Prosba o radu!!

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
VladoV
Příspěvky: 9
Registrován: 17 lis 2008, 19:09

Prosba o radu!!

Příspěvek od VladoV »

Vedel by mi niekto poradit s takýmto problémom, motor pri rýchlosti okolo stovky a vyššie začne trhať, ale nie nejak drasticky, len je to cítiť. Ked ostanem stáť na križovatke tak sa mi pár krát stalo že motor zdochol úplne. Vymenil som vzduchový filter za nový, origo Hyundai, ale nič to nepomohlo. Na diagnostike nemali takú zástrčku a prevodník čo je pri motore. Je to taká nepríjemná vec, čo kazí dojem z inak perfektného vozenia, a neviem aké to môže mať dôsledky. A tiež by som potreboval vedieť kolko gramov plniva ide do klímy. Díky. Vela spokojných kilometrov všetkým XG. W
Reklama
 

Shake
Příspěvky: 1
Registrován: 20 kvě 2009, 20:46

Re: Prosba o radu!!

Příspěvek od Shake »

Ahoj, už skoro rok jsem spokojeným majitelem tohoto autíčka :lol: a zatím bez problémů.

Ale něco podobného jsem zažil u Sonaty 2,5L V6, r.v. 1998
Problém se ukrýval ve svíčkách v zadní řadě válců. Tedy tam, kam se dostaneš jedině po odmontování celého sání :(
V servisu se jim s tím asi nechtělo dělat, tak je tam nechaly bez výměny.
Však tam stejně nikdo nevidí :evil:

Auto mělo najeto nějakých 200 000km a motor na volnoběh běžel nepravidelně a občas zdechnul. V otáčkách to taky nebylo ono. Tak jsem vyměnil filtr vzduchu a nic.
:idea: Tak jsem se podíval na svíčky, nejdřív samozřejmě jen na ty přístupný :lol: a ty byly taky v pohodě.
Pořád mi to nedalo #-o a tak jsem jedno odpoledne věnoval Sonátce a pustil se do prověření té druhé trojice svíček.
A ejhle :P , alektrody byly už skoro upálené.
Po výměně motor chodil jako nový.
Tak možná by to stálo za zkoušku.

S tou klimou už přesně nevím. Doplňovali mi ji v servisu i s olejem a myslím, že tam padlo asi 480g. A bylo v ní prý ještě něco přes 50%. Když je tam míň, tak se prý kompesor odstaví aby se nezadřel a už to nechladí. Mě ještě trochu šla.

Přeju hodně km bez poruch všem :hyu:
VladoV
Příspěvky: 9
Registrován: 17 lis 2008, 19:09

Re: Prosba o radu!!

Příspěvek od VladoV »

Shake díky za radu.Našiel som servis kde mi to dali na diagnostiku a tam vyšlo že sú vadné lambda sondy, špatný snímač otáčok kľukového hriadela a nefunkčný systém variabilného sania okruhu motora. Tie chyby sa viažu jedna na druhú. Začal som sondami, s tej lacnejšej strany. Vymenil som ich za univerzálne BOSCH. Chyba sa zopakovala. Tak to pozreli ešte raz a prišli na to že je vytlčené ozubenie na tom sacom diely čo je hore na motore. Originál to celé stojí v Hyundai asi 1 000 Eur. Neviem či sa mi podarí zohnať staršie. Alebo či to nepasuje aj zo Sonaty. Nevedel by mi niekto poradiť. Avetko je vlastne nepojazdné, lebo sa správa jak studená škodovka. Dá sa síce na tom chodiť, ale trhá to srdce. Inak doteraz FAJN vozenie. Dúfam že sa mi to podarí dať v blízkej dobe dokopy. Odpovedám až teraz, lebo som sa sem vôbec nemohol dastť. Neviem čo s bolo príčinou. Ešte raz díky. Veľa spokojných kilometrov všetkým XG. W
mizerove

Re: Prosba o radu!!

Příspěvek od mizerove »

problém s autí není, ale sháním tohleto. viz obrázek
když sem měl předchozí :hyu: vždy sem k tomu někde splašil katalog. je to formát A4, naskenoval sem první a poslední stranu. uvnitř je info, fotky a tak kolem. pěkné, ale sháním na to novější XG350. nemáte někdo, nebo nevíte kde to splašit?
v prodejních místech maj jen už na ty nové modely. jedině někde v archivech, nebo tak podobně. díky moc
Přílohy
přední strana
přední strana
img014l.jpg (64.66 KiB) Zobrazeno 3711 x
mizerove

Re: Prosba o radu!!

Příspěvek od mizerove »

katalog
Přílohy
zadní strana
zadní strana
img015p.jpg (78.93 KiB) Zobrazeno 3708 x
mizerove

Re: Prosba o radu!!

Příspěvek od mizerove »

nikdo nic :(
lubro
Příspěvky: 1
Registrován: 19 dub 2010, 00:04

Re: Prosba o radu!!

Příspěvek od lubro »

Ahoj VladoV ... poradil jsi si nějak s tím problémem ? mám to teď naprosto stejné ... rozbité kolečko a oprava za 25.000,-
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: Prosba o radu!!

Příspěvek od black_sheep »

ten katalog ti zkusim sehnat :-) mam doma nekolik katalogu ke scoupe, coupe i lantre, takze to snad nebude problem.. :mrgreen:
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
fi.lip
Příspěvky: 8
Registrován: 15 led 2009, 23:59

Re: Prosba o radu!!

Příspěvek od fi.lip »

Odpovědět

Zpět na „XG“