatický zhoršení jízdních vlastností jsem nepozoroval ani na dálnici.
Kia Xceed GTline 1.5 T-GDI DCT
ex Opel Astra 1.4 110kW AT
ex i30 1.6 CVVT Tricolor Exclusive
ex Getz 1.4
ex Opel Vectra B 1.6
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Tunel na lyže

Příspěvek od Hardcam »

Nez jsem v Rakousku mezi Linzem a Salzburgem videl nehodu auta s lyzema uvnitr tak jsem je taky vozil v kabine, je to uplne jednoduchy a porad muzou jet 4 lidi, staci odklopit 1/3 sklapeni (tudiz zbydou 2/3 a pokud je auto typovane jako 5mistne, logicky zbyvaji vzadu 2 mista. Navic do toho Skitunelu nedate snowboard a 3 pary lyzi, kdezto do ty sklopeny tretiny naprosto hrave a jeste muzete vezt lyze znamym se Skodovkou, ktera touto ficurou nedisponuje. Nicmene jak jsem psal, uz bych do toho nesel. Ted mam jak velkej box, tak v pripade lyzovani po cesku jezdim jen s nosici od Thule na 4 pary. Bohate to staci a 120kmh se s tim jet da. Ale nad tazatelovymi argumenty zustava rozum stat a dokusd tam tu diru nevyvrta, spokojen nebude.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
vosim
Příspěvky: 6
Registrován: 08 lis 2011, 18:48

Re: Tunel na lyže

Příspěvek od vosim »

Ďakujem za Vaše všetky názory a súčasne sa chcem ospravedlniť "XMira-ovi" za to, že som zabudol, že patent na jediný správny názor a všetok rozum sveta má len on. Ešte raz príjmi prosím moje úprimné :mrgreen: ospravedlnenie.
Odpovědět

Zpět na „ix35 Interiér“