Hyundai i20 r.v 2015

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátoři: amaize, Moderátoři

ViliamK
Příspěvky: 7
Registrován: 12 lis 2015, 21:09

Hyundai i20 r.v 2015

Příspěvek od ViliamK »

Dobrý večer Páni chcel by som sa informovať či máte skúsenosti s osvetlením budíkov... Moja otázka znie ako by som vedel stiahnuť podsvietenie budíkov tak aby mi to nerazilo do očí jedná sa o motorizáciu 1.2 55kw rok výroby 2015 ....

Za vaše odpoveďe ďakujem
Reklama
 

Uživatelský avatar
JoKo
****
Příspěvky: 1468
Registrován: 17 čer 2007, 09:53
Bydliště: BA/KE
Kontaktovat uživatele:

Re: Hyundai i20 r.v 2015

Příspěvek od JoKo »

nechcem byt zly, ale manual k autu si nedostal? predajca ti vozidlo nepredviedol?


vlavo pod volantom mas panel s tlacidlami a to prostredne je na korekciu podsvietenia

Obrázek
seat tarraco 1.4 ehybrid xcellence

hyundai i30 {pd} 1.4t-gdi + dct now! + premium paket - predane
hyundai i30 {gd} 1.6gdi style {cz} - predane
hyundai accent {mc} 1.4 16v elegance - predane
ViliamK
Příspěvky: 7
Registrován: 12 lis 2015, 21:09

Re: Hyundai i20 r.v 2015

Příspěvek od ViliamK »

Pýtal som sa o 1.2 55kw toto je ku 1.4 v manuali som nic nedocital preto sa pytam tu v aute nemam take tlacitko
Uživatelský avatar
tmx
**
Příspěvky: 328
Registrován: 02 pro 2014, 23:00

Re: Hyundai i20 r.v 2015

Příspěvek od tmx »

V ČR je "Regulace osvětlení palubních přístrojů" až v nejvyšší výbavě.
Hyundai i30 1.6 MPI 88 kW Weekend, 2014, Ice Blue (XAF)
Ford Focus Combi 1.8 85 kW, 2002, modrá Metropolis
Fiat Brava 1.6 76 kW, 1999, modrošedá
Uživatelský avatar
JoKo
****
Příspěvky: 1468
Registrován: 17 čer 2007, 09:53
Bydliště: BA/KE
Kontaktovat uživatele:

Re: Hyundai i20 r.v 2015

Příspěvek od JoKo »

ViliamK: prepac, ze sa mi nepodarilo najst obrazok presne tvojho auta...

teraz som trosku pobehal po nete a na svk vybava classic nedisponuje touto moznostou
Obrázek

vybava comfort uz ma moznost regulacie podsvietenia...
Obrázek


takze predpokladam, kedze pises, ze nemas tam to tlacidlo, ze mas vybavu classic a v tom pripade ti zostane asi len zvyknut si na to. alebo to nejako podomacky vyriesit...
seat tarraco 1.4 ehybrid xcellence

hyundai i30 {pd} 1.4t-gdi + dct now! + premium paket - predane
hyundai i30 {gd} 1.6gdi style {cz} - predane
hyundai accent {mc} 1.4 16v elegance - predane
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Hyundai i20 r.v 2015

Příspěvek od Hardcam »

Vymenit panel z vybavenejsiho modelu, nekolika clenum jsem prodaval panely na i30 v zakladnich vybavach. Kabelaz byla pripravena, jen se nacvaklo ovladani. Blbost s naklady 10 korun a oni to tam furt nedavaj :roll:
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
ViliamK
Příspěvky: 7
Registrován: 12 lis 2015, 21:09

Re: Hyundai i20 r.v 2015

Příspěvek od ViliamK »

Presne mam Classic ale diky moc
Pepan007
*
Příspěvky: 11
Registrován: 13 lis 2015, 19:20

Re: Hyundai i20 r.v 2015

Příspěvek od Pepan007 »

Zdravím všechny zde registrované majitele i20. Já jsem našeho Hjundoše 1,1CRDI přivezl domů 30.10.2015. Zatím maximální spokojenost. Najeto cca 600 km a spotřeba zatím pořád klesá - 4,8 - 4,7 - 4,4. Pokud to tak půjde dál, tak za chvíli budu tu naftu prodávat :lol: . Na možnost ztlumení podsvětlení přístrojovky jsem se, shodou okolností, dnes ptal v servisu prodejny, kde jsem vůz koupil. Bylo mi řečeno, že předchozí i20 měla v palubovce kabeláž, na kterou se dal dokoupený spínač naklapnout. Nové i20 (od 2014) už tyto konektory, bohužel, nemají. Je to šetření na dost nešťastném místě, protože přístrojovka svítí opravdu hodně a celá se v noci odráží v levém bočním okně. Z vozu je tudíž v noci velmi špatný výhled doleva a není problém přehlédnout zleva přijíždějící vozidlo. Velmi bych uvítal radu, jak to vyřešit - úpravou napájení, fólií ???. To je zatím jediná věc, která mi na tomto jinak velmi podařeném autě, vadí.
soban
***
Příspěvky: 990
Registrován: 01 dub 2013, 19:42

Re: Hyundai i20 r.v 2015

Příspěvek od soban »

Já mám 2012 a knoflík jsem si koupil a zapojil kabely tam byly.

