Skusenosti uzivatelov

Vše o vašem autě na jednom místě

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Uživatelský avatar
Mikro
***
Příspěvky: 532
Registrován: 26 lis 2006, 10:23
Bydliště: Bratislava (SK)
Kontaktovat uživatele:

Skusenosti uzivatelov

Příspěvek od Mikro »

kedze je to dost popularne tak tu davam uz vyplneny dotaznik na novy ACCENT (nech to je na jednom mieste)

1. auto je super (zatial mam iba 7000 km)
2. vrzga obcas nieco (je toho ale o dost menej ako na octavii ktoru som mal predtym)
3. karoseria ma "makky" lak nachylny na skrabance (neviem ci je to aj na verzii s metalizou)
4. motor je DELO (asi najlepsie co dali vyrobit korejci v nemecku Laughing
5. k autu sa velmi hodi cierna farba a folie - auto vyzera opticky vacsie (ale pozor na spinu)
6. brzdy su genialne - 4 kotuce robi svoje
7. auto plava pri rychlostiach nad 160km/h (neskusal som to na vacsich gumach ako 14")
8. ja si neviem sprevodovanie stupnov vynachvalit, niekto na to nadava
9. auto je pohodlne do mesta - krasne kopiruje nerovnosti
10. v aute je vela miesta ... ano aj vzadu (mam 19x cm)
11. nedoporucujem kupit ovladanie radia na volante od vyrobcu ale skor si kup lepsi model pioneer priamo v hyundai a daj si namontovat ovladanie radia od pioneer (mam to .. je to genialne)
12. doporucujem vybavu elegance ... nemas ziadne dalsie naklady (iba ak koberce, zadne zasterky a construct)
13. neviem aka je kvalita karoserie voci korozii (zatial som si netrufol to vyskusat)
14. toto auto s tymto motorom by som kupil znovu
Hyundai i30cw 1.6 CRDi Automat 2014 Style, Creamy White

Predchádzajúce:
Hyundai Accent 1.5 CRDi 2007 Elegance, Ebony Black + black plastic foils
Hyundai SantaFe CRDi 2.0 VGT 4x4 2005, Black
Reklama
 

Uživatelský avatar
diosko
**
Příspěvky: 132
Registrován: 07 kvě 2007, 21:11
Bydliště: SK, BB

Re: Dotaznik na novy ACCENT

Příspěvek od diosko »

Mikro píše:kedze je to dost popularne tak tu davam uz vyplneny dotaznik na novy ACCENT (nech to je na jednom mieste)
Mal som si to nechat patentovat ;-)
Accent 1.5 CRDi, 2007, True Blue
Uživatelský avatar
peaty
**
Příspěvky: 285
Registrován: 04 led 2007, 17:19
Bydliště: Stará Turá

Příspěvek od peaty »

Pridam aj ja teda nieco: 8)

