Chiptuning TUCSON

Hyundai Tucson 1. generace 2004 - 2010 (JM) - nástupcem byla ix35 v letech 2010 - 2015.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Diblik
Příspěvky: 2
Registrován: 11 srp 2005, 08:18
Bydliště: Liberecko

Chiptuning TUCSON

Příspěvek od Diblik »

Zdravím všechny příznivce této značky. Nemáte zkušenosti s chip tuningem tohoto motoru? Obdržel jsem nabídku kde nabízejí navýšení o 21 HP a 40 Nm. Měl jsem možnost se v takto načipovaném voze projet a s nejčastějším názorem v mnoha internetových diskuzích že úprava ECU u benzinu je bezvýznamná souhlasit nemůžu. Tucson od nízkých otáček pěkně akceleroval ale největší změnu jsem zaznamenal na při rychlostech okolo 100 km/h, kde vůz se zařazeným 5 st. dále akceleroval jako při rozjezdu :lol: . Budu vděčný za Váš jakýkoliv názor. Díky
Reklama
 

Uživatelský avatar
Pavel M
***
Příspěvky: 508
Registrován: 15 srp 2005, 21:29
Bydliště: Praha

záruka

Příspěvek od Pavel M »

Stejný problém řešíme s Leem už pár dní možná i měsíců,pozor na záruku,dále udájně namáhány díly jako spojka a pod.Stále nevíme zda jo či ne/hlavně nás trápí záruka/.Máme oba Santa FE stejně staré. 8)
Hyundai Santa Fe CRDi 2.0 VGTr.v.2005-2008,Hyundai Santa Fe Elegance 2,2 r.v.2008-2013-Subaru xv 2013-
Uživatelský avatar
Leo
**
Příspěvky: 143
Registrován: 02 srp 2005, 17:07
Bydliště: Praha - Západ, Horoměřice

Příspěvek od Leo »

Tak už jsme to s Pavlem vyřešili - S.... na to!! To riziko, že přijdeš o záruku na motor a nedejbože se něco stane za to nestojí. Vím, že tucson má trochu problémy práve okolo té stovky. To jsem měl pocit, že tam veškerá dynamika motoru končí. To chápu. Ale jak říkám za to riziko to nestojí. Mám svejch problémů dost a ještě myslet na to co by kdyby. To je dle mého dosti nevýhodné.
Hyundai SANTA FE - 2.00 CRDi VGT
Felotron

chip

Příspěvek od Felotron »

Absolutne souhlasim! U auta v zaruce je to totalni kravina... Nikdo totiz netusi, na co je spocitana spojka, prevodovka, hnaci hridele... A to vsechno by mohlo v maximalnim namahani jit velmi prudce do p....e.

Stop tyrani automobilu!!!
Danouch

SF

Příspěvek od Danouch »

Ahoj.Nevim jak je to teda u Vas a ve vašech autosalonech ale my mame doma SF a v autosalone ve kterem jsme to kupovali se nas ptali jestli by jsme nechteli chip a zaroven s tim nam rikal ze Hyundai na to dava normalne zaruku ze je to nejakej jejich chip.Stalo to neco kolemmyslim 20tis.kdyby jste mel nekdozajem tak bych se tam mohl poptat jak to teda s tim je a dat vedet.Jinak autosalon je v Sukoradech u Mlade Boleslavi.Zatim ahoj a Hyundai ZDAR ))
Uživatelský avatar
Pavel M
***
Příspěvky: 508
Registrován: 15 srp 2005, 21:29
Bydliště: Praha

chip

Příspěvek od Pavel M »

Pokud vím jedná se o montáž jekési elektronické součásty mezi počítač a ostatní sondy nabízí to i hyundai Butovice, ale v Auto Zeman na Poděbradské Praha 9 nedávno toto zařízení vyndali z jednoho Santa Fe-důvod -zadřený motor, Leo může potvrdit.
Hyundai Santa Fe CRDi 2.0 VGTr.v.2005-2008,Hyundai Santa Fe Elegance 2,2 r.v.2008-2013-Subaru xv 2013-
Danouch

SF

Příspěvek od Danouch »

Mno nevim presne co tam davaji nebo nedavaji,ale jako jestli ti to zvysi vykon jako treba chip a oni ti na to daji zaruku a ty na to mas penize tak si myslim ze nenico resit.A myslim ze by se naslo i jiny zadreny SF i bez toho zasahu.
Uživatelský avatar
Leo
**
Příspěvky: 143
Registrován: 02 srp 2005, 17:07
Bydliště: Praha - Západ, Horoměřice

