Slnecna clona na bocne okna

Návody - demontáže, opravy

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
smajly
*
Příspěvky: 10
Registrován: 27 bře 2015, 20:50

Slnecna clona na bocne okna

Příspěvek od smajly »

Ahojte,

hladal som slnecne clony na bocne okna, ale nemilo ma prekvapila cena - nasiel som na zahranicnych strankach od 30 - 100 EUR, co sa mi zdalo trochu premrstene. Tak som hladal dostupnejsiu moznost a nasiel som na inom fore (mazdaklubu) prispevok, kde si uzivatel "jozephko" spravil vlasnte clony za zlomok ceny tych v obchodoch.

Nechal som sa inspirovat a kupil som clonu na zadne okno za 1,82 EUR, objednal magnety (z cinskeho eshopu) a pustili sme sa do vyroby.

Z povodnej clony sme vyrezali podla sablony rozmer zadneho okna, moja sikovna manzelka vystrihnutu sietku obsila pruzkom, a vlozil som po obvode tenky pruzinovy drot, ktory bol na povodnej clone. Naklady na jednu clonu su cca 3 EURa (clona, magnety a sikmy pruzok z galanterky) a funkcnost je rovnaka ako pri tych drahych. Vyrobca sietky uvadza, ze zadrzi 70% slnecnych lucov.

Kedze to je prototyp, samotna sietka nie je az tak velmi nasponovana, ale vyhladu to nebrani. Pri druhej to bude hadam lepsie.

V prilohe posielam fotky pre inspiraciu.

Prajem pekne slnecne dni.
Přílohy
Dalsi detail uchytenia
Dalsi detail uchytenia
IMG_20150614_165510591_HDR_.jpg (107.39 KiB) Zobrazeno 3930 x
Detail uchytenia
Detail uchytenia
IMG_20150614_165503201_HDR_.jpg (149.77 KiB) Zobrazeno 3930 x
Osadenie na dverach pomocou magnetou
Osadenie na dverach pomocou magnetou
IMG_20150614_165455107_HDR_.jpg (81.68 KiB) Zobrazeno 3930 x
Samotna clona
Samotna clona
IMG_20150614_124705769_.jpg (71.31 KiB) Zobrazeno 3930 x
ix35 2.0i 120 kW DOHC D-CVVT 4x4 MT 2010
Reklama
 

Uživatelský avatar
FISHkaa
Moderátor
Příspěvky: 3367
Registrován: 28 dub 2010, 14:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Slnecna clona na bocne okna

Příspěvek od FISHkaa »

jenom dotaz - co když omylem stáhnu okno - nevylétne?
Člen Hyundaiclub.cz
Hyundai i30 kombi 1.6i Weekend+
Hyundai Ix35 2.0i Style LPG 2010 = prodáno
Mazda 6 Sport MZR-CD 2003 = out
Audi A4 Avant 2002 TDi = out
Škoda Fabia 1.4 MPi = out
Škoda Favorit 135LS = out
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Re: Slnecna clona na bocne okna

Příspěvek od bony »

FISHkaa píše:jenom dotaz - co když omylem stáhnu okno - nevylétne?
Dle meho musi vyletet. Ale jde videt ze kutilove tu porad jsou. Ale folie jsou folie...
smajly
*
Příspěvky: 10
Registrován: 27 bře 2015, 20:50

Re: Slnecna clona na bocne okna

Příspěvek od smajly »

Na povodnej stranke odkial som odpozeral tento napad autor udaval:

"- "testované" do rýchlosti 140 km/h pri úplne otvorených zadných oknách
- Pri testoch som úplne otvoril zadné okná a jedna z clona uletela až pri rýchlosti 155 km/h."


Ale v skutocnosti sa mi pri plne otvorenom okne stalo uz aj pri 50 km/h, ze sa clona uvolnila. Aj ked sa uvolnila, neodtrhla sa uplne a keby aj, padne smerom dovnutra.
Problem je asi v tom, ze magnety nie su po celom obvode ramu - na ix35 su na zadnych aj prednych dverach v zuzenej casti plastove oblozenia.

Magnety som pouzil 5x10x2 mm, jedna magnetka by mala udrzat 1kg. Mam aj silnejsie magnetky (rozmer 10x20x2 mm), ale tie som neskusal - vyhovuje mi to tak ako to je.

Ale clony mam kvoli dietatu a aj tak pri nom nikdy neotvaram okna uplne. Ked aj otvorim okno cca do polovice, clony drzia spolahlivo. A ked idem mimo mesto, zatvaram aj tak vsetky okna kvoli hluku.

Este som si spravil slnecne clony na bocne okna vystrihnute z ALU slnecnej clony urecenej na predne sklo. Tie tiez drzia na spolocnych magnetoch ktore mam pre sietkovu slnecnu clonu, tak na zadnych oknach ich pri odparkovani nacapim na sklo bez toho aby som daval sietky dole. Alu clony som si spravil aj na predne bocne skla.
ix35 2.0i 120 kW DOHC D-CVVT 4x4 MT 2010
Uživatelský avatar
sefina
**
Příspěvky: 193
Registrován: 19 črc 2013, 18:16
Bydliště: Pardubice

Re: Slnecna clona na bocne okna

Příspěvek od sefina »

Zlaté folie :D jinak =D> za snahu :wink:
Hyundai ix35 1.7 CRDi 4x2 Trikolor Plus Creamy White
Nissan Juke 1.6 Dig-t 140kW
Renault Scenic 1.6i
Renault Kangoo 1.4 Automat
Renault Clio 1.2i
Mitsubishi Colt 1.3i
Fiat 126p
Ford Scorpio 2.9i Automat
Oltcit Club 11RL
Moskvič 408/1
Hyus
*
Příspěvky: 11
Registrován: 19 pro 2014, 18:00

Re: Slnecna clona na bocne okna

Příspěvek od Hyus »

sefina píše:Zlaté folie :D jinak =D> za snahu :wink:
zlate folie? by som nepovedal ked som nemal dieta a mal folie na aute tak som nic neriesil
narodil sa syn a zacal problem
ked mal uz 2roky a sedel v autosedacke a chcel sa pozerat von cez okno tak uz pri oblacnom pocasi
nic nevidel musel sa nahnut aby videl cez predne bocne okno alebo otvorit okno

ano folie maju + a -
teraz som kúpil nove auto Tucson a hned od výroby su tam folie predpokladam tienenie max 30-40% cize dovnutra vidiet
syn krásne vidí cez svoje zadne okno aj pri šere alebo keď cestujeme do škôlky ráno o 6tej

ked bude mat 15+ uz okna nebudem riesit lebo pubertakov zaujima mobil, tablet a internet
ale do tej doby su slnecne clony super vec
roletku si zatiahne ked svieti slnko alebo chce mat chladok
originál fólie pohltia UV žiarenie
Odpovědět

Zpět na „ix35 Jak na to“