Kontrolka nizkeho tlaku v pneu model i30kombi

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Peeblo
Příspěvky: 3
Registrován: 20 říj 2021, 16:43

Kontrolka nizkeho tlaku v pneu model i30kombi

Příspěvek od Peeblo »

Dobrý den, ahoj !
Potřebovala bych poradit.
Můj typ auta je i30kombi, r.v. 2020.
Davala jsem menit pneumatiky za zimni. Po par ujetych km se mi rozsvitila kontrolka pro nizkej tlak v pneu. Zastavila jsem tedy na benzince, tlak zkontrolovala (mam ho tam mit 2.2) vsechno v poradku. Snazim se mackat SET jak se pise na palubnim pocitaci, ale vse bez vysledku. Porad tam je a nejde to vypnout. Mate nejakou radu jak tohle vyresit ?! ](*,)
Kdyz jsem kupovala auto, koupila jsem ho ze zimnima pneu a jsem si jista ze ta kontrolka nesvitila. dekuji moc a omlouvam se za pripadny spatny pravopis, nejsem češka :mrgreen:
Reklama
 

davfel
*
Příspěvky: 58
Registrován: 18 srp 2021, 19:30

Re: Kontrolka nizkeho tlaku v pneu model i30kombi

Příspěvek od davfel »

A to ti začlo dělat po výměně kol? Jediné co mě napadlo že ti při výměně kol nepřeprogramovaly čidla.
Uživatelský avatar
Maras
*****
Příspěvky: 1693
Registrován: 09 srp 2020, 14:44

Re: Kontrolka nizkeho tlaku v pneu model i30kombi

Příspěvek od Maras »

Tam cidla TPMS nejsou, není co programovat. Zkusil bych se podívat znovu na postup seřízení tlaků podle manuálu a dodržet ho, eventuálně lehce prifouknout kola na vyšší tlak a pak seřídit.
Hyundai i30 HB 1.5 DPi 81 Kw Smart
Hyundai i30 HB 1.5 DPi 81kw Comfort
Hyundai i30 GDW 1.6 MPI 88 kW Ambassador
HONDA Jazz 1.4 73kW
Ford Focus II Combi 1.6 74kW
Š.120,Favorit,Fabia...
PeterOV
*
Příspěvky: 37
Registrován: 10 čer 2021, 10:04

Re: Kontrolka nizkeho tlaku v pneu model i30kombi

Příspěvek od PeterOV »

A jestli to je podobne jak u Skodovky, tak nestaci tlacitko SET zmacknout, ale nekolik sekund podrzet.
Peeblo
Příspěvky: 3
Registrován: 20 říj 2021, 16:43

Re: Kontrolka nizkeho tlaku v pneu model i30kombi

Příspěvek od Peeblo »

To tlacitko SET jsem i podrzela, ale porad nic … zkusim to tedy o neco vic prifouknout a jestli to nezmizi tak skocim do servisu kde mi ty pneu menili. Ja jsem na tohle uplne marna #-o
Nakolik by jste to eventualne prifoukli ? At to zase neudelam moc a ja nedostanu defekt. To bych se uz asi rozbrecela na miste :D/

Moc vam vsem dekuju !
Boryš
****
Příspěvky: 1088
Registrován: 30 bře 2019, 12:18

Re: Kontrolka nizkeho tlaku v pneu model i30kombi

Příspěvek od Boryš »

Já tedy mám čidla v kolech. A mám s tím také problém. Po dofouknutí na předepsaný tlak (mám předepsáno 2,5 bar) se nic nedělo, nízký tlak to furt signalizovalo. Tak jsem volal do značkového servisu :hyu: a tam mi bylo řečeno že mám přefouknout na 3 bary a pak kousek projet. No nakonec projíždět nemusím, se to chytne hned po přefouknutí. Ale i tak je to otrava... Ty ale budeš muset něco najet, pokud to budeš zkoušet, u systému TPMS bez čidel ve ventilcích se ten tlak "měří" přes otáčky kol.

Jo a také nemám žádné tlačítko set na autě.
Peeblo
Příspěvky: 3
Registrován: 20 říj 2021, 16:43

Re: Kontrolka nizkeho tlaku v pneu model i30kombi

Příspěvek od Peeblo »

Záhada rozluštěna, přifoukla jsem to na 2.5 a kontrolka přestala svítit. Ještě jednou moc všem děkuju a přeji hezký den :)
Uživatelský avatar
Vendelín
***
Příspěvky: 554
Registrován: 05 úno 2014, 17:51
Bydliště: Benešov

Re: Kontrolka nizkeho tlaku v pneu model i30kombi

Příspěvek od Vendelín »

=D> =D>
Hyundai Elantra,1,6 Comfort-prodáno
Renault Mégane Grand Coupé-od 12/2018
Odpovědět

Zpět na „Accent - Pneumatiky a kola“