Předání vozidla prodejcem.

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
shamad
Příspěvky: 7
Registrován: 22 zář 2011, 22:02

Předání vozidla prodejcem.

Příspěvek od shamad »

Mám jednu otázku. Dnes ( 9.12.2011) jsme si převzali od prodejce nové vozidlo ix35. Vozidlo zaplaceno v pondělí ( 5.12.2011) složením celé částky na účet prodejce a k našemu překvapení, jsme dnes při převzetí vozidla neobdrželi velký technický průkaz s vysvětlením, že dovozce pošle velký technický průkaz prodejci do 10 dnů od převzetí vozidla. Ještě jsem se s tím nesetkal, nekupuji nové auto poprvé a tenhle postup mi přijde hodně nestandardní. Auto je již pojištěno havarijní+povinné, ale havarijní pojištění platí podle podmínek pojišťovny ALIANZ až po registraci vozidla na úřadě a bez velkého techničáku nám ho zase nezaregistrují. Takže teď nám auto bude stát před barákem a nemůžeme jezdit, nebudeme riskovat bez havarijky. Nedovedu si představit,že když má někdo auto na sídlišti a v té době mu ho ukradnou...nebo někdo neznámý poškodí... pojištění bohužel neplatí a auto už je vaše a vaše smůla a vaše peníze. Jaké máte zkušenosti vy?? Je to standardní postup u Hyundaie?? neboť např. u Fordu dva roky nazpět, jsem se s tímto opravdu nesetkal.
Hyundai ix35 2.0i CVVT 4x4 Trikolor (2011) Cashmere Brown
Reklama
 

ajrton
**
Příspěvky: 354
Registrován: 24 črc 2011, 16:10

Re: Předání vozidla prodejcem.

Příspěvek od ajrton »

to ze na technicak cakas cca tyzden je uplne bezna vec ...
co ale bezne nie je a este som sa s tym nestretol, je to ze havarijne poistenie plati az po zaevidovani vozidla ... predsa havarijna plati od okamihu uzavretia zmluvy, auto ma cislo karoserie, t.j. je jednoznacne identifikovatelny predmet poistenia, evidencne cisla sa nahlasia v poistovni dodatocne po prihlaseni ... si si isty tym co tvrdis ?
Hyundai i30cw classic, 1,4 CVVT, 80kW, 4/2011
Uživatelský avatar
David PLEVA
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 22 lis 2005, 18:35
Bydliště: Ostrava-Poruba
Kontaktovat uživatele:

Re: Předání vozidla prodejcem.

Příspěvek od David PLEVA »

Tohle je naprosto normální věc nejenom u Hyundaie. U motorky jsem čekal na TP skoro měsíc, takže jsem musel několikrát do prodejny pro novou papírovou značku. Ale pojištění jsem měl na číslo rámu od prvního dne.
NOW:
Hyundai Azera TG'07 3.8V6 LIMITED US
Hyundai Grandeur TG'09 3.3V6
HISTORY:
Hyundai Elantra XD'01 2.0GLS
Hyundai Sonata NF´05 2.4i ELEGANCE LPG
Hyundai Sonata Y-3B´96 2.0i 16V GLS
Hyundai Lantra J2 ´97 1.6 16V
Uživatelský avatar
shamad
Příspěvky: 7
Registrován: 22 zář 2011, 22:02

Re: Předání vozidla prodejcem.

Příspěvek od shamad »

No běžná věc?? Nekupoval jsem nové auto poprvé a vždycky jsem odjížděl s techničákem. Na jaře nový skůtr taky bez problémů, techničák hned při předání, tak fakt nevím. Po půlhodinovém rozhovoru se zástupcem allianz, mi to, že havarijní platí až po registraci vozidla bylo bohužel potvrzeno, i když vozidlo je pojištěno na vin kód. Asi špatná pojišťovna. Budeme muset vydržet.
Hyundai ix35 2.0i CVVT 4x4 Trikolor (2011) Cashmere Brown
Uživatelský avatar
PetrB
**
Příspěvky: 205
Registrován: 15 čer 2009, 10:35
Bydliště: okr. Kolín

Re: Předání vozidla prodejcem.

