Diagnostika OBD II

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátor: Moderátoři

Major
*
Příspěvky: 42
Registrován: 30 srp 2013, 22:01

Diagnostika OBD II

Příspěvek od Major »

K Vánocům jsem si pořídil BT(tedy bezdrátovou) diagnostiku, která je např. zde
http://aukro.cz/auto-diagnostika-elm327 ... 76150.html
k tomu aplikaci na mobil Torque Pro na Obchod Play. Bezva věcička na zjišťování závad v paměti, ale i provozních parametrů, vymakaná na efekt. Přiložil jsem pár fotek z Xperie Z, na větším tabletu by to bylo ještě lepší. Budíky jsem nastavil kvůli sladění nudnou modrou a udělal asi pětikilometrovou zkušební jízdu se zaplým mobilem v držáku. Avšak některé hodnoty se nezobrazují-např. teplota oleje, momentální spotřeba je o dost vyšší než ukazuje měřák auta, ovšem zase měření spotřebovaného benzínu v litrech od nastartování je zajímavý údaj. Máte někdo nějaké zkušenosti a nápady? Tohle téma jsem zde nenalezl a určitě nejsem průkopník.
Všem přeji bezporuchový a bezhavarijní rok 2014 !!!
Přílohy
DSCF0103.JPG
DSCF0103.JPG (46.99 KiB) Zobrazeno 10436 x
DSCF0113.JPG
DSCF0113.JPG (32.4 KiB) Zobrazeno 10436 x
DSCF0138.jpg
DSCF0138.jpg (47.4 KiB) Zobrazeno 10436 x
--
ix 35. DOHC 2.0 4x4- ??
Škoda Fabia 1.2 HTP-spolehlivost
Opel Zafira 1.8-nuda
Renault Scenic 1.9-kontrolka poruchy častější než blinkr
Nissan Mikra-motokára
Š.Favorit-spolehlivá nuda
Citroen AX 1.1-živé,leč poruchové
Š 120 - ...stejně první je nejlepší
Reklama
 

mikodim
****
Příspěvky: 1350
Registrován: 02 lis 2013, 11:37

Re: Diagnostika OBD II

Příspěvek od mikodim »

Funguje s tým aj kompletna diagnostika? mazanie atd? Alebo len tie udaje o teplote , rychlosti a podobne?
Accent 1.5CRDi,81kW ,2007
Fabia sedan 1.4
Megane classic 1.9dTi
Ibiza 1.9TDi,Xsara break 1.9HDi
Punto 1.1,Passat 1.8,Uno 1.3D
Prisma 1.6B,1.9D,Skoda 125GLS,Olcit
mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Diagnostika OBD II

Příspěvek od mmv »

kdybys hledal lépe,
https://www.hyundaiclub.net/search.php? ... mit=Hledat
tak bys zjistil, že sis koupil hezkou hračku která ti ukáže tak akorát teplotu vody, rychlost a otáčky a některé jiné nepotřebné věci (taky jednu mám doma, já koupil za cca 200.-)

nějaký údaje to načte ale třeba ten olej ne a nevím jestli to není tím jestli :hyu: má vůbec na olej čidlo) vymazat check by s tim jít mělo, nevím, zatím nebylo co mazat
šťastný Nový rok
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
Major
*
Příspěvky: 42
Registrován: 30 srp 2013, 22:01

Re: Diagnostika OBD II

Příspěvek od Major »

