Parkovací asistent a senzory

Návody - demontáže, opravy

Moderátoři: amaize, Moderátoři

frantaservis
**
Příspěvky: 168
Registrován: 15 říj 2011, 02:18

Re: Parkovací asistent

Příspěvek od frantaservis »

svo píše:Chtěl bych namontovat parkovacího asistenta, ale nevím, kde udělat díry pro čidla, abych něco nenavrtal. A jak protáhnout dráty. Poradí někdo? =D>
Ahoj,vnitřní strana nárazníku je dobře přístupná i bez demontáže nárazníku zespodu,maximálně uvolníš střední plast. Díry doporučuji přeměřit na některé ix 2O,kteá je má,tím se vyhneš případným problémům při montáži například tažného zařízení. Montáž je dětsky jednoduchá,nenech se odradit. Kabely protáhni vlevo od středu průchodkou pod nárazníkem,která je dostatečně velká,je vidět zevnitř po vyjmutí středního panelu v kufru jemným páčením plastovým klínem směrem nahoru ve čtyřech místech je nacvaknutý,případně potom místo průchodu ošetři silikonovým tmelem,aby bylo 100% těsné. Středový panel v kufru můžeš podlepit například oboustranou lepicí páskou na koberce,hlavně v okolí zámku,zmizí tím jeden zdroj skřípání a klepáníFranta
Reklama
 

frantaservis
**
Příspěvky: 168
Registrován: 15 říj 2011, 02:18

Re: Parkovací asistent

Příspěvek od frantaservis »

isquash píše:Hlavně si vyber ty, které jsou vhodné k nalakování, alepoň takhle bych postupoval já. Nelíbí se mi auta, která mají ty černá čidla zasazena v nalakovaných náraznících.
Zapojuje se to (zase podle typu) většinou na žárovku zpátečky.

A tady je právě kámen úrazu! Couvačky jsou v pátých dveřích! Je to hoňka najít příslušný kabel na levé straně ve svazku za plastem. Používám klešťový ampérmetr abych nemusel dráty napichovat a přitom našel ten pravý. Napojení v hadici mezi střechou a dveřmi nemohu doporučit,hlavně ne pájením! Franta
frantaservis
**
Příspěvky: 168
Registrován: 15 říj 2011, 02:18

Re: Parkovací asistent

Příspěvek od frantaservis »

svo píše:Chtěl bych namontovat parkovacího asistenta, ale nevím, kde udělat díry pro čidla, abych něco nenavrtal. A jak protáhnout dráty. Poradí někdo? =D>
Isquash mi svou poznámkou připomněl,že je trochu problém najít vodič k couvačkám.Ty jsou totiž v pátých dveřích a je nutno najít správný vodič na levé straně za boční výplní v blízkostu bezp. pasu. Franta. O průchodce pod nárazníkem jsem již psal..
Uživatelský avatar
isquash
**
Příspěvky: 204
Registrován: 05 lis 2010, 10:23
Bydliště: Litoměřicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Parkovací asistent

Příspěvek od isquash »

Františku, počkat, tady jsme ve vlákně o i20. Nepleteš si to s ix20 :?: :-k
:hyu: i20 totiž nemá zpátečky v zadních dveřích, ale pěkně v zadní lampě, takže by to mělo být jednodušší.
Přikládám jedno foto, které mi našel pan Google u australaského :hyu: . Jo a dokonce tam měli obrázek i na předek, takže taky přikládám.
Přesně takovéhle provedení se mi líbí, barevně to sedí s autem a žádná černá nic nenarušuje. :wink: Jinak tady je test na jednoho výrobku Cenmax 4305. http://www.youtube.com/watch?v=fsKgUJyrNKA Bral bych to klidně i bez toho displeje, tzn. stačil by mi pro indikaci jenom s pípací jednotkou.
Přílohy
Přední park. asistent.
Přední park. asistent.
i20-Front-Park-Assist-(4-head).jpg (34.61 KiB) Zobrazeno 3230 x
Zadní parkovací asistent.
Zadní parkovací asistent.
i20-Reverse-Park-Assist-(4-head).jpg (23.11 KiB) Zobrazeno 3230 x
HYUNDAI i20, motor 1,2 57kW, výbava Family Plus, barva Electric green, od 9.12.2010
http://www.spotreby.cz/hyundai-i20-1,2i-dohc-16v-57-kw-78-hp-a6018/
PetrT30
*
Příspěvky: 87
Registrován: 19 úno 2011, 21:08

Re: Parkovací asistent

Příspěvek od PetrT30 »

jo Franta si to plete. Zpátečka je normálně v zadní skupinovce a né ve dveřich a kabely k žárovce se dají krásně najít dle barvy = kostka-žárovka.
Přílohy
IMG_3620.jpg
IMG_3620.jpg (149.86 KiB) Zobrazeno 3222 x
i20 Inclusive Plus 1,4 - 5 st. manuál, Dark Grey, ESC+TCS - najeto cca 55000 - kravál v kabině stále k nevydržení :-) = tohoto auta jsem se šťastně zbavil!!!!
Uživatelský avatar
isquash
**
Příspěvky: 204
Registrován: 05 lis 2010, 10:23
Bydliště: Litoměřicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Parkovací asistent