Příspěvek od PetrB »

To je mi divné, auta jsme kupovali také několikrát, ale že bych nedostal velký TP okamžitě při přebrání vozu, s tím jsem se nesetkal. I když jsem kupoval na leasing, tak jsem TP dostal do ruky a leasingovce jsem ho dával sám. V opačném případě bych to nepovažoval za kompletní převzetí vozu. Když nemám TP/nejsem tam napsaný, tak auto vlastně nevlastním.(myslím)
Teď: Stříbrný a Elegantní Santa Fe 2008 2,2 CRDi řízený manuálně pořízený před prázdninami 2009
Pastelově červený I30 Gamma Comfort 1.4 benzínek s manuálem narozený v roce 2010
Předtím: Peugeot 307SW
Předtím: Š120 S jako spolujezdec navigátor
azibrov
**
Příspěvky: 179
Registrován: 24 srp 2010, 20:30

Re: Předání vozidla prodejcem.

Příspěvek od azibrov »

Taky VTP dostal jsem pozdejc. Pojisteni ale platilo hned po predani vozidla podle VIN kodu. 14 dni jezdil jsem jen s kupni smlouvou a zelenou kartou. Problem nastal kdyz me chytili v rakousku :evil: . Stalo mi to 100 euro, spoustu nervu a hodinu a pul stravenych na policejni stanice. Nesmis jezdit bez SPZ, ktere jsem nemel protoze nemel jsem VTP. Zelene SPZ v rakousku neplati...
renault megane grandtour limited, 1,6 16V 81kW
ix35 1.6GDi prodano
Uživatelský avatar
Chasnik
******
Příspěvky: 4140
Registrován: 08 srp 2011, 19:23
Bydliště: Litoměřicko

Re: Předání vozidla prodejcem.

Příspěvek od Chasnik »

Auto jsem kupoval v červenci 2011. Prodejce jsem dopředu upozornil, že se nechceme o nic starat, takže ať nám předá auto na číslech. Byly s tím sice trošku starosti (zřejmě to pro Hyu není standardní postup), ale nakonec se to vše vyřešilo a ve stejný den jsme podepsali kupní smlouvu, smlouvu o úvěru (včetně pojištění) a převzali jsme vozidla s namontovanou RZ a velkým i malým TP. Rezervační záloha, akontace a žádost o financování byly vyřízeny s předstihem. Vše od složení rezervační zálohy do předání vozu trvalo cca 14 dní.

Fakt, že některá pojišťovna bere jako počátek pojištění až registraci vozida, je dosti diskriminující. Nechápu, proč se někdo u takového sicherungshausu pojišťuje... Já mám pojistku od UNIQA a píše se tam přesně datum a hodina (možná i minuta) předání vozu. Kdybych prásknul s autem při výjezdu z autosalónu, tak jsem krytý (taky jsem znal chlapa, který za celoživotní úspory koupil Felinu, pojistku nechal "na zítra" a nedal přednost v jízdě 50 m od autosalonu... :()
i30 combi PDe 1.5 DPi 110k
i30 kombi CRDi Weekend Design 109 k (17-20), Cee'd SW 1.6 GDI 135 k (15 -17 )
i30 cw 1.6 CVVT 126 k (11 - 15), C-MAX 1.6 TDCI 109k (06 - 11), Punto 1.2 16V 80k (02 - 06)
6 x Š 120/125 (95 - 02)
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Předání vozidla prodejcem.

Příspěvek od Hardcam »

Nepamatuju si, kolik dni to bylo presne, ale uz to bylo po platnosti prevoznich znacek, coz me lehce zacinalo vysirat. Jinak havarijka platila samozrejme i na VINko, den podpisu smlouvy byl zaroven den predani, jelikoz mam skladovku. To nevim, jak by to prodejce resil s predvadeckami, ktere nejsou registrovane a vlastne kazdy, kdo od nekoho kupuje odhlaseny vuz.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
FISHkaa
Moderátor
Příspěvky: 3367
Registrován: 28 dub 2010, 14:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Předání vozidla prodejcem.

