black_sheep's coupe 1996

Ukažte ostatním vaše auto a rozšiřte náš fan klub Hyundai. Pokud chcete, můžete napsat i recenzi.

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: black_sheep's coupe 1996

Příspěvek od black_sheep »

tak už to brzdí, už si to sedá. paráda. zkusil jsem ze 190 a slušný. zatím to netrápím, brzdil jsem opatrně. :lol:

akorát mě zase nasralo:

- větrák zase cvaká! uplně šíleně! uáá!
- vzadu to bouchá jak prase, co to zase je...
- startér nějak blbě zajíždí a zachrčí po nastartování. budu ho měnit. nemáte někdo?
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Reklama
 

Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: black_sheep's coupe 1996

Příspěvek od black_sheep »

tak jsem větrák vyměnil s lantrou a je klid. a v lantře mi nebylo blbý vzít tubu chemoprénu, hodně odhlučňovacího materiálu, celé to zalepit a je klid v obou autech :lol: :lol:
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: black_sheep's coupe 1996

Příspěvek od black_sheep »

tak ještě ten startér... koupím :P :mrgreen: máte?
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: black_sheep's coupe 1996

Příspěvek od mirpie »

na otázku z předchozí stránky mám názor jasný. Vzhledem k vloženým investicím nemalých částek do Coupe bych si Coupe nechal a Lantru prodal, byť za nevalnou cenu co asi ted má. Pořád to ale bude levnější než živit dvě auta (letní + zimní pneu, PHM, povinné ručení, opravy - a ty u auta daného stáří a nájezdu neustanou). Vložené investice do Coupe ti nikdo nezaplatí.
K tomu bouchání na zadku - koukni na táhla stabilizátorů, tlumiče + jejich uložení, případně zda nemlátí výfuk do nápravnice a neopomeň i zdánlivě samozřejmou věc, zda jsou správně dotažené matice kol.
Jo a jezdit v Coupe si představit umim, ale situace by byla stejná. Okamžitě prodat a koupit velké combi :-).
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
karlosino
*
Příspěvky: 71
Registrován: 18 čer 2008, 16:48
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: black_sheep's coupe 1996

Příspěvek od karlosino »

Ten startér nemusí být nutně vadný.Zkus ho nejprve rozebrat a vyčistit,bys nevěřil,kolik bordelu se tam za ty roky nanese.Pak už jedině nový,nebo repas.
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: black_sheep's coupe 1996

Příspěvek od mirpie »

na coupe se mi taky vyblil starter, akorát při cestě na svatební cestu....Z počátku pomohlo pár ran kladivem (aby se pohly uhlíky) a sem tam jsem nastartoval, pak už ale nepomohlo nic, jen stát z kopce a nahodit auto na dvojku s riskem že přervu rozvodák nebo odpálím katalyzátor, ale 300km od domova nebyla jiná možnost.
Po návratu jsem rovnou koupil jetej startér po repas a na parkovišti vyměnil. Ztrácet čas tím, že ho ještě budu otevírat nebo dávat někam na opravu....Já potřeboval za pár hodin zase jezdit.
Pokud může black auto odstavit na měsíc a má čas to zkoumat, tak proč ne... :-)
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: black_sheep's coupe 1996

Příspěvek od black_sheep »

lantru jsem za nevalnou sumu koupil, nic od ní nedal, takže milion za ní nechci :lol: prodávat se ji chystám jen co ji udělám kabátek :lol:

akorát coupé na normální jezdění prostě není, včera jsem s tím jel do Liberce 50 km a už to je prostě skoro veterán. jen nevím kam ho dám, nějakou garáž by to chtělo :-)

jinak právě jsem přijel z STK: bez závad :D/ :lol: 8) zdroje těch bouchání nenašli ani oni.. ](*,) napsali tam akorát těsnost výfuku - 8025 a skříň karoserie - 5104, což je "Na skříni karosérie (kabině řidiče) jsou poškození, narušující estetický vzhled, nikoli však její pevnost nebo funkci" :lol: :lol: ja jim dám že není hezká! :) na podzim půjde novej lak spodku ;-)
Naposledy upravil(a) black_sheep dne 01 črc 2011, 16:25, celkem upraveno 1 x.
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: black_sheep's coupe 1996

Příspěvek od black_sheep »

ad startér: vadnej asi nebude, ale pokud bude mít někdo z novějšího / zachovalejšího auta, pak ho klidně beru a výměnou to pořeším.

