Po aktualizaci sw v navigaci mi vyskakuje chyba

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
zoufalec
Příspěvky: 7
Registrován: 05 pro 2016, 11:04

Po aktualizaci sw v navigaci mi vyskakuje chyba

Příspěvek od zoufalec »

Ahoj,

nedalo mi to a zaktualizoval jsem sw v navigaci. Cela aktualizace probehla bez problemu, ale od te doby s tim mam problemy. Vyskakuje mi tam chybova hlaska, ze Aplikace Mona10.exe zjistila zavazny problem a je potreba ji ukoncit. Presne zneni viz. prilozene screeny. Puvodni sw jsem mel 6.8.B, kdyz jsem si dal vyhledat na hyundai strankach aktualni, tak me to nechalo stahnout verzi 7.5.8 a po aktualizaci mi zacala vyskakovat ta chyba. Dokonce mi i uplne zamrzl cely ovladaci panel (po kliknuti na OK na tom okne, asi to totiz shodilo nejaky dulezity proces), nesla ani kamerka. Vypnuti motoru nepomohlo. Jelikoz jsem potreboval nekam jet, tak jsem to nemel cas resit. Popojel jsem a auto odstavil. Kdy jsem se k nemu cca po 4 hodinach vratil a nastartoval, tak se alespon vzpamatoval ten ovladaci panel. A slo prepinat treba na radio, nastaveni, zobrazila se i parkovaci kamera. Za chvili ale stejne vyskocilo to okno s chybou. Ale prepinat vse slo dale, jen tam porad navrchu otravovalo to okno. Jedine co blblo dal bylo prehravani z USB. Musel jsem ho vzdy vyndat a znovu vlozit, aby se mp3 nacetli. Kdyz jsem ho tam nechal pri nastartovani, tak se to usbcko nenacetlo. Dohledal jsem tady na foru, ze jedna dobra duse nasdilela novejsi sw pro navigaci a to konkretne 7.6.5. Update opet probehl bez jedine chybove hlasky a behem cesty bylo vse ok. Aktualizoval jsem za jizdy, protoze se mi zase nechtelo sedet hodinu v aute s nastartovanym motorem na prazdno :) Po aktualizaci a behem jizdy fungovalo vse ok a zadna hlaska nevyskocila. Rano po nastartovani je hlaska opet zpatky.

Poradi mi nekdo, jak to dal resit? Novejsi sw nez 7.6.5 jsem nenasel. Nevim, jestli je to jen tim, ze uz si ho lze pouze nechat nainstalovat od dealera nebo proste Hyndai uz novejsi sw nevydalo. Nevite nekdo, jestli alespon novejsi existuje?

Je teda otazkou, zda novejsi sw pomuze, kdyz mi to dela od verze 7.5.8 a ani update na 7.6.5 to nevyresil. Setkal jste se nekdo s touto konkretni hlaskou? Nevite co to je za proces Mona10.exe?

Dost ted lituji, ze jsem to vubec zkousel aktualizovat. Protoze ta verze 6.8.B mi fungovala bez problemu. Nevite, zda se da nekde sehnat i ta starsi verze, a zda vubec lze provest DOWNGRADE?

Jeste dodam, ze to je IX35 model 2011, nevim, zda je to dulezite.

Predem moc dekuji za rady, jestli to nezprovoznim, manzelka me zabije :D
Přílohy
Chybova hlaska
Chybova hlaska
snap00239.jpg (142.21 KiB) Zobrazeno 2805 x
Druhy update na 7.6.5 tady z fora
Druhy update na 7.6.5 tady z fora
snap00240.jpg (161.87 KiB) Zobrazeno 2805 x
Prvni ofiko update na 7.5.8
Prvni ofiko update na 7.5.8
snap00238.jpg (167.2 KiB) Zobrazeno 2805 x
Puvodni SW 6.8.B
Puvodni SW 6.8.B
snap00237.jpg (209.13 KiB) Zobrazeno 2805 x
Reklama
 

Miloslav.k
*
Příspěvky: 28
Registrován: 07 led 2011, 17:39
Bydliště: Lužice-(Hodonín)

Re: Po aktualizaci sw v navigaci mi vyskakuje chyba

Příspěvek od Miloslav.k »

Vytahni na 15 minut pojistku od radia, nebo odpoj baterku.Melo by to pomoct.
ix35 classic 1,6gdi
zoufalec
Příspěvky: 7
Registrován: 05 pro 2016, 11:04

Re: Po aktualizaci sw v navigaci mi vyskakuje chyba

Příspěvek od zoufalec »

Ok, to muzu vyzkouset, ale rikal jsem si, ze to nema smysl, protoze po celonocnim stani to vzdy zmizi a pak se to tam objevi znovu chvili po dalsim nastartovani. Takze mi prijde, ze reset toho palubniho pocitace probehne po delsim stani s vypnutym motorem samovolne. Jen kdyz motor vypnu na kratkou chvili, tak se to vzdy rovnou vraci do posledniho viditelneho stavu. Asi kvuli rychlejsimu startu tam je jen nejake usinani nebo hibernace nebo neco podobneho.