1. Auto je za tu cenu jednoznacne super!
2. No vrzgat ani moc nevrzga auticko, niekedy nieco zozadu sa ozve, pravdepodobne rezerva sa na nerovnostiach ozve... Ale co ma neuveritelne stve je autoradio! Tam je dany taky blby kusok plastu, ktory je jednoducho uchyteny a to vrzga skoro stale!!! :evil:
3. Lak je skutocne makky (aj na verzii s metalizou)
4. Motor je skutocne super, ale uz som si nejako na ten vykon zvykol :lol: . Chyba mi presadnut do niecoho slabsieho, aby som si mohol opat pochvalovat CRDi :lol:
5. Farba je individualna zalezitost... Ja osobne som chcel bledy interier, pretoze sa mi zda krajsi. Tym padom sa vyber farieb karosie auta zredukoval.
6. Brzdy su spolu s motorom vec, ktoru si neustale pochvalujem! :lol:
7. Pri silnom vetre sa trosku horsie ovlada, ale isiel som zatial max. 170...
8. Sprevodovanie je dobre, az na 5. prevodovy stupen... Je to to skoro to iste ako 4. prevodovy stupen a potom je jazda na dialnici pri rychlosti 130 km/h menej ekonomicka. Motor pri tejto rychlosti toci skoro 3000 ot/min. Skoda tej sestky :lol:
9. Odpruzenie je naozaj pohodlne
10. V aute je dost miesta, ale nie je to nic extra. Na prednych sedadlach v pohode, vzadu je to uz trosku horsie...
11. Mam ovladanie radia na volante od vyrobcu, zatial stale nefunkcne :evil: . Takze zatial to nemozem posudit. Ale uz predajca slubil, ze to bude...
12. Vybava elegance sa skutocne vyplati. Hlavne je tam osvetlenie vpredu a schranka na okuliare.
13. Kvalita karoserie voci korozii asi nebude nic moc, Andy by o tom vedel rozpravat...
14. Auticko by som veru opat za tieto peniaze kupil znovu...
Obrázek
Accent 1.5 CRDi, 2007, Red Wine
Obrázek
Uživatelský avatar
o5martin
*
Příspěvky: 52
Registrován: 14 srp 2007, 09:31

Příspěvek od o5martin »

13. Kvalita karoserie voci korozii asi nebude nic moc, Andy by o tom vedel rozpravat...

Myslíš že je náchylný na korozi ? já měl za to že má pozinkovanou karoserii..... Přemýšlel sem o tom že nechám pro jistotu vystříkat dutiny ale přišlo mi to zbytečný.....
Accent 1,5 CRDi VGT elegance Gold Beige
Uživatelský avatar
Mikro
***
Příspěvky: 532
Registrován: 26 lis 2006, 10:23
Bydliště: Bratislava (SK)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mikro »

o5martin píše:13. Kvalita karoserie voci korozii asi nebude nic moc, Andy by o tom vedel rozpravat...

Myslíš že je náchylný na korozi ? já měl za to že má pozinkovanou karoserii..... Přemýšlel sem o tom že nechám pro jistotu vystříkat dutiny ale přišlo mi to zbytečný.....
podla mna je na to zaruka tak kaslat na to :roll:
Hyundai i30cw 1.6 CRDi Automat 2014 Style, Creamy White

Predchádzajúce:
Hyundai Accent 1.5 CRDi 2007 Elegance, Ebony Black + black plastic foils
Hyundai SantaFe CRDi 2.0 VGT 4x4 2005, Black
Uživatelský avatar
Andy4
***
Příspěvky: 674
Registrován: 31 črc 2006, 18:28
Bydliště: ke/ks

Příspěvek od Andy4 »

Mikro píše:
o5martin píše:13. Kvalita karoserie voci korozii asi nebude nic moc, Andy by o tom vedel rozpravat...

Myslíš že je náchylný na korozi ? já měl za to že má pozinkovanou karoserii..... Přemýšlel sem o tom že nechám pro jistotu vystříkat dutiny ale přišlo mi to zbytečný.....
podla mna je na to zaruka tak kaslat na to :roll:

NIEJE NA TO ZÁRUKA tak bacha na mechanické poškodenie !!
mx5/swiftsport/santafe/accent
Uživatelský avatar
Mikro
***
Příspěvky: 532
Registrován: 26 lis 2006, 10:23
Bydliště: Bratislava (SK)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mikro »

Andy4 píše:
Mikro píše:
o5martin píše:13. Kvalita karoserie voci korozii asi nebude nic moc, Andy by o tom vedel rozpravat...

