Koroze střechy

Evropský nástupce Sonaty

Moderátor: Moderátoři

RacerSK
**
Příspěvky: 181
Registrován: 28 led 2017, 20:50
Bydliště: Bratislava

Re: Koroze střechy

Příspěvek od RacerSK »

Dam sem este moje foto:

1. celne sklo/ strecha, dnes som dostal kamen bola to celkom supa, toto som nereklamoval a ani nebudem - nemam preco....je tam odlupnuty lak farba ostala, objednal som si korekcnu farbu.
Obrázek

2. zadne dvere/ blatnik, toto som reklamoval 2x, je to stare asi 1,5 tyzdna a je to na plech... odpoved bola od kamienku - mechanicke poskodenie: toto vyjadrenie vcelku chapem ale aj tak som nastvany na krehkost / odolnost laku :-#
Obrázek

3. predne svetlo/ naraznik, toto som reklamoval 2x, 1x zamietnute ako mechanicke poskodenie od kamienku :roll: , 1x cakam este na vyjadrenie, moj nazor je to v mieste a na strane tak a aj to vyzera tak ako keby ten lak praskol a nadul sa alebo je to poskodenie pri vyrobe auta.... :-k
Obrázek
i40 combi 1,7 manual CRDi PREMIUM 2015

HYUNDAI je uplna katastrofa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Reklama
 

RacerSK
**
Příspěvky: 181
Registrován: 28 led 2017, 20:50
Bydliště: Bratislava

Re: Koroze střechy

Příspěvek od RacerSK »

Odfotil som to este raz dnes rano,

Strecha: stacilo dnes rano zotriet prstom namrazu a som na cistom plechu ( som zvedavy kedy to zacne hrdzaviet, korekcny set laku budem mat az v utorok ).
Obrázek

Naraznik / svetlo: nech mi nikto netvrdi ze je to od kamienka, to by bolo asi nieco aj na spodku svetla a to je neposkodene (na foto to nie je dobre vidiet ale to poskodenie laku je uplne na konci tej hrany , uplne vzadu v skare medzi svetlom a naraznikom ) [-X .

Obrázek
i40 combi 1,7 manual CRDi PREMIUM 2015

HYUNDAI je uplna katastrofa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
RacerSK
**
Příspěvky: 181
Registrován: 28 led 2017, 20:50
Bydliště: Bratislava

Re: Koroze střechy

Příspěvek od RacerSK »

Pre porovnanie, toto je moja 10 rocna Toyota auris, na aute najdete poskodenia od kamienkov na prednej kapote a tak isto na streche na hrane ako je celne sklo, nemam odlupnutia laku na narazniku a ani po bokoch auta. Auto ma 10r a nezatieral som jamky po kamienkoch niektore su jemne skorodovane niektore vobec, rozdiel je v tom ze je vidiet zakladovku a nie holy plech a predpokladam ze antikorozna ochrana je asi o niecom inom ako u :hyu:, tak isto poskodenia od kamienkov nie su take velke ako na :hyu: a uz vobec tam nie je taka obrovska korozia ako ukazuje zakladatel tohto vlakna na foto... ](*,)

strecha:
Obrázek

kapota:
Obrázek
i40 combi 1,7 manual CRDi PREMIUM 2015

HYUNDAI je uplna katastrofa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
kosino
*
Příspěvky: 29
Registrován: 15 úno 2017, 12:21

Re: Koroze střechy

Příspěvek od kosino »

Tak stanovisko ze servisu je že je to způsobené mechanicky. Takže neuznáno :(
i40 Premium 1,7 CRDi 8/2015
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: Koroze střechy

Příspěvek od black_sheep »

nojo, to je ta rostoucí kvalita :hyu:
koroze je konkrétně fakt, proč jsem začal korejce nenávidět. další věc ty příšerné podvozky a nepřesné řízení, když jsem získal zkušenosti s jinými značkami, tak bych zpět už nikdy nešel... celé to korunují agresivní seběvědomou reklamou, která útočí na koho může.

nemáš třeba opačnou zkušenost? tj. že jsi na hyundai přešel z jiné značky?