Vím, že to tu proběhlo v několika kategoriích, ale pro Ix 35 to může fungovat zase jinak než pro jiné typy.
Rozsah funkcí je pro mne zatím velká neznámá. Měl jsem Fabii a k ní tohle :http://aukro.cz/diagnostika-vag-kkl-can ... 34893.html speciálně pro koncern VW, daly se ní měnit nastavení, kontrolovat budíky, serva přepínání vzduchu a nejen údaje k motoru, ale i brzdy, řízení, podvozek, airbagy atd., ale pro jiné značky je to jen základ. Proto jsem hledal něco pro :hyu: a našel tohle. Mazat chybová hlášení by mělo jít, ale žádná nastavení, mnoho funkcí je s otazníkem, a to mám placenou verzi sw. vč., aplikace pro :hyu: Chápu to jako takovou první pomoc na cestě, je to malé, skladné, mobil mám taky vždy při sobě. Zobrazovat se tam dá řada dalších věcí, otázka je zda to s :hyu: spolupracuje resp. zda ten má taková čidla. Zjistil jsem, že dostupné je to, co v té předchozí diagnostice u ostatních značek, takže hw asi bude ok. Proč to za těch pár peněz ale nemít, že? Zajímavé by i bylo, zda zařízení z odkazu shora umí víc, nebo jen za víc peněz méně muziky.
Nakonec, diskuze je tu poslední dobou skoupá, tak proč ji neobohatit o (tady) nové téma, ne?
--
ix 35. DOHC 2.0 4x4- ??
Škoda Fabia 1.2 HTP-spolehlivost
Opel Zafira 1.8-nuda
Renault Scenic 1.9-kontrolka poruchy častější než blinkr
Nissan Mikra-motokára
Š.Favorit-spolehlivá nuda
Citroen AX 1.1-živé,leč poruchové
Š 120 - ...stejně první je nejlepší
Uživatelský avatar
milan74kb
**
Příspěvky: 387
Registrován: 03 bře 2010, 16:06

Re: Diagnostika OBD II

Příspěvek od milan74kb »

otazocka - mate niekto "realnu diagnostiku", kde si aj mozem nejake veci menit, pripojit bud na telefon alebo notebook ?
Viete nieco odporucit ?
2013 Hyundai ix35 2,0 CRDi 135 kW 4x4 Premium Navi (6MT)
(paket design + paket pre zle cesty + sun / winter packet + safety packet)
spotreba - dlhodoby priemer 7.2 L / 100 km (3/3 RT na tempomate)
najazdene - 55.000 km
Uživatelský avatar
sefina
**
Příspěvky: 193
Registrován: 19 črc 2013, 18:16
Bydliště: Pardubice

Re: Diagnostika OBD II

Příspěvek od sefina »

Uvažuji o něčem takovém http://aukro.cz/multi-jazykova-diagnost ... 46753.html údajně na tom jde i spouštět regenerace DPF (filtru pevných částic) a další funkce a cena docela přijatelná. Nabízí víc verzí i se sadami kabelů na další auta.
Hyundai ix35 1.7 CRDi 4x2 Trikolor Plus Creamy White
Nissan Juke 1.6 Dig-t 140kW
Renault Scenic 1.6i
Renault Kangoo 1.4 Automat
Renault Clio 1.2i
Mitsubishi Colt 1.3i
Fiat 126p
Ford Scorpio 2.9i Automat
Oltcit Club 11RL
Moskvič 408/1
lukas27
*
Příspěvky: 76
Registrován: 19 led 2013, 12:22

Re: Diagnostika OBD II

Příspěvek od lukas27 »

Ahoj, mam tuto vec taky.i to torque pro jsem mnel.ale smazal jsem ho neumi to moc dobre konunikovat s autem a misto toho jsem si ztahl program dasch command.ten komunikuje suprove.ukazuje komplet hodnoty emise.tlak oleje i teploty provoznich kapalin.vse o spotrebe ...atd.na google play je jen zkusebni verze zdarma .ale na ulozto a vsude kole je ke stazeni plna verze zdarma.nejlepsi verze co mam ja 2.7.0.
Uživatelský avatar
milan74kb
**
Příspěvky: 387
Registrován: 03 bře 2010, 16:06

Re: Diagnostika OBD II

Příspěvek od milan74kb »

@lukas27: a hardware zapojeny do OBD mas aky ? Pripajas na tel. cez bluetooth ? Vies s tym robit aj nejake nastavenia ? Napr. reset TPMS, autozamykanie ... ?
2013 Hyundai ix35 2,0 CRDi 135 kW 4x4 Premium Navi (6MT)
(paket design + paket pre zle cesty + sun / winter packet + safety packet)
spotreba - dlhodoby priemer 7.2 L / 100 km (3/3 RT na tempomate)
najazdene - 55.000 km
Uživatelský avatar
lukis01
***
Příspěvky: 720
Registrován: 17 dub 2009, 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: Diagnostika OBD II