Je ta pojistka od radia nejak oznacena? Ja tam nikdy nelezl :)
Miloslav.k
*
Příspěvky: 28
Registrován: 07 led 2011, 17:39
Bydliště: Lužice-(Hodonín)

Re: Po aktualizaci sw v navigaci mi vyskakuje chyba

Příspěvek od Miloslav.k »

Pojistky by mely byt popsane na krytu, pokud si pamatuji je to spise nahore..Napeti by melo byt na radiiu k vuli pameti trvale.proto ta pojistka.
ix35 classic 1,6gdi
Miloslav.k
*
Příspěvky: 28
Registrován: 07 led 2011, 17:39
Bydliště: Lužice-(Hodonín)

Re: Po aktualizaci sw v navigaci mi vyskakuje chyba

Příspěvek od Miloslav.k »

comar:
02.09.2015 14:38
Добрый день!
Сегодня вылезла ошибка на дисплее "Application Mona10.exe error encountered a serios error and must shut down". После чего ни радио ни переключается, ни камеру заднюю не показывает, короче полностью не работает дисплей.
Кто знает как лечиться? Гарантия или нет?
ПО не обновлял, карты новые не ставил.
Спортейдж 2012 года, полный привод, бензин 2 литра.


И подскажите, что такое ШГУ (вычитал на форуме))..

Спасибо.
 

Таёжник:
02.09.2015 15:00
Открываем лючок у левой коленки.
Засовываем руку в район левого верхнего угла.
Насчупываем нечто квадратное-прямоугольное и тянем на себя.
Это "сдвоенный предохранитель", который полностью не вынимается.
Мысленно считаем до 10 и вставляем обратно.

Что изменилось?
ix35 classic 1,6gdi
zoufalec
Příspěvky: 7
Registrován: 05 pro 2016, 11:04

Re: Po aktualizaci sw v navigaci mi vyskakuje chyba

Příspěvek od zoufalec »

Jsou tam pojistky Audio1 a Audio2, primo radio jsem tam nevidel. Takze ktera jes pravna nebo radeji obe? :). Navic jsem si blahove myslel, ze to vyndam jen holou rukou, ale to asi tezko. Zitra na to musim vzit bud nejakou pinzetu nebo klesticky, grr

rusky neumim, a podle translatoru je to take jen rada jaj vyndat pojistku, ne? Pokud jsem to teda dobre pochopil. Ale moc se mi nezda, ze to vyresi problem s chybou. Vysvetlene vic to tam totiz neni.
Uživatelský avatar
milda h
*****
Příspěvky: 1661
Registrován: 15 led 2012, 21:08
Bydliště: Vysočina NMnM

Re: Po aktualizaci sw v navigaci mi vyskakuje chyba

Příspěvek od milda h »

Miloslav.k píše:Vytahni na 15 minut pojistku od radia, nebo odpoj baterku.Melo by to pomoct.

:-k nebude podstatně jednodušší odpojit tu baterku ? ? ? :)
Obrázek ix20 1.6 CVVT trikolor Cashmere Brown 12/2011
Miloslav.k
*
Příspěvky: 28
Registrován: 07 led 2011, 17:39
Bydliště: Lužice-(Hodonín)

Re: Po aktualizaci sw v navigaci mi vyskakuje chyba

Příspěvek od Miloslav.k »

Bude, napis jak to dopadlo.
ix35 classic 1,6gdi
zoufalec
Příspěvky: 7
Registrován: 05 pro 2016, 11:04

Re: Po aktualizaci sw v navigaci mi vyskakuje chyba

Příspěvek od zoufalec »

No panove, nechci byt nevdecny, ale asi to nebyl dobry napad :/ Sice to ted po trech nastartovani zatim nevyskocilo, ale objevil se mi podstatne vetsi problem. Po odpojeni te baterky, zapojeni zpet a nastartovani jsem se bal, ze ani neodjedu. Auto se chovalo velmi podivne.

