antikorozní ochrana vozidla

Lak, koroze, výměna dílů karoserie.

Moderátoři: amaize, Moderátoři

Uživatelský avatar
caruser
****
Příspěvky: 1312
Registrován: 12 led 2011, 15:39
Bydliště: Slovenská republika

Re: antikorozní ochrana vozidla

Příspěvek od caruser »

soban

Je to korozia, je to len na miestach, kde sa odlupil lak az na plech. Vsetky tieto miesta musim osmirglovat a osetrit farbou. Aspon keby sa ten zakladny nater neodlupil, antikorozna ochrana slaba, lak nekvalitny. Vyzera to tak, ze je tam len velmi slaba antikorozna ochrana, fabia bola v porovnani s i20kou v tom RR :)
Hyundai i20 1,2 LPG BRC 02/2011 ice blue metallic 100.000 km
Reklama
 

jirikstbk
***
Příspěvky: 503
Registrován: 24 čer 2009, 07:50

Re: antikorozní ochrana vozidla

Příspěvek od jirikstbk »

Já mám spoustu malých děr na přední kapotě od odlétajících kaménků, ale žádný nerezaví. "Jen" je vyštípnutý lak.
ObrázekHYUNDAI i20 1,4 STYLE RED, barva 1F - vínová metalíza
Uživatelský avatar
caruser
****
Příspěvky: 1312
Registrován: 12 led 2011, 15:39
Bydliště: Slovenská republika

Re: antikorozní ochrana vozidla

Příspěvek od caruser »

jirikstbk

Aspoň je vidieť, aká je kvalita výrobného závodu v Turecku, už chápem, prečo polovicu auta mám v inom odtieni :)
Hyundai i20 1,2 LPG BRC 02/2011 ice blue metallic 100.000 km
jirikstbk
***
Příspěvky: 503
Registrován: 24 čer 2009, 07:50

Re: antikorozní ochrana vozidla

Příspěvek od jirikstbk »

Já mám indiána.
ObrázekHYUNDAI i20 1,4 STYLE RED, barva 1F - vínová metalíza
soban
***
Příspěvky: 990
Registrován: 01 dub 2013, 19:42

Re: antikorozní ochrana vozidla

Příspěvek od soban »

Já mám turka a odloupnutý lak na přední kapotě - podle mě od kroup - padaly pěkně velké a pak jsem to za týden našel, nasere to na novém autě, ale co naděláš....
Uživatelský avatar
caruser
****
Příspěvky: 1312
Registrován: 12 led 2011, 15:39
Bydliště: Slovenská republika

Re: antikorozní ochrana vozidla

Příspěvek od caruser »

soban

V minulosti by ma takéto nehody na novom aute nahnevali, dnes už nie, je to len spotrebák. Ja mám prevalenú strechu, padol mi tam gaštan zo stromu :)
Hyundai i20 1,2 LPG BRC 02/2011 ice blue metallic 100.000 km
soban
***
Příspěvky: 990
Registrován: 01 dub 2013, 19:42

Re: antikorozní ochrana vozidla

Příspěvek od soban »

To musel být pěkný kaštan :-)

Ne jak padaly kroupy manželka říkala ať ho schovám - vykašlal jsem se na to než bych ho schoval tak je po kroupách...

No v jednu chvíli byly pěkně velké 5cm že jsem měl strach o okna, ale jinak to fakt taky nehrotím, prostě to mám na ježdění a né na okrasu.
mihlit
**
Příspěvky: 303
Registrován: 07 říj 2014, 22:58
Bydliště: Brno

Re: antikorozní ochrana vozidla

Příspěvek od mihlit »

Ahoj,

mám teď týden starou i20 a než přijde zima, štěrk a sůl, tak chci dodělat ochranu spodku, jelikož z fabriky na spoustě míst chybí. Chci aby mi auto vydrželo co nejdéle. Stříkací pistoli ani kompresor nemám, takže v úvahu přichází pouze nanášení štětcem či ze spreje.

