Vymena peloveho filtra

Návody - demontáže, opravy

Moderátoři: amaize, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
caruser
****
Příspěvky: 1312
Registrován: 12 led 2011, 15:39
Bydliště: Slovenská republika

Re: Vymena peloveho filtra

Příspěvek od caruser »

Hardcam

Určite nie, ale viem si predstaviť aj lepšiu investíciu ako do údržby auta :) Všetkého veľa škodí, pripadá mi to ako strašenie s predĺženými servisnými intervalmi pri výmene oleja každých 30.000 km :), poznám majiteľa naftového VW ktorý menil olej každých 30.000 km a po 330.000 km mu motor stále nežerie olej. No a moja krásna hrkálka i20 si už po 60.000 km zhltne tak liter do výmeny :)
Hyundai i20 1,2 LPG BRC 02/2011 ice blue metallic 100.000 km
Reklama
 

Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Vymena peloveho filtra

Příspěvek od Hardcam »

caruser: vzhledem k tomu, jak levny dily i30 ma (oproti i20 mnohem dostupnejsi a levnejsi) se ani o investici mluvit neda :wink:
co se LL intervalu tyce, ano, jsou pripady, kdy motor prezil a jsou pripady, kdy neprezil ani vymeny po 15tkm pri oleji se spravnou specifikaci...hlavni roli v zivote auta hraje nahoda, znam lidi, kteri sva auta neservisuji vubec (ani olej, ani filtry, ani svicky) a jejich auta proste bezporuchove jezdi, ale jsou to stary poctive udelany pekace...
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
caruser
****
Příspěvky: 1312
Registrován: 12 led 2011, 15:39
Bydliště: Slovenská republika

Re: Vymena peloveho filtra

Příspěvek od caruser »

Hardcam

No aj ja som ten opačný prípad - o auto som sa staral až nadštandardne, ale aj tak sa stále kazilo, teraz mi je to fuk, údržbové diely a olej mením podľa doporučenia výrobcu a viac ma nezaujíma :), niekedy sa len pousmejem aké prekvapenia mi ešte dokáže moja hrkálka pripraviť :)
Hyundai i20 1,2 LPG BRC 02/2011 ice blue metallic 100.000 km
slabostka
*****
Příspěvky: 1725
Registrován: 23 dub 2008, 21:00

Re: Vymena peloveho filtra

Příspěvek od slabostka »

uvedomte si že to čo prejde cez peľový filter dýchate v aute - ak je tam bordel - čo je - biologické smeti - chrobáky,lístie, peľ, prach, roztoče... to všetko sa tam rozkladá, dajte si k tomu nejakú vlhkosť v lete po daždi alebo v zime-hmly... živná pôda pre plesne..... proste filter je fajn nato aby sa niečo zachytilo a treba to následne zlikvidovať-vyhodiť.
Peľový filtre by som menil určite pred letnou sezonou a niekedy aj po nej.... a ako pri olejoch - radšej lacnejší a vymeniť častejšie...
Vzduchový podobne len nie tak často...
a k spotrebe oleja- ak relat. nový motor berie olej najsôr je to zle zvolená viskozita vo vzťahu k záťaži oleja. Ak je olej s ACEA A1 a dostáva v lete zabrať tak ten olej bude úbúdať. Treba skúsiť olej plniaci API a aceaA3 s letným vyšším číslom narp. 40...
Getz 1.4, 04-2006
Nissan Almera Tino 2.0 cvt lpg 2002
Fiat Punto 1.2 16v cvt 2000
Toyota Auris HSD 2012
Suzuki Vitara 1.4 boostrejet 2018
Toyota RAV4 AWD hybrid 2021
Uživatelský avatar
Solvolan
*
Příspěvky: 19
Registrován: 05 zář 2009, 22:56

Re: Vymena peloveho filtra

Příspěvek od Solvolan »

[quote="isquash"]Tak dneska jsem si taky vyčistil pylové filtry, ale neměl jsem tu kompresor na pořádné vyfoukání, takže jsem jenom vyklepal semínka, kousky listí a čeká mě to ještě jednou. Sice sem Brutus dával již fotky, ale zřejmě jen z mobilu, tak přiložím i já nějaké. Ohledně AirFlow, pokud se budete řídit dle manuálu k autu, tak filtr nasadíte opačně. Nevím jak vy, ale já mám na straně 7-35 manuálu obrázek, kde je to AirFlow uvedené opačně, tj. po směru jízdy a správně má být proti směru jízdy.


Zde je celkový pohled na kryt pylového filtru u spolujezdcových nohou. Dolní pojistku stačí zmáčknout a vyklopit.


Detail uchycení horní pojistky, která je ve formě "jazýčku", který stačí jenom vsunout při zpětné montáži na správné místo.


Po sundání krytky, na vás koukne bok filtru s vyraženým AirFlow šipkou a výstupkem pro vyjmutí. Zde je právě vidět rozdíl oproti originálnímu obrázku v manuálu. AirFlow šipka má směřovat proti směru auta.


Filtr pro vyčištění stačí vytáhnout ven. Jelikož jsou tam filtry dva na sobě, tak mě horní filtr po vytažení spodního spadnul a já se lekl :), tak buďte připravení. Spodní filtr byl čistčí než horní, takže jsem při zpětné montáži filtry prohodil. Jsou zcela identické, takže se nemusíte bát. Horní filtr stačí zasunout a rukou zvednout na příslušné místo a pod něj zasunout spodní. Umístit jazýček krytky na své místo a zaklapnout.


Nazdar,
tak ak su opacne tak filter ,,R" ma byt hore osadeny a filter ,,L" dolu je to tak spravne? Lebo fakt podla manualu je to opacne aspon ja som to tak pochopil.
Hyundai i20 1.2i Comfort cca 6000km
soban
***
Příspěvky: 990
Registrován: 01 dub 2013, 19:42

Re: Vymena peloveho filtra

Příspěvek od soban »

Já je čistil předevčerejškem - jsem vysával auto tak jsem je vytáhnul - mám novou i20.

Nějaké šipky mě nezajímají - obráceně to dát nejde vadila by tam packa na vytahování, samozřejmě chce to trochu cviku hlavně při spětné montáži to tam nervat násilím ať ho nezdeformuješ.

Samozřejmě filtr jsem vyklepal vysál a i přes tu díru jsem vysál bordel co tam byl (parkuji pod stromy takže bordelu tam bylo dost).

A jak tu někdo říkal že to netřeba po roku měnit tak mám ho 1/2 roku a už je pěkně černej - určitě bych ho tam déle nenechával ten rok je maximum.
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Vymena peloveho filtra

Příspěvek od Hardcam »

Pri debordelizaci garaze jsem objevil sadu uhlikovych kabinaku 97133-1J000 (na verzi s oranzovym podsvicenim), nechce nekdo za 2 stovky?
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Odpovědět

Zpět na „i20 Jak na to“