Příspěvek od Leo »

Tak hele, doporučoval bych Ti promluvit si s majitelem firmy, která Ti čip namontuje. Když se nenecháš opít rohlíkem, tak zjistíš, že tu záruku, kterou Ti slíbí, funguje většinou tak, že když se náhodou něco po...., tak čip vyndají a spoléhají na to, že na to nikdo nepřijde. A opravdu, když např. zadřeš motor, zavoláš do firmy, která Ti auto očipovala, oni ten čip vyndají a Ty dáš auto do servisu a tam velice pravděpodobně na nic nepřijdou. Když Ti to nabídli přímo v autosalonu, je situace jednodušší, protože čip odstraní přímo v autosalonu a potom uplatňují záruku. Problém ale nastane tehdy, když například odjedeš na vytouženou dovolenou, tak trochu se pochlubit s krásným novým očipovaným SF a jako napotvoru se něco stane například ve Špaňělsku. Potom Ti zbyde tak akorát auto naložit na vlek a odtáhnout do ČR, zatímco já akorát zvednu telefon a zavolám nejbližší HYUNDAI a o zbytek se nestarám. Takže si myslím, že je lepší být v klidu na dovolené a to i s VGTčkem bez čipu, než + pár koní a strach co kdyby se něco stalo. Když nevěříš, tak zavolej na HYUNDAI, ale ne do nějakého autosalonu, ale k importérovi a ten Ti řekne přesně jak záruka funguje.

Byl bych velice překvapen, kdyby Ti samotný importér řekl něco jiného.

Dále mi také majitel té čip firmy řekl, že když by se něco náhodou stalo díky čipu, tak jsou pojištění a škodu na motoru uhradí. Ale to je otázka. Za prvé, která pojišťovna jim udělá pojistku na škody způsobené čipováním motoru??? Už samotná otázka se zdá mírně padlá na hlavu, že? A i kdyby, jak prokážeš, že škoda na motoru vznikla právě díky onomu čipu?????? To by mě osobně tedy velmi zajímalo? Ale jinak toto je jediná možnost záruky, kterou by Ti měli poskytnot. Ale chci vidět jak ji budeš uplatňovat. Jednak u čipovací společnosti, jednak v našem státu.

Prostě podle selského rozumu, čipování v záruce je pouze na vlastní riziko. Netvrdím, že je to blbost! Jen Vás všechny chci ujistit, že jestli Vám někdo slibuje záruku, tak leda h....!!!!
Hyundai SANTA FE - 2.00 CRDi VGT
Juraj
**
Příspěvky: 191
Registrován: 18 dub 2005, 20:42
Bydliště: Košice /Slovensko/
Kontaktovat uživatele:

chiptuning

Příspěvek od Juraj »

... čo sa týka chiptuningu, uvažujem o nom aj ja na môjho Getza 1.1. Pravdepodobne mi to urobia v v Hyundai ACH s.r.o Ostrava.
Jedná sa zmenu časovania / úpravu softu / žiadné pridávanie chipu či čo. 8) S touto úpravou jazdia už Hyundai-e po Grécku, UK aj Holandsku čo ja viem. A v pohode .Všetky auta ktoré opúšťaju fabriku majú hodnoty svojho nominálneho výkonu nastavené na cca 70-75% svojho potencionálu. Zvýšením aktivity motora o 10 až 15% /zmenou softu/ sa žiadný motor nerozpadne, na to vezmite jed :roll: Z Vaších úvah má človek pocit, že motor Hyundai ja akoby z papiera. Pritom sú to motory uznávané svojou vysokou výdržou :!: Zvýšenie výkonu na motoroch 2.0 sa robí podobne,tak žiadnú obavu nemajte :wink:
Hyundai Getz 1.1 5dv /VS celadon blue/
Uživatelský avatar
Leo
**
Příspěvky: 143
Registrován: 02 srp 2005, 17:07
Bydliště: Praha - Západ, Horoměřice

Příspěvek od Leo »

