Zápis pneu do velkého TP

Moderátoři: miooo, Moderátoři

klokodon
*
Příspěvky: 62
Registrován: 12 zář 2012, 07:36
Bydliště: Jizerské hory

Zápis pneu do velkého TP

Příspěvek od klokodon »

Nazdar lidi,

mám takový problém a nevím, jak ho vyřešit.
SF, r.v.2003, 2.0 Crdi, 83 KW,4x4. Ve velkém techničáku mám napsáno 6.5JxR16 ET40 225/70 R16. Originál ráfky od Hyundai. Chtěl bych si nechat zapsat pneu 215/70 R16. Jen o centimetr užší. Ráfky zůstanou originální. Psal sem na zastoupení Hyundai v ČR, tam mi bylo řečeno, že výrobce vozidla jiný rozměr u ráfku nepovoluje. Výrobce ráfku neznají a odkázali mě na prodejce pneu, že mi třeba typový list na mou chtěné pneu vystaví(bez typového listu mi zápis na DI neuskuteční). Prodejci pneu mě zas odkazují na dovozce(výrobce) ráfku, že typový list na pneumatiky nevydávají, pouze na ráfky.

To mám opravdu takovýho peška, že mám ráfky, na který můžu obout jen a jen jeden rozměr pneu? Nebo je nějaká jiná cesta z toho začarovanýho kruhu?
Naposledy upravil(a) klokodon dne 04 dub 2014, 20:39, celkem upraveno 1 x.
Hyundai Santa Fe 2.0 CRDI 2003 4x4 83 KW
Reklama
 

Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Příspěvek od bony »

Doporucuji se obratit na ajrtona ten ma na to jasnou odpoved a to je neres to a jen cekej na pokutu. Pokud nevis o co jde tak se podivej do tematu jaka kola? :-)

odeslano z telefonu.
ajrton
**
Příspěvky: 354
Registrován: 24 črc 2011, 16:10

Re: Zápis pneu do velkého TP

Příspěvek od ajrton »

nie je pravda ze na dany disk mozes obut len jeden rozmer pneu ...
pneu 215/70 R16 mozes dat na disk so sirkou od 6,0 do 7,5, takze tvoj originalny disk je plne vyhovujuci a s diskom nemas dovod nieco riesit

jediny problem mas s pneu, ak ich chces nasadit, musis ich mat zapisane v TP ...

bony preco zo seba opat robis debila a reagujes uplne mimo otazku ?
Hyundai i30cw classic, 1,4 CVVT, 80kW, 4/2011
klokodon
*
Příspěvky: 62
Registrován: 12 zář 2012, 07:36
Bydliště: Jizerské hory

Re: Zápis pneu do velkého TP

Příspěvek od klokodon »

ajrton píše: jediny problem mas s pneu, ak ich chces nasadit, musis ich mat zapisane v TP ...
No to je právě ten jedinej problém.
Bylo mi razeno, ať zkusím sehnat ofocenej techničák jinýho santy, který tam ty gumy má zapsaný jako důkaz, že to je možný a zkusit to na DI a doufat, že se paní za přepážkou dobře vyspala.
Jinak dotaz a prosba-máte někdo zapsaný jiný gumy na originál 16-discích? Kdyby byla ochota to ofotit, rád bych se zeptal té paní nebo slečny Kateřiny, jak je to možný, když podle ní výrobce jiný rozměr nepovoluje.
A jak je to s pneumatikami a typovými listy? Vystaví mi někdo typový listi na pneu nebo je to jen záležitost ráfků?
A kdyby někdo znal výrobce originál disků, nebylo by to na škodu.
Hyundai Santa Fe 2.0 CRDI 2003 4x4 83 KW
ajrton
**
Příspěvky: 354
Registrován: 24 črc 2011, 16:10

Re: Zápis pneu do velkého TP

Příspěvek od ajrton »

klokodon píše:
ajrton píše: jediny problem mas s pneu, ak ich chces nasadit, musis ich mat zapisane v TP ...
No to je právě ten jedinej problém.
Bylo mi razeno, ať zkusím sehnat ofocenej techničák jinýho santy, který tam ty gumy má zapsaný jako důkaz, že to je možný a zkusit to na DI a doufat, že se paní za přepážkou dobře vyspala.
Jinak dotaz a prosba-máte někdo zapsaný jiný gumy na originál 16-discích? Kdyby byla ochota to ofotit, rád bych se zeptal té paní nebo slečny Kateřiny, jak je to možný, když podle ní výrobce jiný rozměr nepovoluje.
A jak je to s pneumatikami a typovými listy? Vystaví mi někdo typový listi na pneu nebo je to jen záležitost ráfků?
vsak prave rozmer pneu v TP je tvoj "typovy list" ... akakolvek pneu s tymto rozmerom je povolena, s inym rozmerom nie ... ak chces iny rozmer pneu, musi ti ho vyrobca auta (resp. importer, neviem presne kto), povolit a uradnik zapisat do TP
Hyundai i30cw classic, 1,4 CVVT, 80kW, 4/2011
klokodon
*
Příspěvky: 62
Registrován: 12 zář 2012, 07:36
Bydliště: Jizerské hory

