Hučení od kol

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
DominikHK
Příspěvky: 3
Registrován: 14 črc 2015, 21:32

Hučení od kol

Příspěvek od DominikHK »

Zdravím pánové, začalo mi při jízdě neskutečně hučet od kol. Ložisky to není, ty jsem měnil. Trochu pozoruji i zvýšení spotřeby a auto se zdá být trochu nestabilní jak na rovince, tak i v zatáčkách. Nevíte někdo, u čeho začít?

Accent 1,3, r.v. 2000. Díky moc [-o<
Accent 1,3, r.v. 2000
Reklama
 

Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: Hučení od kol

Příspěvek od alarm »

Prvé, čo by som vyskúšal je, že auto na zdvihák a pretočil kolesá... može byť vyskočená pakňa.
Synovi sa to niečo podobné stalo v Nemecku, kde bol pol roka, moc z autom nejazdil, bola tam rieka, ako nevyjazdený šofér zatial ručnú a pakňa sa prilepila o bubon, podla miestnych servisákov, tam bežný jav. Dole nešla ani po odbrzední, a do servisu išiel s "gumujúcim autom".
Aj zvýšenej spotrebe by to zodpovedalo, ..buď brzdový valček, alebo ti nevráti ručnú.... vyskúšaj.
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
mikodim
****
Příspěvky: 1350
Registrován: 02 lis 2013, 11:37

Re: Hučení od kol

Příspěvek od mikodim »

Ak to niesu pneu, tak to moze byt zase lozisko. Niektore loziska nevydrzia ani mesiac.. Odporucam SKF alebo FAG - s tými mame zatial najlepsie skusenosti. A dat ho vymenit skusenemu mechanikovi aby ho neposkodil pri vymene.
Accent 1.5CRDi,81kW ,2007
Fabia sedan 1.4
Megane classic 1.9dTi
Ibiza 1.9TDi,Xsara break 1.9HDi
Punto 1.1,Passat 1.8,Uno 1.3D
Prisma 1.6B,1.9D,Skoda 125GLS,Olcit
Scoop
Příspěvky: 2
Registrován: 15 črc 2015, 09:20

Re: Hučení od kol

Příspěvek od Scoop »

Ahoj, přikláním se také k variantě ložisek. Když to nejsou pneumatiky, zkus zkontrolovat axialní tyčky nebo čep není-li rozhozena geometrie. Při "větší"sbihavosti se odvaluje špatně kolo a jakoby hučí. Za zkontrolování nic nedáš. Pak mě napadá jestli nedřou podbehy o pneumatiky, stává se když praskne. Rozhodně pokud ani optická kontrola nepomůže, vyhledej mechanika
Hyundai Accent 1.3/55kW r.v.1997 - výměna motoru na 1.3/62kW r.v.1999
Uživatelský avatar
MICHAL77
****
Příspěvky: 1044
Registrován: 22 kvě 2010, 22:29
Bydliště: Vysočina

Re: Hučení od kol

Příspěvek od MICHAL77 »

Ono není hučení jako hučení. I kvalitní ložisko které tam natluče nějaký jouda kladivem začne hučet, ale to těžko takto po netu asi posoudíme. Můžeme jen poradit a i to asi nemá moc cenu když si dotyčný neporadí ani s tím určením co vlastně hučí. No jediná rada je servis.

Potom jsem si všimnul že "Scoop" má v podpisu napsanou výměnu motoru na accentu z roku 1997 z 1,3 55kW za motor 1,3 62kW? To proč? Jsou to naprosto stejné motory s rozdílem že 55kW má nacpanou v sání podložku na snížení výkonu pro německý trh - nižší pojistka. Stačí tu prkotinu vyndat.
.........
Uživatelský avatar
DominikHK
Příspěvky: 3
Registrován: 14 črc 2015, 21:32

Re: Hučení od kol

Příspěvek od DominikHK »

Pánové, omlouvám se za pozdní reakci a díky za tip, každopádně byl jsem v servisu a bylo mi řečeno, že jsou na výměnu nejspíš silentbloky. Náhodou, nemáte někdo doma nadpočetné? V servisu mi řekli cenu 3K za jeden, což mi příjde hodně. Hučí jen od přední nápravy, ložiska jsou kvalitní a gumy jsem již 2x vyměnil -> doufal jsem, že to bude tím, ale hučení má větší progres. Poslední dobou registruji i vibrace do volantu.

Díky za rady ](*,)
Accent 1,3, r.v. 2000
mikodim
****
Příspěvky: 1350
Registrován: 02 lis 2013, 11:37

Re: Hučení od kol

Příspěvek od mikodim »

Ten hluk sa meni podla rychlosti alebo v zakrute ked su vytocene kolesa vo vecsej rychosti??? Cim rychlesie ides tym je silnejsi ten zvuk? Silentbloky podla mna nespôsobuju hucanie, ale skor tie vibrace, alebo buchot klepot a pod.
Accent 1.5CRDi,81kW ,2007
Fabia sedan 1.4
Megane classic 1.9dTi
Ibiza 1.9TDi,Xsara break 1.9HDi
Punto 1.1,Passat 1.8,Uno 1.3D
Prisma 1.6B,1.9D,Skoda 125GLS,Olcit
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: Hučení od kol

Příspěvek od 69pavel »

DominikHK píše:Pánové, omlouvám se za pozdní reakci a díky za tip, každopádně byl jsem v servisu a bylo mi řečeno, že jsou na výměnu nejspíš silentbloky. Náhodou, nemáte někdo doma nadpočetné? V servisu mi řekli cenu 3K za jeden, což mi příjde hodně. Hučí jen od přední nápravy, ložiska jsou kvalitní a gumy jsem již 2x vyměnil -> doufal jsem, že to bude tím, ale hučení má větší progres. Poslední dobou registruji i vibrace do volantu.

Díky za rady ](*,)


nezlob se na mne ale vetsi hloupost jsem fakt neslysel ze by silentbloky mely vliv na huceni, pokud jsou spatne silentbloky tak je vule v rizeni a sjizdely by se ti pneu diky promenlive sbihavosti ale s hucenim to fakt nema nic spolecneho, pokud to huci a huceni se zvysuje zaroven s vetsi rychlosti tak to delaji loziska v tehlici nebo jeste mozna ale to je mala pravdepodobnost loziska na kloubovce v diferaku. tady je to spise v tehlicich,to ze je mas vymenene neznamena ze jsou dobre, mohl jsi zakoupit znackove plagiaty jak byva posledni dobou casty problem nebo typek co to menil a skladal to spatne udelal,staci kdyz na lozisko misto lisu pouzil hrubou silu kladiva a lozisko huci,navic pises uz o vibracich,pokud je kloubovka u kola volna v tehlici zpusobuje to vibrace

takze ty kecy o silentbloku mu fakt nezer
jestli mas moznost zajed na natrasaky na STK at ti zkontrolujou ulozeni napravy a zjisti pripadnou vuli at zbytecne nevalis penize do neceho co je dobre,pak muzes teprve z jistotou rict ze je treba silentbloky menit

edit: a jeste jedna otazecka,kdyz jsi poprve menil loziska dodrzeli chlapci spravny postup vcetne spravneho dotazeni kloubovky predepsanym postupem pri montazi??
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
Odpovědět

Zpět na „Accent - Podvozek a řízení“