Poraďte při výběru 'nového' ojetého auta

Tato sekce je určena těm, kteří zvažují koupi vozu Hyundai (ne Hyunday).

Moderátoři: Farrael, Lantra Luke, Moderátoři

hedi
*
Příspěvky: 11
Registrován: 14 čer 2017, 20:11

Poraďte při výběru 'nového' ojetého auta

Příspěvek od hedi »

Ahoj, jsem tu nová, hodinu si to tady čtu, ale neviděla jsem stejný příspěvek, pokud ano, moderátorům se předem omlouvám.

V nynější době si chci kupovat 'nové' auto - teď mám fiat doblo 01 :cry: , je to porucha za poruchou, nemám na to nervy a musím se spolehlivě dostat z práce do práce.

Pročítám si různé články, bazary atd.. a velmi se mi zalíbil právě :hyu: i20 nebo ix20, 1.2, benzín... A pak mi spadla korunka po tom, co jsem se tady ve foru dočetla a už si ani nejsem jistá, jestli bych udělala správně :-k :-k . Už se koupi auta normálně obávám po 3 aut - spíše vraků ( i když, jasně, byly to ročníky 2001-03).

Můj budget je max 160.000 Kč na leasing, chtěla bych novější ročník, tj. od 2010-11, jsem si řekla že pod tuto hranici nepůjdu [-X . Našla jsem pár aut, i :hyu: i20, r.2013 s najezděnými 120.000km za fajn cenu (nějak do 130k) - si myslím, že jsou to firemní auta, kterých se firmy po leasingu zbavují.

Chci se zeptat - protože co jsem zatím tady četla, měli jste najezděno ''pár'' kilometrů, ale jestli je u :hyu: tato hranice OK, anebo spíše auto s tolika km nebrat??

Potom...našla jsem ''konkurenta'' - Kia Venga - nevím, jak je to u této řady s motorizací - nechci 1.4, a těch je hafo u těchto vozů - pokud máte prosím zkušenost i s Kia Vengou, prosím sem s tím.

Co jsem se dívala, Toyota Yaris vypadá taky fajn, jen 1.0 je opravdu málo.. a s motorizací 1.33 nemám zkušenosti, nevím, jestli je to dobrý, spolehlivý motor...?

Pak, Opel Corsa - novější (od r.2013) za cenu do 150tis, si říkám, dost slušné. Jen k Oplům jsem docela skeptická, má i s tímto autem někdo zkušenosti?

Dívám se většinou na ty vyvýšené auta, něco mezi MPV - jsem dost malá a ''výhled'' např. z Octavie mám velice tragický a jednak již jsem zvyklá být na vyšší noze :lol: :lol: :lol: :lol:

DĚKUJI VŠEM ZA CHVÍLI ČASU, KTERÝ VĚNUJETE NA ODPOVĚĎ. Jsem hodně analytický typ (nový noťas jsem si vybírala půl roku), takže výběr nového a SPOLEHLIVÉHO auta není pro mě žádný med..

PS: Pokud byste byl někdo z Brna, Břeclavi a okolí a měl byste diagnostiku, a měl byste tak za 3 měsíce čas oběhnout vybraná auta v bazarech se mnou, jestli tam není žádná skrytá hrůza - ozvěte se mi :-)

Děkuji děkuji
V čem jsem jezdila:
Fiat Dobló 2001, 1.6D, 46kW, 250kt
(vlast. od 2013, od 2014 jen poruchy, nyní 'nejede')

Po čem koukám:
menší auto, od 1.2, benzín, od r. 2010, hlavně spolehlivé..
Reklama
 

Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Poraďte při výběru 'nového' ojetého auta

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Komplexní odpověď by byla na román :) .

Obecně se na všech fórech řeší problémy, s hláškou "moje auto je bez problémů" se na fórum nechodí :wink: . Každé auto je jen stroj a občas má problém.
Výhodou :hyu: a KIA je dlouhá záruka. V Tvém budgetu se dají koupit auta ještě v záruce, ověřená servisní historie je nutnost. Já bych hledal auta u autorizovaných prodejců, nebývá problém rovnou ověřit platnost záruky. Například tahle i20 je sice nad budget, ale má málo najeto a vypadá fakt dobře - http://hpromise.cz/detail.aspx?x=17708& ... 6&px=17708 .
Motor 1,4 v ix20 resp. KIA Venga bych nezatracoval. Záleží samozřejmě na charakteru tras a zatížení, ale jednu jsme ve firmě měli a načapal jsem kluky, že s ní letěli 175 km/hod. dle GPS!

