Palubní počítač

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátoři: amaize, Moderátoři

Odpovědět
izzer
Příspěvky: 7
Registrován: 15 srp 2018, 08:38

Palubní počítač

Příspěvek od izzer »

Zdravím,

tento týden jsem koupil ojeté :hyu: Hyundai i20 1.2i r.v.2011, najeto 83 tisíc. Podotýkám, že je to mé první vlastní auto. Jezdí krásně, ale..

1) Včera jsem si všiml, že palubní počítač pořád svítí, i když je klíč venku ze zapalování a zamknuté auto, svítí a ukazuje informace neustále. Po nastartování se akorát restartuje (vypne se, objeví se logo a zapne se). V manuálu je psáno, že má být aktivní jen když je klíč v zapalování v polohách nastartováno nebo při "jen zaplé elektrice". Je možné, že to předchozí majitel nějak "předělal", že je PP zaplý pořád?

2) Poté ten PP ukazuje jen TRIP A, TRIP B a .. nějaký čas.. asi kolik hodin najede od posledního vynulování. Co by obnášelo a je vůbec nějak možné udělat něco, aby PP zobrazoval i průměrnou spotřebu, okamžitou sp. a dojezd?

3) Poté trochu mimo téma elektriky, jestli nevadí - mám k autu samozřejmě dva klíče. Chtěl jsem si vzít ten hezčí (byl záložní asi), odemkl sem auto bezproblémů, ale do zapalování nešel strčit celý ani po krátkém boji a otáčení klíče, takže jsem musel zpět domů pro ten druhý. Ten tam jde v pořádku, občas se také zasekne, ale bezproblémů tam jde. Drážky na klíčích jsou od pohledu stejné. Kde by mohla být chyba?

Děkuji předem za jakoukoliv nápomocnou odpověď,

izzer
Reklama
 

soban
***
Příspěvky: 990
Registrován: 01 dub 2013, 19:42

Re: Palubní počítač

Příspěvek od soban »

Nemáš kupovat ojeté.....

Mě to připadá jako by to někdo násilím startoval a pak je poškozená spínací skříňka, a pokud něco zůstává sepnuté blbne i ten PP.

Jako první bych zkusil třeba přes noc odpojit baterku zda se ten PP vzpamatuje.

S klíčem jsou pouze tři možnosti, není to originál klíč, je ten klíč poškozen, je poškozen zámek.

Máš to auto prověřené že není kradené? Protože že by se poškodil zámek že jeden klíč je OK a druhý ne se mi nezdá.

Prostě podle mě je poškozená spínačka proto blbne klíč.
Prostě zapni klíček a zapni rádio a pak klíček vytáhni a během chvilky by se mělo rádio samo vypnout pokud je je to stejný problém jako u PP a podle mě bude spínačka pokažená a vytažením klíčku se nerozepnou všechny kontakty.
izzer
Příspěvky: 7
Registrován: 15 srp 2018, 08:38

Re: Palubní počítač

Příspěvek od izzer »

S ojetinami sice souhlasím, radši bych tu novou a lépe vybavenou i20ku, ale zvolil jsem levnější cestu ačkoliv jsem si vědom, že se to prodražit ještě může.

Nápady vyzkouším + mě ještě něco napadlo.

S tím klíčem nevím, zkusím ho znovu, ale dveře otevře bez jakéhokoliv zádrhelu.

Jestli je auto kradené netuším, každopádně je koupené u AAAauto, takže snad není.

Každopádně děkuji za odpověď.

PS: Do Áček už nejdu... [-X :lol:
benik2011
*
Příspěvky: 20
Registrován: 13 dub 2013, 21:02

Re: Palubní počítač

Příspěvek od benik2011 »

Jednou rano zastrčim klíček,otočím do polohy 1,zacalo hràt rádio, odemkl se volant a hotovo.Klíč se zasekl a dojeté. Telefonát do hyu servis, dodani nove skřinky za dva mesíce,cena bez prace a dph asi 4000kč. Ostatni servisy taky z toho chytre nebyly. Nakonec odtah na mistní hyu vrakač,vymena pul auta,cena 5000kč,za pět hodin mi auto privezli i s lepší výbavou. Banalní věc jako je spinačka.......
soban
***
Příspěvky: 990
Registrován: 01 dub 2013, 19:42

Re: Palubní počítač

Příspěvek od soban »

Tak samozřejmě že se může spínačka pokazit.....

Ale aby to fungovalo systémem jeden klíč OK a druhý ne?

