Signalizácia rozopnutých bezp. pásov

Potahy, sedadla, doplňky

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Uživatelský avatar
vojtop
*
Příspěvky: 35
Registrován: 29 úno 2008, 09:20
Bydliště: nedaleko Bratislavy

Signalizácia rozopnutých bezp. pásov

Příspěvek od vojtop »

Zdravím vospolok a chcem sa spýtať jednu vec - keď prídem pred garáž, vystúpim, aby som otvoril dvere garáže, po chvíli (myslím, že je to 1 minúta) začne Accentík prerušovaným pískaním signalizovať rozopnuté pásy (aj keď na sedadla vodiča nikto nesedí). Nevie niekto, ako to zrušiť? Trvá celú minútu, kým to prestane. Nevadí mi to, keď sedím v aute, vtedy to má logiku, ale keď je sedadlo prázdne...??
Hyundai Accent 1,4/71kW
Elegance, true blue, 3/2008
Reklama
 

Uživatelský avatar
calvin
*
Příspěvky: 23
Registrován: 20 črc 2007, 10:08
Bydliště: SK-TT

Příspěvek od calvin »

Presne toto hneva aj mna, accent akoby nerozlisoval, ci auto ide alebo stoji. Uz som rozmyslal nad tym, ze sa pohram s kablikom pod sedadlom :twisted:
Accent 2007, 1,5 CRDI Elegance, Neutral Grey
Uživatelský avatar
vojtop
*
Příspěvky: 35
Registrován: 29 úno 2008, 09:20
Bydliště: nedaleko Bratislavy

Příspěvek od vojtop »

calvin píše:Presne toto hneva aj mna, accent akoby nerozlisoval, ci auto ide alebo stoji. Uz som rozmyslal nad tym, ze sa pohram s kablikom pod sedadlom :twisted:
Stojí - ide, resp. sedadlo vodiča je prázdne - nie je prázdne...
Keď si po otvorení garáže sadnem, do minúty zacúvam dnu a vystupujem - logické by bolo, keby accentík tú minútu počítal pri obsadenom sedadle, resp. ako vravíš pri pohybe a dožičil mi tiché nerušené zacúvanie....
Mne by nevadilo tú signalizáciu zrušiť úplne, pásy som si zvykol zapínať už v čase, keď to bolo povinné iba mimo mesta, takže pripomínať mi to netreba... :lol:
Hyundai Accent 1,4/71kW
Elegance, true blue, 3/2008
Uživatelský avatar
Pavel M
***
Příspěvky: 508
Registrován: 15 srp 2005, 21:29
Bydliště: Praha

Příspěvek od Pavel M »

Přeně tak to dělá mě New Santa Fe týden staré.
Hyundai Santa Fe CRDi 2.0 VGTr.v.2005-2008,Hyundai Santa Fe Elegance 2,2 r.v.2008-2013-Subaru xv 2013-
Uživatelský avatar
ceme
**
Příspěvky: 114
Registrován: 20 bře 2008, 09:10
Bydliště: Bratislava

Kábel

Příspěvek od ceme »

Tak kábel čo je pod sedadlom je senzor záťaže sedadla naozaj neviem prečo ta pípa aj ked tam nik nesedí tak na čo to tam potom je ten senzor??Neviem jedine odrezať kábel a pípanie je fuč ale určite sa to dá odpijiť aj inak tak ak niekto vie sem s návodom :P
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Příspěvek od Vilda »

No, já teda zatim Accenta nemám, ale u Renaulta je kabel pod sedadlem k pyrotechnickým předpínačům bezp. pásů.
_____________________
NEW ACCENT 1.6 ( snad v září )
Uživatelský avatar
Matejsl
*
Příspěvky: 44
Registrován: 13 led 2008, 08:25

Re: Kábel

Příspěvek od Matejsl »

ceme píše:Tak kábel čo je pod sedadlom je senzor záťaže sedadla naozaj neviem prečo ta pípa aj ked tam nik nesedí tak na čo to tam potom je ten senzor??Neviem jedine odrezať kábel a pípanie je fuč ale určite sa to dá odpijiť aj inak tak ak niekto vie sem s návodom :P

ten kabel je na aktivne hlavove opierky
KIA RIO II 1,4 SPORTY
Uživatelský avatar
Matejsl
*
Příspěvky: 44
Registrován: 13 led 2008, 08:25

Příspěvek od Matejsl »

da sa to jednoducho poriesit.......za odkladacou skrinkou pred spolujazcom je ten pipak a staci z neho odpojit konektor
KIA RIO II 1,4 SPORTY
Uživatelský avatar
rokolo
****
Příspěvky: 1010
Registrován: 20 bře 2008, 13:52

Příspěvek od rokolo »

Nešlo by to trochu lépe přiblížit......
Uživatelský avatar
peaty
**
Příspěvky: 285
Registrován: 04 led 2007, 17:19
Bydliště: Stará Turá

Příspěvek od peaty »

Mne sa tak zda, ze niekde v manuali je riesena deaktivacia toho pipania. Ja som to uz raz skusal podla manualu, ale nepodarilo sa mi to deaktivovat :lol: . Ale teraz neviem, ci ta deaktivacia bola nastalo, alebo len dovtedy, do kym sa nevypne motor...
Obrázek
Accent 1.5 CRDi, 2007, Red Wine
Obrázek
Uživatelský avatar
Pavel M
***
Příspěvky: 508
Registrován: 15 srp 2005, 21:29
Bydliště: Praha

Příspěvek od Pavel M »

V manuálu je popis jen do doby než znova nastartuješ.
Hyundai Santa Fe CRDi 2.0 VGTr.v.2005-2008,Hyundai Santa Fe Elegance 2,2 r.v.2008-2013-Subaru xv 2013-
Uživatelský avatar
Matejsl
*
Příspěvky: 44
Registrován: 13 led 2008, 08:25

Příspěvek od Matejsl »

V manualu je navod ako sa vybera pelovy (kabinovy) filter alebo kde sa nachadza. No a ak to zvladnete tak v lavom hornom rohu je taka modra krabicka z ktorej staci vytiahnut konektor. Nic zlozite :idea: :idea: :idea:
KIA RIO II 1,4 SPORTY
Uživatelský avatar
Pavel M
***
Příspěvky: 508
Registrován: 15 srp 2005, 21:29
Bydliště: Praha

Příspěvek od Pavel M »

Ale tím asi taky odpojíš pípání při jízdě se zataženou ruční brzdou.
Hyundai Santa Fe CRDi 2.0 VGTr.v.2005-2008,Hyundai Santa Fe Elegance 2,2 r.v.2008-2013-Subaru xv 2013-
Uživatelský avatar
rokolo
****
Příspěvky: 1010
Registrován: 20 bře 2008, 13:52

Příspěvek od rokolo »

Tak to teda budu muset ještě popřemejšlet jestli odpojit či neodpojit......uvidím, co ukáže praxe :)
Uživatelský avatar
palčo
**
Příspěvky: 306
Registrován: 15 lis 2007, 17:41
Bydliště: RK

Příspěvek od palčo »

Deaktivovať pípanie je jednoduché: strčíš do otvoru (tam, kde sa zapína pás) niečo ako koncovka pásu (ja som si to vyrobil z plastu). Pípak prestane pípať, vyberieš, kontrolka bliká, strčíš znovu-asi na 5 sekúnd-kým nezhasne kontrolka na prístrojovke, a hotovo. Všetko to trvá do 10 sekúnd.
HYUNDAI Accent, 1,4 Dynamic-Gold beige
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Interiér“