Obecně platí, že stav počitadla ujeté vzdálenosti má menší váhu než technický stav a kvalitní údržba. Jeden můj známý bazarista razí heslo, že je lepší auto s 250.000 km s jasnou historií a pečlivou údržbou než se 100.000 bez historie a zjevně zanedbané.
Kdysi jsme měli ve firmě Getze 1,3. Vystřídalo se na něm postupně 13! řidičů. Na údržbě jsem nikdy nešetřil, vzdy dostal co potřeboval. Opouštěl nás s víc jak 210.000 km a jezdil bez problémů. Za celou tu dobu jsme jen vyměnili komplet tlumiče (ještě v záruce).
Naposledy upravil(a) Mr. HYUNDAI dne 14 čer 2017, 21:23, celkem upraveno 2 x.
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Uživatelský avatar
milda h
*****
Příspěvky: 1661
Registrován: 15 led 2012, 21:08
Bydliště: Vysočina NMnM

Re: Poraďte při výběru 'nového' ojetého auta

Příspěvek od milda h »

Venga a ix20 motor 1,2 NEMAJÍ, je tam buď 1,4 nebo 1,6 jak benzín, tak nafta.
Obrázek ix20 1.6 CVVT trikolor Cashmere Brown 12/2011
hedi
*
Příspěvky: 11
Registrován: 14 čer 2017, 20:11

Re: Poraďte při výběru 'nového' ojetého auta

Příspěvek od hedi »

Mr. HYUNDAI píše:Komplexní odpověď by byla na román :) .

Obecně se na všech fórech řeší problémy, s hláškou "moje auto je bez problémů" se na fórum nechodí :wink: . Každé auto je jen stroj a občas má problém.
Výhodou :hyu: a KIA je dlouhá záruka. V Tvém budgetu se dají koupit auta ještě v záruce, ověřená servisní historie je nutnost. Já bych hledal auta u autorizovaných prodejců, nebývá problém rovnou ověřit platnost záruky. Například tahle i20 je sice nad budget, ale má málo najeto a vypadá fakt dobře - http://hpromise.cz/detail.aspx?x=17708& ... 6&px=17708 .
Motor 1,4 v ix20 resp. KIA Venga bych nezatracoval. Záleží samozřejmě na charakteru tras a zatížení, ale jednu jsme ve firmě měli a načapal jsem kluky, že s ní letěli 175 km/hod. dle GPS!

Obecně platí, že stav počitadla ujeté vzdálenosti má menší váhu než technický stav a kvalitní údržba. Jeden můj známý bazarista razí heslo, že je lepší auto s 250.000 km s jasnou historií a pečlivou údržbou než se 100.000 bez historie a zjevně zanedbané.
Kdysi jsme měli ve firmě Getze 1,3. Vystřídalo se na něm postupně 13! řidičů. Na údržbě jsem nikdy nešetřil, vzdy dostal co potřeboval. Opouštěl nás s víc jak 210.000 km a jezdil bez problémů. Za celou tu dobu jsme jen vyměnili komplet tlumiče (ještě v záruce).

Děkuji za vyčerpávající a odpověd a za rady :). Jo, na servisovou historií budu brát nejvyšší zřetel. A s těmi km máš také pravdu. Slyším od okolí, že nejlepší je koupit auto, které bylo firemní. I když má přes 200t km, jsou to většinou dálniční km a udržované vozy.
V čem jsem jezdila:
Fiat Dobló 2001, 1.6D, 46kW, 250kt
(vlast. od 2013, od 2014 jen poruchy, nyní 'nejede')

Po čem koukám:
menší auto, od 1.2, benzín, od r. 2010, hlavně spolehlivé..
hedi
*
Příspěvky: 11
Registrován: 14 čer 2017, 20:11

Re: Poraďte při výběru 'nového' ojetého auta

Příspěvek od hedi »

milda h píše:Venga a ix20 motor 1,2 NEMAJÍ, je tam buď 1,4 nebo 1,6 jak benzín, tak nafta.
To já vím, že to nemají a ani jsem netvrdila, že mají :-)))
V čem jsem jezdila:
Fiat Dobló 2001, 1.6D, 46kW, 250kt
(vlast. od 2013, od 2014 jen poruchy, nyní 'nejede')

