Modrákovo deníček

Ukažte ostatním vaše auto a rozšiřte náš fan klub Hyundai. Pokud chcete, můžete napsat i recenzi.

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Yurii
Moderátor
Příspěvky: 3430
Registrován: 08 říj 2006, 09:41
Bydliště: Taková prdel jménem Praha kdesi ve střední Evropě :-D
Kontaktovat uživatele:

Modrákovo deníček

Příspěvek od Yurii »

Jak už ste si určitě někteří všimli, pořídil jsem si další Scoupe. Hlavně pro pořádek abych věděl, co jsme na něm kdy dělal (protože toho bude potřeba moc) jsem se rozhodl napsat pro něj takový deníček úprav a vylepšení.
Můj cíl je prozatím auto dostat do seriového stavu a vyladit všechny jeho současné problémy a drobné i vážnější nedostatky.

Seznam věcí co už jsem udělal:
- kompletní úklid interieru
- výměna některých interierových plastů a částečné doplnění chybějících částí interieru
- oprava pojezdů spolujezdcovy sedačky (vyřešena výměnou kus za kus :) )
- odvzdušnění spojky
- ošetřil jsem gumičky bausetu silikonovým olejem

Seznam věcí k dodělání :
Interier:
- pořešit veškerý oplastování interieru
- vrátit na zadní sedačky komplet pásy
- roztahat kabely audiosystému
- namontovat autorádio
- sehnat a namontovat centrál pokudmožno s dálkovým startem
- pořešit zkrutné tyče v kufru aby se víko ochotněji otevíralo

Exterier:
- nandat podběhy
- rozleštit a vyzkoumat co s lakem, je někde trochu zašlej a nelícujou odstíny dveří a pravýho blatníku prozatím ho nechám v modrý metle tak jak je, možná s bílou kapotou (sehnat náhradní díly ve správný barvě nebo nalakovat)
- zkusit promazat vazelínou podvozek (vzadu něco vrže) a zkontrolovat čepy a ramena
- vrátit mu mlhovky :)
- nalepit zadní RZ pomocí oboustranné izolepy, popřípadě jí přilepit průmyslovým suchým zipem

Motor:
- udělat revizi podtlakovejch hadiček
- vyměnit svíčky
- vyměnit rozvody
- vyměnit provozní náplně
- dát seriový airbox
- promazat altík a kompresor klimy
- zkontrolovat většinu kontaktů v konektorech a promazat kontaktolem
- kouknout na snímač otáček (občas vypadává)
- opravit ostřikovače
- pořešit proč se mi zavzdušňuje spojka
- vyčistit motorový prostor

Závady:
- praskla hadička k WG
- zavzdušnila se spojka

Ostatní nebo časem:
- snížit pružiny, popř dát komplet sport. podvozek
- zrevidovat brzdy
- bov
- možná celolak (sněhově bílá jako u OII RS, nebo Audi)
Takhel vypadal když jsem ho vezl domů.
Takhel vypadal když jsem ho vezl domů.
08072009.jpg (33.58 KiB) Zobrazeno 3641 x
08072009(002).jpg
08072009(002).jpg (29.63 KiB) Zobrazeno 3640 x
13072009(003).jpg
13072009(003).jpg (36.8 KiB) Zobrazeno 3641 x
Tohle mi udělal jeden dobytek taxikář, já debil jsem ho sice dojel ale nevzal sem si jeho RZ ani jsem to nezačal niják řešit :( Moh sem mít opravenej z jeho ručení celej bok od auta. Sakra!!!
Tohle mi udělal jeden dobytek taxikář, já debil jsem ho sice dojel ale nevzal sem si jeho RZ ani jsem to nezačal niják řešit :( Moh sem mít opravenej z jeho ručení celej bok od auta. Sakra!!!
15072009(005).jpg (25.63 KiB) Zobrazeno 3640 x
:?
Naposledy upravil(a) Yurii dne 04 čer 2012, 22:24, celkem upraveno 5 x.
Scoupe, Scoupe, Scoupe, Forester, Scoupe, Scoupe, E39, A4, Fabie, Forester, Scoupe!!!
(/-/) můžeme se potkat v HCCZ.cz ;)
Reklama
 

Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: Modrákův deníček: tak začínáme

