Průvan, respektive " meluzína" u středového sloupku Tucson III

Moderátor: Moderátoři

MartinBlaha
Příspěvky: 3
Registrován: 19 srp 2021, 20:23

Průvan, respektive " meluzína" u středového sloupku Tucson III

Příspěvek od MartinBlaha »

Při vyšší rychlosti se tento jev "meluzíny" u středového sloupku objeví vždy. Vyřešily by to ty "protiprůvanové" deflektory na okna? Máte někdo zkušenost? Dík.
Reklama
 

Vegan
*
Příspěvky: 61
Registrován: 05 pro 2020, 15:09

Re: Průvan, respektive " meluzína" u středového sloupku Tucson III

Příspěvek od Vegan »

Pokud vím tak na to byla svolávačka a měnil se nějaký plastík.
Tedy alespoň u mne to svolávačkou hned někdy na podzim minulého roku vyřešily....
Daweo
*
Příspěvky: 30
Registrován: 22 říj 2022, 10:25

Re: Průvan, respektive " meluzína" u středového sloupku Tucson III

Příspěvek od Daweo »

Zdravím, hlásím podobný problém s tím, že u mne v servisu tvrdí, že se jedná o aerodynamický hluk.
Čeho jsem si dnes všiml, tak že přední a zadní dveře na straně řidiče jsou usazeny "více do rámu" než dveře na straně spolujezdce, kdy tyto dveře jsou v podstatě současně s rámem kastle. Zároveň, když jsem dveře dnes více zkoumal, tak jsem si všiml, že zadní dveře kousek vyčnívají v horní části dveří přes řidičovy dveře, tj dělají tam malý schod ve výšce cca 0,3-0,5cm.... Mohla by ta meluzína být způsobena třeba jen špatným usazením dveří?

@Vegan: neměl by jsi foto toho plastíku, či bližší info, kde se co měnilo?

PS: problém meluzíny jsem zaznamenal poprvé v létě, kdy auto mělo lehce přes půl roku....
Tucson SMART A/T 4x4 HEV 2022 169Kw Amazon Gray (6l) - hvězdná loď
Volvo s60 A/T AWD 2002 147Kw Sand Gold (12,2l LPG) - prodáno do dobrých (doufám) pacek
Renault Safrane 1993 101Kw Silver - odpočívající na šrotišti, vzpomínky na první auto zůstávají
Uživatelský avatar
Maras
*****
Příspěvky: 1693
Registrován: 09 srp 2020, 14:44

Re: Průvan, respektive " meluzína" u středového sloupku Tucson III

Příspěvek od Maras »

Ano, tohle můžou způsobovat špatně slicované dveře. Zkus i další věc, otevři je a projeď pečlivě pohledem těsnění, jestli vše doléhá a nic neodstává, třeba i nějaký výčnělek na gumě a když ano, zkus ho odstranit, nebo přelepit a auto projet, otestovat.
Hyundai i30 HB 1.5 DPi 81 Kw Smart
Hyundai i30 HB 1.5 DPi 81kw Comfort
Hyundai i30 GDW 1.6 MPI 88 kW Ambassador
HONDA Jazz 1.4 73kW
Ford Focus II Combi 1.6 74kW
Š.120,Favorit,Fabia...
Daweo
*
Příspěvky: 30
Registrován: 22 říj 2022, 10:25

Re: Průvan, respektive " meluzína" u středového sloupku Tucson III

Příspěvek od Daweo »

To spatne slicovani podezrivam > ale vsiml jsem si toho az vcera vecer pohmatem, kdy pri prechodu z prednich dveri je citit "schod".
Mozna to na fotce bude videt....