Nezlob se na mě, ale je přece jedno jakým tpůsobem upravíš motor, jestli tam dáš krabičku s čipem, nebo přehraješ software řídící jednotky?? Samo sebou jsou motory velmi kvalitní a výrobce je nastavuje tak aby fungovaly optimálně. Tohle všechno nemá ale nic společného s tím co píšu!!! Motory se čipovat dají a zvýšení výkonu tu je, to je jisté, ale stojí to za to přijít o záruku na novém autu pro pár koní výkonu???
Hyundai SANTA FE - 2.00 CRDi VGT
Juraj
**
Příspěvky: 191
Registrován: 18 dub 2005, 20:42
Bydliště: Košice /Slovensko/
Kontaktovat uživatele:

chip

Příspěvek od Juraj »

záruky nestrácaš : www.hyundaicz.cz
Priamo autorizovaný predajca ti zabezpečí chiptuninng 8)
Hyundai Getz 1.1 5dv /VS celadon blue/
Uživatelský avatar
Leo
**
Příspěvky: 143
Registrován: 02 srp 2005, 17:07
Bydliště: Praha - Západ, Horoměřice

Příspěvek od Leo »

Raději tam zavolej a zeptej se, co se stane, když pojedeš na dovolenou a odejde Ti motor. Kdo Ti přehraje původní software například v Chorvatsku. Nikdo. A když pojedeš do servisu tam, samozřejmě zjistí, že v řídící jednotce není nahrán originální software a co Ti tedy řeknou na záruku. Neumím chorvatsky ale myslím, že něco jako jebem ti boga z nich vypadne a budeš muset opravu zaplatit sám. Ale dělej jak myslíš, ale věř mi, že záruka HYUNDAI padá!!! A nevěř tomu co Ti řekne nějaká firma někde v prd.... To totiž nikoho u HYUNDAI nebude zajímat. Nejlepší čiptuning je koupit nový silnější auto!!
Jinak GETZ je super autíčko a na čip se vys... V záruce je to blbost.
Hyundai SANTA FE - 2.00 CRDi VGT
Uživatelský avatar
Pavel M
***
Příspěvky: 508
Registrován: 15 srp 2005, 21:29
Bydliště: Praha

chip

Příspěvek od Pavel M »

Leo má 100%pravdu toto jsme řešily s firmou ABC tunning,ale ze zárukou je to fakt na h...Když se neco stane na motoru a zeptáš se jestli lze zjistit ,že byl přehraný softwér tak na tebe chvíly čumí dotyčný jak bulík a pak z něj vypadne odpověd dá ,ale oni to zjištují málokdy -odpověd profíka.Když chceš telefon na někoho koho čipovali tak ti nechce dát a po dlouhém přemlouvání ho dá.Zavoláš a na druhém konci se ozve já se o tom nebudu bavit...jděte....Takže závěr-nejsem tak bohatý abych přišel o záruku.Jinak každý koho jsem sehnal a má čip tak pravil -dřív odejde spojka,zadřel jsem turbo a pod.Getzíku věř větším bratrům ze Santa Fe.Jinak si to nech udělat a uvidíš.Ale pak plač na správném hrobě ČAO
Hyundai Santa Fe CRDi 2.0 VGTr.v.2005-2008,Hyundai Santa Fe Elegance 2,2 r.v.2008-2013-Subaru xv 2013-
Uživatelský avatar
vlkobass
*
Příspěvky: 71
Registrován: 17 dub 2005, 16:25

Pravda

Příspěvek od vlkobass »

Můj názor jednoznačně souhlasí se "SantaFáky" :P

Přečipovávát nízkoobjemový motor mi přijde doslova absurdní, a udávaný nárust výkonu je, dle mne, čistě teoretický, takže ve výsledku nula od nuly pojde. A řici, že ten motor na to není stavěný není známka jeho nedokonalosti, není to závodní motor a tomu odpovídá i konstrukce, takže si jsem jist, že jeho životnost to jen zkrátí. Osobně jsem řešil vyzkoušet iridiové svíčky, ale nakonec jsem i od toho upustil..

Nakonec, koupil jsem si auto, abych se přesunul z bodu A do bodu B, bezpečně a spolehlivě, abych nemusel do auta vrážet více než je nutné a aby mi co nejdéle sloužilo. Samo, že k němu mám vztah, není to pro mne jen spotřební věc, ale pořád musím vycházet z poměru jeho využití k vynaložené investici a jejímu přínosu.. ...a nakonec i důsledku 8)

Můj názor.
www.ochranamotoru.cz
Uživatelský avatar
Pavel M
***
Příspěvky: 508
Registrován: 15 srp 2005, 21:29
Bydliště: Praha

chip

Příspěvek od Pavel M »

Konečně rozumný názor, dík vlkobassy, souhlasím a nejedná se jen o nízkoobjemový automobil. Čágo Pavel
Hyundai Santa Fe CRDi 2.0 VGTr.v.2005-2008,Hyundai Santa Fe Elegance 2,2 r.v.2008-2013-Subaru xv 2013-
Odpovědět

Zpět na „Tucson I“