Po čem koukám:
menší auto, od 1.2, benzín, od r. 2010, hlavně spolehlivé..
Uživatelský avatar
airwaves
****
Příspěvky: 1053
Registrován: 30 pro 2010, 08:21
Bydliště: Vysočina

Re: Poraďte při výběru 'nového' ojetého auta

Příspěvek od airwaves »

Vždycky bych ti doporučil koupit nové auto. Prodej otetých aut v cz se asi nedá jinak nazvat než legalizovaný terorizmus. Když už auta stáčí přímo prodejci, aby prodali ojetiny co tam nechali noví zákazníci.... nedá se věřit ničemu. Ojeté auto po firmě je asi ten nejhorší nápad jak naletět. A dále, pokud jsi našetřila 160.000,- tak jsi zvyklá nějakým způsobem šetřit, tak se při koupi nového auta tato částka jen změní a přejmenuje na splátku. Za sebe bych šel do Vengy 1,4 s hlavou na LPG, pokud nedojíždíš daleko, pak Rio či i20 na benzín. Máš záruku 5 či 7 let a ve splátkách povinné ručení a havarijko. Pokud si s autem odkázaná na servisy a sama si doma na autě nic neuděláš , nové!
ix20 1,6 LPG a i30 1,6 LPG
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Poraďte při výběru 'nového' ojetého auta

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

I já jsem primárně zastánce nových aut, ale jsou situace, kdy to prostě nejde. Pokud jsem četl správně, těch Kč 160.000,-- není budget na stole, ale cenový "strop" pro kombinaci "mám"+financování. Pak už je ale ona přeměna šetření ve splátku v poněkud jiném levelu.
Je pravda, že třeba v DasWeltAuto jsem o prodeji stočených aut taky slyšel. Pokud se ale budeme pohybovat v korejských vodách, tak si troufám tvrdit, že dealeři, kteří zároveň prodávají i ojetá auta, do rizika s fixlováním nepůjdou. Obvykle prodávají auta, která jako nová prodali sami (když se tedy bavíme o tomto rozpočtu a věku).
Stejně tak bych neházel přes palubu firemní auta jako celek. Je to stejné jako u aut soukromých, pokud víš kdo s autem jezdil a jak se k němu choval - je rozdíl mezi autem, které je referentské a střídá se na něm několik řidičů a všichni na něj kašlou a autem, které je adresně přidělené jednomu řidiči, který za něj zodpovídá. Od toho prvního ruce pryč, to druhé je výborný kup. A na těch autech to není takový problém poznat :wink: .
Já teď zrovna o žádném takovém autě nevím, prakticky všichni teď jezdí v i30 nebo ix35 a obměny jsou daleko.

Každopádně, i když Dobló je KO, to chce výběru věnovat čas a nekupovat pod tlakem. Zejména u auta je analytičnost a pragmatismus při výběru nutnost.
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Uživatelský avatar
tomasko007
**
Příspěvky: 289
Registrován: 25 úno 2017, 18:11
Bydliště: Bratislava (SR)
Kontaktovat uživatele:

Re: Poraďte při výběru 'nového' ojetého auta

Příspěvek od tomasko007 »

suhlasim s airwaves, nove je nove a tvoj budget 160 000 co je cca 6000 eur je si myslim celkom fajn.
nove si budes viac vazit a nemusis sa stresovat nad nejakymi poruchami (zaruka), historiou (stocene km, servis) ...

firemne auto by som osobne nikdy nekupil, zalezi od firmy a aky mali k autam vztah (operativny leasing alebo boli majitelmi) ale nase firemne auta sice chodia dialnicne kilometre, ale zakaznym s inym soferom, tie auta/motory su podla mna "zodrate", kazdy na to dupe ako na ferrari a servis ... ani vodu do ostrekovacov nedoliali, tak je na uvahu ako sa postavili k ostatnym kvapalinam.
A potom aj ta mentalita ktora plati nie len na SR ale aj v inych (povedzme post-komunistickych) krajinach .. "najlepsie terenne auto je firemna fabia".