Co se tesneni tyka, tak to vypada, ze je OK, minimalne nevypada, ze by bylo nekde skriple / prebyvajici a nebo ze by tam neco proste bylo s nim spatne...
Přílohy
xxIMG_0628.jpg
xxIMG_0628.jpg (244.43 KiB) Zobrazeno 710 x
xIMG_0630.jpg
xIMG_0630.jpg (150.52 KiB) Zobrazeno 710 x
xIMG_0641.JPG
xIMG_0641.JPG (199.15 KiB) Zobrazeno 710 x
xIMG_0645.jpg
xIMG_0645.jpg (225.67 KiB) Zobrazeno 710 x
xIMG_0621.JPG
xIMG_0621.JPG (208.7 KiB) Zobrazeno 710 x
Tucson SMART A/T 4x4 HEV 2022 169Kw Amazon Gray (6l) - hvězdná loď
Volvo s60 A/T AWD 2002 147Kw Sand Gold (12,2l LPG) - prodáno do dobrých (doufám) pacek
Renault Safrane 1993 101Kw Silver - odpočívající na šrotišti, vzpomínky na první auto zůstávají
Uživatelský avatar
Maras
*****
Příspěvky: 1693
Registrován: 09 srp 2020, 14:44

Re: Průvan, respektive " meluzína" u středového sloupku Tucson III

Příspěvek od Maras »

Tak ještě jinak,zkus nekomu říct, nebo si udelej sám. Přelep ten schod,tu mezeru mezi dveřmi el.paskou a auto projeď. Pokud bude v kabině ticho,víš, kde je problém.
Hyundai i30 HB 1.5 DPi 81 Kw Smart
Hyundai i30 HB 1.5 DPi 81kw Comfort
Hyundai i30 GDW 1.6 MPI 88 kW Ambassador
HONDA Jazz 1.4 73kW
Ford Focus II Combi 1.6 74kW
Š.120,Favorit,Fabia...
Hugo11
**
Příspěvky: 203
Registrován: 09 srp 2022, 21:36

Re: Průvan, respektive " meluzína" u středového sloupku Tucson III

Příspěvek od Hugo11 »

Jako, kvalita slicovani dilu teda neni u :hyu: moc valna, na tom by slo v Nosovicich dost zapracovat... :-) Pokud to teda neni presnosti vyroby dilu, ale to v dnesni dobe snad ne.
Uživatelský avatar
Maras
*****
Příspěvky: 1693
Registrován: 09 srp 2020, 14:44

Re: Průvan, respektive " meluzína" u středového sloupku Tucson III

Příspěvek od Maras »

Jo, s tím souhlasím. Přesností výroby to není.
Hyundai i30 HB 1.5 DPi 81 Kw Smart
Hyundai i30 HB 1.5 DPi 81kw Comfort
Hyundai i30 GDW 1.6 MPI 88 kW Ambassador
HONDA Jazz 1.4 73kW
Ford Focus II Combi 1.6 74kW
Š.120,Favorit,Fabia...
Hugo11
**
Příspěvky: 203
Registrován: 09 srp 2022, 21:36

Re: Průvan, respektive " meluzína" u středového sloupku Tucson III

Příspěvek od Hugo11 »

I soudruzi z NDR na to meli sve metody :D https://www.youtube.com/watch?v=LJ69WkpY9nQ
Uživatelský avatar
Maras
*****
Příspěvky: 1693
Registrován: 09 srp 2020, 14:44

Re: Průvan, respektive " meluzína" u středového sloupku Tucson III

Příspěvek od Maras »

Tohle je pořád stejné, nebo podobné ve všech automobilkách.
Hyundai i30 HB 1.5 DPi 81 Kw Smart
Hyundai i30 HB 1.5 DPi 81kw Comfort
Hyundai i30 GDW 1.6 MPI 88 kW Ambassador
HONDA Jazz 1.4 73kW
Ford Focus II Combi 1.6 74kW
Š.120,Favorit,Fabia...
Daweo
*
Příspěvky: 30
Registrován: 22 říj 2022, 10:25

Re: Průvan, respektive " meluzína" u středového sloupku Tucson III

Příspěvek od Daweo »

El paskou to pretesnit zkusim, ale zkusil jsem si jizdu jak za ridicem, tak na spolujezdcove strane a musim rict, ze na strane spolujezdce je klid, na strane ridice je slyset velmi vyrazny hluk od podvozku - vypada to, ze ty dvere (jak predni, tak zadni) nedosedaji tak, jak maji na vice mistech....

