výměna olejového filtru 2.0crdi

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
lumik
**
Příspěvky: 117
Registrován: 18 kvě 2010, 19:05

výměna olejového filtru 2.0crdi

Příspěvek od lumik »

Zdravím , chtěl bych se zeptat jak se mění olejový filtr na trajetu 2.0CRDI. Dneska mi přišel poštou a přiznám se, že jsem na to koukal jako puk :( . Na Lantře jsem ho měnil taky sám,ale tady je jiný a to mě zmátlo.
Díky za rady luděk
Reklama
 

Duza
Příspěvky: 5
Registrován: 10 říj 2014, 22:26

Re: výměna olejového filtru 2.0crdi

Příspěvek od Duza »

Olejovy filtr je za kotorem v levo tam povolis jeho plastove viko pote vytahnes vlosku filtru odsajes zbyvajici olej vlozis novy filtr nasroubujes zpet viko a nezapomenes odvzdusnit ventilem na viku,nezapomen vymnenit i pribalene tesneni tot cele.
lumik
**
Příspěvky: 117
Registrován: 18 kvě 2010, 19:05

Re: výměna olejového filtru 2.0crdi

Příspěvek od lumik »

Díky za radu. Ještě se zeptám jak to odvzušním? Ještě jsem koukal na netu kde to najít a tam vždycky ještě těsnění něčím mazali. Video bylo v angličtině a jediné co jsem pochopil, že se nemá použít olej. Díky Luděk
Duza
Příspěvky: 5
Registrován: 10 říj 2014, 22:26

Re: výměna olejového filtru 2.0crdi

Příspěvek od Duza »

Těsněni namašte olejem pouzitym do motoru mazese,aby se při dotahováni nezhrnulo,jinak odvzdušneni mužete provest tak že přes odvzdušnovaci sroub na viku filtru nalejete olej,pokud tam odvzdusnovaci šroub neni takto neřešte pouze pri startu kontrolujte kontrolku mazani a opakujte kratkymi starty až kontrolka prestane svitit.
miro13
**
Příspěvky: 135
Registrován: 29 črc 2009, 11:14
Bydliště: Humenné

Re: výměna olejového filtru 2.0crdi

Příspěvek od miro13 »

...nič neovzdušňujem, vymením vložku, O krúžok ktorý namažem mot.olejom, dotiahnem, nalejem 5L oleja, naštartujem, kontrolka mazania zhasne(už nesvieti, namontoval som si budík tlak oleja), hotovo...rutina...
Trajet 2.0 CRDI 2003
Škoda Forman
Lada 1200
Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: výměna olejového filtru 2.0crdi

Příspěvek od Richard555 »

Taky jsem nikdy nic neodvzdušňoval, vyměním vložku utáhnu rukou to plastové víko, předtím máznu prstem od oleje to těsnění- O- kroužek, bacha těsní to jakoby bokem, takže utahování je úplně zbytečné ! Opravdu to stačí rukou..... Naleju olej po horní rysku, natočím, nechám minutu běžet, vypnu, po minutě doleju olej kousek pod horní rysku a hotovo
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
Odpovědět

Zpět na „TRAJET“