Příspěvek od FISHkaa »

Jak píše Hardcam : Pojistka je platná na VIN auta, později se doplní o další údaje... U nového se mi to nestalo, ale při kupování ojetého je to přeci běžná věc = odhlášení a přehlášení vozidla. U aut z dovozu nemáš TP třeba měsíc... ;-)
Člen Hyundaiclub.cz
Hyundai i30 kombi 1.6i Weekend+
Hyundai Ix35 2.0i Style LPG 2010 = prodáno
Mazda 6 Sport MZR-CD 2003 = out
Audi A4 Avant 2002 TDi = out
Škoda Fabia 1.4 MPi = out
Škoda Favorit 135LS = out
Uživatelský avatar
vlado1979
****
Příspěvky: 1114
Registrován: 19 črc 2008, 10:19
Bydliště: Malinovo
Kontaktovat uživatele:

Re: Předání vozidla prodejcem.

Příspěvek od vlado1979 »

TP som dostal po týždni a dovtedy brázdil Slovensko na prenosných značkách. Za týždeň som najazdil 1 500 km a nebol problém.
Mazda CX-5, 2.0 Skyactiv-G AWD AT, 118 kW (2015-
Suzuki Swift, 1.2 VVT, 69 kW (2016-
BMW 530i E61, 3.0 R6 AT, 200 kW (2011 -2015)
Hyundai i30, 1.4, 80 kW (2008-2011)
Peugeot 307 break, 2.0 HDi, 79 kW (2006-2008)
Mazda 121, 1.4, 44 kW (2004-2006)
Uživatelský avatar
Spajky007
**
Příspěvky: 347
Registrován: 13 úno 2011, 12:36
Bydliště: Praha 9 Vinoř

Re: Předání vozidla prodejcem.

Příspěvek od Spajky007 »

většinou jsem TP taky hned dostal do ruky ale na převozku správě nesmíš jezdit vůbec jen ze salonu domů a co cizimy bych už vůbec nejel ,ěl jse,m problém jezdil jsem na smlouvu od bazaru a taky pěknej pojeb záleží kdo tě chytne.
Hyundai Galloper II 2,5 TDI 4x4 rv.99 186.000 km spotř. 12L/100km prodáno
Hyundai Santa Fe 2,7 V6 4x4 rv. 06 automat 64.000 km spotř. 9,9-14,5L/100km dle nálady -- a je prodaná
Octavia II Combi 4x4 1,9TDI a další auta
Uživatelský avatar
shamad
Příspěvky: 7
Registrován: 22 zář 2011, 22:02

Re: Předání vozidla prodejcem.

Příspěvek od shamad »

No to je právě ono pojistka je platná na VIN kód vždycky to tak bylo a já si to taky do teď myslel, ale podle zástupce allianz platí jenom povinné havarijní nee, přitom je to jednu smlouvu. Taky to nechápu, ale auto jsem si převzal v pátek odpoledne a přes víkend bohužel nic nevyřeším. Zkusím zavolat na info do allianz v pondělí, jestli to tak opravdu je. V pojistných podmínkách samozřejmě nic takového není, ale známe naše pojišťovny a jejich plnění, když je třeba. Bohužel dva průsery najednou, mít techničák v pondělí zaregistruji a jezdím. Pokud to tak má hyundai momentálně takhle nastaveno nedá se nic dělat. Je to údajně z důvodu špatných zkušeností z prodejci z důvodu nezaplacení za odebraná auta a jako ochrana před krachem prodejce, tak my to bylo zdůvodněno. Ojetá auta jsou po registraci a na značkách, stejně jako většina předváděček. Vydržel jsem 3 měsíce čekat tak ten týden to snad ještě dám :cry: . Tak se pouze dívám z okna nebo sednu dovnitř a nasávám vůni novoty :wink: Jinak první dojmy jsou super. ix35 jede
Naposledy upravil(a) shamad dne 10 pro 2011, 20:25, celkem upraveno 1 x.
Hyundai ix35 2.0i CVVT 4x4 Trikolor (2011) Cashmere Brown
Uživatelský avatar
shamad
Příspěvky: 7
Registrován: 22 zář 2011, 22:02

Re: Předání vozidla prodejcem.