Pročetl jsem co se kde dalo, ale stejně z toho nejsem moudrý, co zvolit. Jestli
a) Tlumex plast
b) HB Body 930
c) Presto bitumen
d) DINITROL 447 Protec
e) DINITROL 445

To jsou asi tak různé zmiňované možnosti, na které jsem narazil. Co by asi tak bylo nejlepší? U některých jsem četl, že mají tendenci po pár letech praskat. Jestli je nějaká varianta o něco levnější či dražší, to vzhledem k ceně auta neberu jako šetření na správném místě, takže to neřeším.

Také jen pro jistotu, doufám, že to nemá žádný vliv na záruku. Na nic, proč by měl být problém, jsem nenarazil, ale jestli někdo nemá k tomu informaci?

Díky
ix20 2019- 1.6/92kW Trikolor Club White Sand
i20 2014-2019 1.2/64kW Family Start Baby Elephant
soban
***
Příspěvky: 990
Registrován: 01 dub 2013, 19:42

Re: antikorozní ochrana vozidla

Příspěvek od soban »

Panebože jaký vliv by to mělo mít na záruku? Že by ti ji ještě o 10let prodloužily že se nadstandartně chováš?

Asi když nemáš možnosti tak bych to dal do rozumného servisu který se tím zabývá - prostě někam k soukromníkovi který se specializuje na ochrany karoserie. (Pro štouraly nemusí to být :hyu: servis! )
mihlit
**
Příspěvky: 303
Registrován: 07 říj 2014, 22:58
Bydliště: Brno

Re: antikorozní ochrana vozidla

Příspěvek od mihlit »

No já právě doufám, že žádný vliv. Na druhou stranu i ta antikorozní ochrana se dá udělat blbě - uzavřít špinavý mokrý prostor se škrábancem je patrně ještě horší než neudělat nic, minimálně proto že to nebude včas vidět, než celý kus odpadne. Nečekám, že by s tím měli mít problém, ale v dnešní době... jeden nikdy neví.

Těch, co to dělají a specializují se na to, jsem v okolí Brna zrovna moc nenašel. Vše co jsem našel, že bych byl ochoten "zkusit" bylo až příliš daleko.

Minulé auto jsem do servisu nedával, pokud nebylo potřeba nějaké extra vybavení. Bohužel, moje zkušenost je do teď dost špatná (možná jen mám smůlu). Nejen, že málo kdo je ochoten si s tím "vyhrát" i když je placený od hodiny a já zdůrazním, že mi jde o výsledek a ne minimální cenu. Vždy, když jsem dal auto do servisu, tak po zhodnocení výsledku práce už jsem ho odmítl do stejného servisu dát znova (špatné seřízení, rozbití a výměna sousedního funkčního dílu špatnou demontáží, tichá výměna nesouvisejícího originálního funkčního dílu za mizernou druhovýrobu,...) . Ohledně nástřiku jsem volal třeba i do jednoho, co vypadal celkem slušně, ale už jen to, že to trvá den (ráno přistavit, večer hotovo) tak to nemůže po umytí ani stihnout pořádně vyschnout a akorát tak ve švech zakonzervují vodu.

Stále tedy zůstávám u plánu realizovat ten donástřik spodku sám. Akorát ještě nevím čím, přestože momentálně (po čtení dalších zkušeností) jsem nejvíc nakloněn dinitrolu.
ix20 2019- 1.6/92kW Trikolor Club White Sand
i20 2014-2019 1.2/64kW Family Start Baby Elephant
jirikstbk
***
Příspěvky: 503
Registrován: 24 čer 2009, 07:50

