Elektrická anténa a její marná snaha o ztopoření

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
GentleGreen
*
Příspěvky: 18
Registrován: 12 kvě 2008, 18:58

Elektrická anténa a její marná snaha o ztopoření

Příspěvek od GentleGreen »

Kamarádi, poraďte:
Po zapnutí rádia (clarion v sonátě 2002) se zapne motorek antény, aby se tato vysunula. Vysune to první článek antény a dál slyším asi šest marných kopanců motorku o vysunutí úplné. Nic, anténa čouhá ze zádi auta tak 10 cenťáků, víc ani ťuk. Rádio hraje, příjem je však místy slabý. Po vypnutí rádia se zase zasune ten vajgl na konci, navíc ne úplně po kuličku a musím si zas poslechnout těch šest zbytečných pokusů motorku. Co s tím, sakra? Dík za radu!
Reklama
 

Uživatelský avatar
tatulda
**
Příspěvky: 357
Registrován: 22 úno 2008, 22:13
Bydliště: Bystřice n.Pernšt.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tatulda »

Rozdělej tu anténu,vyčisti,promaž a při tom zkontroluj pomocnou kladku,která bývá z jedné strany projetá do placata a nepřitlačí tu zubovou strunu na protikus.Jestli je projetý tak udělat jiný,nebo ho opravit.
H.Elantra 2,0i/104kW/02,dříve Lantra 1,6 a Pony 1,5
Uživatelský avatar
GentleGreen
*
Příspěvky: 18
Registrován: 12 kvě 2008, 18:58

Příspěvek od GentleGreen »

Fajn, a dá se dobře vymontovat? Abych se nesápal s tapecírunkem v kufru abych zjistil, že ji ven laicky stejně nedostanu... ještě jsem k ní za tu výstelku nelez.
Uživatelský avatar
tatulda
**
Příspěvky: 357
Registrován: 22 úno 2008, 22:13
Bydliště: Bystřice n.Pernšt.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tatulda »

Jde to celkem v pohodě-venku povolíš matku,sundáš ten plastík,potom pod tapecem povolíš dva šroubky-tuším klíč 10,vyndáš konektor napájení a konektor antény a máš ji.Je potřeba moc nespěchat,aby jsi si nepoškodil tapec,ale jde to.
H.Elantra 2,0i/104kW/02,dříve Lantra 1,6 a Pony 1,5
Uživatelský avatar
GentleGreen
*
Příspěvky: 18
Registrován: 12 kvě 2008, 18:58

Příspěvek od GentleGreen »

Díky, o víkendu se jde na věc (jak nemám čas si s takovou věcí pohrát, jsem neurotickej). :D
Uživatelský avatar
tatulda
**
Příspěvky: 357
Registrován: 22 úno 2008, 22:13
Bydliště: Bystřice n.Pernšt.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tatulda »

Tak to znám,jak něco nemůžu udělat hned,tak jse celej nesvůj-teť už asi týden mám doma pouzdra stabilizátoru a nemám na ně čas a už mě to docela točí.
Doufám,že se ti to podaří,pokud ne-napiš,zeptej se,budu-li vědět rád poradím
H.Elantra 2,0i/104kW/02,dříve Lantra 1,6 a Pony 1,5
Uživatelský avatar
GentleGreen
*
Příspěvky: 18
Registrován: 12 kvě 2008, 18:58

Příspěvek od GentleGreen »

Taťuldo, dík za dodání odvahy a za rady: POVEDLO SE! Anténu jsem vyndal raz dva, prohlíd, jak to v ní chodí a musel rozhejbat prut antény, článek po článku, benzínem a GT olejem prostříknout, aby se rozpohybovala natolik, aby s ní motorek zase pohnul. Zřejmě byla v minulosti ohnutá a jak ji 1.majitel pak už asi nepoužíval (nemuzikální jedinec?), zalehla, zatuhla, zkameněla. No, už maká a mně to pochopitelně spravilo náladu.
Naposledy upravil(a) GentleGreen dne 25 kvě 2008, 17:37, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
tatulda
**
Příspěvky: 357
Registrován: 22 úno 2008, 22:13
Bydliště: Bystřice n.Pernšt.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tatulda »

To jsem rád,že se ti to povedlo,ono anténa je taková drobnost,ale bez ní a hlavně bez hudby je ta jízda taková prázdná(znám to,byl jsem měsíc bez rádia)
H.Elantra 2,0i/104kW/02,dříve Lantra 1,6 a Pony 1,5
Odpovědět

Zpět na „Auto-hifi“