Re: Zápis pneu do velkého TP

Příspěvek od klokodon »

No to já vím, právě že já chci jiný rozměr, jen o 10mm užší gumu.Někde sem našel prodejce disků, který prodával neoriginální disk o stejných rozměrech jako originál a v doporučených pneu měl i ten můj, co chci. Takže na originál mi to zastoupení Hyundaie nepovolí, ale když si koupím nový neoriginál disky, tak k tomu typový list na mou chtěný gumy dostanu.
To je postavený na bednu.
Hyundai Santa Fe 2.0 CRDI 2003 4x4 83 KW
ajrton
**
Příspěvky: 354
Registrován: 24 črc 2011, 16:10

Re: Zápis pneu do velkého TP

Příspěvek od ajrton »

klokodon píše:No to já vím, právě že já chci jiný rozměr, jen o 10mm užší gumu.Někde sem našel prodejce disků, který prodával neoriginální disk o stejných rozměrech jako originál a v doporučených pneu měl i ten můj, co chci. Takže na originál mi to zastoupení Hyundaie nepovolí, ale když si koupím nový neoriginál disky, tak k tomu typový list na mou chtěný gumy dostanu.
To je postavený na bednu.
moje nervy, ved ty vobec nerozumies co pises ... to ze tvoj novy rozmer pneu je vhodny na tvoj disk je za prve normalne a za druhe vobec to neznamena ze je vhodna aj pre tvoje auto ... ved som ti to pisal hore, na disk daneho rozmeru je mozne nasadit obrovske mnozstvo pneu roznych rozmerov, ale to neznamena ze ked je vhodny disk, tak su pre tvoje auto vhodne aj vsetky pneu ktore je mozne na neho nasadit
a ta posledna veta "ale když si koupím nový neoriginál disky, tak k tomu typový list na mou chtěný gumy dostanu." je nezmysel

btw to ze chces o 10mm uzsiu pneu znamena ze priemer a obvod kolesa budu mensie ... s vplyvom na presnost tachometra
Hyundai i30cw classic, 1,4 CVVT, 80kW, 4/2011
klokodon
*
Příspěvky: 62
Registrován: 12 zář 2012, 07:36
Bydliště: Jizerské hory

Re: Zápis pneu do velkého TP

Příspěvek od klokodon »

Když budu mít o 10 mm užší gumu, tak se mi změní průměr kola? 215/70 R16 má menší průměr než 225/70 R16?
Hyundai Santa Fe 2.0 CRDI 2003 4x4 83 KW
ajrton
**
Příspěvky: 354
Registrován: 24 črc 2011, 16:10

Re: Zápis pneu do velkého TP

Příspěvek od ajrton »

klokodon píše:Když budu mít o 10 mm užší gumu, tak se mi změní průměr kola? 215/70 R16 má menší průměr než 225/70 R16?
sasmozrejme, vyska pneu: 70% z 215 je menej ako 70% z 225 :mrgreen:
http://www.e-pneu.cz/rozmery_pneu.php?s ... _pneu_a=16
Hyundai i30cw classic, 1,4 CVVT, 80kW, 4/2011
klokodon
*
Příspěvky: 62
Registrován: 12 zář 2012, 07:36
Bydliště: Jizerské hory

Re: Zápis pneu do velkého TP

Příspěvek od klokodon »

7 mm rozdíl, to je darda. Někde sem vyčetl, že se to bez problémů toleruje. Už teď mi to ukazuje o 4-5 Km/h víc.
Nu dobrá, tak né 70, ale 65. To mi je v celku jedno.

Certifikát pro alu disk z jednoho českého obchodu:
http://www.aez-wheels.com/certificates/ ... 252552.pdf

Jsou tam jak 225/70, tak 215/65. Ale na zastoupení mi tvrdí, že to nejde.