Příspěvek od shamad »

Jinak něco o převozních papírových značkách a jejich použití v ČR.

http://www.rozhlas.cz/motozurnal/primal ... 22#diskuse

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/ekonom ... jit-draho/
Hyundai ix35 2.0i CVVT 4x4 Trikolor (2011) Cashmere Brown
Uživatelský avatar
kubad
**
Příspěvky: 221
Registrován: 05 srp 2010, 08:10
Bydliště: Jižní Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Předání vozidla prodejcem.

Příspěvek od kubad »

v našem českém bordelu je to bohužel normální.
celý problém je v tom že prodejce dostane velký techničák od importu až po zaplacení, takže je to otázka tvého prodejce který auto pravděpodobně platil až z peněz cos mu tam nechal.
Ale problém v tom není kromě blbého pocitu, žes zaplatil za něco cos nedostal komplet. Pojistit auto jde komplet jak už tu padlo na VIN a jezdit po CZ můžeš s papírovou převozní značkou.
Až budeš kupovat další auto upozorni prodejce že chceš auto přebírat s velkým techničákem, ať si to zajistí jak chce :D
:hyu: IX55 3,0 V6 Premium +/- 10,5ltr/100km, 64tkm na tachometru 06/2010
New Yaris 1.33 Style Dual VVT-i Multidrive S mé drahé polovičky 01/2012
Uživatelský avatar
FISHkaa
Moderátor
Příspěvky: 3367
Registrován: 28 dub 2010, 14:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Předání vozidla prodejcem.

Příspěvek od FISHkaa »

shamad píše:No to je právě ono pojistka je platná na VIN kód vždycky to tak bylo a já si to taky do teď myslel, ale podle zástupce allianz platí jenom povinné havarijní nee, přitom je to jednu smlouvu. Taky to nechápu, ale auto jsem si převzal v pátek odpoledne a přes víkend bohužel nic nevyřeším. Zkusím zavolat na info do allianz v pondělí, jestli to tak opravdu je. V pojistných podmínkách samozřejmě nic takového není, ale známe naše pojišťovny a jejich plnění, když je třeba. Bohužel dva průsery najednou, mít techničák v pondělí zaregistruji a jezdím. Pokud to tak má hyundai momentálně takhle nastaveno nedá se nic dělat. Je to údajně z důvodu špatných zkušeností z prodejci z důvodu nezaplacení za odebraná auta a jako ochrana před krachem prodejce, tak my to bylo zdůvodněno. Ojetá auta jsou po registraci a na značkách, stejně jako většina předváděček. Vydržel jsem 3 měsíce čekat tak ten týden to snad ještě dám :cry: . Tak se pouze dívám z okna nebo sednu dovnitř a nasávám vůni novoty :wink: Jinak první dojmy jsou super. ix35 jede
šel bych jinam, když nechtějí moje peníze (a nejsou to zrovna drobné), tak smolík... U ČP nikdy problema - kompletní pojistku na auto sem měl o 24hod dříve, než mi předali auto v servise :mrgreen:
Člen Hyundaiclub.cz
Hyundai i30 kombi 1.6i Weekend+
Hyundai Ix35 2.0i Style LPG 2010 = prodáno
Mazda 6 Sport MZR-CD 2003 = out
Audi A4 Avant 2002 TDi = out
Škoda Fabia 1.4 MPi = out
Škoda Favorit 135LS = out
Odpovědět

Zpět na „ix35 Pokec“