A uz aj ked si rozhodnuta pre jazdene, tak skor hladaj od sukromnych osob ako z bazarov, a ked najdes nieco vhodne tak volaj (nikdy nepis sms alebo mail), po hlase predavajuceho a vhodnych otazkach hned spoznas ci sa kruti a taji nieco alebo je uprimny a historiu ti prezradi.

a len tak na uvazenie .. kupis jazdene auto, tak aj ked je aky super seriozny predavajuci, dal by som vymenit olej, filtre, rozvody, brzodovu kvapalinu, dezinfekcia klimy + doplnenie a mozno aj brzdy samotne a hned mas dalsich 500-600eur vydavok.
a potom samozrejme ako su zjazdene pneumatiky, ak su na jednu sezonu tak o rok ta neminie dalsia investicia cca 300eur za nove pneu.
Hyundai Tucson (2017) - 1.6 GDI 97kw/132k - STYLE - Phantom Black (PAE)
KIA Rio (2009) - 1.4 71kw/97k - SPORTY - Midnight Black
mikodim
****
Příspěvky: 1350
Registrován: 02 lis 2013, 11:37

Re: Poraďte při výběru 'nového' ojetého auta

Příspěvek od mikodim »

hedi, skuste sa popozerat po autach, ktoré maju vasi známi , rodina, priatelia a pod. Mozno by niekto predal a tam mate vecsiu pravdepodobnost , ze Vas neoklamu a povedia pravdu v akom stave je auto..
Accent 1.5CRDi,81kW ,2007
Fabia sedan 1.4
Megane classic 1.9dTi
Ibiza 1.9TDi,Xsara break 1.9HDi
Punto 1.1,Passat 1.8,Uno 1.3D
Prisma 1.6B,1.9D,Skoda 125GLS,Olcit
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7910
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Poraďte při výběru 'nového' ojetého auta

Příspěvek od Mexican »

firemne auta maju dobry servis? no mozno ano - skor nie. Jazdia do obycajnych autorizakov tak ako mnoho sukromnych majitelov v predpisanych intervaloch. CO je ale vyrazne horsie su firemni vodici - tym zalezi vo vacsine pripadov (a poznam mnoho ludi jazdiacich firemnymi autami) ako s autom zachadzaju

Jednoznacne od sukromnika, idealne s fakturami (serviska sa da urobit za par drobnych bokom, nulova vierohodnost)
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
ob3l1x
***
Příspěvky: 663
Registrován: 16 črc 2014, 19:29

Re: Poraďte při výběru 'nového' ojetého auta

Příspěvek od ob3l1x »

ako som si pozrel hyundai cz stranku tak pozeram ze trosku cez budget sa da kupit nova i10 (tusim zacina na 199k)

a co tu pozeram forum tak v CZ nie je problem u dealera dostat zlavu aj 60k (samozrejme pri inych cenach)

ale mozno aj na i10 sa da vybavit nejaka zlavicka mozno 20k

tak ci nerozmyslat nad niecim takym alebo napisat do roznych predajni v okoli nech nieco ponuknu.

mozno sa Vam podari najst v rozumnej cene uplne nove / pripadne predvadzacku aj ked mensie.

ale bude ho mat takpovediac od steniatka a vychovate si ho sama :)

a myslim ze tam by nemal byt ani taky problem s financovanim a mozno viete kupit aj drahsie s tym ze splatky si nastavite podla svojich moznosti.

Ohladom jazdenej i20 (firemnej s 200k km) do toho by som asi nesiel pretoze nikto Vam nepovie realnu historiu auta (ani predajca) on sa toho auta chce len cim skor zbavit a nieco zarobit aby mu tam zbytocne nestalo a nestracalo na hodnote.

cize ja by som to bral asi takto :)
Hyundai Tucson 2016 - 1,6 GDI 97kW 130k - Moon rock STYLE
Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: Poraďte při výběru 'nového' ojetého auta

Příspěvek od Richard555 »

