Nesymetricky doliehajuce dvere

Lak, koroze, výměna dílů karoserie.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Elixir
*
Příspěvky: 70
Registrován: 12 dub 2015, 11:59

Nesymetricky doliehajuce dvere

Příspěvek od Elixir »

Ahojte,

na nasej i30 kombi som si vsimol, ze zadne prave dvere v spodnej casti nepriliehaju ku karoserii - nie su v rovine s karoseriou auta. Dvere su ale zatvorene dobre. Podla fotiek, ktore som spravil pri prevzati vozidla (4/2015), dvere neboli v rovine s karoseriou uz od zaciatku. Pokusil som sa to odfotit ale neviem ci je to z fotky znatelne.

Podobny problem je aj s piatymi dverami. Kufor je zatvoreny dobre, auto nic nehlasi ale medzera medzi dverami kufru a naraznikom je na lavej strane nepatrne mensia ako na pravej strane. Mam pocit, ze ked je auto zaparkovane na sikmo (nie v rovine) tak je to znatelnejsie. Medzi jednotlivymi castami zadnych svetiel je tiez medzera na lavom svetle mensia ako na pravom.

Stretol sa niekto s podobnymi nepresnostami? Je to zostelovatelne? Alebo rovno servis/reklamacia? Predpokladam, ze by s reklamaciou na Slovensku nemal byt problem aj ked je auto kupovane v CR - prihlasene na Slovensku.

Vdaka
Přílohy
IMG_2318.JPG.jpg
IMG_2318.JPG.jpg (124.55 KiB) Zobrazeno 2469 x
i30 1.6 MPI 88kW kombi Weekend pred FL
Reklama
 

Rotom
Příspěvky: 4
Registrován: 07 úno 2014, 17:22

Re: Nesymetricky doliehajuce dvere

Příspěvek od Rotom »

Mám ten istý problém z pravými zad.dverami od novoty, občas si to všímam aj na druhých i 30tkach, nedá sa to nastaviť, teda aspoň mne sa to nepodarilo, ten zámok na ,,c,,stľpiku nemá vedenie na spodnej časti toho céčka,je to nabodované na pevno.Všimol som si to až keď som mal auto nejakú dobu doma.Riešenie by bolo, len je to ešte v záruke a prevárať to uško, ktoré je pochromované sa mi nechce.Možno niekedy. Ale netečie tam, nefučí, tak načo to riešiť, je to len kozmetická vada, časom sa to okuká ....?
raebelion
*
Příspěvky: 21
Registrován: 28 čer 2014, 00:45

Re: Nesymetricky doliehajuce dvere

Příspěvek od raebelion »

Rovnake ako u mna. Zadne dvere su mierne nad profilom, no ako napisal Elixir, nie je to fukncna zalezitost, skor kozmeticka vada. Rozmyslal som, ci to nebude v tesneni, kedze zadne dvere sa zatvaraju ako keby o nieco horsie - treba vyvinut mierny vacsi tlak, ako pri prednych. Ale nijako zvlast som to neriesil, pokladam to za jednu z chronickych chorob i30 (po stresnch lyzinach a katastrofalnej logike PP a ovladania cez volant).
mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Nesymetricky doliehajuce dvere

Příspěvek od mmv »

když jsem toto (stejné jako na fotce) reklamoval týden po nákupu auta, tak mi reklamační technik na rovinu a bez uzardění řekl, že to tam je schválně kvůli lepšímu obtoku vzduchu ... po chvíli co jsem přemohl mrákoty, jsem se zeptal, jestli dobře vidí, že rozhodně nejsem blondýna, tak ať si to nechá na někoho jinýho a koukaj s těma dveřma (v zásadě měly problém všechny) něco udělat... stejně se jim to zcela srovnat nepovedlo
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
ulthar
**
Příspěvky: 393
Registrován: 02 čer 2015, 15:15
Bydliště: Novy Jicin

Re: Nesymetricky doliehajuce dvere

Příspěvek od ulthar »

Mam na aute podobne "nerovnosti". Kamarad, ktery dela v Hyu na pozici, kde tyhle veci kontrolujou/serizujou, kdyz se koukal na moje auto tak pronesl: "Tyvole jak tohle nekdo mohl pustit z vyroby, ale jak to nikde nehuci a netece do toho, tak uz to nikdo resit nebude." Mimochodem, rikal, ze pres jejich sekci uz radeji prestali vodit lidi na exkurzi, protoze takovehle veci se pry srovnavaj ruzne skakanim po dverich, mlacenim palicema a podobne a vypada to pry "velice neprofesionalne a hrube" - skoro jakoby to chteli rozbit. Mimochodem, kdyz byste se koukli fakt poradne, tak s takovyma vecma maji problemy vsechny auta (znacky) uz od vyroby...
i30 WG 1.6 GDI, New weekend, Cool red, MY 2015
mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Nesymetricky doliehajuce dvere

Příspěvek od mmv »

... blbý je, že to vypadá, že tam co dělá tvůj ... Kamarad, ktery dela v Hyu na pozici, kde tyhle veci kontrolujou/serizujou ... tak že tam dělaj jenom na jednu směnu... ono by to asi nevadilo, ale když zbytek fabriky jede na směny 3, tak už to je na kvalitě vidět :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
ulthar
**
Příspěvky: 393
Registrován: 02 čer 2015, 15:15
Bydliště: Novy Jicin

Re: Nesymetricky doliehajuce dvere

Příspěvek od ulthar »

Jo tak to vis asi vic jak ja. Nemam tuseni jestli jedou na 1 nebo 3 smeny...
i30 WG 1.6 GDI, New weekend, Cool red, MY 2015
mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Nesymetricky doliehajuce dvere

Příspěvek od mmv »

:-) myšleno obrazně :mrgreen: matematicky dle kvality vozu, kdy 2 sou "zmetky" a třetí jakš takš ujde
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
Odpovědět

Zpět na „i30 2012- Karosérie“