Myslíš že je náchylný na korozi ? já měl za to že má pozinkovanou karoserii..... Přemýšlel sem o tom že nechám pro jistotu vystříkat dutiny ale přišlo mi to zbytečný.....
podla mna je na to zaruka tak kaslat na to :roll:

NIEJE NA TO ZÁRUKA tak bacha na mechanické poškodenie !!
mala by byt. takyto problem som riesil na OCTAVII a preslo to. tam tiez na to nebola zaruka.
Hyundai i30cw 1.6 CRDi Automat 2014 Style, Creamy White

Predchádzajúce:
Hyundai Accent 1.5 CRDi 2007 Elegance, Ebony Black + black plastic foils
Hyundai SantaFe CRDi 2.0 VGT 4x4 2005, Black
Uživatelský avatar
Andy4
***
Příspěvky: 674
Registrován: 31 črc 2006, 18:28
Bydliště: ke/ks

Příspěvek od Andy4 »

Mikro píše:
Andy4 píše:
Mikro píše: podla mna je na to zaruka tak kaslat na to :roll:

NIEJE NA TO ZÁRUKA tak bacha na mechanické poškodenie !!
mala by byt. takyto problem som riesil na OCTAVII a preslo to. tam tiez na to nebola zaruka.
...je to v štádiu riešenia zatiaľ. Ale bude to na dlho ....
mx5/swiftsport/santafe/accent
Lubomír
*
Příspěvky: 11
Registrován: 12 lis 2007, 16:09

Skúsenosti po prvých 3000 km

Příspěvek od Lubomír »

Zaujalo ma na New Accent, 1,4 benzín, 3000 km s plnou výbavou (elegance) (porovnanie s Feliciou combi)
Plusy:
- pekné moderné vybavené auto za menej peňazí ako iné
- perfektné brzdy
- klima
- super akustika rádia
- nízka hlučnosť
- lepšia manévrovateľnosť napr. pri parkovaní

Mínusy
- tvrdšie pruženie ako bývalá Felicia
- zlá stabilita (najmä zadnej časti v zákrutách)
- vysoká spotreba v meste (podľa počítača 8,8 -9,2
- neskôr sa zohrieva interiér, málo tepla a to ešte neprišli poriadne mrazy
- strop kufra nezakrytý - musí sa dávať pozor na káble
- stále smrdí spojka, alebo čo pri manévrovaní
- motor ide tak ticho, že ho niekedy nepočuť aj keď treba
- slabá pružina plynu, niekedy ho necítiť pod nohou
- slabšia dynamika akcelerácie, aj keď sú vysoké otáčky
- panel autorádia ide veľmi ťažko nasadzovať, pri krátkych jazdách to už vadí.
- chýba mi zadný stierač. Pri snežení v kolónach (BA) sklo zapadne a je zle vidieť.
Záver:
Výborné auto, na lepšie som nemal dosť peňazí
:lol:
radiology
Příspěvky: 9
Registrován: 28 lis 2007, 21:52

Příspěvek od radiology »

1. autá sú super!. Až na 1.4-problém studený motor. CRDi pecka!!!!
2. vrzga obcas nieco (len vodičova sedačka občas, a to niesom obézny)
3. karoseria - nemám nejaký extra pocit žeby bol nejaký makky lak.
4. motor-mal som najprv 1.3 - r.v 2005 paráda motor, potom 1.4 r.v 2006 ešte lepšie a ked sme kúpili CRDi tak úplná pecka! Auto ťahá genialne!!!!
5. Prvý accent 05 je čierny, super farba ale iba ked je čistý, takže po týchto skúsenostiach kupujeme len bledé farby. Jeden accent 06 je zlatá metalíza a druhý 07, je strieborný s tmavými foliami! Môžem len doporučiť, že na bledých farbách neni vidieť tak spinu.
6. brzdy - Neni čo dodať, kotučáky v predu v zadu, paráda!
7. je pravda že auto má makší podvozok, ale aspon lepšie tlmí nerovnosti a pokial človek nejazdí ako pretekár tak mu to určite nebude vadiť.
8. Sprevodovanie- normálka
9. Ja si myslím že toto auto je úplne ideálne na bežnú premávku.
10. v aute je vela miesta. To je paráda. Mám 188 a nemám problém ani na zadných sedačkách. Akurát že ked sedím v zadu v strede je to tam akési tvrdšie, ale mne je to fuk lebo zvačša šoférujem!
11. Nemám ovládanie na volante, ale ako čítam, vačšina z vás má s tým problém takže držím palce nech to úspešne vybavíte v servise.
12. čo sa týka výbavy elegance, vrelo doporučujem! Oplatí sa priplatiť si za vyššiu výbavu, lebo za tie prachy dostanete ovela viac ako keby ste si to chceli dokupiť postupne!
13. neviem aka je kvalita karoserie voci korozii (zatial som si netrufol to vyskusat)
14. čo sa týka Accentu CRDi tak na budúci rok kupujeme dalšieho. Uvažovali sme nad i30 alebo Ceedom CRDi ale sú podstatne drahšie. Kvalita je určite lepšia aj spracovanie ale vyhodiť za nové auto 600 tisíc sa mi zdá už privela. Kašlať na makčené plasty, lepší podvozok. "Prndaj" ma takisto odveze a s CRDi aj sakra rýchlo!
Uživatelský avatar
laxo18
*****
Příspěvky: 1601
Registrován: 13 lis 2006, 16:36