U mého modelu aby to svítilo na 100% tak byla v krytce propojka co skratovala dva piny v konektoru.

Takže u sebe mrkni a pokud tam je tak můžeš ten konektor vypojit zda kontrolky budou svítit míň a pokud ano můžeš si tam dát vypínač a nebo koupit originál knoflík.

Píšeš že tam údajně kabel není no já bych to skouknul zda tam skutečně není a pokud tam fakt není tak pak někde sehnat schémátko zapojení a zjistit jak je to na druhém konci zda je tam někde konektor kam by se dala přibastlit regulace.

Samozřejmě všechno jde, ale záleží jak to bude složitější.

Napadá mě ještě jedna varianta pokud je pro palubovku samostatná pojistka a když ji vytáhneš tak přestane svítit pouze to co chceš utlumit tak tam k pojistce přidělat odpor?
ViliamK
Příspěvky: 7
Registrován: 12 lis 2015, 21:09

Re: Hyundai i20 r.v 2015

Příspěvek od ViliamK »

Pepan007 mam tiez ten isty nazor na novu i20 perfektne auto dobre sedi na ceste spotreba perfektna ale tie budiky su prehnane .... Uvidim casom ak mi to pojde na nervy tak si to dam spravit v servise tam by mibto mohli spravit a co sa tyka zych folii na prednych sklach tak u nas su zakazane pokial nie su dane vyrobcom .... Ale u vas v Cechach neviem ak to je
Pepan007
*
Příspěvky: 11
Registrován: 13 lis 2015, 19:20

Re: Hyundai i20 r.v 2015

Příspěvek od Pepan007 »

ViliamK - nemyslel jsem dát fólii na okna. To je tady stejný průšvih jako u vás. Zkusil bych nějakou mírně kouřovou fólii na přístrojovku. Ale samozřejmě by bylo nejlepší mít možnost elektrické regulace. Pokud by bylo podsvícení žárovkami, tak by to šlo vyřešit nějakým reostatem nebo odporem, ale pokud je přístrojovka podsvícena např. ledkami nebo něčím podobným, tak nevím. Je to oříšek spíš pro nějakého elektronika.
ViliamK
Příspěvky: 7
Registrován: 12 lis 2015, 21:09

Re: Hyundai i20 r.v 2015

Příspěvek od ViliamK »

Pepan007 som ta zle pochopil ale s tou foliou to nie je zly napad len ci sa mozu take upravy robit na aute pokial je este v zaruke :?:
Pepan007
*
Příspěvky: 11
Registrován: 13 lis 2015, 19:20

Re: Hyundai i20 r.v 2015

Příspěvek od Pepan007 »

ViliamK - Myslím, že fólie na přístrojovém panelu nemůže mít vliv na záruku. Horší by to bylo se zásahem do elektroinstalace. To by mohl být problém. Proto bych s úpravou elektriky počkal až po záruce anebo udělat jen takovou úpravu, která je schválená výrobcem (a udělaná ve značkovém servisu) anebo je pro případ záruční opravy snadno demontovatelná.
ViliamK
Příspěvky: 7
Registrován: 12 lis 2015, 21:09

Re: Hyundai i20 r.v 2015

Příspěvek od ViliamK »

Pepan no tak nejak radsej pockat a nasiel som este taky problem v aute ze usb vstup mi nechce nacitat USB 3.0 starsiu verziu som este neskusal to 2-jkove USB mas stym nejaku skusenost ? Skusal si tam davat USB 3.0 ? Diky moc
soban
***
Příspěvky: 990
Registrován: 01 dub 2013, 19:42

Re: Hyundai i20 r.v 2015

Příspěvek od soban »

A koukli jste se ke knoflíku zda tam ten kabel je nebo není?

Zjistili jste zda podsvícení má samostatnou pojistku? Pokud ano když ji vytáhneš zhasnou pouze kontrolky co chceš regulovat?

Když tam budou ledky (jakože tam budou) tak se dá spočítat odpor jako u žárovky, případně udělat regulátor ovšem pro ledky se používá proudový zdroj takže obyčejný potenciometr nebude to pravé.
Odpovědět

Zpět na „i20 Elektronika“