Narwhal

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Milano
*
Příspěvky: 12
Registrován: 11 srp 2007, 01:21

Narwhal

Příspěvek od Milano »

Zdravim.
Mam taky problem. Som totalny novacik v oblasti auto hifi. Kupil som si 2 wooferi znacky Narwal, 200mm piemer. Vykon ale nepoznam. Napojil som ich klasicky miesto zadnych reproduktorov priamo na radio. Hrat hraju,aj ked nie dobre, bassovanie je mizerne, ako keby som pocuval stare komunisticky tranzistor. Co s tym? dakujem za rady
Reklama
 

Farmář
***
Příspěvky: 763
Registrován: 27 kvě 2005, 22:35

Příspěvek od Farmář »

Taky se teda řadím do rodiny Nováčků,ale pokud si to zapojil přímo do rádia bez zesilovače,tak kvalita bude asi níc moc :?
Ale od toho tu máme vrchního Hi-Fi-sáka našeho MarťasZka,on urkitě poradí :wink:
Uživatelský avatar
Vita
******
Příspěvky: 2520
Registrován: 30 lis 2005, 08:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vita »

Presne tak MartasZ Je odbornik na miste ... a myslim, ze by poradil ... :wink:
Coupe 2.0 r.v. 2005 GK - 105.1/6000
Lantra 1.6 r.v. 1992 16V G4CR DOHC 84/6200
Milano
*
Příspěvky: 12
Registrován: 11 srp 2007, 01:21

diki

Příspěvek od Milano »

Zdravim
No, mna to aj napadlo ze bez toho zosilovaca to asi pojde tazko...Aky by bol najvhodnejsi. Stacilo aby utiahol tie 2 woofre...taky nejaky lacny. Nepotrebujem trhat rekordy v hlasitosti. Staci mi aby to pekne hralo, bassovalo... Diky za rady
Farmář
***
Příspěvky: 763
Registrován: 27 kvě 2005, 22:35

Příspěvek od Farmář »

Já koupil 2kanál 500W a napájím tím jen wofer.
MartasZ na srazu poslechl Obrázek a chválil ....a to už je co říct ... :oops:
Milano
*
Příspěvky: 12
Registrován: 11 srp 2007, 01:21

Příspěvek od Milano »

Zdar
2 kanal, 500w..........Mas to napojene na jeden woofer alebo na 2 woofery?
MartasZ
*****
Příspěvky: 2154
Registrován: 14 pro 2005, 11:47
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: Narwhal

Příspěvek od MartasZ »

Milano píše:Zdravim.
Mam taky problem. Som totalny novacik v oblasti auto hifi. Kupil som si 2 wooferi znacky Narwal, 200mm piemer. Vykon ale nepoznam. Napojil som ich klasicky miesto zadnych reproduktorov priamo na radio. Hrat hraju,aj ked nie dobre, bassovanie je mizerne, ako keby som pocuval stare komunisticky tranzistor. Co s tym? dakujem za rady
Nejsem zas takovej odborník.. ale první co bych tě poprosil, abys sem hodil nějakej link na ten woofer, abysme se mohli mrknout na parametry a podle toho vybrat zesik.. bez zesiku ti nikdy žádnej woofer hrát nebude.. za prvý je stavěnej na větší výkony než je těch pár wattů z rádia a za druhý mívaj i nižší citlivost někdy i vyšší impedanci.. takže zesik jednoznačně.. jen musíme vědět, co je zač.. tak šup ;)

A díky chlapi.. to jsem fakt nečekal :oops: :wink:
Hyundai Coupe 2.0 16v 1997
102kW G4GF
dB Drag Racing 136,2dB :D
Obrázek
Milano
*
Příspěvky: 12
Registrován: 11 srp 2007, 01:21

cena

Příspěvek od Milano »

Zdar
Co som pisal, tie 2OOmm woofery co chcem kupujem, su zo sady Narwhal N65. Kamarat mi ich predal za 1500sk. Co myslite bola to dobra kupa :?: A ozaj, kolko tak stoji nejaky ten vyhovujuci zosilovac.Mozte hodit aj nejaku tu www stranku. Diky moc
MartasZ
*****
Příspěvky: 2154
Registrován: 14 pro 2005, 11:47
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: cena

Příspěvek od MartasZ »

Milano píše:Zdar
Co som pisal, tie 2OOmm woofery co chcem kupujem, su zo sady Narwhal N65. Kamarat mi ich predal za 1500sk. Co myslite bola to dobra kupa :?: A ozaj, kolko tak stoji nejaky ten vyhovujuci zosilovac.Mozte hodit aj nejaku tu www stranku. Diky moc
Kámo.. tohle mi absolutně nic neřekne.. koupil si samotný repra, nebo celou bednu? Jaký maj ty repra parametry.. to o nich nikde na netu nejni žádný info? Já ti nedoporučim žádnej zesik, dokud o nich nebudu něco vědět.. nebo ty to pak na ně zapojíš, odpálíš je a budeš to svádět na mě.. ono takhle na dálku řešit muziku v autě je dost složitý, zvlášť když se vyjadřuješ tak nejasně.. promiň..
Hyundai Coupe 2.0 16v 1997
102kW G4GF
dB Drag Racing 136,2dB :D
Obrázek
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Příspěvek od Hardcam »

Zkousel jsem hledat, kde se da a nic...neni to nahodou z tohohle inzeratu?