Příspěvek od lukis01 »

v tomto případě bych opravdu rozlišoval čtečky/diagnostické sady. prostě od krabičky do OBD portu za 10USD pořízené na eBayi nemůžete čekat, zázraky....nicméně!!! myslím, že mám na starém iPAQu nainstalovaný HiCOM a to už je trošku jiné kafe (kontroly, změny nastavení, ano, i to zamykání dveří tam bylo :D)

za mne spíše hračka, která po čase omrzí, bez větších možností využití. jo na cruze se dělá šikovná krabka, která se vrazí do OBD portu a naučí kchár autoUP okna při zamykání :)
Sračkám se nevyhneš..
i30cw 1.6 CVVT+LPG 2012, cashmere brown, comfort + paket tempomat + paket kůže by Luki :D
lukas27
*
Příspěvky: 76
Registrován: 19 led 2013, 12:22

Re: Diagnostika OBD II

Příspěvek od lukas27 »

Pres bluetootch to komunikuje.na aukru prodavaj adapter ELM327.za250kč.umi to hledat chybove hlasky a vzapeti to muzes smazat.ten program mam v mobilu s androidem.
soban
***
Příspěvky: 990
Registrován: 01 dub 2013, 19:42

Re: Diagnostika OBD II

Příspěvek od soban »

Kabel s nějakým čipem je jedna věc a pokud umí ty protokoly co běhají po sběrnici tak kabel pak umí komunikovat se vším.

Druhá věc je co umí SW a tam bývá zakopán pes protože ukradený SW nebude pracovat s čínským HW bude chtít určitý HW (ochrana toho SW) a volně dostupný SW zase nebude znát jaké zařízení jsou v autě - jedině že by to někdo zjistil - komunikace s PC co řídí motor je ve více vozech stejná tak se to líp naprogramuje než další krabičky napojené na sběrnici které mají různé automobily různé a tam už se třeba adresy těch krabiček hledají těžko obzvláště jak není dokumentace.
Uživatelský avatar
sefina
**
Příspěvky: 193
Registrován: 19 črc 2013, 18:16
Bydliště: Pardubice

Re: Diagnostika OBD II

Příspěvek od sefina »

Teď jsem objevil jednu diagnostiku přímo na :hyu: na Aukru http://aukro.cz/diagnostika-hyundai-i4011349067.html
Hyundai ix35 1.7 CRDi 4x2 Trikolor Plus Creamy White
Nissan Juke 1.6 Dig-t 140kW
Renault Scenic 1.6i
Renault Kangoo 1.4 Automat
Renault Clio 1.2i
Mitsubishi Colt 1.3i
Fiat 126p
Ford Scorpio 2.9i Automat
Oltcit Club 11RL
Moskvič 408/1
prvoreal
Příspěvky: 1
Registrován: 03 úno 2016, 11:28

Re: Diagnostika OBD II

Příspěvek od prvoreal »

Dobrý den chci se zeptat mám Hyunday i20 a chtěl bych si udělat nějakou zakladní diagnostiku a chci se vás prosím zeptat na radu.
Na internetu jsem jich našel více ale asi se mi nejvíce zamlouvá tato.
http://www.autodoleva-prokes.cz/product ... na-299-kc/

Nevíte někdo zda bude dostačující?
Ještě tam borec prodáva elm bluetooth
http://www.autodoleva-prokes.cz/product ... na-249-kc/
ale raději jsem pro drátovou.

Nebo mi nějakou poraďte:-)

Moc děkuji za tip :-)
Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: Diagnostika OBD II

Příspěvek od Richard555 »

No já mám pocit, že ti na I20 nebude makat, VAG je jen pro koncernový auta, tedy škoda vw seat audi..... a ještě ne pro všechny. Ostatní používají jiný protokoly, takže za mě jde spíš o vyhozený peníze....
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
Uživatelský avatar
nulda
**
Příspěvky: 458
Registrován: 03 led 2011, 11:11
Bydliště: Praha

Re: Diagnostika OBD II

Příspěvek od nulda »

tady za cca 80Kc s postovnym zdarma. Bude to uplne to same co nahore nabizi za 250Kc

http://www.ebay.com/itm/Mini-ELM327-V2- ... canner-HC-
Hyundai i30 1.4i CVVT, Comfort (2010/05/26), Indigo Blue
Odpovědět

Zpět na „ix35 Elektronika“