já byl bych hodně naštvaný a pohrozil jim, že napíšu například do Světa motorů, kde by o to moc rádi napsali reportáž. případně i jiná motoristická média moc rádi rozeberou. jak že to je s tou kvalitou... opravdu to není normální, na 17 staré lancii střední třídy, kterou jezdím jen po městě, tak mám už třetím rokem odřený blatník až na kov. je to Ital! a na blatníku stále ani ďubka rzi... takže o nějakých kamínkách by mi mohli povídat... nehledě na to, že ani po 340 tisících km nejsou ty hrany takhle omlácené, a to už je lak celkově celkem mizerný. mám i jiná auta ve stáří kolem 10 let, nic podobného se u nich neopakuje, a není to premiovka jako BMW ani Mercedes.
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
kosino
*
Příspěvky: 29
Registrován: 15 úno 2017, 12:21

Re: Koroze střechy

Příspěvek od kosino »

Takže lakování celé střechy v origo servisu je 12000,-. Nabídli mi, že to celé mohou udělat na havarijní pojistku, takže by mě to stálo 5000 na spoluúčasti. Další možnost je polepit kus střechy černou lesklou autofolií a pod folii to zakápnout korečním lakem, takže se jakoby opticky prodlouží okno a hrana bude víc chráněná, jde jen o to, jestli se ta rez bude pod folií zvětšovat, nebo zůstane tak jak je.

Jaký máte názor na to s tou folií? Mě se to docela líbí, protože původně jsem celou střechu chtěl nechat potáhnout do transparentní, ale ten černý pruh by nevypadal asi úplně zle...
i40 Premium 1,7 CRDi 8/2015
kosino
*
Příspěvky: 29
Registrován: 15 úno 2017, 12:21

Re: Koroze střechy

Příspěvek od kosino »

Přešel jsem z 10 let starého seatu a ke koncernu se vrátit nehodlám. Možná je to o tom jaký na tebe vyjde kus, ale být s autem každý měsíc v servisu, řešit že tam něco bouchá a klepe, nehledě na cenách servisu a dílů... přecházel jsem hlavně kvůli prostoru, protože máme ještě Octavii 3 a s i40 se to rozhodně nedá srovnávat. To co mi nabídla i40 se škodovka nedostane ani z poloviny, to samé pak v otázce peněz.

black_sheep píše:nojo, to je ta rostoucí kvalita :hyu:
koroze je konkrétně fakt, proč jsem začal korejce nenávidět. další věc ty příšerné podvozky a nepřesné řízení, když jsem získal zkušenosti s jinými značkami, tak bych zpět už nikdy nešel... celé to korunují agresivní seběvědomou reklamou, která útočí na koho může.

nemáš třeba opačnou zkušenost? tj. že jsi na hyundai přešel z jiné značky?

já byl bych hodně naštvaný a pohrozil jim, že napíšu například do Světa motorů, kde by o to moc rádi napsali reportáž. případně i jiná motoristická média moc rádi rozeberou. jak že to je s tou kvalitou... opravdu to není normální, na 17 staré lancii střední třídy, kterou jezdím jen po městě, tak mám už třetím rokem odřený blatník až na kov. je to Ital! a na blatníku stále ani ďubka rzi... takže o nějakých kamínkách by mi mohli povídat... nehledě na to, že ani po 340 tisících km nejsou ty hrany takhle omlácené, a to už je lak celkově celkem mizerný. mám i jiná auta ve stáří kolem 10 let, nic podobného se u nich neopakuje, a není to premiovka jako BMW ani Mercedes.
i40 Premium 1,7 CRDi 8/2015
RacerSK
**
Příspěvky: 181
Registrován: 28 led 2017, 20:50
Bydliště: Bratislava

Re: Koroze střechy

Příspěvek od RacerSK »

kosino píše:Takže lakování celé střechy v origo servisu je 12000,-. Nabídli mi, že to celé mohou udělat na havarijní pojistku, takže by mě to stálo 5000 na spoluúčasti. Další možnost je polepit kus střechy černou lesklou autofolií a pod folii to zakápnout korečním lakem, takže se jakoby opticky prodlouží okno a hrana bude víc chráněná, jde jen o to, jestli se ta rez bude pod folií zvětšovat, nebo zůstane tak jak je.