Zkusil bych se domluvit s někým kdo dělá zámky do aut že se zasekává jeden klíč zda by na to nemrkly.
Případně koupit někde na vrakáču jinou a vyměnit....

Aby se ti nestalo co píše předemnou otočíš a konec.......

PS. Kupovat něco v AAA u těch podvodníků, je toho málo v TV a na internetu jak podvádějí....
A prolustroval jsi si to auto?

https://www.zkontrolujsiauto.cz/
https://www.cebia.cz/nase-sluzby/pred-n ... luzby.html
izzer
Příspěvky: 7
Registrován: 15 srp 2018, 08:38

Re: Palubní počítač

Příspěvek od izzer »

Tak spínačka "funguje", moje chyba, šlo to akorát trochu z tuha, ale už to je v pohodě.

Klíči se moc nechtělo do té poslední pozice, kdy je vše vyplé, takže "zůstával" v pozici, kdy hraje rádio a a je zaplý PP. Bohužel jsem rádio měl vyplé, takže mi to hned nedošlo. (Amatér).

S tím druhým klíčem, co tam nejde strčit celý ještě uvidím no.. půjdu jim to omlátit o hlavu do Áček.

Každopádně auto jsem prolustroval, kradené není (alespoň podle zkontrolujsiauto.cz). Jediné, co jsem zjistil je, že jsem si krapet připlatil, ale tak zase oni tam musí mít nějaký zisk. Jak říkám - příště jdu do nového. [-o<
soban
***
Příspěvky: 990
Registrován: 01 dub 2013, 19:42

Re: Palubní počítač

Příspěvek od soban »

Co to znamená trochu připlatil ..........

Auto je starší? Má o 100% víc km.....

Jinak když klíček chceš úplně vypnout a vytáhnout musíš ho zatlačit a pak jde přesunout do vypnutého stavu bez problémů....
izzer
Příspěvky: 7
Registrován: 15 srp 2018, 08:38

Re: Palubní počítač

Příspěvek od izzer »

Jo, s tím klíčkem vím, ono to předtím šlo nějak ztuha právě :) teď to jde už v pořádku.

Auto není starší, ani víc najeto. Kupodivu to sedí. Jediná novinka, kterou jsem se tam dozvěděl je, že to v lednu 2013 bylo asi bouraný. Oprava za 36 tisíc, pravý přední světlomet, radiátor, kondenzátor klimy.

Co se týče připlacení, tak jsem mluvil spíš o té aplikaci, co má cedia, která orientačně "ocení" auto. Zaplatil jsem o trochu víc, než na kolik to ocenila appka.
soban
***
Příspěvky: 990
Registrován: 01 dub 2013, 19:42

Re: Palubní počítač

Příspěvek od soban »

Jasně jak to bylo bourané cena klesá....
izzer
Příspěvky: 7
Registrován: 15 srp 2018, 08:38

Re: Palubní počítač

Příspěvek od izzer »

To určitě ano. Každopádně, nebýt to v tom záznamu, tak bych na to asi nepřišel. Na první pohled není nic vidět. Zvenčí vlastně ani na druhý a třetí pohled. Možná by to bylo poznat pod kapotou.. okem znalejšího jedince :)
izzer
Příspěvky: 7
Registrován: 15 srp 2018, 08:38

Re: Palubní počítač

Příspěvek od izzer »

S tím klíčem jsem zkoušel volat do Áček a tam mi bylo řečeno, že prý to tak má být, že to je na to, kdybych si zabouchl klíče v autě, abych se do něj dostal.

To se mi ale nějak nezdá :?

PS: Po obvolání ještě Hyundai servisu a zpět AAA prý mám přijet, že se na to podívají :-k
soban
***
Příspěvky: 990
Registrován: 01 dub 2013, 19:42

Re: Palubní počítač

Příspěvek od soban »

HAHAHAHAHAHA teda to je zase hovadina!

K novému autu dostaneš dva plnohodnotné klíče!

Prostě stav se někde u pořádného zámečníka co dělá klíče pro auta ať na to mrkne.
(Prostě někde je zrada)

Jinak je to originál? Taky nemusí mít v sobě čip od imobilizeru.....
izzer
Příspěvky: 7
Registrován: 15 srp 2018, 08:38

Re: Palubní počítač

Příspěvek od izzer »

Jak jsme ještě dopsal v minulé odpovědi, mám se prý stavit, že se na to kouknou a kdyžtak prý reklamace.

Jestli je to originál nevím. Vypadá úplně stejně jako ten druhý, akorát je čistý, takže teoreticky ano.
Odpovědět

Zpět na „i20 Elektronika“