WolfNCU

Evropský nástupce Sonaty

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
achiles
**
Příspěvky: 150
Registrován: 20 srp 2013, 13:43

Re: WolfNCU

Příspěvek od achiles »

2robertbulko> co je zac ten soubor "jupiter.exe"? Ja jsem si s tim hral vcera v ceedovi snad 3 hodiny a nerozbehal jsem to. Hlavne jsem hledal nejaky soft na WinCE, ktery by dokazal detekovat GPS port misto wolfa, ale nic neslo spustit (i kdyz to bylo pro MIPS procesory).

zkousel jsem i killovat vsechny procesy, ale nic nepomohlo (mozna je treba pred tim zapnout navigaci, nevim). V te verzi od tpm je v davkovych souborech pred spustenim navigace toto> Kill("yn_position.exe"), nicmene my tam zadny takovy proces nemame.
Kia cee'd SW II (2013) bílá, 1.6 GDI 99KW, exclusive + p. Ultra 3
Reklama
 

Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re: WolfNCU

Příspěvek od robertbulko »

achiles píše:2robertbulko> co je zac ten soubor "jupiter.exe"? Ja jsem si s tim hral vcera v ceedovi snad 3 hodiny a nerozbehal jsem to. Hlavne jsem hledal nejaky soft na WinCE, ktery by dokazal detekovat GPS port misto wolfa, ale nic neslo spustit (i kdyz to bylo pro MIPS procesory).

zkousel jsem i killovat vsechny procesy, ale nic nepomohlo (mozna je treba pred tim zapnout navigaci, nevim). V te verzi od tpm je v davkovych souborech pred spustenim navigace toto> Kill("yn_position.exe"), nicmene my tam zadny takovy proces nemame.
"jupiter.exe" - myslím, že zabezpečuje COM port pre GPS a navigáciou.
Naposledy upravil(a) robertbulko dne 24 srp 2014, 16:40, celkem upraveno 1 x.
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re: WolfNCU

Příspěvek od robertbulko »

tpm píše:Nedá mi to, I keď som si povedal že už na nič reagovať nebudem. Takto sa určite porty nemenia, nemá zmysel to komentovať. A to že Navitel, zobrazuje COM 4,neznamená to že ho používa Wolf, čo som už popisoval dávnejšie. Ono toho treba trošku viac spraviť, hlavne za compom A nie V aute. :)
Tak nám pomôž, keď už si nás nažhavil. :P
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
tpm
*
Příspěvky: 37
Registrován: 06 čer 2011, 21:31
Bydliště: Prešov

Re: WolfNCU

Příspěvek od tpm »

robertbulko píše:
tpm píše:Nedá mi to, I keď som si povedal že už na nič reagovať nebudem. Takto sa určite porty nemenia, nemá zmysel to komentovať. A to že Navitel, zobrazuje COM 4,neznamená to že ho používa Wolf, čo som už popisoval dávnejšie. Ono toho treba trošku viac spraviť, hlavne za compom A nie V aute. :)
Tak nám pomôž, keď už si nás nažhavil. :P
Ok, možno to budem ešte lutovať. Ale riesiť to budem len s "achiles", on vvzerá v pohode.
achiles budem ta kontaktovať cez SZ.
ix35 Premium 184PS
8,5 l/100km
Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re: WolfNCU

Příspěvek od robertbulko »

tpm píše:Ok, možno to budem ešte lutovať. Ale riesiť to budem len s "achiles", on vvzerá v pohode.
achiles budem ta kontaktovať cez SZ.
Nechem byť drzí, ale upravovať Wolfa pre i40 s majiteľom vozidla KIA cee'd... ušlo mi niečo??? :P
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
tpm
*
Příspěvky: 37
Registrován: 06 čer 2011, 21:31
Bydliště: Prešov

Re: WolfNCU

Příspěvek od tpm »