Příspěvek od isquash »

Petře, můžeš sem prosím dát ještě fotku řídící jednotky parkovacího asistenta a její umístěná v autě? Díky.
HYUNDAI i20, motor 1,2 57kW, výbava Family Plus, barva Electric green, od 9.12.2010
http://www.spotreby.cz/hyundai-i20-1,2i-dohc-16v-57-kw-78-hp-a6018/
PetrT30
*
Příspěvky: 87
Registrován: 19 úno 2011, 21:08

Re: Parkovací asistent

Příspěvek od PetrT30 »

Nechce se mi to znova rozdělávat tak bude muset stačit toto. Je to u pravého podběhu.
Tam jak je ten červený obdélník tak tam je v podběhu smotaná ta elektrika.
Přílohy
IMG_3612web.jpg
IMG_3612web.jpg (120.96 KiB) Zobrazeno 3165 x
i20 Inclusive Plus 1,4 - 5 st. manuál, Dark Grey, ESC+TCS - najeto cca 55000 - kravál v kabině stále k nevydržení :-) = tohoto auta jsem se šťastně zbavil!!!!
PetrT30
*
Příspěvky: 87
Registrován: 19 úno 2011, 21:08

Re: Parkovací asistent

Příspěvek od PetrT30 »

kdo má zájem o všechny fotky z větším rozlišením (30MB)...
....híííír:
http://leteckaposta.cz/822999372
i20 Inclusive Plus 1,4 - 5 st. manuál, Dark Grey, ESC+TCS - najeto cca 55000 - kravál v kabině stále k nevydržení :-) = tohoto auta jsem se šťastně zbavil!!!!
rone
*
Příspěvky: 14
Registrován: 27 led 2012, 11:32

Parkovací senzory

Příspěvek od rone »

Zdravím, mám nové i20 a po 1 týdnu mi přestaly jít parkovací senzory. Když zařadím spátečku, tak se mi ozve dlouhý souvislý tón jakoby za mnou něco bylo, ale přitom za mnou nic není. Vypne to až když vyřadím spátečku. Nemáte někdo podobný problém? Nemůže to být třeba tím mrazem? P.
suah
**
Příspěvky: 254
Registrován: 23 dub 2010, 13:01

Re: Parkovací senzory

Příspěvek od suah »

Moze. Keby nemrzlo, mohlo by pomoct utriet tie senzory. Takze zajst do nejakej garaze (vlastnej alebo nejakeho hypermarketu), nechat tam auto, kym nerozmrzne, vyskusat a pripadne utriet.
rudikk
Příspěvky: 4
Registrován: 18 kvě 2013, 16:12

Re: Parkovací asistent a senzory

Příspěvek od rudikk »

Ako nový člen hyundai clubu Vás všetkych zdravím. Chcel by som sa zúčastňovať vaších debat pri riešení technických problemov ako aj drobných úprav našich autičiek. Som majiteľom H i20 jeden rok a po absolvovaní prvej prehliadky som si nahodil cúvacie senzory.Pri ich montáži nie je potrebné davať dole náraznik. Celá suprava obsahuje monitor na určenie vzdialenosti ako aj s akustickým upozornením. Monitor je upevnený silikonom na vnútorný späťak popod strešné čalunenie a zadný stĺpik.
Přílohy
foto 036.JPG
foto 036.JPG (162.13 KiB) Zobrazeno 2806 x
rudikk
Příspěvky: 4
Registrován: 18 kvě 2013, 16:12

Re: Parkovací asistent a senzory

Příspěvek od rudikk »

Prívod napätia je braný od ľavých zadných dverí spod čalúnenia na prahu kde je umiestnený zväzok káblov (zelený na cúvačky)
Přílohy
Senzory su navrtané 46 cm od seba
Senzory su navrtané 46 cm od seba
foto 034.JPG (188.83 KiB) Zobrazeno 2805 x
foto 024.JPG
foto 024.JPG (149.35 KiB) Zobrazeno 2805 x
foto 033.JPG
foto 033.JPG (145.9 KiB) Zobrazeno 2805 x
rudikk
Příspěvky: 4
Registrován: 18 kvě 2013, 16:12

Re: Parkovací asistent a senzory

Příspěvek od rudikk »

:D
Přílohy
Gumená prechodka
Gumená prechodka
foto 035.JPG (161.55 KiB) Zobrazeno 2804 x
Riadiaca jednotka je pod zadným sedadlom
Riadiaca jednotka je pod zadným sedadlom
foto 022.JPG (160.69 KiB) Zobrazeno 2804 x
foto 021.JPG
foto 021.JPG (110.7 KiB) Zobrazeno 2804 x
rudikk
Příspěvky: 4
Registrován: 18 kvě 2013, 16:12

Re: Parkovací asistent a senzory

Příspěvek od rudikk »

Snáď to niekomu pomôže.
Přílohy
A tu je celkový  výsledok môjho snaženia a ak by mal niekto zaujem môžem to ešte doplniť.
A tu je celkový výsledok môjho snaženia a ak by mal niekto zaujem môžem to ešte doplniť.
foto 038.JPG (193.42 KiB) Zobrazeno 2804 x
Odpovědět

Zpět na „i20 Jak na to“