Příspěvek od laxo18 »

ludia pisete tu ze kvalita karoserie proti korozi je nic moc ak si nedas bacha na lak tak sa nemozete cudovat ze vam to tam skoroduje ja mam 11 rokou accenta perletova metaliza raz sa mi podarilo nacuvat do kontajneru a oskret plech pri dverach korozia tam je ale je taka mala ze ani nepostupuje a to sa mi stalo pred 7 rokmi podla mna je ak to neoskrete az do plechu tak vam to nemoze skorodovat podbehy nic videl som paar accentov skorodovanych ale tie boli aj pekne kraasne dobuchane inak potom ani jedneehoa podla mojho nazoru musi byt kasna pozinkovana niesom si na 100per isty podla mna keby nebola a keby ste to oskreli niekde tak by postupovala korozia dalej a to som este na ziadnom Hcku nevidel korozia ide ruka v ruke so zvarmi a tie su na aute v perfekntom spracovani
accent 1,5 rv 96 65kW EX
sonata 2,0 rv 04 96kW
coupe 2,0 rv 02 102kw EX
laguna coupe rv 09 V6 dci 173kw
Uživatelský avatar
Pitbul
*
Příspěvky: 15
Registrován: 14 led 2008, 16:14
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pitbul »

Na 100% nie je pozinkovaná až Ička maju. Pre to je zaruka len 6 rokov. A hnitie sa my tiež nezda. Pozeram v okoli acenti maju aj 5 rokov a nič na nich nevidim. Stare ho atosa dovezeneho z nemecka som predal a nič -10 rokov !
SONATA 2.0 16V 2004, ATOS PRIME ON AIR 1.1, 2006
Uživatelský avatar
palčo
**
Příspěvky: 306
Registrován: 15 lis 2007, 17:41
Bydliště: RK

Re: Skusenosti uzivatelov

Příspěvek od palčo »

Vopred sa ospravedlňujem, ale neviem kde sa mám na toto opýtať. Viem, že tu niekde je návod, resp. manuál na opravy Accenta, len ho neviem nájsť. Poprosím vás: kde mám hľadať? :-k [-o<
HYUNDAI Accent, 1,4 Dynamic-Gold beige
Uživatelský avatar
palčo
**
Příspěvky: 306
Registrován: 15 lis 2007, 17:41
Bydliště: RK

Re: Skusenosti uzivatelov

Příspěvek od palčo »

Už som našiel. :D/ :D/ :D/
HYUNDAI Accent, 1,4 Dynamic-Gold beige
Garcia007
**
Příspěvky: 215
Registrován: 15 čer 2009, 08:25
Bydliště: Poprad

Re: Skusenosti uzivatelov

Příspěvek od Garcia007 »

palčo píše:Už som našiel. :D/ :D/ :D/
... aj ja cem daj link ak mozes ... fest dik ... :D
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Moje auto“