Moje uploady funguju na navigaciah LG LAN8900EKSL. takže i40, ake mate ročníky výroby. Poslite mi to cez SZ.
ix35 Premium 184PS
8,5 l/100km
Uživatelský avatar
achiles
**
Příspěvky: 150
Registrován: 20 srp 2013, 13:43

Re: WolfNCU

Příspěvek od achiles »

ty navigace budou vevnitr temer stejne (ceed = i30 v jinem kabatu). i40 bude velice podobna.

kia Ceed (2012+) - LG LAN2050EKJD
hyundai i30 (2012+) - LG LAN1090EHGD
hyundai i40 (2012+) - LG LAN1100EHVF
hyundai veloster (2011+) LG LNC1200EEFS
hyundai ix35 (2010+) - LG LAN8900EHLM, LG LAN3100EHLM (asi facelift)
kia optima (2010+) - LG LAN1100EKTF, (facelift je pravdepodobne LAN2100EKTF)
kia sportage III (2010+) - LG LAN8900EKSL
hyundai santa fe (2013+) LG LAN2100EHDM


co jsem nasel k tomu procesu pro originalni navigacni software, ktery je treba zabit pro uvolneni COM portu, tak:
sportage, ix35, optima maji ten soubor yn_position.exe a pak GPS normalne funguje
i30,i40,ceed,veloster,santafe maji jupiter.exe, ale po killnuti se GPS jakoby uvolni na portu COM3 (38400), ale bez signalu. Resi se to na vicero forech, ale nikdo s tim zatim nepohnul :(

-----------------------------------------------------------------------------------------
EDIT> tak jsem jeste trochu zapatral, jak to s tema navigacema je.

existuje nekolik GPS protokolu:
- SIFR (vetsina softu neumi, komunikuje binarne),
- NMEA (standard, komunikuje textove, vyuziva ho vetsina navigaci - igo, navitel, wolfncu...)
- HIPPO (cip Trimble - toto je pravdepodobne v nasich starych navigacich (LAN8900Exxx)).

na a na nasich novych navigacich (2012+) je asi jiny GPS cip, ktery pouziva jeste nejaky uplne jiny protokol- "DR lib" ?

igo8 podporuje i HIPPO, tak funguje OK, ale Navitel umi jen NMEA, takze potrebuje ovladac (DemoDriver.dll od uzivalele Kirrrilka), ktery prevede HIPPO na NMEA a vytvori dva virtualni porty - COM 4 a 6. Navitel si ho pred spustenim zavadi pres MortScript resp. DriverInstaller.exe (po restartu navigace by se ovladac nemel nacist znovu)


Nasel jsem dva pripady, kdy nekdo rozbehal alternativni navigaci na novych zarizenich.
1) uživatel Menavrus - http://kiaclub.ru/forum/showthread.php?t=15718, ktery vyvinul cely novy "firmware", ale chce za to zaplatit (50$). Neni tam zadny zavadec ve stylu WolfNCU nebo IPT, ale nahrazuje rovnou systemove soubory. Pro nove navigace vytvoril i prave driver, ktery funguje s novym GPS cipem. FW je jen pro urcite navigace (8900,2100,1200), ale rekl, bych, ze to bude dost kompatibilni, pripadne by to dokazal upravit.
2) uzivatel Gsoft - funguje mu to v Kia Optima 2014, ktera ma uz take novou navigaci (https://www.youtube.com/watch?v=v8_UcL_xNkM). Nikde nepise, jak to udelal, ale dlouho nad tim take laboroval s ruznymi postupy typu DemoDriver.dll, wolfcomagent, vypinani procesu v ruznych poradi atd. V jednom prispevku to snad nekomu nabizel za penize, ale mam takovej dojem, ze ten driver ma asi taky od Menavrus.


budu nad tim jeste asi chvili badat, resp. procitat internet, ale uz jsem s tim zabil vazne dost casu a vysledek se zda zatim v nedohlednu.
Kia cee'd SW II (2013) bílá, 1.6 GDI 99KW, exclusive + p. Ultra 3
tpm
*
Příspěvky: 37
Registrován: 06 čer 2011, 21:31
Bydliště: Prešov

Re: WolfNCU

Příspěvek od tpm »

Prikladam, text, od mojho znameho zo zahranicneho fora, s ktory som pracoval na wolfe pre ix35.
On je majitelom Kia sportage a ja ix35. Robili sme to paralelne, kazdy pre svoju znacku.
Cize ak mate model vyroby 2013 a viac, mate zatial smolu.

