Vysoká spotřeba

Moderátoři: Lukino, Moderátoři

Uživatelský avatar
proman
*
Příspěvky: 17
Registrován: 22 zář 2006, 20:32

Vysoká spotřeba

Příspěvek od proman »

Společně s mechaniky od Hyundae, přemýšlíme co by mohlo způsobovat zvýšení spotřeby u Sonaty 3,0 V6, kdy po výměně váhy vzduchu vzrostla spotřeba na dálku - 16,6 litrů /100. Což je nesmysl. Má někdo zkušenosti, nebo může poradit jiné kroky pro zjištění problému? Lamda sondy jsou v pořádku.
Díky
Reklama
 

ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Příspěvek od ivan »

Píšeš ve Svém příspěvku,že spotřeba se zvýšila až po výměně váhy vzduchu,tak zkuste jinou!!! :o
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
kiko
*
Příspěvky: 12
Registrován: 10 úno 2006, 10:49
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od kiko »

Tak ja, ako laik si myslim, že ste vymenily "dôležitú" súčasť riadenia motora. A aby ste to uviedli do "normalu" musite resetovať riadiacu jednotku.
Do normalu sa to dostane aj bez resetu, ale bude to dlho trvať. A resetom sa nič nepokazi, skôr sa motoru polepši. Ale je to môj laický názor.
Felotron

Příspěvek od Felotron »

a proc jste tu vahu menili?
Uživatelský avatar
proman
*
Příspěvky: 17
Registrován: 22 zář 2006, 20:32

Spotřeba

Příspěvek od proman »

Reset jsem udělal, ale nepomohlo to. Váhu jsem měnil protože dle diagnostiky byla špatná, a auto mělo nepravidelné výpadky tahu, dusilo se, apod. Po výměně šlape dobře, jen ta spotřeba. Koupil jsem ji na vrakáči, prý také z 3,0 motoru. Nová stojí 20.000,-. Tak nejsem blázen. Zkouším najít podle výr. čísla, jestli není ta váha z jiného obsahu, ještě že jsou u nás v Hyundai tak ochotný a pomáhají mi najít tu chybu. Jen mě napadlo, jestli někdo z Vás neměl podobný problém.
Každopádně díky za typy.
Felotron

Příspěvek od Felotron »

A vis urcite, ze ty lambdy jsou OK??? Protoze obvykle kdyz zdechne vaha, tak se odporouci zahy i lambdy... (vic se vstrikuje, dohoriva to ve vyfuku a ta lambda ma makat pri teplote kolem 350˚C ...a to je daleko prekroceny)

http://www.gpl.cz/lambda_sonda.htm
Uživatelský avatar
proman
*
Příspěvky: 17
Registrován: 22 zář 2006, 20:32

Příspěvek od proman »

Zítra jedu znova na emise, tam by to měli zjistit snad už s určitostí. Tak uvidím.
Každopádně díky.
quasimodo
Příspěvky: 2
Registrován: 22 říj 2006, 15:09

Příspěvek od quasimodo »

proman píše:Zítra jedu znova na emise, tam by to měli zjistit snad už s určitostí. Tak uvidím.
Každopádně díky.
Chtel bych se zeptat jak to dopadlo.mam stejny problem,ale me ta spoítreba stoupla z niceho nic na cca 15l/100:(

A jeste jsenm se chtel zeptat jak se resne ridici jednotka
Uživatelský avatar
Tomino82
**
Příspěvky: 180
Registrován: 04 čer 2006, 22:08
Bydliště: Kladensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomino82 »

já jedu na výměnu váhy vzduchu zítra, mrknu pak na spotřebu a dám info. Ale jak už tu někdo řekl, rozhodně pak restart ECU a když ani to nepomůže, tak ty lambdy
Hyundai Sonata 16V 2.0 rv97
Kladensko
Uživatelský avatar
proman
*
Příspěvky: 17
Registrován: 22 zář 2006, 20:32

Příspěvek od proman »

Emise nic nezjistily, jsem ještě objednán ke speciální diagnostice, která s určitostí určí zda-li jsou ty lambda sondy fuč. Restart ECU jsem dělal teď, když jsem měnil vzduchový filtr, ten také na 100% měl vliv na spotřebu. Restart ECU je popsaný, nebo odkaz na něj, na tomto fóru ve starších zprávách. Musíš to projít.
Až budu kompletně hotov, tak podám info.
Uživatelský avatar
proman
*
Příspěvky: 17
Registrován: 22 zář 2006, 20:32

Příspěvek od proman »

Tady jsem Ti našel ten odkaz, kde se dozvíš jak resetovat ECU.
http://old.prelude.cz/data/ecu_reset.htm
Uživatelský avatar
Tomino82
**
Příspěvky: 180
Registrován: 04 čer 2006, 22:08
Bydliště: Kladensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomino82 »

na spotřebu má taky vliv škrtící klapka, at ti to napichnou na pocitac a technik ti musi presne seridit tak, abys ji mel kolem 550-650. Já to tam měl např. kolem 950, tak se divil, kterej vůl to tak nastavil a vrátil do normálu :)
Hyundai Sonata 16V 2.0 rv97
Kladensko
Uživatelský avatar
proman
*
Příspěvky: 17
Registrován: 22 zář 2006, 20:32

Příspěvek od proman »

Tvůj nápad se škrtící klapkou jsem přednesl v Hyundai a tam mi řekli, že nastavit nejde. Nastavená je už prý od výrobce, oni jen zjistí jestli funguje snímač.
Teď babo raď.
Uživatelský avatar
Tomino82
**
Příspěvky: 180
Registrován: 04 čer 2006, 22:08
Bydliště: Kladensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomino82 »

blbost, jistě že nastavit jde :)))
jen je to od výrobce pokapané barvou, aby s tím nikdo nehýbal. Pokud ale ano, je zcela možné, že to nastavil špatně (můj případ, předchozí majitel byl asi pěkný hovado), takže jsme to tam ručně nastavili a šlape to jak má. Také však může být špatný snímač polohy škrtící klapky, ale víceméně mám takové zkušenosti, že v autorizovaným servisu jsou samý trubky a uměj z tebe akorát dostat prachy, nejlepší je nějaký rodinný servis, kde ti sám majitel skáče kolem auta a věnuje se ti zcela maximálně.
Hyundai Sonata 16V 2.0 rv97
Kladensko
Uživatelský avatar
proman
*
Příspěvky: 17
Registrován: 22 zář 2006, 20:32

Příspěvek od proman »

Taky mě napadlo zeptat se někde jinde (u soukromníka). Ten mi ale řekl to samé. Maximálně může zjistit nějaké procentuelní nastavení. Snímač je v pořádku, protože jsem byl dvakrát na diagnostice a chybu nehlasil. Tak nevím, ještě se poptám. Každopádně díky za info.
Odpovědět

Zpět na „SONATA“