Příspěvek od black_sheep »

tve yurii to ti to zacina teda, hnedle ti to odrit.. no kruci :roll: tak hlavne at ti slouzi lip a dyl jak cernej, at ti napravi reputaci o scoupeckach :mrgreen: no, nebude to mit tezky to ne.. :lol:
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
Vita
******
Příspěvky: 2520
Registrován: 30 lis 2005, 08:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Modrákův deníček: tak začínáme

Příspěvek od Vita »

Budu ti drzet palce ....
At se ti dari ....
Jo a tusim jsem v tom tvym vypise videl poresit zkutne tyce, aby se ochotneji zvedalo viko kufru ...
Jedny bych mel na Lantru .... Mozna by pasovali i na Scoupe ... :wink:
Chces je ?
Coupe 2.0 r.v. 2005 GK - 105.1/6000
Lantra 1.6 r.v. 1992 16V G4CR DOHC 84/6200
Uživatelský avatar
Yurii
Moderátor
Příspěvky: 3430
Registrován: 08 říj 2006, 09:41
Bydliště: Taková prdel jménem Praha kdesi ve střední Evropě :-D
Kontaktovat uživatele:

Re: Modrákův deníček: a je zpátky!!!! :)

Příspěvek od Yurii »

Táák a máme za sebou první pracovně - tuningovej víkend :) Bohužel ještě nemám od PetraRyšavýho díly co sliboval, takže jsem byl dost omezený, ale i tak za pomoci dílů co mi zbyly z bouraného Scoupe jsem dal dohromady část interieru a Raduška zatím všechno pěkně vyčistila a vyluxovala i pod sedačkama :)

Co bylo uděláno:
- opraven pojezd řidičovy sedačky (je to hroznej patent, zajímalo by mne jak to kluci korejský montovali dohromady, mě a tátovi to trvalo skoro hodinu než sme tam tu jednu lištu dali :)
- opraven motorek k ostřkovačům, potvora se zadřel ale kupodivu rozebrat a dát do kupy za pomoci vteřiňáku šel :D zase stříká jako za mlada ;)
- opraven zapalovač (volný kontakt) + vyměněn plast ve kterém sedí zapalovač s popelníkem a řadící páka
- opravena lampička svítící při otevřenejch dveřích (žárovičky praskaj ;) )
- vyměněn plast kolem čudlíků klimatizace varovňáků atd... původní byl přišroubovanej vrutama - FUJ!
- v intriéru doplněny všechny chybějící šroubky, a že jich bylo :)
- nainstalována BT handsfree Motorola HF850 (je škoda mít jí jen hozenou v kufru a jako generálka před instalací centrálu to ušlo ;) )
- zkusil jsem něco udělat se škrábancem na nárazníku od taxikáře ale bohužel jsem to spíš podělal než opravil - no alespoň to není tolik vidět...
- zkusil jsme naplácnout na levý zadní sklo folii kterou jsem kupoval ještě na černýho skupáče, moc úsoěšnej sem nebyl, vypadá to hrozně... :-k

Jinak děkuju za podporu, zejtra jedu s autem k Hujerovi na rozvody, tak sem zvědavej co na něj řekne :)

2 Víťa
Děkuju za nabídku ale ty zkrutný tyče vypadaj vpohodě, nakonec sem je o víkendu moc nezkoumal vypadá to jen že tam bude problém s uchycením na stropě kufru.
Scoupe, Scoupe, Scoupe, Forester, Scoupe, Scoupe, E39, A4, Fabie, Forester, Scoupe!!!
(/-/) můžeme se potkat v HCCZ.cz ;)
Uživatelský avatar
Rexcor
****
Příspěvky: 1173
Registrován: 19 črc 2007, 08:47
Bydliště: City Pce
Kontaktovat uživatele:

Re: Modrákův deníček: tak začínáme

Příspěvek od Rexcor »

No tak hodně zdaru a chuti do práce. Ať Ti slouží opravdu o něco lépe:-D
Subaru: Outback 3,0H6; Outback 3,6R6, Legacy 2,0D
Santa Fe 2,7 V6 4WD LPG sekvenční plynné palivo
Santa Fe 2,4i 4WD LPG sekvenční plynné palivo - prodáno
Renault: 19 cabrio 1,8; 19 sedan 1,8 16V prodáno; 19 cabrio 1,8 dárce orgánů zrušeno TP
Uživatelský avatar
Yurii
Moderátor
Příspěvky: 3430
Registrován: 08 říj 2006, 09:41
Bydliště: Taková prdel jménem Praha kdesi ve střední Evropě :-D
Kontaktovat uživatele:

Re: Modrákův deníček: tak začínáme

Příspěvek od Yurii »

Tak mám dvě dobré a jednu horší zprávu :| První dobrá je že Hujerovi se technickej stav auta líbí a to už je co říct :) Ta horší je, že je potřeba vyměnit vodní pumpu, takže auto zůstalo než ji seženeme u Hujera. A další dobrá zpráva je, že finance na nnákup dílů a provedení většiny věcí co jsem na autě chtěl udělat, nejsou problém ;)
A pevně jsme se rozhodl, že ať to stojí co to stojí, pojedu na Moravu 2009 :) 8)
Scoupe, Scoupe, Scoupe, Forester, Scoupe, Scoupe, E39, A4, Fabie, Forester, Scoupe!!!
(/-/) můžeme se potkat v HCCZ.cz ;)
Uživatelský avatar
pepan
*******
Příspěvky: 8540
Registrován: 07 úno 2009, 19:13
Bydliště: LIHOF
Kontaktovat uživatele:

Re: Modrákův deníček: tak začínáme

Příspěvek od pepan »

=D>
UMĚLECKÉ KOVÁŘSTVÍ
http://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=53&t=16258
777669782
PRÁCE NENÍ PINĎOUR, POSTOJÍ V POHODĚ I DVA DNY

uplně bez hju
Uživatelský avatar
Yurii
Moderátor
Příspěvky: 3430
Registrován: 08 říj 2006, 09:41
Bydliště: Taková prdel jménem Praha kdesi ve střední Evropě :-D
Kontaktovat uživatele:

Re: Modrákův deníček: tak začínáme

Příspěvek od Yurii »

Tak autíčko je zase doma ale výdaje se oproti předpokladu trochu nafoukly :( Nicméně mám hotové:
- rozvody
- vodní pumpa
- řemen altíku
- řemen serva
- olej nějáký Castrol 5W30
- nové svíčky
+ nějáké drobnosti / Originální matrice klíče, nějáké věci kolem chlazení

Všehovšudy se náklady vyšplhaly ze čtyř tisíc skoro na dvakrát tolik :? na druhou stranu se to ale udělat muselo a pokreju to z prodeje černýho Skupátka.... asi bych si to měl něják sesumarizovat, no na to se pustím zítra teď už nemám palici na počítání :)
Scoupe, Scoupe, Scoupe, Forester, Scoupe, Scoupe, E39, A4, Fabie, Forester, Scoupe!!!
(/-/) můžeme se potkat v HCCZ.cz ;)
Uživatelský avatar
Yurii
Moderátor
Příspěvky: 3430
Registrován: 08 říj 2006, 09:41
Bydliště: Taková prdel jménem Praha kdesi ve střední Evropě :-D
Kontaktovat uživatele:

Re: Modrákův deníček: tak začínáme

Příspěvek od Yurii »

Taak dneska další krůček vpřed :) Konečně jsem si odvezl bezspojlerový víko kufru a pár dílů od Vaška Jelínka.
- namontoval jsem zpátky zadní pásy :); Konečně mám ve skupáči funkční zadní pásy, v černym nebyly spony a modrej je pro změnu po zásahu Petra Ryšavýho neměl vůbec :mrgreen:
- vyčistil jsem fleky ze zadních sedaček a vystříkal jsem zevnitř lemy vodoodpudivým olejem (ačkoli tem nebylo jediný zrezlý místo ;)
- konečně jsem si z kufru vyházel veškerý nepotřebný nesmysly :)
- vrátil jsem do auta původní Airbox a vzduchovod místo toho rozřezanýho nesmyslu :)
Scoupe, Scoupe, Scoupe, Forester, Scoupe, Scoupe, E39, A4, Fabie, Forester, Scoupe!!!
(/-/) můžeme se potkat v HCCZ.cz ;)
Uživatelský avatar
Kull
**
Příspěvky: 245
Registrován: 09 lis 2007, 20:37

Re: Modrákův deníček: tak začínáme

Příspěvek od Kull »

Spony tam byly a jsou :) Stačilo jen odklopit sedačku 8)
Ať se daří!
Uživatelský avatar
Yurii
Moderátor
Příspěvky: 3430
Registrován: 08 říj 2006, 09:41
Bydliště: Taková prdel jménem Praha kdesi ve střední Evropě :-D
Kontaktovat uživatele:

Re: Modrákův deníček: tak začínáme

Příspěvek od Yurii »

No v černém byly ale když jsem to řešil, nevěděl sem že se dá seačka tak snadno odklopit takže jsem to nedořešil, nicméně jsme s ním tři roky jezdil bez zadních pásů :(
Scoupe, Scoupe, Scoupe, Forester, Scoupe, Scoupe, E39, A4, Fabie, Forester, Scoupe!!!
(/-/) můžeme se potkat v HCCZ.cz ;)
Uživatelský avatar
Kull
**
Příspěvky: 245
Registrován: 09 lis 2007, 20:37

Re: Modrákův deníček: tak začínáme

Příspěvek od Kull »

Na MKI se mi nepodařilo sedačku odklopit...tady jsem to zkusil a ejhle...pásy byly na světě :D
Uživatelský avatar
Yurii
Moderátor
Příspěvky: 3430
Registrován: 08 říj 2006, 09:41
Bydliště: Taková prdel jménem Praha kdesi ve střední Evropě :-D
Kontaktovat uživatele:

Re: Modrákův deníček: tak začínáme

Příspěvek od Yurii »

Tak to tu trochu umřelo protože jiřik udělal co mohl rychle a bezbolestně vyřešit a teď čekám na penízky, abych mohl vyřešit další věci... :(

- asi prasklý vlnovec (musím auto napřed zednout, a pak se uvidí)
- zlobí teplotní čidlo chladící kapaliny (check engine)
- brzdy, musím rychle vyměnit brzdové destičky a pokud to bude možné a nezrujnuje mne to, zkusím i zadní pakny
- nové zapalovací kabely, rozdělovač, palec (motor má jaksi nepravidelný chod, může to být způsobené i tím prasklým vlnovcem, uvidíme, jinak asi bych rovnou nechal vymlátit kat, 100000 je tak akorát ještě si to rozmyslím :-k

a přibylo mi další TODO do budoucna, kterým je SPOJKA :(

Nevim jestli je to tim že skupáče maj něco za sebou, nebo mam prostě kurva smůlu... :-k #-o
Scoupe, Scoupe, Scoupe, Forester, Scoupe, Scoupe, E39, A4, Fabie, Forester, Scoupe!!!
(/-/) můžeme se potkat v HCCZ.cz ;)
Uživatelský avatar
Kull
**
Příspěvky: 245
Registrován: 09 lis 2007, 20:37

Re: Modrákův deníček: tak začínáme

Příspěvek od Kull »

¨Nazdárek, heleť, to jsou všechny starý auta... Naplánoval jsem si, jak se podívám eSku o víkendu pod sukni a drahá v pátek volá, že jí ruplo na Cliu (r.v.96 nebo 8, teď nevím :lol: ) lanko na spojku. Tak tam jedu, tři hodiny se s tim se*u, aby vůbec odjela, hodil jsem to k našim na chajdu a už to bylo. Do OBI pro lanko, spojky, udělal jsem jí tam i štelovací šroub a pak to šlo... brzdy vůle v řízení a sem tam pí*ovina, kterou ženská neudělá. Sakumprásk, auto má v cajku, ale já si stihl sundat z 2. motoru tak akorát svody s turbem ](*,)
prostě, je to starší než 8 let, tak se to sypat bude... ale vovovovotom to je, ne? :)
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: Modrákův deníček: tak začínáme

Příspěvek od black_sheep »

no nemusi bejt.. zalezi na vice faktorech:

1. stari
2. skutecny najezd (tezko urcit)
3. zachazeni

coupe je velmi stary, ma malo najeto (170.000) ale je s nim velmi dobre zachazeno => parada bez potizi. (mel bych zaklepat)

lantra je sice novejsi, ale ma hodne najeto, bylo s ni zachazeno jako se spotrebni veci => taky pohoda ale celkove je lehce seslejsi nez coupeso :-)

znam take duverne jednu temer novou octavku, jenze priserne zachazeni, vyssi najezd => auto je normalne KO, porad se to sere a sype [-X

jediny, co tomu vsemu odporuje je koroze, ta nekompromisne sezere vsecky stary auta.
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Odpovědět

Zpět na „Vaše auta / Club cars“