Jen pro upresneni, mam tam automat a jeste na plynu. Po prvnim nastartovani po odpojeni baterky se mi rozsvitila kontrolka motoru a auto samo neustale pridavalo a ubiralo plyn. Takze rucicka otackomeru litala v rozmezi 500-1000otacek, mozna vic, byl jsem z toho tak vykulenej, ze jsem si presne nevsiml. Jako kdybych slapal na plynovy pedal a zase ho poustel. Zkusil jsem i vypnout uplne LPG. To vse pri zarazenem P (parking). Kdyz jsem tam dal D (drive), tak se malem skoncil ve zdi, protoze jsem zrovna parkoval v podzemnich garazich (ano, vim, ze tam s plynem nemam co delat :) ) a i kdyz jsem stal na brzde, tak se to se mnou pralo a chtelo se to rozjet, takze zpet P, turovalo to dale, ale uz jsem nemusel drzet brzdu, abych neodjel. Vypnul jsem motor a chvili pockal nez jsem opet dostal odvahu to vyzkouset. I po dalsim nastartovani to delalo, jen mi prislo, ze trochu mene. Vyuzil jsem toho, ze to je trochu lepsi a honem jsem vyjel z garazi, abych pripadne mohl zavolat servis mimo garaz. Nechtelo se mi jeste dostat pokutu za vjezd do podzemnich garazi. Po vyjeti se mi to zdalo lepsi a lepsi, tak jsem to vzal smer Al*za, kde jsem potreboval neco vyzvednout a na prvnim semaforu jsem musel zastavit na cervenou. Uz to delalo podstatne mene, ale porad bylo videt, jak se rucicka otackomeru hybe dolu a nahoru a jako kdyz si hraju s plynovym pedalem. Dojel jsem do Alzy vypnul motor a sel si vyridit potrebne. Pak jsem jeste jel na dalsi misto, porad mi prislo, ze to trochu dela. Po ujetu dalsich 20km, kdyz jsem dojel do prace, se mi to pocitove uz zda normalni, mozna porad je trochu neklidna, ale uz to nedela ty hruzy, co v te garazi. No jo, jenze kontrolka motoru siviti porad, takze co ted s tim? I kdyby se to uz chovalo normalne, tak asi musim stejne do servisu, minimalne na kontrolu chybovych kodu a v lepsim pripade smazani, ze jo? Nebo mate nekdo zkusenost s mazanim chybovych hlasek. Koukal jsem, ze na trhu jsou i zarizeni, co se pripoji do auta pers OBDII a spoji s telefonem a lze pres ne udelat zakladni diagnostiku, jen nevim, jestli umi mazat i ty chyby, pokud tedy ta chyba uz neni aktualni.

Jinak napada vas prosim nekoho, co mela znamenat ta prihoda v garazi? Uz jsem se videl, jak volam do garazi odtah o_O Byl bych nerad, aby se to nekdy opakovalo, takze bych rad znal pricinu.

Moc dekuji za rady

EDIT: doplnil jsem tu kontrolku pro jistotu
Přílohy
10_524ea5ec61db4[1].jpg
10_524ea5ec61db4[1].jpg (5.18 KiB) Zobrazeno 2656 x
zoufalec
Příspěvky: 7
Registrován: 05 pro 2016, 11:04

Re: Po aktualizaci sw v navigaci mi vyskakuje chyba

Příspěvek od zoufalec »

Koukam, ze moje problemy asi nikoho moc nezajimaji. Kontrolka motoru po par dnech prestala nastesti svitit, takze to uz neresim, ale problem s puvodni chybovou hlaskou se objevil znovu po cca tydnu (moc jsem s tim autem zrovna nejezdil, ale nekolik jizd a nastartovani probehlo). Takze odpojeni baterky nic nevyresilo, jen mi prineslo vice problemu.

Poradi mi tedy nekdo, jak to mam resit dale? Procital jsem ruzne weby a na jednom foru jsem se docetl, ze ten proces Mona se stara o jazykovou lokalizaci prostredi, a ze chyba toho Mona processu ma na svedomi poskozeny soubor s jazykem. Meli tam i opraveny soubor, bohuzel jen pro rustinu, ale mozna by se podle toho dala opravit i cestina. Problem je, ze za boha si nemuzu vzpomenout, jake to bylo forum. Vim jen, ze to bylo ruske forum :) Vcera jsem to cely den hledal, ale uz to proste nemuzu najit.

Jeste se zeptam majitelu IX35, jakou verzi SW pouzivate? A meli jste nekdy problem s podobnou hlaskou?
Odpovědět

Zpět na „ix35 Elektronika“