Katalyzátor

Startování, spojka, převodovka, provozní kapaliny.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Boryš
****
Příspěvky: 1088
Registrován: 30 bře 2019, 12:18

Re: Katalyzátor

Příspěvek od Boryš »

Podle toho jak jsem to zde pročetl, tak petr.gr je přesvědčený o své pravdě a nic ho nepřesvědčí...
Reklama
 

Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Katalyzátor

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Důležité je jak to opravdu funguje, aby uživatelé měli jasno. Každopádně katem s kovovou vložkou rozhodně nikdo nic nezkazí :wink: .
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Durino
**
Příspěvky: 208
Registrován: 01 úno 2017, 13:19

Re: Katalyzátor

Příspěvek od Durino »

Tak mam potvrdene, ze na I20 2016 1,25 MPI je ten druhy valec druhy katalyzator. A kedze za nim uz nie je ziadna lambda sonda, tak je bez spatnej vazby.
dulo
*
Příspěvky: 16
Registrován: 15 črc 2019, 15:18

Re: Katalyzátor

Příspěvek od dulo »

Dakujem že sa takto pekne rozviedla debata,mimochodom mám potvrdene info že do i30 1.6MPI sa nedaval katalyzator len od jedného vyrobcu ale asi dvoch ,inak je tu aspoň jeden človek čo už si dal vymeniť tu keramiku za kov??
motorol
***
Příspěvky: 722
Registrován: 20 srp 2016, 20:37

Re: Katalyzátor

Příspěvek od motorol »

Skoro 9 tis cena za strach… levné mi to moc nepřijde. Vydrž jen 100 tis km neni žádný zázrak a je otazka následná prodejnost auta. Valná většina kupců o tom netuší, tak se budou divit proč se měnil kat a proč navíc při nějakém nájezdu budou muset měnit oni dal. Zatím nikdo neodhalil důvod nebo vadnou sérii nebo cokoliv co by napovídalo co je špatně. Když to vezmu z druhé strany tak 7 let mi to jezdi na kat, který se nemusí měnit. Ono kdyby tam byl nějaký problém, tak je velka šance, ze by se už projevil…
Aktuálně: Hyundai i30 2014 new weekend 1,6 MPI
Dříve: Renault megane II sedan 1,6
Felicia 1,3
š105
Lubos.M
Příspěvky: 7
Registrován: 06 lis 2021, 20:06

Re: Katalyzátor

Příspěvek od Lubos.M »

motorol píše: 19 pro 2021, 10:42 Skoro 9 tis cena za strach… levné mi to moc nepřijde. Vydrž jen 100 tis km neni žádný zázrak a je otazka následná prodejnost auta. Valná většina kupců o tom netuší, tak se budou divit proč se měnil kat a proč navíc při nějakém nájezdu budou muset měnit oni dal. Zatím nikdo neodhalil důvod nebo vadnou sérii nebo cokoliv co by napovídalo co je špatně. Když to vezmu z druhé strany tak 7 let mi to jezdi na kat, který se nemusí měnit. Ono kdyby tam byl nějaký problém, tak je velka šance, ze by se už projevil…
Ahoj, nikdo tě nenutí, abys katalyzátor měnil. Pokud si myslíš, že tam žádný problém není, tak to nemusíš řešit. Tvoji pravdu ti nebudu vyvracet. Přeju hodně šťastných kilometrů.
Lubos.M
Příspěvky: 7
Registrován: 06 lis 2021, 20:06

Re: Katalyzátor

Příspěvek od Lubos.M »

dulo píše: 06 bře 2020, 23:55 Dakujem že sa takto pekne rozviedla debata,mimochodom mám potvrdene info že do i30 1.6MPI sa nedaval katalyzator len od jedného vyrobcu ale asi dvoch ,inak je tu aspoň jeden človek čo už si dal vymeniť tu keramiku za kov??
Ahoj, mám i30 1.6 MPI 88 kW. V říjnu 2021 jsem si koupil katalyzátor s kovovou vložkou v jednom českém e-shopu a nechal si ho namontovat v autodílně provozované stejnou firmou jako e-shop. Pro jistotu jsem hned zajel na kontrolu emisí, vše bylo v pořádku. Podle vyjádření prodejce by měl katalyzátor vydržet cca 100 tisíc km, což se mi zdálo přijatelné. Celková cena byla 8630,- Kč (kovový katalyzátor, montážní sada + montáž). Tělo katalyzátoru je vyrobeno z nerezové oceli. Katalyzátor vypadá velmi kvalitně, rozměrově a tvarově vše přesně sedělo. Ale montáž je dost náročná. Prostor, kde je katalyzátor umístěn, je velmi špatně přístupný. V případě zájmu sdělím další podrobnosti.
Odpovědět

Zpět na „i30 2012- Motor a převodovka“