Já u firemních aut vidím problém s dodržováním servisních prohlídek po 30000 km, jasně auto to vydrží, 4x 5x, ale to už má najeto 150000 a z toho polovinu km díky Long live je mazáno ne olejem ale "srágorou" . U firemních aut nikdo se nebude zabývat tím co autu prospěje, jde mu jen o jezdění a co nejmenší náklady. Jak ten motor pak vypadá je otázka. Tolik k firemním autům..... Navíc i pečlivost při výměnách oleje u značkových servisů není také přepečlivá, většinou je olej odsát a nahrazen novým, klidně v motoru zůstane i 25% starého oleje a to se rozředí novým, hrc frc a je to vyměněný za 5 minut..... :roll:
Když si já měním olej, nechám hoďku vykapat, vyměním filtr, a stejně zůstává ještě nějaký olej i tak v motoru, protože mám náplň 7,2 l a dostanu tam při výměně max. 7l spíš ještě o něco málo míň..... ale takhle to nikdo v servisu nemění :wink:
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Poraďte při výběru 'nového' ojetého auta

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Tak teď jsem se Richarde skoro urazil :mrgreen: . Ale samozřejmě vím, že jsem do značné míry výjimka, když autům ve firmě vždycky dopřávám vše co potřebují, interval nikdy není delší než cca 20.000 km a dohlížím na řádné vypouštění měněných kapalin. Jak jsem už psal, záleží od kusu. Zajímavé jsou v tomto směru menší firmy, kde uživatel auta není anonymní, tam se dá očekávat dobrý stav.
Stejně tak stojí za úvahu roční auta z operáků. Okolo roku věku a najeto do 20.000 km. Nakonec je to vždycky o penězích a o tom, jak dlouho si člověk plánuje auto nechat. Kamarád teď kupuje auto po ročním operáku, chce si ho nechat tři roky a prodat ho ještě nejméně s půl rokem záruky, to je dle mého ideální varianta, ale je k tomu zapotřebí kapitál...
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
hedi
*
Příspěvky: 11
Registrován: 14 čer 2017, 20:11

Re: Poraďte při výběru 'nového' ojetého auta

Příspěvek od hedi »

airwaves píše:Vždycky bych ti doporučil koupit nové auto. Prodej otetých aut v cz se asi nedá jinak nazvat než legalizovaný terorizmus. Když už auta stáčí přímo prodejci, aby prodali ojetiny co tam nechali noví zákazníci.... nedá se věřit ničemu. Ojeté auto po firmě je asi ten nejhorší nápad jak naletět. A dále, pokud jsi našetřila 160.000,- tak jsi zvyklá nějakým způsobem šetřit, tak se při koupi nového auta tato částka jen změní a přejmenuje na splátku. Za sebe bych šel do Vengy 1,4 s hlavou na LPG, pokud nedojíždíš daleko, pak Rio či i20 na benzín. Máš záruku 5 či 7 let a ve splátkách povinné ručení a havarijko. Pokud si s autem odkázaná na servisy a sama si doma na autě nic neuděláš , nové!
to chapu..nove je nove, ale na to nemam finance, a jezdit musim a budget je viz vyse, dekuji za radu kazdopadne
V čem jsem jezdila:
Fiat Dobló 2001, 1.6D, 46kW, 250kt
(vlast. od 2013, od 2014 jen poruchy, nyní 'nejede')

Po čem koukám:
menší auto, od 1.2, benzín, od r. 2010, hlavně spolehlivé..
hedi
*
Příspěvky: 11
Registrován: 14 čer 2017, 20:11

Re: Poraďte při výběru 'nového' ojetého auta

Příspěvek od hedi »

mikodim píše:hedi, skuste sa popozerat po autach, ktoré maju vasi známi , rodina, priatelia a pod. Mozno by niekto predal a tam mate vecsiu pravdepodobnost , ze Vas neoklamu a povedia pravdu v akom stave je auto..
vsichni moji znami maji stare vraky :)) tam nepochodim, ale jśeem nucena koupit z bazaru, spotrebni uver mi nedaji abych si mohla koupit od soukromnika.
mam nastesti znameho s diagnostikou a dost se do aut vyzna tak pujde se mnou, abych nebyla podvedena, nic vic asi uz udelat nelze :( :? :))
V čem jsem jezdila:
Fiat Dobló 2001, 1.6D, 46kW, 250kt
(vlast. od 2013, od 2014 jen poruchy, nyní 'nejede')

Po čem koukám:
menší auto, od 1.2, benzín, od r. 2010, hlavně spolehlivé..
Odpovědět

Zpět na „Koupě ojetého nebo nového vozu Hyundai“