Cukání / trhání při rozjezdu při studeném motoru

Startování, spojka, převodovka, provozní kapaliny.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
novakis
*
Příspěvky: 12
Registrován: 30 srp 2021, 11:46

Cukání / trhání při rozjezdu při studeném motoru

Příspěvek od novakis »

Ahoj všem, jako nový majitel I30 benzín 1,5 prosím o radu. Při rozjezdu a zařazení z 1-2 st. mi vždycky cukne bo trhne s autem, jako kdybych neuměl zařadit a pracovat se spojkou. Ale dělá to pouze při studeném motoru při ujetí do cca 1km . po tom 1km už to nedělá. Je to vlastnost motoru(spojky)?
děkuji za pomoc a názory.
Reklama
 

Uživatelský avatar
mozecek
**
Příspěvky: 367
Registrován: 02 bře 2023, 10:47
Bydliště: Olomouc

Re: Cukání / trhání při rozjezdu při studeném motoru

Příspěvek od mozecek »

Jestli mas uplne funglovku, tak ac budu jen ciste teoretizovat pridam mou vlastni uvahu ze je mozne ze maji v :hyu: lamely necim nakydany a jsou v tvem pripade "lepivy" .. dej tomu 1000km a uvidis. Sice jsem to jeste nezopakoval ale cca po prvnich 300km jsem jel do prudkyho kopce s plne nalozenym autem, tahl jsem se za traktorem asi 30kmh a po 2km spojka smrdela tak ze sem myslel ze auto hori... (samozrejme ze sem nestal na spojce), no proste pockej az to trosku zajedes
i30 kombi family smart 1.5 DPI 2023 engine red
ex. VW Golf V 1.6 MPI 75kW trendline, Škoda Superb II 2.0 TDI 103kW DSG ambition, Škoda Felicia 1.3 MPI 50kW
novakis
*
Příspěvky: 12
Registrován: 30 srp 2021, 11:46

Re: Cukání / trhání při rozjezdu při studeném motoru

Příspěvek od novakis »

Ahoj, funglovka to je. Dnes po domluvě jsem se projel v autosalonu s dalšíma 3 stejnýma autama je to u všech stejné. Tak jsem už trochu v klidu. Ale děkuji za tvou odpověď.
Uživatelský avatar
flanger
Příspěvky: 5
Registrován: 08 čer 2022, 18:11

Re: Cukání / trhání při rozjezdu při studeném motoru

Příspěvek od flanger »

Mám najeto přes 15 tis. a dělá to pořád. Je to docela otravné. Ptal jsem se v servisu, jestli s tím lze něco dělat, řekli mi, že je to od výroby a zkontrolovali, jestli třeba nevyšel nový software do řídící jednotky. Kdesi se tu o tom psalo, což pro mě bylo s podivem, ale budiž. Nevyšel. Prostě si více hraju se spojkou, což není úplně dobré, ale člověk si zvykne na vše...
2022 I30, 1.5 DPI, HB, family Smart, Silky bronze
2005 Ford fiesta, 1.3, 51kw
Uživatelský avatar
i30mpact
***
Příspěvky: 771
Registrován: 15 zář 2021, 16:50
Bydliště: Praha

Re: Cukání / trhání při rozjezdu při studeném motoru

Příspěvek od i30mpact »

Co když jedničku víc vytočíš? Je tam dost velkej rozdíl v otáčkách mezi jedničkou a dvojkou.
novakis
*
Příspěvky: 12
Registrován: 30 srp 2021, 11:46

Re: Cukání / trhání při rozjezdu při studeném motoru

Příspěvek od novakis »

Stále stejné, ať si hraju se spojkou, otáčkama. Prostě prvních 300m to dělá. Pokud se chci během těch cca 300m rozjet třeba 10x tak to dělá. Potom už ne. Jestli je potřeba aby se tam něco zahřálo,nevím.
Odpovědět

Zpět na „i30 2016- Motor a převodovka“