Kód: Vybrat vše

The Hyundai and Kia 2013/2014 as though they have a similar new hardware.
Pretty much your friend can not see the GPS because the technicians Hyndai and Kia have blocked this option because no one upgraded the original maps in the Navigator.
And they all use alternative browsers such Navitel, iGO8, 7Ways etc ... updating maps and ignoring the original.
There is a way to unlock the Navigator and change the original firmware 7.4.5 in Menavrus 7.4.5, but it is an invasive technique because you have to install it inside the original Navigator.
I'm studying how to activate it from a USB stick without installing anything on Navi original.
Menavrus is an 'alternative but has just come out so full of "bugs" and recommend to your friend to wait until you are 100% certainty before entering programs that can bring surprises.
I am attaching what he can do this for both Menavrus For Hyundai Kia 2013/14
ix35 Premium 184PS
8,5 l/100km
Uživatelský avatar
Beri
**
Příspěvky: 253
Registrován: 26 led 2014, 09:30

Re: WolfNCU

Příspěvek od Beri »

Díky za vyčerpávající odpověď.
Trochu OT: Ať se pánové nediví, že si nikdo nechtěl aktualizovat originál navigaci, když nejsou schopni poskytnout aktuální mapové podklady. Už jsem si všiml několika křižovatek, které jsou cca 4-5 let nové/změněny (kruháč, mimoúrovňová apod.) a to nemluvím o nových úsecích a oni nejsou schopni tohle aktualizovat i kdyby s roční prodlevou...
Na světě je určitě spousta expertů, kteří dokážou jejich ochranu obejít, jen to chce chvilku času.
Hyundai i40 CW, Premium, 1,7 CRDi, 100kW, 6A/T
Uživatelský avatar
condor
*
Příspěvky: 79
Registrován: 27 led 2014, 20:09

Re: WolfNCU

Příspěvek od condor »

Beri píše:Díky za vyčerpávající odpověď.
Trochu OT: Ať se pánové nediví, že si nikdo nechtěl aktualizovat originál navigaci, když nejsou schopni poskytnout aktuální mapové podklady. Už jsem si všiml několika křižovatek, které jsou cca 4-5 let nové/změněny (kruháč, mimoúrovňová apod.) a to nemluvím o nových úsecích a oni nejsou schopni tohle aktualizovat i kdyby s roční prodlevou...
Na světě je určitě spousta expertů, kteří dokážou jejich ochranu obejít, jen to chce chvilku času.
Muzeme se spojit. Stravil jsem nekolik casu s jejich kontaktem na FB, ktery sliboval a sliboval. Pak jakysi manazer z Prahy HYU me rekl, ze jsem sam a ze to resit nebudou. Mapy jsou plne nesmyslu. Stare useky 8 let. Useky ktere neexistuji tam jsou, nebo tam sice useky jsou ale neumi po nich navigovat.
Santa Fe, 4x4, Nafta, r.v.2013
Uživatelský avatar
skuči
**
Příspěvky: 244
Registrován: 22 říj 2014, 19:58
Bydliště: Kolín

Re: WolfNCU

Příspěvek od skuči »

tak se s vámi musím podělit o zkušenost s touto vychytávkou... prvotní pokud skončil fiaskem, jednak mi nefungovalo přehrávání videí, ale ani NAVI, CD a ani USB. Naštěstí po půl hodině zamknutém autě vše zmizlo...

tímto chci mockrát poděkovat robertbulko za trpělivost a informace. Rada pro Vás, čtěte pozorně bod po bodu, pak vše půjde... já udělal někde chybu a proto to nešlo, po pár informací právě od robertbulko jsem šel na druhý pokus a ten během 10min. byl úspěšný...