Jak postupovat, pokud se autorizak bude tvarit, ze je to porad OK?
Predpokladam, ze reseni problemu je jen o serizeni namontovani dveri (dotazeni / povoleni nejakeho sroubu)....
Tucson SMART A/T 4x4 HEV 2022 169Kw Amazon Gray (6l) - hvězdná loď
Volvo s60 A/T AWD 2002 147Kw Sand Gold (12,2l LPG) - prodáno do dobrých (doufám) pacek
Renault Safrane 1993 101Kw Silver - odpočívající na šrotišti, vzpomínky na první auto zůstávají
nemec.mirek
Příspěvky: 1
Registrován: 06 bře 2018, 21:43

Re: Průvan, respektive " meluzína" u středového sloupku Tucson III

Příspěvek od nemec.mirek »

Tak já to nahlásil v servise a technik nastavil dveře a vše OK. Roh předních dveří byl utopený více než roh zadních a někde se to tam motalo. Strana spolujezdce OK. Zašel bych do servisu ať do seštelují.
Uživatelský avatar
dzakobo
**
Příspěvky: 269
Registrován: 24 úno 2008, 22:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Průvan, respektive " meluzína" u středového sloupku Tucson III

Příspěvek od dzakobo »

Ahoj všem,

Já se dotazoval na stejný problém během garančky a je to prý poměrně častá reklamace... Objednali nové těsnění okolo oken a čekám na dodání. Mají být údajně trochu vylepšené, dám info jak bude namontováno.
Hyundai TUCSON r.v. 2021, 1.6T-GDI HEV 169Kw
Daweo
*
Příspěvky: 30
Registrován: 22 říj 2022, 10:25

Re: Průvan, respektive " meluzína" u středového sloupku Tucson III

Příspěvek od Daweo »

Zdravím,

problém u mne byl vyřešen výměnou těsnění (cca 3-4 pracovní dny od zkušební jízdy až po výměnu) kdy sice při garančce problém nepotvrdili avšak při následné návštěvě o pár týdnů později, kdy se z mého pohledu problém zvětšil, projel jsem auto s mechanikem, tak problém potvrdil a vyřešil. K tomu dolícovali / dorovnali dveře a zatím je vše jak má (cca od listopadu).

Pokud ten problém začíná, tak pravděpodobně s tím servis dělat nic nebude (je to velmi neprůkazné), avšak s časem se problém zhoršuje.

Hodně štěstí s řešením problému a omlouvám se, zapomněl jsem napsat, že problém byl vyřešen.
Tucson SMART A/T 4x4 HEV 2022 169Kw Amazon Gray (6l) - hvězdná loď
Volvo s60 A/T AWD 2002 147Kw Sand Gold (12,2l LPG) - prodáno do dobrých (doufám) pacek
Renault Safrane 1993 101Kw Silver - odpočívající na šrotišti, vzpomínky na první auto zůstávají
Uživatelský avatar
Pedro76
**
Příspěvky: 274
Registrován: 23 srp 2021, 08:55

Re: Průvan, respektive " meluzína" u středového sloupku Tucson III

Příspěvek od Pedro76 »

Ahoj,

za posledních pár týdnu jsem už podruhé cestoval v docela brutálním větru a projevovalo se to v autě zajímavým způsobem... Vlastně bych to popsal přesně "meluzína", ale když šel velmi silný vítr na auto z levé strany, tak u řidiče nic, ale strašně to skučelo u spolujezdce, a při cestě zpět, kdy jsme se otočili a vítr šel z pravé strany, tak to skučelo u dveří řidiče... Ale v autě samozřejmě žádný průvan nebyl....ani u řidiče, ani u spolujezdce žádný pocit "průtoku vzduchu"...

Zahrádku nemám, tak jsem si říkal či to nemohlo nabírat vzduch z pod auta do dvěří, tím "krytováním" prahů, a pak si to hledá cestu kolem těsnění....

To že ve 130 to auto není úplně "tichý proti větru" jsem se už smířil, ale tento jev mě dost překvapil... dveře seděj, na těsnění nikde zjevný defekt... jak ustal "fičák" nebo se třeba auto otočilo čelně proti větru, tak ticho....

Pozoroval jste někdo něco podobnýho ? případně na to přišli že wtf ? :mrgreen:
díík
Hyundai Tucson NX4 1,6 T-GDI MHEV IMT 132kW/180k Style Premium Sunset Red
Hyundai i30 1,6 T-GDI Hatchback Go Czech Red 2016 (prodáno)
Odpovědět

Zpět na „TUCSON“