Re: antikorozní ochrana vozidla

Příspěvek od jirikstbk »

mihlit píše:... nejsem moudrý, co zvolit ...
Já jsem si po 3 letech nechal spodek nastříkat přípravkem BODY 930 BITUMEN u soukromníka. Důvodem bylo to, že jsem zůstal viset na hromadě kamení, které odborníci od cestářů nasypali na horizontu na opravovanou cestu a spodek byl tak dost odřený.
U další garanční prohlídky s tím problém nebyl a nebylo to zmíněno ani při sporu, kdy mi nechtěli záruku uznat na výměnu uložení tlumiče. Stálo mě to 3800 Kč včetně práce a trvalo to 2 dny.
ObrázekHYUNDAI i20 1,4 STYLE RED, barva 1F - vínová metalíza
mihlit
**
Příspěvky: 303
Registrován: 07 říj 2014, 22:58
Bydliště: Brno

Re: antikorozní ochrana vozidla

Příspěvek od mihlit »

Tak jsem nakonec zvolil Dinitrol 4941 s přednástřikem švů a překladů (kde je nutné co největší zavzlínání) Dinitrol ML (pro starší auta, kde je již možnost odřenin až na kov či náznak koroze výrobce doporučuje antikorozně agresivnější Dinitrol ML3125).

Teď by mě zajímalo, jestli se dá někde sehnat schéma ošetření dutin. Netušíte někdo?
ix20 2019- 1.6/92kW Trikolor Club White Sand
i20 2014-2019 1.2/64kW Family Start Baby Elephant
Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4963
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: antikorozní ochrana vozidla

Příspěvek od Alf6 »

Také jsem se o to dost zajimal. Chci, aby mi auto vydrželo co nejvíce a chci pro nej samozrejme i to nejlepší :D Ac nemam i20 bylo mi servisem receno, ze mam počkat alespoň 3 roky. Nebo to necham udelat drive nekde u soukromníka.

BTW: poznaj to pak při garancni prohlídce? Muze to mit nejaky vliv na záruku? :-k
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
mihlit
**
Příspěvky: 303
Registrován: 07 říj 2014, 22:58
Bydliště: Brno

Re: antikorozní ochrana vozidla

Příspěvek od mihlit »

Přesně o to mi jde taky, prostě chci aby auto vydrželo. A shodnem se i v tom nejlepším, proto jsem taky tak dlouho pročítal zkušenosti a vybíral jaký přípravek na to použít.

Nevím jak jiná auta, ale i20 je tězce odfláknutá. Nastříkáno bez demontáže dílů (pod plastovými podběhy nic není a podobně. Navíc nastříkáno jen z jednoho úhlu, takže třeba v místě zadního tažného oka, tak je stříknuto kolmo ze spodu, takže to pak vrhá "stín" a samotný svár a ten kousek pod tím okem nastříkaný není. Takže nepochybně to v servisu poznají, že to po nich někdo opravil.

Vliv na záruku netuším. Logicky žádný. Spodek taky stříkali, já to po nich jen opravím, aby to bylo pořádně. No a dutiny by stejně na garančce nekontrovali. Už je vidím, jak tam strkají endoskop a kontrolují kamerou puchýřky zevnitř. Prošel jsem komplet podmínky záruky na kastli a není tam nic, co by mělo být v rozporu.
ix20 2019- 1.6/92kW Trikolor Club White Sand
i20 2014-2019 1.2/64kW Family Start Baby Elephant
Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4963
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: antikorozní ochrana vozidla

Příspěvek od Alf6 »

nazdar mihlite :D snad si to tu ještě ctes
Jak si dopadl? Ja uz se rozhodl, ze do toho pujdu. Dnes jsem videl auto na zvedaku. Jsou mista, kde je ochrana nulová. Poste je vidět, že se setrilo. Necham pro začátek alespoň poradne vystrikat dutiny jednim chlapkem, který to dela. Zaruka prece je od toho, aby az te skončí, tak aby si sel koupit nove auto. Prodejci ani servisy nemaji dnes zajem aby te auto dlouho sloužilo. :D

Ale pokud si plánuješ nechat auto 3-5 let, tak bych to neresil. 8)
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
Odpovědět

Zpět na „i20 Karosérie“