black_sheep's coupe 1996

Ukažte ostatním vaše auto a rozšiřte náš fan klub Hyundai. Pokud chcete, můžete napsat i recenzi.

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

black_sheep's coupe 1996

Příspěvek od black_sheep »

Tak si zavedu také vlákno, kam budu psát co všechno jsem na coupé udělal, plánuju a taky dodám nějaké ty fotografie. přecejen jsem se na něm už docela vyřádil, ale musím předeslat, že se držím sériového stavu, a u toho asi ještě chvíli zůstanu. minimálně dokud nebude v 100 % stavu a to nejen na pohled ale také zespodu, a zevnitř. :twisted:

coupe není a nebude naprodej, spíše s ním budu ještě nějaký ten rok jezdit o víkendech jako nyní a potom, pokud bude udržitelné v dobrém stavu, ho zakonzervuji a schovám někam na jiné časy :)
Přílohy
Aktuální stav - zima 2010/2011
Aktuální stav - zima 2010/2011
2011-leden.jpg (139.28 KiB) Zobrazeno 1919 x
Naposledy upravil(a) black_sheep dne 03 kvě 2011, 03:06, celkem upraveno 1 x.
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Reklama
 

Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: black_sheep's coupe 1996

Příspěvek od black_sheep »

poslední dobou jsem řešil, že bylo takové hlučnější a přenášelo drobné vibrace do karoserie. skoro jako kdyby to byl 15 let starý hyundai s téměř 200.000 km :lol: no, prvně jsem podezříval motor - takže jsem změřil komprese ale ty byli předpisový jako u novýho, jak už jsem tu několikrát psal a chlubil se. mile mě to totiž překvapilo. pokud chcete G4GF udržet v dobré kondici, doporučuji olej 5w40, zkrátit výměnu oleje na polovinu a netočit to studené. za tepla se naopak nebát tomu naložit a protáhnout to - samozřejmě s rozumem.

v podstatě nejhorší vibrování bylo někdy předloni. od té doby jsem ale vyměnil všechny silentbloky motoru, protože ta guma byla pěkne ztvrdlá. pak jsem vyměnil svíčky a zapalovací kabely, oboje od značky NGK a nyní jsem nainstaloval originál výfuk, sice starší, ale originál.

auto je nyní k nepoznání a chová se skutečně jako nové, až neuvěřitelné. nic z těchto věcí nebylo nějak KO, mimo výfuku, ale všecko to bylo tak nějak načaté a ve finále to mělo za důsledek to, že jsem cítil nastartovaný motor :lol: nyní ve 150 nepoznám, že riskuju papíry :-$
Přílohy
Výměna výfuku za starší originál, obroušený a nalakovaný. V pozadí z obou stran urezlý 4 roky starý italský imasaf.
Výměna výfuku za starší originál, obroušený a nalakovaný. V pozadí z obou stran urezlý 4 roky starý italský imasaf.
spodek-vyfuk-original.jpg (79.99 KiB) Zobrazeno 1919 x
Naposledy upravil(a) black_sheep dne 03 kvě 2011, 03:04, celkem upraveno 5 x.
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: black_sheep's coupe 1996

Příspěvek od black_sheep »

co mě však aktuálně štve jsou brzdy, takže chystám výměnu př. kotoučů a destiček, a repas komplet všech brzdičů. vzhledem k tomu jak perfektně jsou kotouče umístěné, čeká mě i výměna ložisek. to všechno chci stihnout do června to technické.

další problém mám s řazením, které by nebylo špatné, kdybych neměl ještě lantru 1999, která řadí ještě o dost přesněji. váhám jestli teda short-shifter nebo řazení z jiného, novejšího coupé :?: to ale nespěchá..

spousta dalších věcí nestojí za řeč :twisted:
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: black_sheep's coupe 1996

Příspěvek od black_sheep »

auto si také prošlo menší GO karoserie, protože jsem předtím neúspěšně bojoval s korozí. rozhodl jsem se to jednou a naposled zkusit pořádně. přes léto se celé auto odstrojilo, našli se schnilé místa, které nebyli pod plasty a koberci vidět, a vše se pořádně opravilo.

zadní lemy jsem nesehnal jinak, než v podobě celých boků. naštěstí v polsku nebyli tak drahé ani originál :hyu: a tak jsem pro ně zajel. když už jsem je ale doma měl, tak jsem se s klempířem domluvil, že je tam dáme celé a bude. 90 % svárů jsou tedy v originál místech, jen nad okny se to fiklo níž, aby byl kratší a lepší spoj. ten se nakonec místo kitování cínoval a výsledek je bomba! težko najít kde se to kitovalo a nebo kam až nakonec dělali rozstřiky.