Jaký máte názor na to s tou folií? Mě se to docela líbí, protože původně jsem celou střechu chtěl nechat potáhnout do transparentní, ale ten černý pruh by nevypadal asi úplně zle...
Tak moj nazor:
Ak to das na havarijnu poistku, tak si pokazis bonus ( aspon myslim ), len preto ze :hyu: ta ma na haku, a keby ti to dali na zaruku tak o dostanu zaplatene tak ci tak.
Za 5000KC ti to nastrieka hocijaky neautorizovany servis + a ako tak vidime si dovolim tvrdit ze kvalitnejsie, tym chcem povedat ze ak ti to v servise :hyu: nastriekaju ako z vyrobi, tak to si mozu nechat :lol:
Ak nalepis na hento foliu, tak ti to bude hrdzaviet dalej, musel by si to miesto uplne ocistit / osetrit aby tam nebola hrdza. A ako neviem ci by som bol OK s pocitom ze :hyu: ma odpalkuje prec a ja si musim dat foliu na auto lebo .... ](*,)
i40 combi 1,7 manual CRDi PREMIUM 2015

HYUNDAI je uplna katastrofa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Re: Koroze střechy

Příspěvek od bony »

kosino píše:Tak stanovisko ze servisu je že je to způsobené mechanicky. Takže neuznáno :(
Pokud jsi si jisty ze to neni od kamenu potom znalce, garantuji ze on pozna zda doslo k narazu kamene nebo neceho jineho. Okem tk neuvidis ale tim co pouziva znalec k vypracovani posudku uz ano.

Odeslano
kosino
*
Příspěvky: 29
Registrován: 15 úno 2017, 12:21

Re: Koroze střechy

Příspěvek od kosino »

Je možné že to je od kamínků, ale nesouhlasím s tím aby se to takhle rozlézalo... určitě u rok a půl starého auta. Zkusím přímo importéra, máte někdo kontakt?
i40 Premium 1,7 CRDi 8/2015
RacerSK
**
Příspěvky: 181
Registrován: 28 led 2017, 20:50
Bydliště: Bratislava

Re: Koroze střechy

Příspěvek od RacerSK »

V tom salone :hyu: kde ti to bolo zamietnute, trvaj na tom ze nesuhlasis a nech to poslu na vyjadrenie importera v CR.
i40 combi 1,7 manual CRDi PREMIUM 2015

HYUNDAI je uplna katastrofa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
kosino
*
Příspěvky: 29
Registrován: 15 úno 2017, 12:21

Re: Koroze střechy

Příspěvek od kosino »

Můžu se zeptat, jestli nevíte co stojí znalecký posudek? nikde jsem to nenašel... už rozjíždím komunikaci přímo s centrálou Hyundai, tak uvidíme co se bude dít. Jen asi pokud to vyhádám a budou lakovat celou střechu, tak už ten lak asi nebude tak "kvalitní" jako z výroby co? Jak by to bylo se zárukou kdybych to třeba nechal přelakovat jinde?
i40 Premium 1,7 CRDi 8/2015
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Re: Koroze střechy

Příspěvek od bony »

kosino píše:Můžu se zeptat, jestli nevíte co stojí znalecký posudek? nikde jsem to nenašel... už rozjíždím komunikaci přímo s centrálou Hyundai, tak uvidíme co se bude dít. Jen asi pokud to vyhádám a budou lakovat celou střechu, tak už ten lak asi nebude tak "kvalitní" jako z výroby co? Jak by to bylo se zárukou kdybych to třeba nechal přelakovat jinde?
Posudek pocitek od 3000-7000,- mrkni se na http://datalot.justice.cz/justice/repzn ... m?OpenForm vyhledej zavolej a domluv se. Kazdopad e pokud je to od kaminku, a neosetril jsi to hned budes mit problem.

Odeslano
kosino
*
Příspěvky: 29
Registrován: 15 úno 2017, 12:21

Re: Koroze střechy

Příspěvek od kosino »

ono to nebylo vidět dokud se to neumylo... bojím se že za půl roku tam budou velký fleky... od kamínku to může být, ale není to přece normální...
i40 Premium 1,7 CRDi 8/2015
kosino
*
Příspěvky: 29
Registrován: 15 úno 2017, 12:21

Re: Koroze střechy

Příspěvek od kosino »

ještě teda jeden dotaz, pokud to opravdu neuznají, dá se to nějak ošetřit bez toho abych musel celou střechu lakovat?
i40 Premium 1,7 CRDi 8/2015
Odpovědět

Zpět na „i40“