//edit-německy neumím, tak snad to další označení za rozměry pneu není nic podstatnýho.
Hyundai Santa Fe 2.0 CRDI 2003 4x4 83 KW
petr.s
***
Příspěvky: 632
Registrován: 29 bře 2013, 18:44
Bydliště: ČR

Re: Zápis pneu do velkého TP

Příspěvek od petr.s »

Nechci rozvíjet zbytečné debaty, jen mi není jasný důvod toho, proč má někdo potřebu zaměňovat pneu, které jsou na autě origo za jiné kvůli jednomu centimetru šířky, potažmo si s tím přidělávat zbytečné starosti, co to má za hlubší smysl? Pochopím výměnu za větší kola, i za menší, ale v tomhle nevidím žádnou logiku... :-k
VW Tiguan Allspace R-line 2,0 TSI 162 kW 7DSG Prodáno
Hyundai ix35 2,0 CRDi 135 kW 4x4 Tricolor Style Satin Amber 5/13 Prodáno
Hyundai ix20 1,4 Tricolor Esential Satin Amber 10/14 Má žena
Škoda Felicia Van Plus
Škoda 1000 MB r.v.65 Prodáno, jsem blb
Mike.M
**
Příspěvky: 347
Registrován: 05 úno 2010, 15:05
Bydliště: Bystrice 73995
Kontaktovat uživatele:

Re: Zápis pneu do velkého TP

Příspěvek od Mike.M »

Baba na dopravce většinou ví prd. Já když měnil kola za větší, sel sjem na evidencku tech kontroly, kde mi vypsali papír, že tato kola mohu použít a pak na dopravku a tam to zapsali do TP. Apropo ono je to tak, velký tp, kde je to zapsáno, vozit nesmíš. Jediný problém je při technicke, když to nemas v TP. Policajt si toho nevšimne, nemá v hlavě databázi všech povolených rozměrů, všech vozů. Jak říkám na tech kontrole to projít nemusí.
Hyundai Santa-Fe, 2.4, 16V, DOHC, 4WD, srtibrny
soban
***
Příspěvky: 990
Registrován: 01 dub 2013, 19:42

Re: Zápis pneu do velkého TP

Příspěvek od soban »

Nějak to nechápu? :hyu: ti psal že jiný rozměr rávku nepovolí? No ale ty ráfek přece neměníš? Nevím zda by ti jiný rozměr gumy na stejném rávku měl povolit :hyu: a nebo by to měly skouknout na STK že máš originál ráfek pouze s jinou gumou a dát dobrozdání oni.

Samozřejmě jak měníš jiný ráfek potřebuješ tipový list, ale u gumy snad ne?

Jinak nejsem tak kovaný v předpisech takže pokud mluvím blbosti tak mě opravte.

Skusil bych :hyu: vysvětlit že ráfek mám stejnej že chci na něj pouze jinou gumu, tak stejně bych skočil na stk a skusil to pořešit tam že když dáš na originál ráfek jinou gumu zda ti dají potvrzení pro zápis do techničáku.

PS. Ovšem fakt nechápu proč řešíš rozdíl 5mm a proč nepoužiješ doporučené pneu.

PS2. Tachometr musí ukazovat o něco víc protože nesmí nikdy ukazovat míň - a tolerance při výrobě je takže vždy ukazuje něco více většinou 3-6 km navíc. (nikdy nesmí ukázat míň)
klokodon
*
Příspěvky: 62
Registrován: 12 zář 2012, 07:36
Bydliště: Jizerské hory

Re: Zápis pneu do velkého TP

Příspěvek od klokodon »

Už sem to psal výše-užší pneu řeším proto, že je jednou takový výběr pneu a každá pneu je v průměru o 500 Kč levnější.

Např. Nokiany v rozměru 215 sem někde viděl za cca 1900 Kč, v rozměru 225 je to kolem 2500 Kč a vejš. Je to dastatečný důvod, proč to zkusit nechat si zapsat o centimetr užší gumu?
Hyundai Santa Fe 2.0 CRDI 2003 4x4 83 KW
Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: Zápis pneu do velkého TP

Příspěvek od Richard555 »

jasně , to chápu , např. na starým mondeu jsou 195/60/15 a ty jsou dražší než 195/65/15 který se cpou na všechny Oktávky.... bohužel to ale nejde na mondeo použít 65% pneu má větší obvod tudíž by kecal tachometr..... Taky se musíš dívat na další parametry jako je nosnost pneumatiky a její rychlostní index...... třeba právě ty levnější a užší pneu mají nižší nosnost......
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
Odpovědět

Zpět na „Santa Fe - Kola a pneu“