že se stejné coupé dá sehnat za 30.000 korun je bohužel pravda, ale vzhledem k tomu že jsem na to auto už zatíženej tak jsem do něj peníze nasypal s tím že už si ho nechám napořád a snad mi bude ještě dělat radost. holt asi nemoc či co :twisted:
Přílohy
P8200304.JPG
P8200304.JPG (81.18 KiB) Zobrazeno 1921 x
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: black_sheep's coupe 1996

Příspěvek od black_sheep »

tak o víkendu jsem se pohrabal v lanovodech, nacpal jsem nějaké podložky do toho mechanismu a řadí mi to hned o něco lépe. nicméně bych nejraději vyměnil převodovku za novejší :lol:

pomalu se chystám dát auto do servisu na GO všech brzd, protože jsou už pěkne naprd a čeká mě kontrola na technické. pak mi mlátí čep řízení, a čeká mě taková měnší generálka klimatizace, která už zase nejede a už mě to sere.

zase minimálně dvacítka v prdeli, ale pak už bude auto v cajku, pokud to stihnu do měsíce než odhalím další nešvar :lol: teda ještě budu muset nechat lakovat zrcátka, který se loupou a loni už na ně nebyli penízky. jo a taky pokukuju po kožených sedačkách bez stop používání :lol:

ohledně toho výfuku: tak až urezne, tak si seženu buď další originál, kterej tam zase namontuju sám (jeden náhradní střední a první díl mám v garáži). ten zvuk to je paráda, nádherně tichoučký auto, a v otáčkách jen tak potichu zpívá, ne jako ten posr. imasaf, ten byl hlučnej i novej :lol: originál novej bude stát asi ranec, ale někdy tam zajedu se zeptat :mrgreen:
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
Bolo
*****
Příspěvky: 1598
Registrován: 29 pro 2007, 12:39
Bydliště: Čínský Těšín

Re: black_sheep's coupe 1996

Příspěvek od Bolo »

Tak já jedu na technickou ve čtvrtek, jsem zvědav co mi řeknou na ten výfuk a mám blbou geometrii, tak to asi ještě nechám seřídit. Já se tě jen zeptám Blacku. Sypeš do toho auta dost peněz, co budeš dělat, až tě smete nějaká stará bába ve feldě :mrgreen: To už ten výfuk potřebovat nebudeš že? :lol: Jinak brzdy uděláš sám a ložiska nezničíš, dělal jsem to před měsícem a když víš jak na to, tak je to brnkačka.A zadní je už tuplem zývačka.
Přílohy
kotouče2.jpg
kotouče2.jpg (121.67 KiB) Zobrazeno 1864 x
Bylo: Hyundai Coupé 1.6 1997
Hyundai Trajet 2.0 CRDI 2005
Hyundai Lantra 1.6 J2 kombi
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: black_sheep's coupe 1996

Příspěvek od black_sheep »

do toho se mi moc nechce, je tam potřeba rozebrat všechny třmínky, povyměnovat prachovky, pístky.. celý to rozhejbat, vyměnit brzdovku a pak až teprve kotouče a desky :-) vím jak to bejvá zasraně zarezlý. už jsem zvažoval i nabídku skoro-novejch brzd, koupit to komplet s těhlicí jako celek, ale když jsem zvážil co by to stálo a co přineslo, tak to vezmu celé nové a bude jistotka.

ohledně těch bab ve felicii, krádeží, krup a vandalů mám docela neklidný spaní; mít doma auto ve kterým je zasraně nasypáno a bez hodnoty, že se to ani nedá pojistit..