čistit a zkoušet něco se mi nechce, to by bylo jako ten větrák natřikrát a na to nemám nervy ani čas.. :lol: budu rád že se dokopu k vyndání jen jednou, i tak to bude asi boj. někde tu byla popsaná cesta jak k tomu... :lol:
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: black_sheep's coupe 1996

Příspěvek od black_sheep »

tak jsem dneska odekloval spodni plast palubky, ten megabakelit co rad rezonuje za urcitych okolnost. Z gumoveho tesneni jsem nadelal miniaturni kousky, ty jsem nalepil na kontaktni mista a udelal gumove podlozky pod srouby a je klidek. Ted jeste poresit zadni plato, na tech dirach u nas to poskakuje, pac tam je 1cm vule od tech gumovejch dorazu na zadnich dverich.
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
Bolo
*****
Příspěvky: 1598
Registrován: 29 pro 2007, 12:39
Bydliště: Čínský Těšín

Re: black_sheep's coupe 1996

Příspěvek od Bolo »

Ještě ohledně prodeje té lantry, když ji prodáš, budeš muset huntovat coupéčko (krátké trasy, zima-sůl atd.) to si do něho nemusel dávat ty peníze a jak by dosloužilo tak bys koupil z inzerce jiné atd.. :mrgreen: Živit 2 auta není takový problém. Pojistky se dneska daj udělat za slušné peníze, ty gumy taky nemusíš kupovat úplně nové, když vlastně ty km co najezdíš rozložíš mezi ty dvě auta, tím pádem ani s nima tolik nenajezdíš, takže snad i ty poruchy se nebudou tak rychle projevovat.
Jinak pokud ty dvě auta máš jako spotřebku, tak je zbytečné mít oba. Pokud je coupé mazlíček, tak je škoda ho huntovat...
Já bych třeba samotného trajeta nechtěl - do města to auto není za to mimo město naprostá paráda
coupé bych zase nechtěl na dlouhé trasy, ale do města a na blbnutí je to parádní, takže?... Měli dělat sonátu v kombíku už dávno a já bych měl jen jedno auto :mrgreen:
jinak sorry za OT, klidně mi to promaž :wink:
Bylo: Hyundai Coupé 1.6 1997
Hyundai Trajet 2.0 CRDI 2005
Hyundai Lantra 1.6 J2 kombi
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: black_sheep's coupe 1996

Příspěvek od black_sheep »

tohle téma je beztak kecací :-) takže to není OT. navíc máš pravdu co říkáš, a já to mám teď tak, že se rozhoduju jak změnit současnou situaci. coupé je mazel na víkendy a lantra na všednodenní ježdění, hlavně po centru města kde by mě 2.0 sežral uplně zbytečně. nicméně lantra teď pujde pryč, a chci tu alfinu.

a v souvislosti s tím se naskytla možnost ušetřit, kdybych měl jen jedno auto, a to coupé. ale o víkendu se mi to moc jako hlavní auto neosvědčilo: kufr sice vypadá větší ale klame otvorem hehe, do lantry toho dám víc protože má hlubší kufr. dozadu cpát lidi je takové, no, přinejmenším nepohodlné :lol: a bojím se s ním zaparkovat třeba někde u pole a jít pryč :lol: a navíc tu 156 fakt chci :oops: :lol:
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
Cserv
**
Příspěvky: 148
Registrován: 28 črc 2010, 08:03
Bydliště: Praha

Re: black_sheep's coupe 1996

Příspěvek od Cserv »

Zdravím, jak jsme se stěhovali z Liberce, tak nám tam zbyla garáž, jestli ji chceš, nebo sháníš stále, tak mi napiš SZ.
i30, 1.4 MPi DOHC CVVT, Comfort, Shine Red, Korea
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: black_sheep's coupe 1996

Příspěvek od black_sheep »

tak jsem pročistil a promazal táhla stěračů po vzoru lantry. koukám do tabulky a eviduji v ní 50 různých oprav, kdy se mnohdy dělalo třeba 10 věcí naráz. šílené. kdybych lantru letos neprodal, bude to uplně stejný, starej hyundai už nikdy víc

P.S.: leda pro srandu něco skoro zadarmo :lol:
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: black_sheep's coupe 1996

Příspěvek od black_sheep »

máte někdo coupé RD s originál kolama a s podložkama? min. dozadu bych je asi dal, když budu mít zaručený kvalitní materiál, pevnostní šrouby.. jakou máte šířku? a jak to vypadá? máte fotky? díky...
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
Marek_PD
***
Příspěvky: 705
Registrován: 29 črc 2007, 16:58
Bydliště: Prievidza SK

Re: black_sheep's coupe 1996

Příspěvek od Marek_PD »

jeden člen tu na fore ma podložky myslim že vpredu aj vzadu ale vobec netušim ake...
2435637_1.jpg
2435637_1.jpg (157.85 KiB) Zobrazeno 1178 x
2435637_2.jpg
2435637_2.jpg (155.37 KiB) Zobrazeno 1178 x
aktuálne: Alfička 166 2,4 JTD
moja ex: Adelka X-3 1,3 62kW
/-/v rodine: Accent 2005+Accent 2011+i20
Odpovědět

Zpět na „Vaše auta / Club cars“