Štartovanie

Startování, spojka, převodovka, provozní kapaliny.

Moderátoři: amaize, Moderátoři

Odpovědět
petrovka1964
Příspěvky: 6
Registrován: 02 úno 2016, 17:11

Re: Štartovanie

Příspěvek od petrovka1964 »

No jo, já vlastně zapomněla napsat to nejdůležitější. Jednou za tři měsíce ( a je to fakt skoro pravidelně) ráno nenestartuju. Kontrolky svítí všechny tak jak mají, otočím klíčkem, normálně to točí a točí ale nechytne. Takže to zkouším znovu, zase všechno svítí jak má, a zase nic. Většinou to chytne až napočtvrté. A pak jezdím a startuju úplně v pohodě ty 3 měsíce ,než nastane opět den D.
Reklama
 

soban
***
Příspěvky: 990
Registrován: 01 dub 2013, 19:42

Re: Štartovanie

Příspěvek od soban »

Co dělá kontrolka imobilizéru když to nechce startovat?

Nemáš na klíčích od auta ještě něco s čipem že by narušovalo komunikaci s imobilizérem?

Nemáš na kroužku oba klíče od auta - nevím zda by se nerušily.

Já jsem jednou nemohl bezkontaktně zaplatit platební kartou protože s kartou jsem držel v ruce klíč od auta a rušilo se to.

Taky mě napadá teplotní čidlo.
petrovka1964
Příspěvky: 6
Registrován: 02 úno 2016, 17:11

Re: Štartovanie

Příspěvek od petrovka1964 »

Na kroužku mám jen jeden klíč s plyšovou beruškou :oops:
Imobilizérem to prý taky není, protože mám prý rok výroby 14 ( sama nechápu souvislost)
Jo a taky nevím co je kontrolka imobilizéru :oops: ale všechno svítí naprosto stejně jako při úspěšném startování. Jsem netechnický tip, takže pouze sleduju aby svítily dvě kontrolky vpravo a dvě dole ( i když jsem až dost dlouho zjistila, že jedna je ruční brzda )
soban
***
Příspěvky: 990
Registrován: 01 dub 2013, 19:42

Re: Štartovanie

Příspěvek od soban »

Pak fakt nevím jak pomoci.

Pak jedině nějaký chlap který se v tom vyzná (žádný autorizovaný servis) aby skontroloval všechny možné konektory v autě ke kterým se dostane zda někde není nějaký špatný kontakt s nějakou řídící jednotkou.

A když to nebude pořád fungovat nahrát na video a reklamovat a reklamovat.....
petrovka1964
Příspěvky: 6
Registrován: 02 úno 2016, 17:11

Re: Štartovanie

Příspěvek od petrovka1964 »

Tak auto mám už doma. Na nic se nepřišlo, protože v servisu startovalo jakoby nic. Nojo mrška, čeká až uplynou 3 měsíce, a pak se zase ozve. Takže mi vyměnily svíčky (prý byly nějak divně očouzené a smrděly [-X ) Dostala jsem telefonní číslo, až nenastartuju, mám zavolat, a zase se bude proměřovat, ale tentokrát přímo na místě činu. Doufám, že k tomu nedojde a já už sem nebudu mít co psát. Takže zatím sbohem :P
atík
*
Příspěvky: 32
Registrován: 26 bře 2008, 19:44

Re: Štartovanie

Příspěvek od atík »

zdravím,

pokud někdo víte poradte. Mám i20 1.2 benzin, najeto 75 tis. Poslední asi 2 měsíce se objevuje zajímavý problém se startováním. když je auto studené na poprvé nastartuje, odstavím-li auta zahřáté cca 90 st. a do krátké doby cca 15 min ( teplota téměř nepoklesne) startuji, opět startuje napoprvé. začne - li všsak teplota klesat cca 20 min a výše až zase do úplného vychladnutí první start startér jen točí. Napodruhé chytne okamžitě. Auto je ještě v záruce a tak jsem ho dal do servisu. Výsledek je že údajně vše prohlédli, závada se jim prý projevila jednou. Prý zkontrolovali svíčky, palivový filtr ( měněn v únoru), naohýbali piny na kabelech a auto mě vrátili s tím, že zakázku neuzavírají a abych sledoval. Ještě ten den to udělalo 2x. Po zavolání technik zkonstatoval, že ještě zkusí vyměnit cívku u startéru ( zřejmě souvislost s imobilizérem). Mimochodem při startu kontrolka imobilizéru zhasne tak jak má. Jinak auto jezdí perfektně a je v nejlepší kondici i diagnostika prý nic nehlásí. Setkal jste se s takovou závadou někdo? Díky
soban
***
Příspěvky: 990
Registrován: 01 dub 2013, 19:42

Re: Štartovanie

Příspěvek od soban »

Skusit vyměnit to čidlo teploty. Může haprovat a poskytovat špatné údaje.

A nebo čidla co jsou v sání....

Asi by to chtělo připojit diagnostiku a sledovat údaje při startu co hlásí.....
atík
*
Příspěvky: 32
Registrován: 26 bře 2008, 19:44

Re: Štartovanie

Příspěvek od atík »

Já si po poradě se znalcem taky myslím, že to bude čidlo teploty motory. A sice, ne že by bylo nefunkční, ale že v určitém intervalu vykazuje špatné teploty. Uvidíme. Momentálně se ale četnost špatných startů snižuje.
Fadljevic
*
Příspěvky: 19
Registrován: 17 bře 2018, 12:34

Re: Štartovanie

Příspěvek od Fadljevic »

Zdravim idem sa opytat auto mi zacalo startovat az na druhy krat prve nastartovanie motor naskoci no dusi ho vypnem zapnem kluc a uz ide normalne robi to po dlksom stani pri tychto teplotach na druhy krat chyti normalne aj dalsie starty su normalne niake rady dakujem 1,4 74kw
Pikacu86
*
Příspěvky: 68
Registrován: 06 úno 2018, 06:46

Re: Štartovanie

Příspěvek od Pikacu86 »

Mne to roby tiež že prvé naštartovanie zdochne,druhé už normalka, zistil som že to roby vtedy keď je predok auta mierne do kopca.v pohode naštartuje na prvú supu keď mám zadok mierne vyššie. Menil som olej,filtre,paliva a žiadna zmena, i30 1,6crdi 66kw jazdím na dlhé trate 102000km
1.6crdi 66kw 2010 dpf
Fadljevic
*
Příspěvky: 19
Registrován: 17 bře 2018, 12:34

Re: Štartovanie

Příspěvek od Fadljevic »

Zaujimave zistenie :-) ja som dnes az na piaty krat ledva ledva o tyzden to ide do servisu nech riesia ja uz nemam nervov nato po polrocnych problemoch zo svietiacov kontrolkov motora som mal tri tyzdne klud a zas daco a to som kupoval hyundai preto lebo ma uz nebavilo chodit z predoslym autom po servisoch a je to tu zas uz idem len do noveho:-)
Stanki
Příspěvky: 1
Registrován: 19 črc 2023, 15:08

Re: Štartovanie

Příspěvek od Stanki »

Zdravim. i20 mame velmi kratoko, ale prva zavada je prave to startovanie. Tak len ci sa niekomu nepodarilo zistit cim to je? DIky moc.
i20 1.4 74kw 2010
Odpovědět

Zpět na „i20 Motor a převodovka“