furt se dá koupit za třicet, takže to beru to tak že mam prostě auto za tři pětky a hafo peněz jsem hodil do kanálu (spíš si to snažím vnutit, hehe) to spíš už k tomu konkrétnímu kousku mám takovej vřelej vztah, ikdyž na scoupé to nemá to byl miláček 8) navíc je docela v cajku pořád, i přes 15 let a 190.000 km, takže se s tím dá žít. horší bylo, že do scoupé jsem sypal ale stíhalo se rozpadat rychleji :lol: coupé už je docela soudržný, jen jsem to začal moc hrotit a vyměnoval jsem až jsem vyměnil postupně... :twisted:
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: black_sheep's coupe 1996

Příspěvek od black_sheep »

ještě mě napadá, nevíš kde sehnat ty plechy za brzdy? mám je komplet děravý, poslední zrezlý díly na autě a chci je tam mít :lol: ani jsem se ještě neptal v hyundaii...

a poslední otázka: ty brzdice jsi lakoval čím? ja jsem měl barvu ve spray, žáruvzdornou, předtím jsem na lantře obrousil bubny docela poctivě, ale stejně se to po chvíli loupe :/
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
Bolo
*****
Příspěvky: 1598
Registrován: 29 pro 2007, 12:39
Bydliště: Čínský Těšín

Re: black_sheep's coupe 1996

Příspěvek od Bolo »

Ty plechy jsem jen natřel barvou na výfuky, ale lhoty je myslím dával nové. Já repasoval jen jeden brzdič a to byl tuším levý zadní (ta opravná sada stála cca 60kč takže pohoda). A ta barva je úplně obyčejná ve spreji. Když člověk nebrzdí, tak i vydrží :lol:
Bylo: Hyundai Coupé 1.6 1997
Hyundai Trajet 2.0 CRDI 2005
Hyundai Lantra 1.6 J2 kombi
Uživatelský avatar
Lhoty
Moderátor
Příspěvky: 1197
Registrován: 02 říj 2007, 10:32
Bydliště: Strakonice
Kontaktovat uživatele:

Re: black_sheep's coupe 1996

Příspěvek od Lhoty »

jj, plechy jsem dával já, někde jsem tu o tom i psal, origo hyundai, jinde je nedokázali sehnat, cena tuším 1000kč za kus
Lantra 1.8 J2 Wagon 1996
4 x Trabant 601 1970 - 1991
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: black_sheep's coupe 1996

Příspěvek od black_sheep »

hehe na jiný auto za ty peníze seženu kotouč :lol:
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
Lhoty
Moderátor
Příspěvky: 1197
Registrován: 02 říj 2007, 10:32
Bydliště: Strakonice
Kontaktovat uživatele:

Re: black_sheep's coupe 1996

Příspěvek od Lhoty »

jj :D kamarád kupoval na passata starýho kotouče,destičky a ještě něco, platil 1200 a stěžoval si, že je to drahý:)
Lantra 1.8 J2 Wagon 1996
4 x Trabant 601 1970 - 1991
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: black_sheep's coupe 1996

Příspěvek od black_sheep »

mno plechy fakt nikde nejsou. to mě teda.... grr!

alespoň si zlepším náladu koženejma sedačkama.

co myslíte, jsou hezčí celočerné kožené sedačky (originál z té mojí generace) nebo ty půlené šedivo-černé ze čtyřočka? :twisted:
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
Bolo
*****
Příspěvky: 1598
Registrován: 29 pro 2007, 12:39
Bydliště: Čínský Těšín

Re: black_sheep's coupe 1996

Příspěvek od Bolo »

upřímě, kdybych bydlel blíž, tak ty kožené sedačky ze 4 oka mám já :lol:
Bylo: Hyundai Coupé 1.6 1997
Hyundai Trajet 2.0 CRDI 2005
Hyundai Lantra 1.6 J2 kombi
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: black_sheep's coupe 1996

Příspěvek od black_sheep »

:lol: OK!

a černý nehceš za nějakou slušnou cenu? :lol: kupoval jsem je od hujera za trojku a za dobu co je mám se nijak nezhoršili, ale přesto bych je dal levnější :lol: ona mi je totiž koupila přítelkyně beze mě, a není takový detailista jako já :twisted:
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Odpovědět

Zpět na „Vaše auta / Club cars“