Pak jsem si ještě stáhnul program Pazera Free Converter, která převádí videa do formátu MPEG-1, aby vše fungovalo tak jak má a bez sekání... ;)

https://www.youtube.com/watch?v=YEH5Xuz ... zkUwFKuYmA
Obrázek Spotřeba HYUNDAI i40 1,7 CRDi 100 kW / 136 HP
Premium White Crystal - manuál, černá kůže
Hyus
*
Příspěvky: 11
Registrován: 19 pro 2014, 18:00

Re: WolfNCU

Příspěvek od Hyus »

achiles píše:ty navigace budou vevnitr temer stejne (ceed = i30 v jinem kabatu). i40 bude velice podobna.

kia Ceed (2012+) - LG LAN2050EKJD
hyundai i30 (2012+) - LG LAN1090EHGD
hyundai i40 (2012+) - LG LAN1100EHVF
hyundai veloster (2011+) LG LNC1200EEFS
hyundai ix35 (2010+) - LG LAN8900EHLM, LG LAN3100EHLM (asi facelift)
kia optima (2010+) - LG LAN1100EKTF, (facelift je pravdepodobne LAN2100EKTF)
kia sportage III (2010+) - LG LAN8900EKSL
hyundai santa fe (2013+) LG LAN2100EHDM

.
presne ako pises
http://archiwumallegro.com.pl/hyundai+i ... 18895.html

tu je napr. pre I30 na stitku uvedene LAN1090... ale na poslednom obrazku je uz uvedene LAN8900
ked poliakom napises tak ti poslu aj info a podla technika je napr. v tomto GPS modul SIRF Star IV (januar 2014) starsi predchadzajuci model mal SIRF Star III
Uživatelský avatar
Paroh16
Příspěvky: 2
Registrován: 11 úno 2015, 08:11

Re: WolfNCU

Příspěvek od Paroh16 »

robertbulko píše:
sankakofi píše:Ahoj jsem zde nový a vlastním také vůz i40.Tento software mne velice zaujal,ale po stáhnutí a rozbalení v něm nemohu spustit návod na instalaci.Píše to,že soubor je neznámého formátu a má 0 bajtů.Můžete mi prosím někdo poslat odkaz kde bych návod stáhnul nebo na email sankakofi@seznam.cz?
Děkuji Vám všem
Máš to v pošte. :wink:
Prosím, mě taky... Čtu tu jak to tu všichni máte, ale ten návod je opravdu nějaký poškozený... Můj mail je Paroh16@seznam.cz Díky moc ;-)
Hyundai i40 1.7CRDi 100kW white STYLE
Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re: WolfNCU

Příspěvek od robertbulko »

Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
snake.d
*
Příspěvky: 29
Registrován: 08 zář 2010, 17:07

Re: WolfNCU

Příspěvek od snake.d »

skuči píše:tak se s vámi musím podělit o zkušenost s touto vychytávkou... prvotní pokud skončil fiaskem, jednak mi nefungovalo přehrávání videí, ale ani NAVI, CD a ani USB. Naštěstí po půl hodině zamknutém autě vše zmizlo...

tímto chci mockrát poděkovat robertbulko za trpělivost a informace. Rada pro Vás, čtěte pozorně bod po bodu, pak vše půjde... já udělal někde chybu a proto to nešlo, po pár informací právě od robertbulko jsem šel na druhý pokus a ten během 10min. byl úspěšný...

Pak jsem si ještě stáhnul program Pazera Free Converter, která převádí videa do formátu MPEG-1, aby vše fungovalo tak jak má a bez sekání... ;)

https://www.youtube.com/watch?v=YEH5Xuz ... zkUwFKuYmA

Prosím tě potřeboval bych poradit i když to převedu do MPEG-1tak mi to hlásí chybu kodeku .... něco s rozlišením :-(
Odpovědět

Zpět na „i40“