Predám reproduktory IMPULSEus Acoustics Comp 6.5 2krat vyski,2krat vyhibka,max.Watt-2krat 400,rms.Watt-2krat 200!! SPL-91db,45Hz-24Hz,Impedancia 4 Ohm,priemer-165mm,VYTAZ TESTU AUTOHIFI 2004!! A 2-krat Woofer Narwhal 200mm,+2-krat vyski Narwhal,max Watt-2krat 200!! LEN Michalovsky okres!tel. cislo : 0915395526 len sms!cena reproduktorov:5000Sk!!

z toho bych usoudil, ze jeden muze mit cca 1x90W RMS....tomu by bohate postacil tenhle zesik, mel ho kamarad, docela to ujde a je za peknou cenu. Jeho frekvence zacina pomerne nizko.
http://www.autoradiahifi.cz/produkt/597 ... x-480.html
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Milano
*
Příspěvky: 12
Registrován: 11 srp 2007, 01:21

Příspěvek od Milano »

Zdar Hardcam
Mas pravdu, je to to iste ako z inzeratu lenze ja som kupil len tie woofery. Myslis ze cena 1500sk za obidva ja dobra?
Ako by som ich mal najlepsie zapojit? Mal som v plane vystuzit plato a dat ich ako klasice ovaly. Kamarad mi ale radil nech ich dam sice do plata, ale magnetom hore. Dalsi mi zas radil nech na ne spravim box. Ako teda?
Sorry ze sa pytam take kraviny ale naozaj som TOTAL novacik.
Diky za odpovede vsetkym....
Farmář
***
Příspěvky: 763
Registrován: 27 kvě 2005, 22:35

Příspěvek od Farmář »

Milano nelepčí asi bude když to vyfotíš a bude to...hmm :wink:
vyfoť i štítky na tem wooferu a budeme zase o neco chytřejší
... jinak sem taky zkoušel hledat aba nic! :roll:
Uživatelský avatar
Vita
******
Příspěvky: 2520
Registrován: 30 lis 2005, 08:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vita »

No ja tomu zase az tak moc nerozumim, ale nemusi byt ten Woofer v nejake bedne s vydechem ? Takhle ti bude rezonovat cely kufr ... Nebo se pletu ?
Coupe 2.0 r.v. 2005 GK - 105.1/6000
Lantra 1.6 r.v. 1992 16V G4CR DOHC 84/6200
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Příspěvek od Hardcam »

Existuji woofery pro uzavrenou ozvucnici, pro ozvucnici s bass reflexem a pak freeair woofery, ktere se prave davaji do plata atp., jejich vyuziti, spis nevyuziti mi prijde mizerny a rekl bych, ze mezi ne nepatri ty, ktere mas, jejich vykon je dost mizerny a s citlivosti to vidim podobne. Mel bych pro Tebe dve moznosti - koupit uzavreny box pro osazeni 2 wooferu nebo si podobny vyrobit, zhruba 50 litrovy, na 20cm (ne casto pouzivany rozmer do aut) to bude bohate stacit. Nejsem odbornik, jen je to muj konicek. K te cene, pokud to byla cena za oba dohromady, tak bych to videl v norme, neznam jejich stav.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
MartasZ
*****
Příspěvky: 2154
Registrován: 14 pro 2005, 11:47
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MartasZ »

Jojo.. Hard má pravdu.. každopádně do plata ty repra nedoporučuju.. efekt nic moc.. spíš budeš zklamanej, takže nechat vyrobit box.. a páč jsou to woofery dva, tak oddělenej, aby se vzájemně neovlivňovali.. 50l je sakra hodně.. to mám já na ty svoje JBL.. méně je někdy víc.. ale když známe tak málo parametrů, tak to bude vždy sázka do loterie.. stejně tak nějaký baseflexový nátrubky.. no nech si poradit od někoho, kdo se trochu vyzná..
Jinak dávaj se i magnetem ven, ale to je z toho důvodu, když se ti nechce, nebo nemůžeš dělat velkou bednu, tak abys zvětšil objem tý malý.. ale bavíme se jen o pár litrech.. jinak je to celkem zbytečný..
A ten zesik Toxic bude opravdu bohatě stačit ;)
Hyundai Coupe 2.0 16v 1997
102kW G4GF
dB Drag Racing 136,2dB :D
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Auto-hifi“